ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

54 ساعت لذت بخش ( گزارشی از استارت اپ ویکند)
زمان کنونی: 05-07-2024, 02:59 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: kafshduzak
آخرین ارسال: kafshduzak
پاسخ: 11
بازدید: 2589

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-09-2012, 08:15 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-09-2012 08:18 PM، توسط kafshduzak.)
ارسال: #1
سلام به دوستان عزیزم
مدتی میشه که به انجمن سر نزدم
حدود شاید یک ماه پیش بود که تایپیکی در انجمن زدم به عنوان استارت اپ ویکند و شمارو
دعوت به شرکت در این رویداد کردم.
این رویداد از 15 الی 17 شهریور ماه برگزار شد و من هم در این رویداد عالی حضور داشتم.
و در این تایپیک گزارش کاملی رو براتون تهیه کردم امیدوارم مفید باشه.
برو که رفتیم

اول اینک شاید بخواین بدونید استارت اپ ویکند چیه ؟؟؟ یه رویداد آموزشی که افرادی که
به استارت اپ و بیزینس آنلاین علاقه مند هستن طی 3 روز به مدت 54 ساعت دور هم جمع میشن و در کنار هم گروه هایی رو تشکیل میدن و سعی میکنن ایده هایی که برگزیده شدن رو تبدیل به محصول کنن و بیزینس خودشون رو بسازن.(اطلاعات بیشتر و کامل تر در سایت
رویداد
)

این همایش برای اولین بار بود که در ایران برگزار شد و اگر شرکت نکردین ناراحت نباشین که قطعا آخرین بار هم نبود و طبق شنیده های من دوره بعدی زودتر از اون چیزیکه فکرش رو کنید ( گویا آبان ماه ) برگزار میشه.

اما بریم سر وقت گزارش و اینکه من چه یاد گرفتم و از چه چیزی لذت بردم ؟؟

روزچهارشنبه طبق برنامه خودم رو به منظومه خرد واقع در ولنجک رسوندم که هماش به مدت سه روز قرار بود اونجا برگزار بشه.مراسم از ساعت 5 قرار بود شروع بشه اما اشتیاق همه باعث شده بود که سالن همایش از ساعت 4 پر بشه.
من خیلی از فعالین وب و مربیان و داوران که در این رویداد شرکت کرده بودن رو میشناختم پس برای من اولین اتفاق هیجان انگیز این بود که این دوستان رو از نزدیک ببینم و خودم رو بهشون معرفی کنم و لذت ببرم از اینکه کنارشون هستم.
تا وقتیکه مراسم شروع بشه تقریبا با 40 درصد افرادی که به صورت مجازی با هم ارتباط داشتیم آشنا شدم و بسیار به وجد اومده بودم تا اینکه مراسم با سخنرانی جناب آقازاده و کریس جان ( نماینده استارت اپ ویکند جهانی شروع شد )
در این رویداد 3 دسته افراد شرکت کرده بودن : کسب و کاری ها که به بیزینس و کسب و کار آشنایی داشتن .بچه های فنی که برنامه نویسی کارشون بود و گرافیست ها که طراحی رو از بر بودن.

بعد از سخنرانی نوبت به ارائه ایده رسید و هر کسی که هر ایده ای داشت میبایست
به روی سن میرفت و به مدت 60 ثانیه ( دقیقا 60 ثانیه ) ایده خودش رو ارائه میکرد
در این رویداد دقیقا 70 ایده از طرف بچه ها مطرح شد که رکورد استارت اپ ویکند جهانی از نطر تعداد ایده رو شکوندیم ( که به نظر شخص خود من اصلا خوب نیست چرا که نشون میده ما بیشتر حرف میزنیم و عمل نمیکنیم - بگذریم از اینکه خیلی از این ایده ها ایده اصلا نبودن)

بعدش اسم ایده ها رو روی مقوا نوشتن تو سالن پذیرایی به دیوار زدن و شرکت کنندگان در کنار خوردن شیرینی و چای با کاغذی که در اختیار داشتن باید به سه ایده برنر رای میدادن.

بعد از پذیرایی و شمارش رای ها از میان 70 ایده 12 ایده برتر انتخاب و اعلام شد و صاحبان ایده رفتن روی سن و دوباره خودشون رو معرفی کردن و اعلام کردن که برای تشکیل گروه به چه افرادی نیاز دارن.
دوباره رفتیم تو سالن پذیرایی و شروع کردیم به یارکشی.یکی برنام نویس اندروید میخواست.اون یکی طراح میخواست یکی دیگه کسب و کاری.خلاصه 12 تیم مختلف 10 الی 10 نفره تشکیل شد.
بعدش با هم گروهی هامون رفتیم شام جوجه چینی خوردیم.بعدشم ساعت 10 شب رفتیم خونه تا فردا ساعت 8 صبح برگردیم و روی ایده هامون کار کنیم.
فردا صبح بعد از اینکه صبحونه خوردیم توی 3 طبقه توی 12 تا کلاس مختلف 12 تا گروه مستقر شدیم که کارمون رو شروع کنیم و یه نمونه اولیه اماده کنیم تا روز جمعه به داوران نشون بدیم و داورا نفر برنده رو انتخاب کنن.
اما در کنار کار حضور مربیان کسب و کار که هرکدوم از کاربلدها و باتجربه های زمینه های خودشون بودن خیلی خیلی به تیم ها و شخص خود من کمک کرد چرا که قبلا گفته بودی یکی از دلایلی که در استارت اپ ویکند شرکت کردم این بود که این دوستان رو از نزدیک ببینم و با هم هم صحبت بشیم که اتفاقا فک کنم بیشترین کسی که با مربیان میچرخید من بودم !!!
روز جمعه هم هر 12 تا ایده ساعت 5 رفتن روی سن و ارائه خودشون و محصولشون رو برای حضار و مربیان و داوران رو کردن و سه ایده برتر انتخاب شد
گروه اول : ایده بویس - ایده یه اپلیکیشن هست که صدا رو وقتی ظبط میکنه میتونه قسمت های مهم رو های لایت کنه - این گروه هم بازار ایران و هم بازار جهان رو نشون گرفته بودن.
گروه دوم : ایده کجا بریم - مربوط به سایتی میشه که اطلاعات کامل از شهرها میزاره برای سفر و اینا
گروه سوم : ایده کلاسور - ایه اپلیکیشن که به شما میگه که چه کلاسی کجا چه طوری داره برگزار میشه تا برین شرکت کنید

من هم جزو گروه ایده لنز کده بود که مقام نیاوردیم - ایده این بود که عکاسانیکه تجهیزات عکاسی و لنز دارن به اونهایی که ندارن اجاره بدن و ما هم پورسانت بگیریم.
اما حالا بریم سر وقت عکس ها و کلی حاشیه که دارم واستون.

میتونید به سایت آی کلاب سر بزنید و از کلی ماجراهای استارت اپ ویکند با بخر بشین.
راستی اینم بگم گروه اول یکی دو تا اسپانسر گرفتن و دارن کارشون رو جدی شروع میکنن طبق چیزهایی که شنیدم این خودش خیلی عالیه.

حاشیه ها :
من اول اسمم رو تو گوه بویس نوشتم اما بعدا اسمم رو خط زدم و رفتم به گروه لنزکده
تو گروه لنزکده من عنوان ریسرچر رو داشتم و مسئول روابط عمومی شدم ( خودم با زرنگی این عنوان واسه خودم جور کردم چون میتونستم با همه مربیان و سایر شرکت کنندگان و همه و همه حرف بزنم البنه روی تحقیقات بازار و بیزینس پلن هم کاملا کار میکردم )
یه سری مصاحبه ویدیویی گرفتم که بعدا سر فرصت واستون میزارم اما حالا بریم سروقت عکس ها.

[تصویر: 38319134157813540600.jpg]
این پوریا یکی از برنامه نویسای تیم مونه که من عاشقشم خیلی با استعداده.

[تصویر: 60968983130679358603.jpg]
فرزاد داره لوگو طراحی میکنه و نیما و مقداد هم دارن اینترفیس سایت رو طراحی میکنن
از نظر اینترفیس سایت مربیان میگفتن که از همه گروه ها عالی بودیم.

[تصویر: 90365988477653249816.jpg]
خوب اینم من دارم تحقیقات بازار رو داکیومنت میکنم

[تصویر: 91376617684791008408.jpg]
اینا گروه دیوارشهر بودن که یه دیوار تو رستوران نصب کردن عاشق خلاقیتشون بودم!!

[تصویر: 58105475878739646715.jpg]
من و فرهاد مدیر پروژه.این پیراهن سفید من رو الان نگاه کنید و یادتون بمونه تو عکس های
پایین تر کارتون دارم

[تصویر: 16406314121818827826.jpg]
مهدی و سیما ( سرگروهمون) دارن روی بیزینس مدل کار میکنن و خسته شدن حسابی

[تصویر: 02486498456913845374.jpg]
این همون پیراهن سفید من بود که تنم بود موقع نهار نوشابه پاشیده شد روش و منم
تبدیلش کردم به پیراهن یادگاری واز همه امضا گرفتم

[تصویر: 14224989656861956769.jpg]
کاریکاتور روی پیراهن من!!!

[تصویر: 70486539039993902346.jpg]
مربیان و خبرنگارا اومدن تو اتاقمون دارن به ارائه ما درباره محصولمون گوش میکنن

این پست همچنان ادامه داره

هفه به هفته داره آماده میشه.هر روز بیشتر از دیروز واسش ذوق دارم......تا چند هفته دیگه.....
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , tondar12 , ahmad rezaee , P@RSA , حامد , مهدی گل محمدی , M3HDI
09-09-2012, 08:36 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-09-2012 09:19 PM، توسط کامیار کاظمی.)
ارسال: #2
RE: 54 ساعت لذت بخش ( گزارشی از استارت اپ ویکند)
عالی بود محمد جان. مشتاق خواندن و دیدن ادامه هستیم!

فایل صوتی 12 تا ایده برتر (یکی از ایده ها فایل صوتی ندارد.) را از آی کلاب بصورت یکجا در لینک زیر آپلود کرده ام. دوستان گوش دهند و ایده بگیرند.

دانلود فایل صوتی ایده ها(16 مگابایت)

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: kafshduzak , مهدی گل محمدی
09-09-2012, 10:18 PM
ارسال: #3
ممنون از کامیار عزیز
در ادامه لینک یه ویدیو رو واستون قرار میدم که میخواستم توی این ویدیو بیزینس مدل
ایده لنز کده رو نشون بدم که چه جوری قراره پول دربیاریم.
این هم لینک ویدیو در آپارات
امیدوارم مفید باشه
دیدن ویدیو

هفه به هفته داره آماده میشه.هر روز بیشتر از دیروز واسش ذوق دارم......تا چند هفته دیگه.....
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , M3HDI
09-10-2012, 12:51 PM
ارسال: #4
گویا چندان دوستان این انجمن به استارت اپ و بیزینس آنلاین علاقه مند نیستن اما به هر حال من وظیفه خودم میدونم این گزارش رو به روز کنم شاید یه نفر
واقعا علاقه مند باشه.
اما در این قسمت میخوام بگم که چی یاد گرفتم ؟؟؟
در یه کلام کار تیمی
واقعا عالی بود
شاید خیلی از ماها کارتیمی رو بلد باشیم
اما من وقتیکه روز پنجشنبه تا ساعت 3.30 صبح نشستم فکر کردم و داکیومنتی رو برای اراه محصولمون آماده کردم و خودم معتقد بودم با این ارائه میتونیم کار کنیم که همه
تحسینمون کنن وقتی ایده رو توی گروه مطرح کردم و قرار شد رای گیری کنیم وقتی دیدم فقط دست خودم به عنوان موافق بالا رفت و هیچ کس موافق نیست یه هو دنیا روی سرم
خراب شد اما به خودم اومدم و دیدم استارت اپ ویکند یعنی همین یعنی همین کار گروهی.یعنی خودت رو با همین مخالفت ها وفق بدی.
شاید به اندازه یک سال تجربه کسب کردم و یاد گرفتم
و از همه مهمتر با فکر های آشنا شدم و دیدم چه ایده های خوبی دارن وهمیشه ایده های ما خوب نیستن
و یه چندتا عکس دیگه

[تصویر: 22719152382577356286.jpg]
طراح ها و برنامه نویسامون خیلی خوب با هم مچ شدن

[تصویر: 51756485687142377418.jpg]
این هم یه گروه دیگه که ایده شون اپلیکیشن حسابداری بود

[تصویر: 18208660822340820433.jpg]
این دوستمون هم دو نفری یه گروه بودن یکیشون اینجا کار میکرد اون یکی خونه بود
ارائه ایدشون خیلی جالب و فان شده بود و لذت بردیم

[تصویر: 94721462315581198815.jpg]
مربیان و خبرنگاران و بچه های فعال وب اومدن پیشمون.بهترین اتفاق واسه من اشنایی با اینها و گپ و گفتگو بود

[تصویر: 64696977524334335162.jpg]
و این هم لوگو گروه برنده روی پیراهن من!!

تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مــجــیــנ
09-10-2012, 12:59 PM
ارسال: #5
محمد جان
در مورد اسپانسرهایی که از گروه اول حمایت کردند، کمی بفرمائید که از کجا و به چه صورت بود؟
موضوع بعد اینکه ایده ها در پایان خروجی عملی داشت؟ یعنی عملا نرم افزار تولید شد؟

تشکر شده توسط: kafshduzak
09-10-2012, 01:08 PM
ارسال: #6
کلا رویداد یه سری اسپانسر عمومی داشت مثل شکت فناپ و شناسا و اینها
اما متاسفانه این اسپانسرها که کلی دبدبه و کبکبه داشتن هیچ جایزه و حمایتی از ایده ها نکردن و صرفا اومده بودن که خودشون رو تبلیغ کنن تو این رویداد.
اما مثلا سایت کافه بازار به مبلغ 1 میلیون تومن حاظر شد اپلیکیشن گروه اول ( بویس ) رو توی اپلیکیشنشون تبلیغ کنه و اتفاقا بهترین حمایت بود.
یکی دیگه از جایزه ها مشاوره چند ساعته شرکت استارت اپ ویکند جهانی بود واسه اینکه گروه های اول تا سوم بتونن بیزینس هاشون رو راه بندازن.
اما د مورده ایده ها شاید واستون جالب باشه بگم که :
یکی از ایده ها که طراحی کاراکتر بود و ocaracter نام داشت حتی تونسته بود توی همون 54 ساعت مشتری جذب کنه و به درآمد برسه.
اپلیکیشن گروه بویس کاملا آماده شده بود و روی آیفون و اندروید کاملا کار میکرد و همه چی آماده بود.
و یا مثلا اپلیکیشن گروه خودمون لنزکده کاملا آماده بود و حتی موقع ارائه اعلام کردیم که حضار میتون برین توی سایت کار کنن ثبت نام کنن کالاها رو ببینن
و میتونم بگم واسه خیلی ها عجیب بود که چه طور تو 54 ساعت این نرم افزارها تولید شده بودن.

تشکر شده توسط: کامیار کاظمی
09-10-2012, 01:14 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-10-2012 01:16 PM، توسط کامیار کاظمی.)
ارسال: #7
چقدر جالب.
آدرسی از این ایده ها دارید؟
ادامه کار برای گروه ها چطور است؟ بری مثال گروه شما به کار بر روی پروژه ادامه میدهد؟
بحث حقوق مادی و معنوی به چه صورت است؟
در این مدت در مورد بحث بازاریابی و فروش هم به شما آموزشی داده شد؟
کمی از معایب برنامه نیز می فرمائید.

شخصا، فوق العاده نفس این کار برایم ارزشمند و رویایی است. آفرین

09-10-2012, 01:27 PM
ارسال: #8
آدرسی از ایده ها موجود نیست چونکه که ایده ها در رویداد به صورت لوکال اپلود میشدن.
اما درباره ادامه اینو میدونم که خیلی از گروه ها موقع خداحافظی قرار گذاشتن که طی یکی دو روز آینده کنار هم بشینن و ایده هاشون رو راه بندازن
گروه بویس که مطمعنم داره کار رو شروع میکنه چون با یکی از اعضای گروه دوست شدم
در مورد بازریابی و فروش هم شخصا کلی چیز یاد گرفتم چونکه مربیانی مثل سروش ایوبی - ژان بقوسیان ( سایت مدیرسبز) کنارمون بودن و کلی تونستیم رایگان ازشون
مشورت بگیریم و یاد بگیریم.
این ویدیو رو ببینید یک ساعتی مونده بود به شروع شدم اختتامیه ( لینک)
جو بسیار خوبی بود و بسیار لذت بردیم.
اما معایب برنامه چندتا لینگ میزارم از نوشته ها مربیان که به خوبی به معایب اشاره کردن

برنده و بازنده واقعی استارت اپ ویکند( نوشته اسد صفری)

نگاهی به تجربیات اولین استارت اپ ویکند (نوشته علی نعمتی شهاب )

تشکر شده توسط: کامیار کاظمی
09-10-2012, 02:02 PM
ارسال: #9
يك چيزي كه تميز متوجه نشدم
اين كه همه جمع مي شوند و يك نرم افزار توليد ميكنند يا كار ديجيتال؟
يعني همه ايده ها بايد خروجي ديجتال داشته باشند؟

نميشه ايده رو بصورت غير ديجتال خروجي داد يا ايده هاي ديگري داد؟

بعد اينكه بخواين يك تيم ار بچه هاي شركت كننده تشكيل بشه كه بسيار سخت هست وبخصوص هماهنگي هاي اوليه واينكه همه رو براساس ايده ثابت هماهنگ كرد
مثلا شما ايده شما يك چيز ديگر بود ولي در خصوص ايده لنز عكاسي فعاليت كردين كه اين بسيار در گام اول سخت هست وكلي زمان درگام اول بخاطر اين مثله از بين مي رود

نميشه تيمي شركت كرد؟

يك مثله ديگر هم اينكه اينطوري همه بايد با برنامه نويسي يا كارهاي ابتدايي ديجتال آشنايي داشته باشند

مثلا شخصي مثل من كه توانايي زيادي در كد نويسي يا كارهاي ديجيتال ندارم ولي كلي ايده دارم چطور بايد شركت كنم يا در گروهي عضو بشم؟

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
09-10-2012, 02:42 PM
ارسال: #10
درود دوست عزیز
بریم که ابهامات شما رو با هم رفع کنیم

اینجا همه جمع میشن تا در چند گروه روی یک استارت اپ کار کنن و سعی کنن یک بیزینس مرتبط با فناوری اطلاعات رو بسازن.
تیم ها که تشکیل شدن باید یک نمونه اولیه واسه داوران آماده کنن تا برنده انتخاب بشه

معمولا ایده ها به دنیای وب و اپلیکیشن ها و فناوری اطلاعات و نرم افزار و موبایل ختم میشه و شما نمیتونید اونجا ایده یک رستوران رو ارائه کنید
بلکه میتونید ایده یک رستوران آنلاین رو مطرح کنید.یه کسب و کار تحت وب باید باشه.

تشکیل گروه همونطور که گفتین بسیار سخته.اما این رویداد به شما یاد میده که با کسانیکه اولین بار می بینیشون یک گروه تشکیل بدی و
سعی کنید مثل یک ژله با هم مچ بشین.
ایده من چیز دیگری بود درسته اما وقت ایدم رای نیاورد باید در گروه دیگه ای که رای آورده عضو میشدم و کار رو پیش میبردیم و یادمیگرفتیم خیلی خوب بتونیم از ایده خودمون
به ایده کل تیم مون سوییچ کنیم.
شما میتونید با دیگر دوستانتون شرکت کنید اما معلوم نیست که ایده شما رای بیاره و اینکه همه بتونید کنار هم فعالیت کنید.

و اما سوال دیگه اینکه لزومی نیست با برنامه نویسی آشنا باشید فقط کافیه کمی دانش پایه از استارت اپ و کارآفرینی و بیزینس آنلاین داشته باشین و به عنوان
شرکت کننده کسب و کار شرکت کنید.
شما اگر ایده ای دارین که در زمینه استارت اپ و بیزینس آنلاین باشه میتونید شرکت کنید و اگر ایده تون رای نیاورد میتونید در سایر گروهها در زمینه کسب و کار بهشون کمک کنید

امیدوارم تمام سوالاتتون رو پاسخ داده باشم

تشکر شده توسط: homosapiens
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه از اینترنت کسب درآمد کنم؟ money* 9 2,475 12-26-2018 12:03 AM
آخرین ارسال: viska
  بهترین و مطمئن ترین شیوه درآمد از اینترنت برای یک تازه کار saeedhashemi1371 5 1,972 11-24-2017 01:00 PM
آخرین ارسال: javaneirani
  استفاده از ویکی پدیا برای کسب درآمد fado 5 3,514 10-13-2015 09:21 PM
آخرین ارسال: kashef51
  ماهی 100 هزار تومان از اینترنت... hs6467 20 2,522 08-09-2015 11:48 AM
آخرین ارسال: reza.rs
  چند بار از اینترنت خرید کرده اید ؟؟ amir_sky 39 5,771 12-02-2014 01:08 PM
آخرین ارسال: irandac
  کتاب کسب درامد از اینترنت در ۷ روز msnmas 37 9,135 07-25-2014 01:26 AM
آخرین ارسال: milad_Mdpr
  اگر هنرمند هستید جشنواره ها را از دست ندهید ! aminjan 1 489 06-20-2014 11:58 AM
آخرین ارسال: MARYAR
  آموزش و تمرین بیش از 25 روش کسب درآمد از اینترنت و 18 روش کار در بازار سنتی msnmas 17 7,884 02-03-2014 09:31 PM
آخرین ارسال: safory
  نحوه دریافت پول از خارج از کشور make money 4 2,340 01-27-2014 08:30 AM
آخرین ارسال: محمد123
Thumbs Up کسب درآمد از طریق اینترنت کامیار کاظمی 78 27,404 01-10-2014 07:18 PM
آخرین ارسال: starter127
  پاسخ تعدادي از پرسشهاي متداول در زمينه كتابهاي الكترونيكي بيلا بالا 0 497 11-12-2012 12:37 PM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  ثبت نام استارت اپ ویکند kafshduzak 2 1,067 09-23-2012 05:38 PM
آخرین ارسال: kafshduzak
  شاه کلید کسب درآمد از اینترنت را می شناسید؟ sherafati 0 1,724 03-24-2012 02:47 PM
آخرین ارسال: sherafati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS