ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

فروش تلفني موفق
زمان کنونی: 04-19-2024, 11:30 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: hamid28
آخرین ارسال: Fela.Want
پاسخ: 5
بازدید: 2212

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امیتازات : 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فروش تلفني موفق
07-20-2012, 05:27 PM
ارسال: #1
فروش تلفني موفق
نكاتي براي يك فروش تلفني موفق

افراد زيادي كه صاحب كسب و كار هستند تلفن را براي حرفه خود ضروري مي دانند چون از اين طريق مي توانند يك مشتري احتمالي را جذب كنند و همينطور آن را از دست بدهند. بعضي ها از تلفن استفاده مي كنند تا يك شبكه قوي بين خود و مشتريان بسازند و بعضي ها چنان از آن غافلند كه گويي فكر مي كنند اگر به تلفن دست بزنند آنها را برق خواهد گرفت. علت آن هم ترس از شنيدن كلمه «نه» است. بنابراين تعداد افرادي كه جرات برداشتن تلفن و ارتباط با مشتريان را دارند زياد نيست. ولي آنها كه اين شجاعت را دارند و ممكن است چند جواب نه يا مزاحم نشويد كوتاه مدت را تحمل كنند در عوض پاداش طولاني مدتي خواهند گرفت و آن فروش محصول است.

اگر با دقت به آنچه در هنگام مصاحبه تلفني رخ مي دهد توجه كنيد و با تاكتيك مناسب
عمل كنيد از هر پاسح منفي كه از تلفن دريافت مي كنيد مي توانيد بر تجربيات خود بيفزاييد.

به جاي اينكه بايستيد و از تلفن بعدي منصرف شويد، خواهيد آموخت كه چه چيزي را نگوييد و چه موقع زنگ نزنيد. و كليد موفقيت شما هم اين است كه بدانيد چه بگوييد و چه موقع بگوييد. با هر پاسح منفي احتياج به زمان كمي خواهيد داشت تا وضعيت را بررسي كنيد و از آن در جهت منافع خود سود ببريد. ولي ممكن است مشتري پرسود و فرصت هاي زياد با تلفن بعدي بدست آوريد.

پس از مدتي مهارت هاي شما افزايش پيدا خواهد كرد و تعداد پاسح هاي منفي هم كه مي شنويد كمتر خواهد شد. ما هم براي كمك به شما در اين مقاله از «ياد بگير دات كام» نكات و ريزه كاري هاي يك ارتباط تلفني موفق را جمع آوري كرده ايم تا در زمان و هزينه شما صرفه جويي شود پس قبل از تلفن زدن حتماً اين نكات را بخوانيد.

1- مانند يك حرفه اي احوال پرسي كنيد. فقط نگوييد سلام و بلافاصله شروع به صحبت درباره محصول يا خدمات خود نكنيد بلكه به طرف مقابل فرصت دهيد در بحث شما مشاركت كند. اگر يك احوال پرسي خيلي رسمي كنيد به خطا رفته ايد. مي توانيد با يك صبح بخير يا عصر بخير شروع كنيد و اگر نام كسي را كه به او زنگ مي زنيد مي دانيد حتماً او را به اسم صدا كنيد. متفاوت باشيد. حرفه اي رفتار كنيد.

2- خود و سازمان خود را معرفي كنيد. مثلاً بگوييد اسم من علي است و در قسمت بازاريابي وب سايت آموزشي ياد بگير دات كام فعاليت مي كنم. و مثلاً مي توانيد اضافه كنيد: «تخصص ما كمك به شما براي بهبود وضعيت فروشتان است.»

هنوز زود است كه اطلاعات تخصصي بدهيد و نام محصولات و خدمات خود را ذكر كنيد. خوب حالا بايد كمي مكث كنيد و به طرف مقابل فرصت دهيد اگر به خدمات شما علاقه مند است كنجكاويش تحريك شود و از شما سؤالاتي كند. در غير اين صورت ممكن است پاسخي كه مي شنويد اين باشد: «نه ممنونم ما اين جنس را قبلاً خريده ايم.» و در نهايت تلفن را قطع كند. براي اينكه شانس فروش خود را بالا ببريد ابتدا اطلاعات عمومي درباره كالاي خود بدهيد به اين روش نه تنها كنجكاوي طرف مقابل را تحريك كرده ايد بلكه مدت بيشتري طرف را روي خط نگه داشته ايد و شانس فروش بيشتري خواهيد داشت. در اين ميان سعي كنيد حداقل يكي از برتري هاي كالا يا خدمات خود را ذكر كنيد.

3- قدرداني كنيد. هميشه بايد از مشتري احتمالي خود به خاطر اينكه دقايقي از وقت خود را در اختيار شما قرار داده است سپاسگزاري كنيد. به اين طريق اين احساس را در مشتري خود القا مي كنيد كه نمي خواهيد ثانيه اي از وقت او را هدر دهيد. و به جاي اينكه بگوييد: «من فقط چند لحظه با شما كار دارم يا وقتتان را مي گيرم» مي توانيد بگوييد: «ممنون كه با من صحبت مي كنيد. من فقط چند لحظه اي از وقت ارزشمند شما را مي گيرم.»

4- هدف خود را از تلفن زدن بگوييد. بهتر است منظور خود را با يك سؤال بيان كنيد. مثلاً مي توانيد بگوييد: «اگر من راهي را براي افزايش فروش شما ارائه دهم كه هزينه كمي دارد آيا مايل به شنيدن آن هستيد؟»

سؤالاتي از اين قبيل شانس زيادي به گرفتن پاسخ «بله» دارند. در اين لحظه شما فرصت فروش يا گذاشتن يك قرار ملاقات را پيدا خواهيد كرد. از آنها اجازه بگيريد كه برايشان اطلاعات بيشتري فراهم كنيد. فراموش نكنيد هنوز وقت فروش محصول يا خدمات نيست بلكه زمان ارائه مزايايي است كه كالا يا خدمات شما به مشتري احتمالي ارائه مي دهد.

5- يك قرار ملاقات بگذاريد. از طرف مقابل بخواهيد در صورت امكان براي شما يك وقت ملاقات تعيين كند. حتي اين قرار ملاقات مي تواند به صورت تله كنفرانس اينترنتي باشد. اگر طرف شما با قرار ملاقات موافقت كند باز هم شانس شما بيشتر خواهد شد.

6- اگر مرحله بعدي يك ملاقات حضوري است سؤالات مناسب با تاكتيك خود بپرسيد. براي گذاشتن قرار ملاقات بايد 2 زمان متفاوت به او پيشنهاد كنيد مثلاً بگوييد: «من امروز ساعت 4 بعد از ظهر يا فردا ساعت 9 صبح مي توانم در خدمت شما باشم. تا اطلاعات بيشتري در اختيار شما قرار دهم.» يا مي توانيد بگوييد: «ساعت 9 صبح فردا با برنامه شما جور در مي آيد؟» نبايد بگوييد: «چه موقع مي توانم شما را ببينم؟» وقتي كه زمان خالي خود را تعيين مي كنيد نشان مي دهيد يك بازارياب فعال و موفق هستيد. امتحان كنيد خواهيد ديد كه چقدر مؤثر است.

7- براي زماني كه اكنون و در آينده به شما داده شده است سپاسگزاري كنيد. زمان، تاريخ و محل ملاقات را دوباره تأييد كنيد و اگر سؤالاتي داريد همانجا بپرسيد. و به طرف مقابل بگوييد براي اينكه از وقت ملاقات خود حداكثر استفاده را ببريد چه كارهايي خواهيد كرد. شماره تماس خود را به اين صورت بدهيد: «اگر براي كنفرانس مشتركمان چيزي به نظرتان رسيد كه خواستيد به من خبر دهيد با اين شماره *********** تماس بگيريد.»

خوب با بكار بستن اين ترفند ها مي تواند موقعيت هاي پنهان را شكار كنيد و اميدوار باشيد سود مناسبي از بازار يابي تلفني بدست خواهيد آورد.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: سعید.کرمی , sherafati , افسون , M3HDI108 , مهدی گل محمدی , yaraei , ناصر صادقی , vahid61 , ali zobeid , من میلیاردرم , نی نی عسلی , سیدمهدی هاشمی , hadi1987 , sir-mahyar , mahdi5e , blacknight19 , bitumen , سعید یوسفی , Andisheh , maryambanoo , poorian , Fela.Want , mohsen k1 , gandalf , رز سفید , hardware.green
03-07-2013, 02:25 PM
ارسال: #2
RE: فروش تلفني موفق
بسیار بسیار عالی
واقعا متشکرم
صددرصد برایم مفید خواهد بود و بدون شک از آن استفاده خواهم کرد.
مجددا سپاسگزاری خودم را اعلام می کنم.
شاد باشید

لاحول ولاقوة الا بالله العلی العظیم[/align]
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , sir-mahyar , blacknight19 , hardware.green
04-25-2013, 10:09 AM
ارسال: #3
خيلي خوب بود استفاده كردم
ممنون از اين همه اطلاعات خوب
 تشکر شده توسط: blacknight19 , hardware.green
05-16-2013, 09:52 AM
ارسال: #4
Thumbs Up RE: فروش تلفني موفق
خیلی جالب بود...مرسی!!
موفق باشی عزیزم!Heart

شعار این روزهای من:پول داشته باش پادشاهی کن،پول نداشته باش هرچه خواهی کن!
05-16-2013, 11:58 AM
ارسال: #5
پست خوبی بود
مطمئنا برای همه مفیده
تلفن وسیله ای که ما همیشه سر سری ازش می گذریم
من که از الان دارم پیش خودم تمرین می کنم
امیدوارم بتونیم دنیایی بهتر بسازیم و با همکاری و همیاری هم به هدف های مالی مون برسیم

[تصویر: Fela_Want_omre_geran_blogfa_jpg.jpg]

انسان های بی هدف مجبورند برای انسانهای هدف دار تا آخر عمر کار کنند
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تکنیک‌های برتر در فروش تلفنی r2013.samadi 1 566 01-24-2018 03:17 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
Smile واحد فروش در نمایندگی خودرو roksana6 0 500 07-16-2017 11:22 AM
آخرین ارسال: roksana6
  راهنمایی برای فروش top-banner 2 1,804 05-30-2016 09:00 AM
آخرین ارسال: paradise.9129
  پیش بینی بازدهی پخش تراکت برای فروش محصول sinior 2 1,347 02-23-2016 02:24 AM
آخرین ارسال: tataloo
  بازاریابی برای فروش قارچ ajand.pc 19 20,224 11-23-2015 02:53 PM
آخرین ارسال: depelink
  20تکنیک بازاریابی برای افزایش فروش فروشگاه های خورده فروشی و کسب و کار های کوچک mbaland 11 6,554 09-04-2015 06:53 PM
آخرین ارسال: yazdanshm
  من بازاریابیم خوبه ولی فروش ندارم چیکار کنم newmusic 10 2,236 08-10-2015 05:28 PM
آخرین ارسال: miramira
  برای فروش بیشتر و بهتر، برای مشتریانتان قصه بگویید! کامیار کاظمی 8 4,002 07-20-2015 12:27 PM
آخرین ارسال: ham_missyou
  ۷قانون فروش موفق برایان تربسی samiar afshari 4 1,249 03-18-2015 03:30 AM
آخرین ارسال: samiar afshari
  روشهایی برای افزایش فوری فروش bagheria 4 2,844 11-10-2013 12:55 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  ایا کسی فیلم های اموزش بازاریابی و فروش دارد؟ davaran 7 2,416 09-28-2013 09:33 PM
آخرین ارسال: مهدی 1
  مشتریان بهترین مشاوران افزایش فروش شما keshavarz 0 854 07-14-2013 08:58 AM
آخرین ارسال: keshavarz
  روش‌های موفق بازاریابی در شرکت های کوچک mallarme 0 853 05-20-2013 11:13 PM
آخرین ارسال: mallarme
  تخفیف ،بعنوان یکی از چاشنی های فروش کالا و خدمات در بازاریابی mbaland 3 1,947 01-15-2013 08:05 AM
آخرین ارسال: jahanagahi
  نماینده فروش هدایای تبلیغاتی در استان های مختلف جهت پایان سال مهدی گل محمدی 88 17,526 08-22-2012 01:55 PM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی
  6کلید طلایی برای افزایش فروش بیشتر از رقبا mbaland 2 1,730 08-11-2012 09:06 AM
آخرین ارسال: ali6563
  مدیریت فروش و انتظارات مشتریان از یک فروشنده خوب mbaland 0 1,063 07-24-2012 05:57 PM
آخرین ارسال: mbaland
  کمکم کنید،کارمند فروش و بازاریاب چه وظایفی دارد؟؟ MinaSol 17 10,765 05-20-2012 01:24 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
  درخواست پيشنهاد براي معرفي و فروش يك محصول جديد. omid6020 25 5,673 04-14-2012 01:49 PM
آخرین ارسال: omid6020
Star افزایش فروش با بازاریابی ایمیلی اقاي ايـــده 1 994 02-13-2012 12:54 PM
آخرین ارسال: MARYAR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS