ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

فراورده هاي سيب زميني
زمان کنونی: 05-03-2024, 07:13 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: اقاي ايـــده
آخرین ارسال: hasan-f
پاسخ: 18
بازدید: 3463

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امیتازات : 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراورده هاي سيب زميني
06-30-2012, 09:44 AM
ارسال: #11
RE: فراورده هاي سيب زميني
(06-30-2012 12:38 AM)parsajoon نوشته شده توسط:  بنظرم يه راهي بايد پيدا كرد بدون كارخونه هم بتوان فراوري كرد.مثلا در مورد گوجه فرنگي توي همان مناطق روستايي ميتوان با آتيش(بدون مصرف سوخت)رب درست كرد و فله اي فروخت.در مورد برخي ميوه ها مثل آلو و زردآلو هم ميتوان خشك كرد و فروخت اما سيب زميني و مركبات را نميدونم بايد چكار كرد؟

اين كار كه يك روش بسيار قديمي هست ولي بدليل مسايل بهداشتي منسوخ شده است
هم سخت تهيه رب به اين روش هم بعد براي توزيعش مشكل كد بهداشتي ميخوري كه ديگه رب تهيه شده رودستت باد ميكنه

آقا سجاد شما يك بحث خوبي رو راه انداختين ولي چرا همش تقصير دولت ميندازين نميدونم چرا
كارخانه هاي فراوري خيلي وقته درايران بسيار دارند رواج پيدا ميكنند واستقبال بسيار خوبي شده ازش
حتي كارخانه هاي فرواري سيب زميني كه قيد كردين خيلي وقت هست در ايران شروع به فعاليت كرده
تومشهد هم تادلت بخواد كه هست
ولي يك بدي كه هم كشاورز وهم بخش خصوصي داره اين هست كه نميتونند خودشون درست برنامه بريزن
مثلا كشاورزهاي منطقه خودتون هرسال يك چيز ميكارند؟يا بايك برنامه خاص؟
امسال سيب زميني ارزون بشه سال بد هيچ كي نميكاره
ولي امسال گرون بشه سال بعد همه ميكارند

يا بخش خصوصي طرف شما توگلستان بسيار زياد در بخش فراوري گوجه فعاليت ميكند ولي در بخش هاي ديگر بسيار كم
شايد بخاطر سياست هاي جهد باشه ولي نميشه بخش خصوصي رو وادر كرد به انجام كاري
بايد بخش خصوصي خودش ببينه تو اون منطقه چي بيشتر استقبال ميشه

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
06-30-2012, 10:36 AM
ارسال: #12
(06-30-2012 03:36 AM)ناصر صادقی نوشته شده توسط:  پارسا جان فرمایشات شما کاملا درسته این پیشنهادی که شما دادید معقوله و همچنین قابل اجراء ولی مشکلی که هستش اینه که اگه شما این پیشنهادو به کشاورزا بدید شاید درصد کمیشون استقبال کنن ولی تعداد ریادیشونم جوابی که به شما میدن اینه که ما اومدیم به فرض مثال با گوجه فرنگی ها رب تولید کردیم و کسی از ما نخرید چی اگه همون گوجه رو به حیوانات بدیم یا سایر چیزهای دیگه استفاده کنیم به صرفه تر باشه ولی وقتی رب شد و کسی از این مدل تولید استقبال نکرد چی؟
این نمیدونم چی ها ملت مارو از پیشرفت ها باز داشته و ترس را در وجود ملت نهادینه کرده به خاطر اینه ملت جرات حرکتی به خودشون نمیدن .

اتفاقا اين موقعيت خوبيه براي كارآفرين با مبلغ مناسب گوجه را از كشاورز خريده و رب درست ميكند. در مورد فروش هم من فكر نميكنم مشكلي باشه زيادي سخت گرفتين با توجه به مصرف بالاي رب و افزودنيهايي كه در ربهاي كارخونه اي وجود داره براحتي ميتوان به اطرافيان يا خانوارهاي همون منطقه فروخت. من خودم خريدارم.

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
06-30-2012, 10:41 AM
ارسال: #13
احمداقا در اينجا هرسال محصول طبق يك روند خاصي كاشته ميشه فقط با توجه به مشكلات احتمالي نظيري گراني مواد وو امكان تغيير حجم كاشت هست.ولي برنامه كاشت معين هست.
دوست عزيز در خود اخبار گفت به علت اينكه بذر خوب به كشاورز داده نشده.محصولات بدست امده از كيفيت پاييني برخوردار هست.
خوب الان در اينجا چه كسي مقصر هست؟؟؟
مورد بعديكم واقع بين باش-من چيزي رو كه دارم ميبينم رو ميگم.كه چرا ما دركشور خودمان ميتونيم بكاريم.نگداري كنيم.فراورده درست كنيم.ان وقت اين كارها انجام نميشود.و از بيرون انواع اين موارد را وارد ميكند؟؟؟؟
خوب وقتي يك بذر خوب به كشاورز نميدند.كشاورز بيچاره مگه ازمايشگاه داره ازمايش كند درصد خوبي يا بدي را مشخص كند.كه بتواند بررسي كند كه ايا بكارد يا نه؟؟؟
كشاورز وقت ميگذارد و كلي زحمت.در اخر محصول نابود ميشه.و دولت(حالا چه مستقيم و يا غير مستقيم) اين موارد رو از بازارهاي خارجي وارد ميكند.
در همين زمينه رب كه شما گفتيد.كارخانه رب دلند خوش زمينهاي فراواني دارد و بيشتر مواد اوليه رو خودش توليد ميكند.اما همين گوجه فرنگي در شهرها ديگر به علت خريدن نكردن خراب ميشود.

كانال ايده يار: @ideayar
06-30-2012, 11:30 AM
ارسال: #14
(06-30-2012 10:41 AM)سجاد دانشفر نوشته شده توسط:  احمداقا در اينجا هرسال محصول طبق يك روند خاصي كاشته ميشه فقط با توجه به مشكلات احتمالي نظيري گراني مواد وو امكان تغيير حجم كاشت هست.ولي برنامه كاشت معين هست.
دوست عزيز در خود اخبار گفت به علت اينكه بذر خوب به كشاورز داده نشده.محصولات بدست امده از كيفيت پاييني برخوردار هست.
مورد بعديكم واقع بين باش-من چيزي رو كه دارم ميبينم رو ميگم.كه چرا ما دركشور خودمان ميتونيم بكاريم.نگداري كنيم.فراورده درست كنيم.ان وقت اين كارها انجام نميشود.و از بيرون انواع اين موارد را وارد ميكند؟؟؟؟
خوب وقتي يك بذر خوب به كشاورز نميدند.كشاورز بيچاره مگه ازمايشگاه داره ازمايش كند درصد خوبي يا بدي را مشخص كند.كه بتواند بررسي كند كه ايا بكارد يا نه؟؟؟
كشاورز وقت ميگذارد و كلي زحمت.در اخر محصول نابود ميشه.و دولت(حالا چه مستقيم و يا غير مستقيم) اين موارد رو از بازارهاي خارجي وارد ميكند.
در همين زمينه رب كه شما گفتيد.كارخانه رب دلند خوش زمينهاي فراواني دارد و بيشتر مواد اوليه رو خودش توليد ميكند.اما همين گوجه فرنگي در شهرها ديگر به علت خريدن نكردن خراب ميشود.
يا استان گلستان خيلي عقب مانده هست در بخش كشاورزي يا شما خيلي بي خبرهستند
توخراسان شمالي و رضوي كه مطمن هستم ميگم
بذر روبخش خصوصي درازمايشگاهاش خودش توليد ميكنه وحتي چند نمونه بذر اصلاح نژاد عالي هم داره كه شهرت ايراني دارد
مدل هاي هم كه نيست بصورت بسيار حرفه اي ودرجه 1 وارد مي شود
جهاد كشاورزي هم بسيار بزرهاي درجه 1 روبه تعاوني هاي كشاورزي عرضه مي كند
ولي برنامه كشت خاصي رو نميده
درعوض واحدهاي فراوري هم نسبت به توليد اين منطقه بسيار زياد هست
مثلا از لحاظ ذخيره سازي گندم اينقدر زياد هست كه گندم استان سمنان ويزد هم در خراسان ذخيره مي شود
بث فراوري گوجه كشمش. سيب زميني.خوراك دام كنسرو واب گيري البابو گيلاس گلابي زردالو گوجه سبز ونظير اينها هم بصورت اب ميوه..كنسرو..مربا... ويا خشك بسيار سحط وسيعي داره وحتي بسيار صادرات
ولي همه اينها توسط بخش خصوصي هست نه بخش دولتي
مثلا جهاد كشاوري براي گسترش كشاورزي وادوات كشاورزي درحال حاضر وام هاي بسيار عالي داره ميدهد ولي وقتي مردم با فاكتور سازي وام هارو درجاي ديگر خرج ميكنند
يكي از بدي هاي كه استان گلستان داره همين نداشت كارخانه هاي فراوري هست چون موقع برداشت گرجه كه مي شود زيادي بارش براي كارخانه هاي اين منطقه مياد
يا پرس گندم براي دامداري ها
واردارت هم توسط بخش خصوصي هست بيشتر

شايد برداشت كنيد دارم از دولت حسابي حمايت ميكنم
درصورتي كه مشكل ازخود بخش خصوصي هست كه حاضر نيست قبول كنه وگردن دولت ميندازه
شما شروع كن براي فراوري محصولات
چون استان گلستان كمبود داره بسيار سريع ميتواني به موفقيت برسي

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
06-30-2012, 11:37 AM
ارسال: #15
(06-30-2012 11:30 AM)goldmen نوشته شده توسط:  
(06-30-2012 10:41 AM)سجاد دانشفر نوشته شده توسط:  احمداقا در اينجا هرسال محصول طبق يك روند خاصي كاشته ميشه فقط با توجه به مشكلات احتمالي نظيري گراني مواد وو امكان تغيير حجم كاشت هست.ولي برنامه كاشت معين هست.
يا استان گلستان خيلي عقب مانده هست در بخش كشاورزي يا شما خيلي بي خبرهستند
توخراسان شمالي و رضوي كه مطمن هستم ميگم
بذر روبخش خصوصي درازمايشگاهاش خودش توليد ميكنه وحتي چند نمونه بذر اصلاح نژاد عالي هم داره كه شهرت ايراني دارد
مدل هاي هم كه نيست بصورت بسيار حرفه اي ودرجه 1 وارد مي شود
جهاد كشاورزي هم بسيار بزرهاي درجه 1 روبه تعاوني هاي كشاورزي عرضه مي كند
ولي برنامه كشت خاصي رو نميده
درعوض واحدهاي فراوري هم نسبت به توليد اين منطقه بسيار زياد هست
مثلا از لحاظ ذخيره سازي گندم اينقدر زياد هست كه گندم استان سمنان ويزد هم در خراسان ذخيره مي شود
بث فراوري گوجه كشمش. سيب زميني.خوراك دام كنسرو واب گيري البابو گيلاس گلابي زردالو گوجه سبز ونظير اينها هم بصورت اب ميوه..كنسرو..مربا... ويا خشك بسيار سحط وسيعي داره وحتي بسيار صادرات
ولي همه اينها توسط بخش خصوصي هست نه بخش دولتي
مثلا جهاد كشاوري براي گسترش كشاورزي وادوات كشاورزي درحال حاضر وام هاي بسيار عالي داره ميدهد ولي وقتي مردم با فاكتور سازي وام هارو درجاي ديگر خرج ميكنند
يكي از بدي هاي كه استان گلستان داره همين نداشت كارخانه هاي فراوري هست چون موقع برداشت گرجه كه مي شود زيادي بارش براي كارخانه هاي اين منطقه مياد
يا پرس گندم براي دامداري ها
واردارت هم توسط بخش خصوصي هست بيشتر

شايد برداشت كنيد دارم از دولت حسابي حمايت ميكنم
درصورتي كه مشكل ازخود بخش خصوصي هست كه حاضر نيست قبول كنه وگردن دولت ميندازه
شما شروع كن براي فراوري محصولات
چون استان گلستان كمبود داره بسيار سريع ميتواني به موفقيت برسي
استان ها بسته به پيشرفت-مسئولين شهرداري-استانداري ووو باهم از نظر فعاليت ها از زمين تا اسمان فرق دارند.
در مورد اينكه شما شروع كن چشم انشالا پولدار شدم شروع ميكنم
اما اگر شما ميتونيد بيايد شروع كنيد دست مارو هم بگيريد.
و مورد بعد يك چندتا از اين سرمايه داران بخش خصوصي مشهد خراسان رو بي زحمت بفرست استان گلستان رو اباد كنند..اسمش گلستان هست ولي هيچ اباداني پشيرفتي در هيچ زمينه ندارد.
بلكه روز به روز به طرف نابودي ميرود.همانطور كه ديگر از كشت پنبه استان خبري نيست.

كانال ايده يار: @ideayar
 تشکر شده توسط: iran
06-30-2012, 07:32 PM
ارسال: #16
جنوب كشور قيمت محصولات كشاورزي بيداد ميكنه، اون وقت شمال كشور اين محصولات رو ميدهند گاو و گوسفند بخوره!
ما خرداد ماه پارسال رفته بوديم گرگان قيمت ميوه ها رو ميديدم شاخ درمي آوردم.اگر صنعت بسته بندي خوبي داشتيم ميشد اين ميوه ها رو تازه به خيلي از نقاط كشور فرستاد.
 تشکر شده توسط: اقاي ايـــده , صدفی , مصطفي , hasan-f
07-04-2012, 09:37 AM
ارسال: #17
ببا سلام میشه گفت که ایده شما یه طرح صنایع تبدیلی هستش ولی باید به طرحی در این زمینه فکر کرد که کسی انجام نداده یا انجام داده به گونه ای متفاوت شما انجام بدید
07-04-2012, 10:26 AM
ارسال: #18
من پیشنهاد میکنم که همه کسایی که علاقه دارن در زمینه فرآوری سیب زمینی یه تحقیقی انجام بدن و در این تاپیک قرار بدن تا نقاط ضعف و قوتش مشخص بشه چون همونطور که دوست عزیزمون فرمودن در منطقه ما (اردبیل ) سیب زمینی به وفور کشت میشه و بسیار اتفاق افتاده که کشاورزان برای فروش محصولشون به مشکل بر بخورن و به ناچار سیب زمینی ها دور ریخته میشه ...
 تشکر شده توسط: P@RSA , کامیار کاظمی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Big Grin دانستني هاي پوشیدن مرتب لباس successman 2 957 01-24-2013 04:04 PM
آخرین ارسال: zhosseini81
  40عادت آدم هاي موفق Haavin 0 807 08-16-2012 12:21 AM
آخرین ارسال: Haavin
Information تكنيك هاي خلاقيت در محيط زندگي و كار MARYAR 4 1,093 01-06-2012 12:41 AM
آخرین ارسال: MARYAR
Information آموزش استراتژي هاي بازاريابي براي صاحبان تجارت هاي خرد MARYAR 4 1,736 01-05-2012 06:27 PM
آخرین ارسال: MARYAR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS