ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ایده راه اندازی یک وب سایت
زمان کنونی: 05-06-2024, 10:52 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: spiderboy
آخرین ارسال: spiderboy
پاسخ: 34
بازدید: 6855

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایده راه اندازی یک وب سایت
04-11-2012, 11:33 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-11-2012 11:44 AM، توسط spiderboy.)
ارسال: #11
RE: ایده راه اندازی یک وب سایت
(04-10-2012 11:27 PM)کوروش نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
تبریک میگم که ایده خوبی دارید. بنظر من ایده رو محکم نگهش دارید چون ایده خوب مثل راز میمونه. وقتی رازی رو بگید دیگه ماهیتشو از دست میده و دیگه راز نیس
من هم چنین ایده ای در حوزه وب دارم و حدودده ماه پیش هم حتی دومین اینکار رو خریدم. ولی هرچی مساله رو بالا پایین کردم نتونستم کنار بیام با خودم که به کسی بگم.
راه حل من برای این مساله این بوده که فعلا به کارهای دیگه ای که تو نت انجام میدم ادامه بدم و بعد در اولین فرصت ممکن اینکار رو به قسمتهای مختلف تفکیک کنم و برای هر قسمتی از افراد متخصص بصورت خصوصی (یعنی با پرداخت شهریه ) آموزش بگیرم و در نهایت کار رو به هم بچسبونم .
البته اینم بگم که طرح رو ثابت نگه نداشتم و فریزش نکردم. روزانه به این طرح فکر میکنم و اصلاحات انجام میدم.
از طرفی چون ایده من سایت اجتماعی هست در نتیجه بطور متوالی به تمام سایتهای مشابه مراجعه میکنم و حتی از اونها هم ایده میگیرم و میخام تو سایتم به شکلی جدید ارایه ش کنم. یعنی از ابزارهایی که مورد پسند چمعیت جهانی قرار گرفته استفاده کنم .
هدف نهایی هم دو قسمت هست
که هر دو از دید خودم قابل قبوله.
یا این سایت بعد از راه اندازی بصورت خیلی خفن میگیره و میتونم تو قسمت مارکتینگ ازش استفاده کنم
یا اینکه بطور نسبی رشد میکنه که در اونصورت هم میتونم ازاین سایت اجتماعی برای تبلیغات ادسنس یا سایر شرکتها استفاده کنم که این راه هم درامد کلانی داره.
بطور نمونه سایت aplenty of fish که یک سایت دوست یابی هست و از طریق ادسنس درامدی در حد 300هزار دلار در ماه داره
بهرحال ایمان شما به ایده تون ایده رو شکل میده
اصلا یه واقعیتی رو بگم و اون اینه که شما براساس این ایمان این ایده رو کشف کردید پس نزارید کسی شما رو مایوس کنه
ضمنا در مورد دوستانی که فرمودند شاید کسی دیگر در دنیا در حال راه اندازی این ایده باشه کاملا درسته ولی یه چیزی رو فراموش کردند و اون اینه که
ایده های حوزه نت مثل اختراعات نیستند . مثلا مثل اختراع تلفن یا لامپ یا خودرو
که مثلا اگه شما دیرتر بهش برسید کلا امتیازات کلانی رو ازدست بدید
نه اصلا اینطور نیست. بنظر من روش تبلیغ و گسترش این ایده هاست که خیلی مهمه .
واینکه المان های زیادی از شکل طرح ریزی ایده شما تا تبلیغ و غیره دخیل هستند تا افراد از طرح شما خوششون بیاد . پس نمیشه پیش داوری کرد.
مایوس نشید و ادامه بدید
پیروز باشید

سلام کورش عزیز

با حرف های شما موافقم.راستش طرز فکر دوستان که می گن باید ایده رو مطرح کنی کاملا درسته.منتها نه در ایران !!!!!
متاسفانه پایه ریزی فرهنگ اینترنت در ایران از اول اشتباه بوده.همه ما از ابتدای آشنایی یاد گرفتیم به مفت استفاده کردن.به اینکه بدون توجه به حقوق پدید آورنده ، از نرم افزار استفاده کنیم و هیچ هزینه ای رو نپردازیم.سایت های دانلود رایگان در ایران فعال ترین سایت های اینترنتی محسوب میشن.
برنامه نویس ها برای اینکه نرم افزار هاشون در اینترنت پخش نشن دست به دامن قفل های سخت افزاری شدن.در حالی که در کشور های دیگه اصلا نیازی به قفل سخت افزاری نیست ...
این مساله روی دیگر جوانب هم اثر منفی گذاشته و اعتماد ها از بین رفته.طبیعیه خود آدم باید مراقب تلاشش باشه و تا نتیجه لازم رو نگرفته به راحتی اعتماد نکنه ...

(04-11-2012 06:43 AM)MohamadMJ نوشته شده توسط:  من خیلی حرف زده بودم ولی گوبا موقع تغییر سرور رفتن به سلامت.
.
.
.
خب اینطوری که شما میگی توی هیموقعیتی هستی نه دلت میاد بگی نه میتونی نگی.
به هرحال گفتم دوتا راه داری.
بگی یا نگی
بخش بگی : اگر میدونی پخته شده ایدت و آماده ی اجراست با اینکارش حرف بزن و یا علی بگو. اگرم پول اجراشو نداری طراح هست که میگه من طراحی میکنم ولی شریکی کار میکنیم. اگرم پولشو داری که خب گفتم اگر قرار باشه مدیریت محتوی اختصاصی برات بنویسه سایتی مثل کلوب رو با 15 میلیونم قیمت میدن برای کد ونیسیش.
بخش نگی : اگر قراره الانم اجراش نکنی همیشه بهش فکر کن. هیچوقت فراموشش نکن. روز به روز تکمیل ترش کن. اینطوری پخته ترش کن. هر روز اشکالاتش رو برطرف کن و اینطوری فکر میکنی که نمیشه به کسی گفت باید هرچیزی نیازه رو یاد بگیری مثل کوروش عزیز. که فکر کنم خیلی زرنگ باشه بتونی 3-4 سال دیگه همه نکاتش رو یاد بگیری و بیاریش بالا.

یه چیز دیگه قبلا هم گفتم الانم میگم. هم شما هم همه دوستان.
هیچوقت کسی نمیتونه مثل خلق کننده ایده کاری بکنه.
شما یا اقا کوروش میترسین ایده رو بگین و لو بره و یکی بسازه ولی من یه چیزی به شما میگم. خودم شخصا اگر شما ایده بیارین بالا کمتر از یک هفته میتونم کپیشو بیارم بالا. پس زیاد خودتونو اذیت نکنین. ولی نکتش چیه ؟
خلق کننده اون ایده شمایی. یعنی من حتی اون ایده رو بدزدم نمیتونم گسترشش بدم یا قشنگ درکش کنم. امیدوارم متوجه اصل موضوع شده باشین اینجا قصد من کل کل نبودا. خودمو واسه مثال گفتم بحثم اون خالق ایدست.

در هر حالت موفق باشید

در رابطه با حرف های شما :
با چند تا سایت خفن تماس گرفتم :
-کلوب دات کام و میهن بلاگ که هردوشون یکی هستن بعد از چهار روز هیچ جوابی ندادن . احتمالا اصلا جدی نگرفتن
-رادکام گفت سفارش زیاد داره و فرصت نداره روی این مساله کار کنه !!!!!!!!!!!!
-دو سه تا سایت طراحی دیگه تا یه جایی به پیام هام جواب دادن و خواستن اینترنتی موضوع رو براشون بگم اما قبول نکردم و گفتم الان شما فقط اوکی بدین که توانایی طراحی همچین پروژه بزرگی رو دارین ، اما بعد از این ایمیل جوابی دریافت نکردم
-یه شرکت دیگه هم گفت حدود 15 ملیون هزینه میگیره و وقتی گفتم شراکتی کار کنیم و شما هم سهیم باشین قبول نکرد ...

نهایتا در ایران به بنبست میرسیم.مگه اینکه واقعا دنبالش باشم و حضوری برم با شرکت های بزرگ صحبت کنم.اونم دردسر های خاص خودش رو داره ...

همیشه یادت باشه :

لکیلا تاسو علی مافاتکم و لا تفرحو بما آتیکم
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , دلشاد حسین پور
04-11-2012, 01:58 PM
ارسال: #12
سلام دوست عزیز
با گفته شما موافقم که در ایران فرهنگش نیست
بطورنمونه من یه سایت در زمینه تحصیل در کشورهای شرقی دارم و تمام مطلبشو هم شخصا نوشتم و الان در اکثر کلمات سرچ در صفحه اول هست.
حدود یکسال و نیم طول کشید که به اینجا رسید . ولی با کمال ناباوری می بینم که مطالب من براحتی کپی شده و در حال استفاده دیگر سایتها قرار گرفته بدون اینکه حتی نامی از من برده شه. جالبه که بعضی سایتها که مثلا خیلی هم قدیمی هستند و سابقه بیش از ده سال دارند هم اینکارو کردند و مضحکانه زیرش نوشتند که هرگونه کپی از این مطالب غیر قانونی می باشد
یعنی بگم که اخرشیم از لحاظ قانون ، وجدان و حتی شرعی که همش ازش دم میزنیم ولی دریغ از سرسوزن عمل
اما در مقابل من دوتا سایت انگلیسی دارم. جالبه اکثر مواردی که براشون جالب هست رو با کامنت گذاری در ابتدا ازم اجازه میگیرن و میگن اگه اجازه میدید مطلبتون رو نقل قول کنیم و لینک بدیم
ببینین فرق تا چقدره.
درضمن دوستی که فرمودند اگر طرح شما بالا بیاد براحتی میتونند دوسوت ازش کپی کنند ، پس فرقی نداره که الان طرح رو لو بدید یا بعدا .
من با این نظر موافق نیستم. چون شما تا بیایید از طرح مبتکر اولیه با خبر بشید تایم زیادی گذشته و بعد شما متوجه میشید .
منظورم اینه که رو این طرح تبلیغ شده و بعد به جایی رسیده که شما مطلع میشید پس در نتیجه براحتی نمیتونید به اون فرد برسید. تازه اگر هم برسید به قول خودتون هیجوقت نمیتونید از ذهن خلاق اولیه با خبر بشید
بطور نمونه اگر بخایم اینطور فرض کنیم اصلا نیازی نیس شرکتی مثل گوگل صبر کنه تا بعدا یه سایت رو به قیمتی کلان خریداری کنه
خب براحتی میتونه در همون شروع کار طرح رو بذزده و با امکاناتی که داره و طراح هایی که هستن چنان طرحی رو بالا بیاره که صدبرابر بهتر از طرح اولیه هست
ولی اصلا این ماجرا در دنیا باب نیس . شاید در ایران باشه ولی در دنیا اصلا
این رو بخاطر تجربه داشتن سایت انگلیسی عرض میکنم
من واقعا پدرم در اومد تا فقط عکسهایی رو برای سایت فعلیم تهیه کنم تا هیچ مشکل قانونی نداشته باشه. از خریداری گرفته تا مجوز از عکاس مربوطه
ولی این مسایل در ایران پوچ بنظر میرسه
بهرحال باز هم نظرم اینه که طرح رو کیپ کنید و لوش ندید
البته هرکسی سیاست کاری خودش رو داره
من برای طرح خودم این سیاست رو درنظر گرفتم
پیروز باشید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: spiderboy , jahanagahi
04-11-2012, 02:11 PM
ارسال: #13
(04-11-2012 11:33 AM)spiderboy نوشته شده توسط:  در رابطه با حرف های شما :
با چند تا سایت خفن تماس گرفتم :
-کلوب دات کام و میهن بلاگ که هردوشون یکی هستن بعد از چهار روز هیچ جوابی ندادن . احتمالا اصلا جدی نگرفتن
-رادکام گفت سفارش زیاد داره و فرصت نداره روی این مساله کار کنه !!!!!!!!!!!!
-دو سه تا سایت طراحی دیگه تا یه جایی به پیام هام جواب دادن و خواستن اینترنتی موضوع رو براشون بگم اما قبول نکردم و گفتم الان شما فقط اوکی بدین که توانایی طراحی همچین پروژه بزرگی رو دارین ، اما بعد از این ایمیل جوابی دریافت نکردم
-یه شرکت دیگه هم گفت حدود 15 ملیون هزینه میگیره و وقتی گفتم شراکتی کار کنیم و شما هم سهیم باشین قبول نکرد ...

نهایتا در ایران به بنبست میرسیم.مگه اینکه واقعا دنبالش باشم و حضوری برم با شرکت های بزرگ صحبت کنم.اونم دردسر های خاص خودش رو داره ...

خب چندتا مورد
محمدرضا شکوری ادمین میهن بلاگ و کلوب. اگر بخواد ایمیل چک کنه شبانه روزی باید چک کنه. درضمن اونا سفارش طراحی نمیگیرن که. یه زمانی گفتن میگیریم که بعد دیدن توی کارهای خودشون موندن سفارش دیگه نگرفتن.

مورد بعدی مثلا خودم طراح باشم یکی بگه یه طرح میخوام اجرا کنم روی هوا که نمیگم در خدمتم. میگم خب یا علی بگو چی میخوای. باید ببینم از عهدش بر میام یا نه ؟
باید ببینم کارای امنیتیش از عهدم بر میاد یا نه ؟
باید ببینم میشه با سیستم مدریت محتوی رایگان آوردش بالا یا نیاز به طراحی از اول داره.
وقتی میگه طرحتو بگو بگی شرمنده بگو کار میکنی یا نه. دو حالت داره.
1. میگه از این بچه هاست که یه روزه اومده توی نت فکر کرده همه چیز تموم شد
2. میگه انگاری با خودت درگیری داری. میگی سفارش دارم بعد میگی نمیگم. قایم باشک بازی میخوای بکنی.

من که اینطوری دارم رک بهت میگم چون رک اینارو بهم گفتن که دارم به شما میگم.
سایتهای طراحی اصولا با کسی شراکت نمیکنن چون میتونن طرحتو کپی کنن واسه خودشون. معمولا طراحایی که حوصله کار زیاد ندارن شراکت میکنن که خب باید پیداشون کرد.

در آخر چه ربطی داره به ایران بنده خدا. بن بست کجا بوده. آخرشو بخوای حساب کنی جیب آدم و پول آدم مشکل ایجاد میکنه.

10_004 ...::: یک دقیقه با قرآن :::... 10_004

حتی اگر در مسير درست باشی، اگر آنجا بنشینی از رویت رد می شوند!

پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود …
 تشکر شده توسط: spiderboy , jahanagahi , دلشاد حسین پور
04-11-2012, 02:34 PM
ارسال: #14
کوروش جان درمورد کپی رایت در ایران گفتید داغ دلم تازه شد.
در انجمن همیشه سعی کرده ام از دوستان بخواهم که منبع مطالب را حتما ذکر کنند و خداراشکر اعضا نیز حساس هستند.

در یکی از تاپیک ها نیز عرض کردم بارها شده که مقالاتم را بدون نام یا نام دیگر در روزنامه های رسمی ایران چاپ شده!! دیده ام و وقتی به سردبیر عرض میکنم این چه وضعش است لااقل کپی که میکنند نام بنده را ذکر کنند ایشان میفرمایند که پیگیری از روزنامه ها یا خبرگزاری ها بسیار سخت است و ارزش ندارد!!

دیگر چه می توان گفت!

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: کوروش , مهدی گل محمدی , spiderboy , jahanagahi , دلشاد حسین پور
04-11-2012, 04:02 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-11-2012 04:04 PM، توسط کوروش.)
ارسال: #15
بله جناب کاظمی
متاسفانه حقیقت تلخیه که وجود داره و نمیتونیم ادعایی کنیم در سطح جهانی که ما قوانین رو رعایت میکنیم.
در رابطه با دوستی که فرمودند ادعا شده که سایتهای اجتماعی اشباع شدند بنظر من شایعه ای بیش نیس . منظور گفتن این ماجرا نیست بلکه درست بودن این ادعاست.
نمونه کلانش علم شدن گوگل پلاس در مقابل ف/ی/س/ب/و/که .
ضمنا اگه به سایتهای اجتماعی دقیق بشید می بینید که هرکدوم کارکرد خودش رو داره. مثلا شبکه واین و تگد (wayn.com /tagged.com
رو اگر بهش توجه کنید حتی به لحاظ شکل و قیافه شبیه هستند ولی هدف وجودیشون فرق داره. البته خیلی شباهت ها هم دارند ولی تمایز بیشتر از شباهته
البته این دوتا نمونه بودند .
اما براحتی میتونید مثلا در شبکه واین در هوم پیجش ببینید که چطور ثانیه ای در حال گرفتن عضو هست و جالبه که تا حدود زیادی از خدماتشون رایگان نیست ولی با اینحال مثلا حدود بیست میلیون نفر در اون عضو هستند که رقم بسیار قابل توجهی هست برای چنین ایده ی
نباید ایده ال فکر کنیم زیاد دوستان. ما قرار نیس واقعا با ف/ی/س/ب/و/ک یا بقیه رقابت کنیم . ما قراره سهم خودمون رو از این بازار داشته باشیم
میدونید کلیک مثلا بیست میلیون عضو در همین شبکه واین بر روی تبلیغاتش چه رقم هنگفتی هست؟ سوای حق عضویت و غیره
یادمون نره که مردم دنیا خیلی متفاوتن و توقعات مختلفی دارند
اتفاقا بنظر من ماجرا برعکسه و توجه از سایتهایی مثل ف/ی/س/ب/و/ک و غولهای اجتماعی داره برمیگرده به سمت سایتهای اجماعی که خیلی هم خشن و جدی نباشند و جنبه فان هم داشته باشند
ایده خوب راه خودش رو طی خواهد کرد حتی اگه به ادعای همین غولها(که اصلا از رقیب جدیدی که حتی یک اپسیلون بازار رو از آن خودش کنه خوششون نمیاد) بازار اشباع شده باشه.
در مورد اینکه کسی بتونه خیلی سریع از طرح خالق اولیه کپی کنه بنظر من نگاهی دوباره به فیلم زوکربرگ و ماجرای اون دوتابرادر دوقلو توصیه میشه.
اگر به همین راحتی بود هیچوقت آدمی مثل مارک زوکربرگ به این دوبرادر خسارت پرداخت نمیکرد.مطمین باشید
پاینده و پیروز
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , spiderboy , jahanagahi
04-11-2012, 04:45 PM
ارسال: #16
(04-11-2012 04:02 PM)کوروش نوشته شده توسط:  در مورد اینکه کسی بتونه خیلی سریع از طرح خالق اولیه کپی کنه بنظر من نگاهی دوباره به فیلم زوکربرگ و ماجرای اون دوتابرادر دوقلو توصیه میشه.
اگر به همین راحتی بود هیچوقت آدمی مثل مارک زوکربرگ به این دوبرادر خسارت پرداخت نمیکرد.مطمین باشید
پاینده و پیروز

مرسی کوروش جان
تا حدودی موافقم و تا حدودی مخالف.
در مورد این تیکه آخرتم راستش نخوندم ولی خواستم بگم خیلی راحت تر از این حرفاست که فکر میکنی. ولی خالق یه چیز دیگست. الان اسکریپت ف/ی/س/ب/و/ک هست ولی چرا کسی نتونست مثل اون بشه چون اونا دیگه جا افتاده شدن توی سبکشون.
ولی سایتی که تازه تاسیس میشه و نمونه اوله اگر زود کپی بشه دیگه سبک مال کس خاصی نیست تا جایی که خالق ایده دوباره آپدیت کنه و کارای خودش رو انجام بده و به مرمر زمان ثابت بشه کار کی بوده.
کلا وب مسترای ایرانی و اینارو با افرادی مثل مارک زوکربرگ و سایتهایی مثل گوگل و ف/ی/س/ب/و/ک و اینا مقایسه نکنید.
گوگل پلاس موفق شد ؟
به نظرت اگر سایت گوگل نبود گوگل پلاس رو پشه توش پر میزد ؟
یه قانون هست توی نت
یه سایت خوب بکش بالا و به کمک اون هر سایتی میخوای ببر بالا.
گوگل از محبوب ترین سایتهای جهانه پس الان سایت آموزش دلقک بازیم و چمیدونم دزدی یا هر چیزیم بزنه بازدیدش فضاییه و سریع جا میافته چون خودش پشتشه.
این فرق داره با من و امثال من که دلش نمیاد 500 دلار بره تبلیغ کنه توی سایتی مثل گوگل.

در کل سایت اجتماعی از نظر بنده.
پول توی جیبت هست این ایده میتونه خوب باشه ولی پول نداری بیخود وقتتو هدر نده چون اجتماعی بدون تبلیغات هیچی نمیشه.

10_004 ...::: یک دقیقه با قرآن :::... 10_004

حتی اگر در مسير درست باشی، اگر آنجا بنشینی از رویت رد می شوند!

پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود …
04-11-2012, 05:06 PM
ارسال: #17
نقل قول :یه سایت خوب بکش بالا و به کمک اون هر سایتی میخوای ببر بالا.
گوگل از محبوب ترین سایتهای جهانه پس الان سایت آموزش دلقک بازیم و چمیدونم دزدی یا هر چیزیم بزنه بازدیدش فضاییه و سریع جا میافته چون خودش پشتشه.
این فرق داره با من و امثال من که دلش نمیاد 500 دلار بره تبلیغ کنه توی سایتی مثل گوگل.

مثال نقض :
گوگل پروژه گوگل ویو رو راه انداخت اما هیچ کاربری سمتش نرفت و خودش تو وبلاگش اعلام کرد که باید از این شکست درس بگیره.خیلی با این قانون شما موافق نیستم که یه سایت بکش بالا و بعد با اون همه چی رو ببر بالا.

راستی اینم بگم که پروژه گوگل باز هم چندان موفق نبود اما بعد از این دو شکست گوگل پلاس به موفقیت هایی رسید.

به قول انیشتن : بدترین کاری که میتونید انجام بدین اینه که هیچ کاری انجام ندین
و بدترین اشتباه اینه که هیچ اشتباهی نکنید

هفه به هفته داره آماده میشه.هر روز بیشتر از دیروز واسش ذوق دارم......تا چند هفته دیگه.....
04-11-2012, 05:09 PM
ارسال: #18
محمد جان
عرایض بنده رو دوباره بخونید فکر کنم تا حدودی روشن شه
باز هم عرض میکنم کسی قرار نیس با ف/ی/س/ب/و/ک رقابت کنه.شما سهم خودت رو از بازار ببر
ضمناهمونطوری که عرض کردم کسی از کار کسی کپی نمیکنه چرا؟
چون مراحل کار به این شکله:
شما طرح رو بالا میاری . و کم کم به شکل چراغ خاموش در حال تبلیغش در سایتهای اجتماعی و جاهای دیگه هستی
بعد از دوره ای که سایت تا حدودی میگیره هنوز چون موفقیت شما تضمین شده نیست کسی ریسک نمیکنه از شما کپی کنه و یا حتی اگه اینکار رو کنه نمیتونه دقیقا چیزی که در ذهن شما هست رو پیاده کنه
چرا ؟ چون مثلا طرح خود بنده داری 3فاز هست. شما فاز یک رو کپی کنی ولی چون ازفازهای بعدی خبر نداری نمیتونی کاریش کنی
عرض کردم پس چرا گوگل اینکار رو نمیکنه؟ شما فکر میکنید گوگل با خبر نمیشه از اینکه چه ایده ای در حال راه اندازیه؟؟!!!
خیلی هم دقیق میدونه شما چه میکنید . ولی قانون بیزنس و نه نت این رو حکم میکنه که طرف کار رو با مسولیت خودش بالا بیاره و اگه اینکار خیلی خفن گرفت و بدرد من (مثلا گوگل) خورد ازش میخرم. خوب هم میخرم .نوش جونش
من استفاده خودمو میبرم. اونم استفاده شو میبره
مثال بیزنسیش و نه نتیش اینه که شرکتها در همین ایران خودمون به سمت پیمانکاری پیش رفتند. یعنی مثلا فلان شرکت گفته چرا من از خودم ماشین داشته باشم و راننده و پارکینگ و این حرفا
بیام راننده ای پیمانکاری بگیرم که ماشین مال خودشه و همه مسولیت با خودشه.
مثال شاید زیاد ربطی به نت نداشته باشه ولی منظورم اینه که شرکتهای غول و عظیم خودشونو درگیر طرح نیمه کاره و یا اول کار نمیکنن.
ضمنا در مورد تبلیغ در گوگل فرمودید اگه منظورتون گوگل ادورد هست که من همین الان هفته ای 110دلار دارم هزینه میکنم برای ادورد
چرا؟
چون یا معادلش برمیگرده یا حتی برام سود میمونه . یعنی ادورد میخرم ادسنس میفروشم به همین سادگی
اگه حتی چیزی تهش نمونه ترافیک خوبی رو نصیب خودم میکنم که بزودی میشه روش سرمایه گذاری خوبی کرد
چشمها رو باید شست جور دیگر باید دید
شما فقط به سهم خودتون دراین بازار نگاه کنید ماجرا حله
یادمون نره خالقان گوگل یعنی لری پیج ودوستش میخاستند بعد از اجرای اولیه طرح گوگل این طرح رو به قیمت یک میلیون دلار (بله فقط یک میلیون دلار ناقابل) به یک تاجز واگذار کنند ولی اون تاجر از بخت بدش چونه زیاد زد و رقمی در حدود 700هزار دلار پیشنهاد کرد که خلاصه معامله سر نگرفت
هیچکس نمیدونه قراره چه اتفاقی بیفته . این رو قانون نت نمیگه قانون تجارت میگه که من بدلیل رشته م تا حدودی باهاش اشنایی دارم
پیروز باشید
 تشکر شده توسط: kafshduzak , spiderboy , jahanagahi
04-11-2012, 11:28 PM
ارسال: #19
تا چند وقت دیگه یه سایتی قراره از طرف گروه راکا بیاد بالا.اون موقع منتظر نظرات کارگشای شما خواهم بود.

آنچه ویرانمان میکند روزگار نیست حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است!

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
 تشکر شده توسط: mteam , spiderboy , jahanagahi
04-12-2012, 09:23 AM
ارسال: #20
در مورد ایده خودم به طور سربسته بگم یه سری نواقص و کمبود هایی در شبکه های اجتماعی پیدا کردم.نواقصی که در ظاهر اصلا به چشم نمیاد و بعد از این همه سال از فعالیتشون تا حالا کسی در مورد وجودشون حرفی نزده.تنها موردی که بهش برخوردم یه برنامه جانبی توی ف/ی/س/ب/و/ک بود که اونم فقط یه گوشه ای از این نقص ها رو برطرف می کرد اما اونقدر طراحیش ضعیف بود که کسی ازش استفاده نکرد.
در طول مدتی که طرحم رو بررسی کردم تا حالا یه دفتر پر مطالب نوشتم . بررسی کردم و تقریبا همه جوانب رو سنجیدم.توجیهات نوشته شده و حتی به فکر ترجمه طرحم به زبان انگلیسی افتادم تا در صورت نیاز بتونم ارائه بدم.
خوشبختانه خیلی اتفاقی با یه نفر آشنا شدم و در این زمینه باهاش حرف زدم.خودش علاقه مند بود در این زمینه سرمایه گزاری کنه و گفت اگه تصمیمم برای اجرایی شدنش قطعی شد حاضره تا 20 – 25 ملیون براش سرمایه گزاری کنه...
با این پشتوانه به فکرم رسید به جای اینکه از داخل شروع کنم و چند سال صبر کنم تا جا بیفته ، مستقیما برم سراغ خود ف/ی/س/ب/و/ک یا گوگل و با همکاری خودشون شروع کنم!!!!!!!!!!
فقط تنها مشکل اینجاست که من الان در شرایط مناسبی نیستم.مشغول خدمت سربازی هستم و برای ارائه اون به شرکت های خارجی از کشور نمی تونم خارج شم.
باز هم دو راهی : یا باید استارت کار رو از داخل ایران و با شرکت ایرانی بزنم
یا باید صبر کنم تا پایان سال 91 که خدمتم تموم میشه...

البته در مورد اینکه گفته بودین با اسکریپت های رایگان ...
من خودم سه سالی هست کارای طراحی انجام می دم.البته اسمش رو گذاشتن طراحی...
منظورم کار با وردپرس و جوملا و ... و البته ویرایش پوسته و پلاگین ...
این کار فراتر از این چیزهاست.
برای نمونه یکی از ویژگی هایی که باید داشته باشه مچ شدن و ست شدن با اکانت هایی مثل گوگل و ف/ی/س/ب/و/که.چون قراره به عنوان یه بخش در این سایت ها اضافه شه (برای مثال این طور تصور کنین که سیستم چت تا حالا اختراع نشده و میخوان بعد از برنامه نویسیش اون رو به این شبکه ها اضافه کنن.باید همخونی لازم رو داشته باشه ...)

همیشه یادت باشه :

لکیلا تاسو علی مافاتکم و لا تفرحو بما آتیکم
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , کوروش , jahanagahi
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه اندازی شغل لیلا و وحید 0 600 11-08-2017 06:45 PM
آخرین ارسال: لیلا و وحید
  راه اندازی دو دهنه مغازه newman222 1 1,774 07-21-2017 02:59 AM
آخرین ارسال: irandac
  کمکم کنید / ایده دفتری میخام shahaabodin 2 744 12-02-2016 06:02 PM
آخرین ارسال: rahim-edison
Question نحوه کسب درآمد از وب سایت های اینترنتی saeed74 4 2,132 10-12-2016 12:29 AM
آخرین ارسال: hasanjoon
  اعتبار سایت ایران پیشرفت elena65 4 14,428 08-29-2016 07:56 PM
آخرین ارسال: elena65
  کلاس طراحی سایت elena65 2 798 07-30-2016 06:39 PM
آخرین ارسال: omiid123
  راه اندازی میوه فروشی م.ع 18 62,039 07-21-2016 05:50 PM
آخرین ارسال: MashTi Ali
  استخدام مترجم برای جذب ایده از سایتهای خارجی mehdi62 12 4,056 12-31-2015 09:50 PM
آخرین ارسال: manoto123456
  راه اندازی فروشگاه اینترنتی elena65 13 3,477 12-13-2015 01:03 PM
آخرین ارسال: clik8000
  لطفاهمه ی اعضای سایت فقط 30 ثانیه بخونن... hami69 1 885 11-20-2015 03:30 PM
آخرین ارسال: saeedhashemi1371
Rainbow راه اندازی تولیدی پوشاک saeed ma 16 6,565 10-24-2015 09:11 PM
آخرین ارسال: Nahidyashar
  روش اعتماد سازی ایده میلیونی neshaneakhar 0 1,750 09-29-2015 09:02 AM
آخرین ارسال: neshaneakhar
  راهنمایی در انتخاب یک محصول مرتضی حسین پور 0 836 05-19-2015 01:40 AM
آخرین ارسال: مرتضی حسین پور
  نظر شما درمورد کسب در آمد از یک گلخونه خانگی کوچک شاهکار طبیعت 0 871 04-29-2015 11:13 PM
آخرین ارسال: شاهکار طبیعت
  راه اندازی یک فروشگاه و خدمات موبایل(نظر شما چیست؟) Hossein24 0 777 04-26-2015 12:34 AM
آخرین ارسال: Hossein24
  ایده هایی برای فروش پیش از عید mitra1234 1 1,679 02-13-2015 08:43 AM
آخرین ارسال: mitra1234
  نیازمند ایده برای فروشگاه بازی yeki 2 1,401 02-06-2015 12:09 AM
آخرین ارسال: niknafs
  درخواست همکاری در خصوص تکمیل پرسشنامه یک پژوهش دانشگاهی msotoudeh 0 753 01-01-2015 03:47 PM
آخرین ارسال: msotoudeh
  کمک برای بهترشدن این ایده(لطفا همه نظر بدن) sadaf72 11 2,875 12-30-2014 10:35 PM
آخرین ارسال: goldokhtar2
  نظر سنجی برای بهتر شدن انجمن -- تغیرات بزرگ به زودی در راه است-- MARYAR 12 3,621 11-25-2014 07:23 PM
آخرین ارسال: MARYAR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS