سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ایده راه اندازی یک وب سایت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: نظر شما چیست؟ (/forumdisplay.php?fid=123)
+--- موضوع: ایده راه اندازی یک وب سایت (/showthread.php?tid=2515)

صفحه ها: 1 2 3 4

ایده راه اندازی یک وب سایت - spiderboy - 04-08-2012 08:55 AM

سلام دوستان
خیلی وقته ایده تاسیس یک وب سایت با برنامه نویسی پیشرفته رو دارم.ولی چون خودم در حد وردپرس بیشتر بلد نیستم نتونستم ایده رو عملی کنم Huh

سایتی که می خوام راه اندازی کنم به برنامه نویسی در حد کلوب دات کام نیاز داره و باید به زبان بین المللی باشه
اگه بتونم واقعا اونی که توی ذهنم هست رو توی وب پیاده سازی کنم بدون شک سایت می تونه به شبکه های غول پیکری مثل ف/ی/س/ب/و/ک و گوگل فروخته شه.چون مشابهش تاحالا راه اندازی نشده Cool
شاید الان خیلی رویایی به نظر بیاد اما حتی شاید پیشنهاد خرید توسط خود این سایت ها ارائه شه ! Rolleyes

تا حالا نتونستم در مورد ایده ای که دارم با کسی صحبت کنم چون مطمئنم دزدیده می شه.
شما میگین چجوری شروع کنم؟!Undecided

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - kafshduzak - 04-08-2012 09:47 AM

دوست عزیز ایده تون رو مطرح کنید و نگران دزدیده شدن نباشید چون اون چیزی که تو ذهن شماست با اون چیزی که همچین کاری میکنه
زمین تا آسمون فرق میکنه.شما به هر حال باید این ایده رو واسه یه گروه برنامه نویس توضیح بدین.
این تصور کاملا غلط هستش که من حالا یه ایده توپ دارم که هیچ کس به فکرش نرسیده.

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - اقاي ايـــده - 04-08-2012 09:47 AM

(04-08-2012 08:55 AM)spiderboy نوشته شده توسط:  سلام دوستان
خیلی وقته ایده تاسیس یک وب سایت با برنامه نویسی پیشرفته رو دارم.ولی چون خودم در حد وردپرس بیشتر بلد نیستم نتونستم ایده رو عملی کنم Huh

سایتی که می خوام راه اندازی کنم به برنامه نویسی در حد کلوب دات کام نیاز داره و باید به زبان بین المللی باشه
اگه بتونم واقعا اونی که توی ذهنم هست رو توی وب پیاده سازی کنم بدون شک سایت می تونه به شبکه های غول پیکری مثل ف/ی/س/ب/و/ک و گوگل فروخته شه.چون مشابهش تاحالا راه اندازی نشده Cool
شاید الان خیلی رویایی به نظر بیاد اما حتی شاید پیشنهاد خرید توسط خود این سایت ها ارائه شه ! Rolleyes

تا حالا نتونستم در مورد ایده ای که دارم با کسی صحبت کنم چون مطمئنم دزدیده می شه.
با سلام خدمت شما
ببيند دوست عزيز.
ايده ها در يك زمان امكانش هست به ذهن يك نفر در روي زمين خطور كنه و همون ايده در زمان ديگر به فكر چندين نفر.
همه ما هم مثل شما داراي ايده هاي فراوان بوديم و هستيم.
اما چيزي كه شاهدش بوديم انجام ايده ها توسط نفرات ديگر بوده است.
پس انقدر با اطمينان نگوييد كه در مشابه اون نيست.شايد همين الان كه من دارم مينويسم يك گروهي-يك نفري سايت را درست كرده باشد يا در حال درست كردن ان هستند.

اگر اطمينان داريد و تحقيق كرده ايد كه اين سايت در اثيران نيست و به موفقيت خواهد رسيد.با چند نفر كه در زمينه سايت-اينترنت و موضوعات اين چنيني مهارت دارند.گفتگو كنيد.
ايده خودتان را كم كم بگيد و سعي كنيد تا بطور مثال-مثلا يك سايت ميخواهيد مثل فيس-اما با كمي امكانات بيشتر.خوب فيس ميشه پاي اساس سايتي كه در ذهن داريد. و امكانات بيشتر مواردي هست كه سايت شمارو متمايز ميكنه به گفته خودتان.

نكته بعد در مورد ايده هست.بعضي مواقع اون چيزي كه تو فكر هست در واقعيت عملي نميشه.در انجمن گشت گذاري داشته باشيد در حوزه نت خود من چندين ايده داده ام ولي بخاطر شرايط ايران عملي نميشوند در حال حاضر.

موفق باشيد

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - sherafati - 04-08-2012 05:47 PM

منم در یه زمانی از این ایده ها داشتم

یه روز استادمون گفت که برای نوشتن ویندوز از شرکت...10هزار تا برنامه نویس از صبح تا شب کار میکنند

منم به این نتیجه رسیدم هیچ کاری را نمیشه تنهایی کرد

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - spiderboy - 04-09-2012 08:20 AM

این پست هفت هشت تا پاسخ داشت !!!!

چی شد امروز غیب شدن؟!!!

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - کامیار کاظمی - 04-09-2012 08:52 AM

تغیر سرور :

forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=1132

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - IT Engineer - 04-09-2012 08:57 AM

(04-08-2012 08:55 AM)spiderboy نوشته شده توسط:  سلام دوستان

سلام دوست گرامي،

حتي اگه همزمان كسي خودش داره ايده شما رو اجرا ميكنه، اما هنوز مطرح نشده، يا هنوز كارش رو شروع نكرده، شرايط چندان سخت نيست، و به راحتي ميشه ازش جلو زد.

شما اگر واقعا قصد شروع داريد، كار رو حساب شده و محكم اجرا كنيد و در صورت پيدا شدن رقيب، شما كار رو با جديت ادامه بديد.

در زمينه CMS ، پيشنهاد ميكنم با بررسي دقيق، با توجه به موضوع كار خود يك CMS رو انتخاب كنيد و بعدها اون رو توسعه بديد. مهم ايجاد پايه محكم و سياست گذاري درست در اجراي كار هست.

(04-09-2012 08:20 AM)spiderboy نوشته شده توسط:  این پست هفت هشت تا پاسخ داشت !!!!

چی شد امروز غیب شدن؟!!!

به خاطر تغيير سرور سايت، مطالبي كه در لحظه انجام اين كار ارسال شدند، در سرور قبلي باقي موندن و حذف شدند.

موفق باشيد.

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - کوروش - 04-10-2012 11:27 PM

سلام دوست عزیز
تبریک میگم که ایده خوبی دارید. بنظر من ایده رو محکم نگهش دارید چون ایده خوب مثل راز میمونه. وقتی رازی رو بگید دیگه ماهیتشو از دست میده و دیگه راز نیس
من هم چنین ایده ای در حوزه وب دارم و حدودده ماه پیش هم حتی دومین اینکار رو خریدم. ولی هرچی مساله رو بالا پایین کردم نتونستم کنار بیام با خودم که به کسی بگم.
راه حل من برای این مساله این بوده که فعلا به کارهای دیگه ای که تو نت انجام میدم ادامه بدم و بعد در اولین فرصت ممکن اینکار رو به قسمتهای مختلف تفکیک کنم و برای هر قسمتی از افراد متخصص بصورت خصوصی (یعنی با پرداخت شهریه ) آموزش بگیرم و در نهایت کار رو به هم بچسبونم .
البته اینم بگم که طرح رو ثابت نگه نداشتم و فریزش نکردم. روزانه به این طرح فکر میکنم و اصلاحات انجام میدم.
از طرفی چون ایده من سایت اجتماعی هست در نتیجه بطور متوالی به تمام سایتهای مشابه مراجعه میکنم و حتی از اونها هم ایده میگیرم و میخام تو سایتم به شکلی جدید ارایه ش کنم. یعنی از ابزارهایی که مورد پسند چمعیت جهانی قرار گرفته استفاده کنم .
هدف نهایی هم دو قسمت هست
که هر دو از دید خودم قابل قبوله.
یا این سایت بعد از راه اندازی بصورت خیلی خفن میگیره و میتونم تو قسمت مارکتینگ ازش استفاده کنم
یا اینکه بطور نسبی رشد میکنه که در اونصورت هم میتونم ازاین سایت اجتماعی برای تبلیغات ادسنس یا سایر شرکتها استفاده کنم که این راه هم درامد کلانی داره.
بطور نمونه سایت aplenty of fish که یک سایت دوست یابی هست و از طریق ادسنس درامدی در حد 300هزار دلار در ماه داره
بهرحال ایمان شما به ایده تون ایده رو شکل میده
اصلا یه واقعیتی رو بگم و اون اینه که شما براساس این ایمان این ایده رو کشف کردید پس نزارید کسی شما رو مایوس کنه
ضمنا در مورد دوستانی که فرمودند شاید کسی دیگر در دنیا در حال راه اندازی این ایده باشه کاملا درسته ولی یه چیزی رو فراموش کردند و اون اینه که
ایده های حوزه نت مثل اختراعات نیستند . مثلا مثل اختراع تلفن یا لامپ یا خودرو
که مثلا اگه شما دیرتر بهش برسید کلا امتیازات کلانی رو ازدست بدید
نه اصلا اینطور نیست. بنظر من روش تبلیغ و گسترش این ایده هاست که خیلی مهمه .
واینکه المان های زیادی از شکل طرح ریزی ایده شما تا تبلیغ و غیره دخیل هستند تا افراد از طرح شما خوششون بیاد . پس نمیشه پیش داوری کرد.
مایوس نشید و ادامه بدید
پیروز باشید

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - MohamadMJ - 04-11-2012 06:43 AM

من خیلی حرف زده بودم ولی گوبا موقع تغییر سرور رفتن به سلامت.
.
.
.
خب اینطوری که شما میگی توی هیموقعیتی هستی نه دلت میاد بگی نه میتونی نگی.
به هرحال گفتم دوتا راه داری.
بگی یا نگی
بخش بگی : اگر میدونی پخته شده ایدت و آماده ی اجراست با اینکارش حرف بزن و یا علی بگو. اگرم پول اجراشو نداری طراح هست که میگه من طراحی میکنم ولی شریکی کار میکنیم. اگرم پولشو داری که خب گفتم اگر قرار باشه مدیریت محتوی اختصاصی برات بنویسه سایتی مثل کلوب رو با 15 میلیونم قیمت میدن برای کد ونیسیش.
بخش نگی : اگر قراره الانم اجراش نکنی همیشه بهش فکر کن. هیچوقت فراموشش نکن. روز به روز تکمیل ترش کن. اینطوری پخته ترش کن. هر روز اشکالاتش رو برطرف کن و اینطوری فکر میکنی که نمیشه به کسی گفت باید هرچیزی نیازه رو یاد بگیری مثل کوروش عزیز. که فکر کنم خیلی زرنگ باشه بتونی 3-4 سال دیگه همه نکاتش رو یاد بگیری و بیاریش بالا.

یه چیز دیگه قبلا هم گفتم الانم میگم. هم شما هم همه دوستان.
هیچوقت کسی نمیتونه مثل خلق کننده ایده کاری بکنه.
شما یا اقا کوروش میترسین ایده رو بگین و لو بره و یکی بسازه ولی من یه چیزی به شما میگم. خودم شخصا اگر شما ایده بیارین بالا کمتر از یک هفته میتونم کپیشو بیارم بالا. پس زیاد خودتونو اذیت نکنین. ولی نکتش چیه ؟
خلق کننده اون ایده شمایی. یعنی من حتی اون ایده رو بدزدم نمیتونم گسترشش بدم یا قشنگ درکش کنم. امیدوارم متوجه اصل موضوع شده باشین اینجا قصد من کل کل نبودا. خودمو واسه مثال گفتم بحثم اون خالق ایدست.

در هر حالت موفق باشید

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - eng-j - 04-11-2012 10:12 AM

سلام. بعضی از کارشناسان عقیده دارن که شبکه های اجتماعی اشباع شدن. حتی شبکه pinterest هم سالها طول کشید که به موقعیت امروز رسید با اینکه ایده ای کاملا ناب داشت. این نشون می ده که صرف داشتن ایده بدون سرمایه گذاری کلان بدون معنی هست. من هم تعداد زیادی ایده از این قبیل در دفترم یادداشت کردم که تاریخ بعضی از اونها به 5-6 سال قبل می رسه اما برای ما که در ایران هستیم امکان بروز نداره. یا لااقل بسیار مشکل هست. به هر حال اگه وقت شد چند تا ازاین ایده های پول سازو همینجا مطرح می کنم.
با حرفهای دوستان هم موافقم که با راه افتادن هر ایده و جریان جدیدی، کپی و کلون شده اون هم به سرعت رواج پیدا می کنه.