ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بازاریابی
زمان کنونی: 05-02-2024, 01:08 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: fakur
آخرین ارسال: کژال
پاسخ: 23
بازدید: 3606

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امیتازات : 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازاریابی
02-07-2012, 11:00 PM
ارسال: #11
RE: بازاریابی
این چیزی که به ذهن من میرسه اینه:
بازاریابی بخشی از تجارت است اما همه تجارت شما بازاریابی است

امروزه بازاریابی به عنوان کلیدی ترین واحد در هر تجارت به شمار می‌ره و شرکتهای معتبر و بزرگ توجه ویژه‌ای به جذب مدیران بازاریابی کارآمد دارند.خب این میشه اهمیت بازاریابی.
ولی خود بازاریابی برای هر شغل همه چیز اون شغل نیست.یعنی تنها ملاکی که باعث فروش بیشتر میشه بازاریابی نیست.بلکه عواملی مث تبلیغ صحیح،بسته بندی شکیل،مزیت های بیشتر نسبت به محصولات مشابه و .... که اینا باعث میشه یه محصول رو بشه فروخت.
در واقع بازاریابی ابزاری هست برا فروش بهتر.یعنی من باید یه محصولی رو تولید کنم که از دو نظر جلب توجه کنه.1-کیفیت 2-قیمت.حالا که جلب توجه کرد بازاریابی تو اینجا نمایان میشه.که باید مشتری رو نسبت به خرید محصول ترغیب کنیم.

این مطالبی بود که به ذهن من رسید.نمی دونم چقدر بدرد بخوره؟

آنچه ویرانمان میکند روزگار نیست حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است!

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: fakur , arash67
02-07-2012, 11:17 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-07-2012 11:17 PM، توسط fakur.)
ارسال: #12
هر بار که تلفن زنگ میزنه یعنی بازاریابی
هر ایمیلی که فرستاده میشه , یعنی بازاریابی
هر نفری که از محصول شما استفاده میکنه , یعنی بازاریابی
هر کلمه ای که تو سایت اینترنتی مینویسید , یعنی بازاریابی
هشدارها و تذکراتی که در مراحل کار دریافت میکنید یعنی بازاریابی
تمام فاکتور هایی که میدهید یا دریافت میکنید یعنی بازاریابی
و این قصه ادامه خواهد داشت , البته اگر دوستان استقبال نمایند. چون : مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق اورد.

اگر بتوانیم ژرفای مسئله را بشناسیم، پاسخ از درون آن برمی خیزد.
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , arash67
02-07-2012, 11:30 PM
ارسال: #13
یعنی یه جورایی فکر کنم اینطور میشه استنباط کرد که:

تبلیغات ،روابط عمومی و.... بازاریابی رو تشکیل میده

آنچه ویرانمان میکند روزگار نیست حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است!

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
 تشکر شده توسط: fakur , arash67
02-07-2012, 11:51 PM
ارسال: #14
(02-07-2012 11:30 PM)atreeeshgh نوشته شده توسط:  یعنی یه جورایی فکر کنم اینطور میشه استنباط کرد که:

تبلیغات ،روابط عمومی و.... بازاریابی رو تشکیل میده
نخیر درست نیست.
معنیش اینه که بازار یابی همه تجارت هست . تجارت یعنی بازاریابی
هر کسی که تو تجارتش بتونه بازاریابی خوبی داشته باشه میشه گفت اون شخص یه تاجر به تمام معنی است. چون همه عیب و نقض های کالا تو بازاریابی مشخص میشه و میشه اصلاحشون کرد. به این ترتیب بهترین کالا بدست میاد و بهترین بازار ها رو هم تسخیر میکنه.

تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , arash67
02-07-2012, 11:54 PM
ارسال: #15
بازاريابي كل تجارت هست نه بخشي........
تا بازاريابي نباشه كسي نميفهمه توچي داري......

پس هرچقدر هم با كيفيت.....زيبا... متنوع .... ارزان... خدمات پس ازفروش كامل داشته باشي..... تا بازاريابي نكني عملا هيچي نداري

يك مثلا امريكايي:
اگر 100 دلار پول داري
1 دلارشو سرمايه گذاري كن
99 دلارشو تبليغات براي اون يك سرمايه ات
چون 1 دلارت تا اخر عمرت برنميگرده.......... ولي اون99 دلارت برميگرده

پس بازاريابي.......... كل يك تحارت رو دربرميگيره

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: fakur , مهدی گل محمدی
02-07-2012, 11:57 PM
ارسال: #16
(02-07-2012 11:54 PM)goldmen نوشته شده توسط:  بازاريابي كل تجارت هست نه بخشي........
تا بازاريابي نباشه كسي نميفهمه توچي داري......

پس هرچقدر هم با كيفيت.....زيبا... متنوع .... ارزان... خدمات پس ازفروش كامل داشته باشي..... تا بازاريابي نكني عملا هيچي نداري

يك مثلا امريكايي:
اگر 100 دلار پول داري
1 دلارشو سرمايه گذاري كن
99 دلارشو تبليغات براي اون يك سرمايه ات
چون 1 دلارت تا اخر عمرت برنميگرده.......... ولي اون99 دلارت برميگرده

پس بازاريابي.......... كل يك تحارت رو دربرميگيره
درود بر شما
این جواب بهترین و کامل ترین جواب موضوع بود. ممنونم دوست من

تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی
02-08-2012, 12:52 AM
ارسال: #17
من این موضوع رو قبول ندارم که همه ی یک تجارت بازاریابی هست.من بازاریابی رو یه پیوست میدونم که پابپای کسب و کار میره ولی اون یه قوله این یه قول.
در ضمن بازاریابی از خودش ردپای کاملا مشخص میزاره که خصوصا در این دوره ی اطلاعات همه منتظرند یه نفر یه ابتکار کنه ازش کپی کنند.
مثلا اگه یه محصولی رو خوب تو بازار معرفی کنید که همه بشنوند درحالیکه محصول زیاد جالبی نباشد از آنجاییکه رقبا همیشه از خواب پا میشوند و میگویند یکهو این محصول بازار را قبضه کرد بنابراین کافیست تا چند تا از اشکالات محصولتان را رفع کنند و از همان شیوه ی خودتان آنرا معرفی کنند.
و این زمانی بدتر میشود که برند شما هرچند که پرفروش باشد اما در ذهن مشتریانتان بی کیفیت قلمداد شود.

تشکر شده توسط: fakur , arash67 , مهدی گل محمدی
02-08-2012, 01:04 AM
ارسال: #18
(02-08-2012 12:52 AM)مسعود کوچولو نوشته شده توسط:  من این موضوع رو قبول ندارم که همه ی یک تجارت بازاریابی هست.من بازاریابی رو یه پیوست میدونم که پابپای کسب و کار میره ولی اون یه قوله این یه قول.
در ضمن بازاریابی از خودش ردپای کاملا مشخص میزاره که خصوصا در این دوره ی اطلاعات همه منتظرند یه نفر یه ابتکار کنه ازش کپی کنند.
مثلا اگه یه محصولی رو خوب تو بازار معرفی کنید که همه بشنوند درحالیکه محصول زیاد جالبی نباشد از آنجاییکه رقبا همیشه از خواب پا میشوند و میگویند یکهو این محصول بازار را قبضه کرد بنابراین کافیست تا چند تا از اشکالات محصولتان را رفع کنند و از همان شیوه ی خودتان آنرا معرفی کنند.
و این زمانی بدتر میشود که برند شما هرچند که پرفروش باشد اما در ذهن مشتریانتان بی کیفیت قلمداد شود.
دو تا سئوال از شما دارم .
سئوال 1- بازاریابی از نظر شما چه تعریفی داره؟
سئوال 2- چرا شما تو هیچیک از تاپیکهایی که شرکت میکنید از کاربران تشکر نمیکنید؟ ( ثابت خواهم کرد که این سئوال من به موضوع بازاریابی ربط داره) پس لطفا جواب بدین.

تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی
02-08-2012, 01:22 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-08-2012 01:49 AM، توسط مسعود کوچولو.)
ارسال: #19
(02-08-2012 01:04 AM)fakur نوشته شده توسط:  
(02-08-2012 12:52 AM)مسعود کوچولو نوشته شده توسط:  من این موضوع رو قبول ندارم که همه ی یک تجارت بازاریابی هست.من بازاریابی رو یه پیوست میدونم که پابپای کسب و کار میره ولی اون یه قوله این یه قول.
سئوال 2- چرا شما تو هیچیک از تاپیکهایی که شرکت میکنید از کاربران تشکر نمیکنید؟ ( ثابت خواهم کرد که این سئوال من به موضوع بازاریابی ربط داره) پس لطفا جواب بدین.
اول به سوال دوم شما پاسخ میدم:
من تازه 3 روزه که عضو شدم بنابراین تازه با دوستان ارتباط گرفتم و به همین علت خیلی خوشحالم ودر اکثر متنهایم از دوستان تشکر کردم ولی حق بدید که کمی باید زمان بگذره تا راه بیفتم.در این مورد از شما پوزش می طلبم. شما هم اینقدر عصبانیت برایتان خوب نیست.
در ضمن مگه این مسئله ی مهمی هست و تاثیری داره؟
واما سوال اول شما:
بازاریابی مجموعه رفتارها و اعمالی تعریف شده که طبق آن برندی در ذهن مشتری شکل گرفته و در نهایت منجر به فروش(مقبولیت) فعالیت مورد نظر میشود که تبلیغات نیز فقط بخشی از آن است اما این مرحله بعد از تولید محصول بوده و برای فروش آن بکار میرود.
نیاز یابی،تولید،بازاریابی،فروش
با تشکر از شما که اینقدر با جدیت به بحث ها اهمیت میدهید.

تشکر شده توسط: fakur , arash67 , مهدی گل محمدی
02-08-2012, 01:45 AM
ارسال: #20
(02-08-2012 01:22 AM)مسعود کوچولو نوشته شده توسط:  
(02-08-2012 01:04 AM)fakur نوشته شده توسط:  
اول به سوال دوم شما پاسخ میدم:
من تازه 3 روزه که عضو شدم بنابراین تازه با دوستان ارتباط گرفتم و به همین علت خیلی خوشحالم ودر اکثر متنهایم از دوستان تشکر کردم ولی اینکار بیش از حد آنهم در یک روز باعث لوث و آبکی شدن نوشته هایم شده و عزت نفسم را پایین میآورد.
واما سوال اول شما:
بازاریابی مجموعه رفتارها و اعمالی تعریف شده که طبق آن برندی در ذهن مشتری شکل گرفته و در نهایت منجر به فروش(مقبولیت) فعالیت مورد نظر میشود که تبلیغات نیز فقط بخشی از آن است اما این مرحله بعد از تولید محصول بوده و برای فروش آن بکار میرود.
نیاز یابی،تولید،بازاریابی،فروش
با تشکر از شما که اینقدر با جدیت به بحث ها اهمیت میدهید.
تو کارنامه شما دیده میشه که شما فقط یکبار تشکر کردی ولی کاربران 35 باز از شما تشکر کردن. اینو جلو اسمتون میبینید؟ اینو جواب دادید من منظورم رو بشما خواهم گفت که چرا این سئوال رو کردم.
و اما جواب نظریه شما : تعریف شما از بازاریابی روشن نیست. اگه ممکنه یکم ساده تر بنویسید تا من متوجه منظورتون بشم.

تشکر شده توسط: arash67 , مهدی گل محمدی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بازاریابی دهان به دهان mahyarpa 0 277 11-24-2017 12:31 PM
آخرین ارسال: mahyarpa
  دوستانی که در زمنیه بازاریابی تجربه دارن لطفا" راهنمایی بفرمایند . javadse 2 969 07-08-2017 04:00 PM
آخرین ارسال: شایان21
  بازاریابی کژال 2 633 11-02-2016 10:51 PM
  [split] بازاریابی محصولات تولید کنندگان وارد کنندگان koruosh 1 1,057 11-02-2016 12:43 PM
  آموزش عملی برای فروش و بازاریابی .... m-jalalvand 16 4,752 05-23-2016 09:19 AM
آخرین ارسال: peymani
  خبر خوب (اطلاع رسانی عمومی در مورد بازاریابی شبکه ای) مهتاب 2 855 05-27-2014 11:49 PM
آخرین ارسال: مهتاب
  بازاریابی یا بازارسازی fakur 2 852 02-08-2012 12:15 AM
آخرین ارسال: fakur

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS