ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

آموزش عملی برای فروش و بازاریابی ....
زمان کنونی: 03-29-2024, 06:38 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: m-jalalvand
آخرین ارسال: peymani
پاسخ: 17
بازدید: 4719

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امیتازات : 3.26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-04-2013, 09:22 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-04-2013 11:47 AM، توسط m-jalalvand.)
ارسال: #1
فقط خواهشا در بحثها شرکت کنید تا ادامه دار این حرکت باشیم

سلام.
به ذهنم رسید علاوه بر بحث هایی که همه روزانه در زمینه فروش و بازاریابی مینویسم آموزش عملی (البته مجازی) نیز داشته باشیم تا دوستانی که میخواهند در این زمینه کار کنند آشنایی جزیی با فروش داشته باشند.
برای مثال من در هر قسمت یک جنس را برای فروش قرار میدهم.دوستان خود را به جای فروشنده و بازاریاب قرار دهند و نحوه متقاعد کردن و فروش محصول را در این تایپیک قرار دهند.فقط خواهش میکنم آن چیز که از تجربیات خود در این زمینه هست را بیان بفرمایند.

کالای اول :
محصولات سلولزی مثل پوشک بچه

با خودتان خوب تا کنید

با خودتان که خوب تا نکنید

روزگار شما را تا میکند

می کند توی پاکت و می اندازد توی صندوق پستی ؛

به یک مقصد نامعلوم

خودت به جان خودت بیفت

خودت خودت را بساز

خودت مواظب خودت باش

و گرنه دیگران به تو هر شکلی

که دلشان بخواهد می‌دهند.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: tondar12 , محسن قلي زاده , حمید رضا غ , minoo , seraj , ali1371 , bmj , yousefi66 , mardin-b , مدرسی , Elixir , رستمی , pesar368 , javad am , حسین فتحی , saeedhashemi1371
12-04-2013, 11:35 AM
ارسال: #2
RE: آموزش بازاریابی و علم فروش ...

این قوانین صرفا یک قوانین شخصی در کار است و اگر دوست داشتید میتوانید فقط جهت بالا بردن فروش استفاده نمایید.یاداور میشوم همه شما استاد بنده در کار فروش هستید و بنده در کنار دوستان فقط درس پس میدهم و خواهم داد.
من در بازاریابی و حتی دستفروشی ، تاکید زیادی روی لباس مرتب و تمیز دارم.هرچه شما مودب تر و منظمتر به نظر برسید اعتماد سازی بهتری برای متقاعد کردن فرد خریدار خواهید داشت.زیاد نمیخواهم روی عوامل فروش و بازارابی صحبت کنم و در این مدت زیاد تئوری صحبت شد.نوبت به کار عملیست.
اول توضیح بدهم نحوه برخورد با خریدارهای زن و مرد چگونه باید باشد :
خریداران مرد : بیشتر آنها اخلاق ملایمی ندارند.به علت کثرت کار و حوصله کاری نداشتن ف سعی شود به هیچ عنوان از شوخی استفاده نشود مگر در موارد خاص.خیلی در مورد جنس صحبت نشود و به مسائل و توضیحات مهم بسنده شود.توضیح زیاد برای مردها ، کسالت اور است.زیاد جر و بحث کردن را کنار بگذارید.خریداران ما عادت دارند در مورد جنس با شما بحث کنند پس قبل از فروش از ریز اطلاعات جنس خود آگاهی کامل داشته باشید
خریداران زن : کمی لبخند البته برای شروع کار فروش کفایت میکند.به هیچ عنوان فروش را کاری جدی تلقی نکنید.زنان دوست دارند اطلاعات جامعی در مورد جنس به انها گفته شود و اگر در کنار صحبت ها ، از بازی دستها نیز استفاده کنید جواب زیادی در مورد زنها خواهد داد.باز هم تاکید میکنم شما نباید اگر حرف شما صحیح بود سعی در القای جنس خود به خریدار را داشته باشید.
حالا فرض میکنیم مشتری ما یک زن است :

من : سلام .روز شما بخیر
خریدار : بفرمایید
من : من ... (فامیلی خود را بگوئید) هستم و بازاریاب شرکت/....اگر وقت داشته باشید میخواستم کمی راجع به محصولم با شما صحبت کنم (بیشتر محصولات سلولزی شناخته شده اند ولی برای اطمینان از کسی که مثلا محصولات سلولزی ترکیه ای برایش آشنا نیست)
خریدار : خواهش میکنم ، بفرمایید
من : (تمام اطلاعاتی که در مورد پوشک بچه و ... دارم را رو میکنم.اما به طوریکه سعی نکنم به طرف این طور القا کنم که شما هیچ چیز از پوشک نمیدانید و من عقل کل هستم.خیلی آرام و متین اطلاعات کاملی ارایه میدهم)
ذکر چند مورد را ضروری میدانم:
حربه اول شما به خریدار : در خلال صحبت های خود ، از خریدار سوال بپرسید.سوالهای کوتاه ، که جواب آنها هم کوتاه باشد.مثلا : شما خودتون به شخصه از میون فروشهاتون چه برندی رو بیشتر فروش دارید؟مشتریهای شما از کالاتون چه انتظاری دارند؟و ...
نکته اول : خواهش میکنم خواهش میکنم بحث نکنید.هرچه به شما گفتند حتی اگر غلط بود ، به نشانه درست بودن سر تکان دهید و تایید نماید.اگر خواستید توجیه نمایید مودبانه و با نهایت احترام اینکار صورت گیرد.
چند حربه خریداران به شما :
1- قیمتهایی که از ویزیتور دیگری میگیریم در مقایسه با قیمتهای شما کمتر است (حربه استعلام قیمتی).... به خودتان تشویش راه ندهید.یک دستی زدن همیشه کار ما ایرانی ها بوده است.اگر استرس از خود نشان دهید باخته اید.با توضیح در مورد علت تفاوت قیمتی فرد را متقاعد سازید.(80درصد این حربه های خریداران ، به دروغ است) پس استرس نداشته باشید
2- اگر خریدار مرد باشد شما را به چالش میکشاند . از شما سوال میپرسد و شما همانطور که توضیح دادم باید آگاهی کاملی از جنس مورد نظر داشته باشید.
نکته دوم : اگر قیمتهای شما را پسندیدند شوک زده نشوید.خیلی آرام باشید.این ارامش در فروشهای بعدی برای شما عادی میشود
نکته سوم : آیه خدا نیامده است که شما در اولین مغازه جنستان به فروش برسد.تلاش ، تلاش و تلاش

در خلال سوال جوابهای دوستان ، باز هم توضیح کاملتر خواهم داد.

دفترچه ثبت تماس : دفترچه ای است که به شما کمک میکند تا در زمانهای تعریف شده با خریداران تماس بگیرید و از سفارش انها باخبر شوید.بجز چند درصد از بازاریابها ، در هیچ جا ندیده ام که استفاد شود.ثبت اطلاعات این دفترچه میتواند فروش ما را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

در درسهای بعد در مورد دفترچه ثبت تماس بیشتر صحبت میکنیم.

با خودتان خوب تا کنید

روزگار شما را تا میکند

به یک مقصد نامعلوم

خودت به جان خودت بیفت

خودت خودت را بساز

خودت مواظب خودت باش

که دلشان بخواهد می‌دهند.
 تشکر شده توسط: maral 777 , حمید رضا غ , محسن قلي زاده , minoo , seraj , bmj , 3ObHaN , mardin-b , مهدی گل محمدی , مدرسی , javad am , حسین فتحی , mahdi5e , saeede93 , abteen661 , shurafarin
12-04-2013, 11:59 AM
ارسال: #3
RE: آموزش عملی برای فروش و بازاریابی ....
ميشه در خلال صحبتاتون سوال بپرسم يا موقعيتي رو پيش بيني كنم كه ببينم نظر شما چيه؟
مثلاً خريداري ميگه:
من مشابه همين جنسو از بازار ميارم انقدر؟ تازه جور هم ميگيرم؟ كيفيتشم هم مشتريام راضين، چرا فكر ميكني بايد به جنس، قيمت يا كيفيت شما اعتماد كنم؟

نمي توانيم با باقي ماندن در آنچه هستيم، به آنچه مي خواهيم برسيم

تغییر نام کاربری : آقامحسن ----- > محسن قلي زاده
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , mardin-b , javad am , habib tousi
12-04-2013, 12:16 PM
ارسال: #4
(12-04-2013 11:59 AM)محسن قلي زاده نوشته شده توسط:  ميشه در خلال صحبتاتون سوال بپرسم يا موقعيتي رو پيش بيني كنم كه ببينم نظر شما چيه؟
مثلاً خريداري ميگه:
من مشابه همين جنسو از بازار ميارم انقدر؟ تازه جور هم ميگيرم؟ كيفيتشم هم مشتريام راضين، چرا فكر ميكني بايد به جنس، قيمت يا كيفيت شما اعتماد كنم؟

،ارین.توضیح داده بودم که ایناولین حربه خریدار به جنس شماست.
ببینید منظور خریدار از این سوال چیست.آیا میخواهد با این سوال شما را به تنش بکشد و یا میخواهد جلو شما کم نیاورد.گفته بودم درصد زیادی از خریدارن این صحبت شما را استفاده میکنند.به قیمت خودتون یه نگاهی بندازین.چند درصد سود روش کشیدید؟روی قیمت یه خورده تند نرفتید؟شاید حرف خریدار درست باشه و شما قیمت بالایی ارایه داده باشید.پس اول سطح قیمتی خود را بسنجید.اگر قیمت از نظر شما خوب بود به خودتان تشویش راه ندهید.
منظورتون رو از جور درک نکردم.
اگر جنس شما برای اولین بار بود که به خریدار داده میشد شما یک قدم جلو هستید.توضیح کاملی از محصول ارایه بدهید که قانع شود جنس شما کیفیت و جنسیت بهتری نسبت به خود فرد دارد.باز هم میگویم من روابط عمومی بالا را بسیار قبول دارم.فقط با حرف زدن و خالی نکردن میدان ، میشود جنس را فروخت.

با خودتان خوب تا کنید

روزگار شما را تا میکند

به یک مقصد نامعلوم

خودت به جان خودت بیفت

خودت خودت را بساز

خودت مواظب خودت باش

که دلشان بخواهد می‌دهند.
 تشکر شده توسط: bmj , mardin-b , حسین فتحی , habib tousi
12-04-2013, 12:18 PM
ارسال: #5
جور يعني مثلاً از بازار پوشك ميگيره از هر كدوم نصف كارتن كه مثلاً 4 تا سايز معروفش كلاً ميشه 2 كارتن
در صورتي كه شركتها اينجوري نمي فروشن.

تشکر شده توسط: mardin-b
12-04-2013, 12:40 PM
ارسال: #6
(12-04-2013 12:18 PM)محسن قلي زاده نوشته شده توسط:  جور يعني مثلاً از بازار پوشك ميگيره از هر كدوم نصف كارتن كه مثلاً 4 تا سايز معروفش كلاً ميشه 2 كارتن
در صورتي كه شركتها اينجوري نمي فروشن.
شما هم میتونی جنس غیر جور براش تهیه کنی.ببین دوست عزیزم ف قرار نیست همون لحظه جنس رو تحویل بدی.میتونی بیای براش تهیه کنی ولی چون غیر جور میخواد با قیمتی کمی بالاتر بهش بدی چون جین شما هم به هم میخوره.خیلیها جنس غیر جور میفروشند ولی با قیمتهای بالاتر.مشکلی نیست.شما هم میگی دارم ولی قیمتش یه کم بالاتره.اونوقت میتونی بری از دست اول غیرجور بخری
قرار نیست شما از شرکت بخری.شرکت های پخش به مراتب بالاتر به شما میدهند.در تایپیک های قبلی هم گفتم شما باید سوراخ موشهای خرید را بلد باشید تا حرف اول را در فروش بزند.من خودم به شخصه جاهایی را میشناسم که از قیمت پخش هم کمتر میدهند.پس قرار نیست شما از شرکت پخش بگیرید و پخش کنید.شرکتهای پخش خودشان ویزیتور دارند.شما قرار است خودتان مستقیم کار کنید
مثال :
چند روز پیش با بسته شدن مرز ، قیمت اسپری ecco بالا رفت.من طرح شبنم این جنس را 8100 الی 8200 میفروختم و بدن لیبل را 8000.قیمت مغازه دار هم از 11500 الی 12000 بود.قیمتی که پخش اصلی شرکت حتی نمیتوانست فکرش را بکند.این اسپری در بازار بزرگ تهران ، حداقل 8900 الی 9200 فروخته میشد و خیلیها تعجب کرده بودند که قیمت من چرا پایینتر بود.علت ان هم بلد بودن همان سوراخ موشی است که گفتم.باز هم تاکید میکنم شما قرار است همیشه یک قدم جلو باشید.بگردید و سوراخ موش جنس خودتان را پیدا کنید.شک نکنید مناطقی وجو دارد که قیمتهای بسیار پایینتری از شرکت پخش به شما خواهند داد.
و نکته اخر :
قرار نیست همیشه شما در بازار حکمرانی کنید.من وقتی در بازار سنگ بعثت (بازار بزرگ سنگ تهران) کار میکردم اکیپی از یک زن و مرد درست کرده بودم که کار اصلی آنها فقط قیمت گرفتن لحظه ای از بازار بود و من با توجه به تلاطم بازار سنگ ، قیمتهای گرانیت و تراورتن را تغییر میدادم.پس نه ضربه میخوردم و نه از بازار حذف میشدم

اکیپ ویژه ای را به شما معرفی خواهم کرد که کار جمع اوری بازارهای هدف شما را خواهند داشت کاری که در ایران فقط من در فروش سنگ انجام داده ام.3 زن استخدام کردیم تا فقط کار جمع اوری اطلاعات ساختمان ، شماره صاحب ساختمان و آدرس را به ما بدهند.هر ورقی را از انها 500 الی 1000 میخریدیم.البته بعدا ازین اکیپ جدا شد و خبردار شدم شرکت راه اندازی کرده اند.بگذریم.در مرحله بعد از دفترچه ای که صحبت شد استفاده میکردیم و در نهایت مشتری را واردار به خرید میکردیم

بیشتر راجع به این دفترچه صحبت خواهد شد

با خودتان خوب تا کنید

روزگار شما را تا میکند

به یک مقصد نامعلوم

خودت به جان خودت بیفت

خودت خودت را بساز

خودت مواظب خودت باش

که دلشان بخواهد می‌دهند.
 تشکر شده توسط: bmj , yousefi66 , seraj , mardin-b
12-05-2013, 01:54 PM
ارسال: #7
تاپيك بسيار خوب و آموزنده و بارزشيه
من خودم هميشه دنبال استراتژيهاي متفاوت در فروش هستم تا از راههاي مختلف برمشتري وارد بشم و بتونم محصولم رو بهش بفروشم
ولي نميدونم چرا اين تاپيك سوت و كورِ در حالي كه تا بحال نه توي انجمن و نه توي نت بصورت تخصصي در مورد استرتژيهاي فروش و بازاريابي بحث نشده
اساتيد لطفا شركت كنيد و جناب جلالوند منتظريم

[تصویر: 13165206412.gif]

...Please Wait
+x
 تشکر شده توسط: محسن قلي زاده , tondar12 , mardin-b
12-05-2013, 02:11 PM
ارسال: #8
ممنون از پاسخگوييتون

12-05-2013, 06:56 PM
ارسال: #9
قرار نیست شما از شرکت بخری.شرکت های پخش به مراتب بالاتر به شما میدهند.در تایپیک های قبلی هم گفتم شما باید سوراخ موشهای خرید را بلد باشید تا حرف اول را در فروش بزند.من خودم به شخصه جاهایی را میشناسم که از قیمت پخش هم کمتر میدهند.پس قرار نیست شما از شرکت پخش بگیرید و پخش کنید.شرکتهای پخش خودشان ویزیتور دارند.شما قرار است خودتان مستقیم کار کنید
جناب جلالوند خسته نباشی
مطالب مفید و کاربردی برای قشر ویزیتور و بازاریاب ارایه میکنید
مطلبی که در بالا ارایه فرمودید کاملا" درست میباشد. جاهایی پیدا میشود که از قیمت پخش کمتر حساب میکنند کافی است با شهرهای مرزی و کسانی که در این شهرها در حال خرید و فروش این نوع جنس میباشند ارتباط برقرار کنی بعدا" هر وقت جنس خواستی با یک تماس و حتی در حد بار یک سواری جنس را تحویلت خواهند داد
.[/

وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که میتوان مرتکب شد چرا باید همان قدیمی ها را تکرار کرد.
http://www.seftah.ir
http://www.seftah.com
 تشکر شده توسط: seraj , yousefi66 , حسین فتحی
12-06-2013, 02:09 PM
ارسال: #10
البته بعضي اوقات هم، بار ارزون گيرت مياد چون طرف چك داره و ميخواد سريع نقد كنه.

ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  برای رهایی از تنبلی چی کار کنم؟ ahmaad313 14 5,758 10-24-2022 05:22 PM
آخرین ارسال: soni70
  شروع متفاوت برای رسیدن به اهداف و آرزوها farzin9007 7 1,615 09-20-2022 12:16 PM
آخرین ارسال: soni70
  تعمیرات مبل جایگزینی برای خرید مبل hivadmobl 0 372 03-25-2020 09:02 PM
آخرین ارسال: hivadmobl
  یک ایده برای همه alicg_nesari 14 4,219 06-19-2019 05:54 PM
آخرین ارسال: محمد امینی
  نظرسنجی برای راه اندازی یه کسب و کار اینترنتی uhanna 4 800 08-22-2018 06:08 PM
آخرین ارسال: majid3960
  کمک فوری برای ایجاد شغل 1368Mohsen 2 793 04-19-2018 03:59 PM
آخرین ارسال: naserm123
  بهترین ایده برای شروع کسب و کار و یا تولید با کمترین سرمایه shokrgozar 5 4,079 01-14-2018 03:30 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  ایده برای تاسیس مغازه با 60 میلیون سرمایه لونا 4 2,905 01-14-2018 03:32 AM
آخرین ارسال: Mehdinice
  بازاریابی دهان به دهان mahyarpa 0 252 11-24-2017 12:31 PM
آخرین ارسال: mahyarpa
  راهنمایی برای راه اندازی تولیدی نایلون و نایلکس amir_sky 3 2,890 11-17-2017 01:46 AM
آخرین ارسال: amir_sky
  درخواست همفکری برای راه اندازی مغازه gh4315 9 5,606 08-23-2017 11:48 AM
آخرین ارسال: arash.alirezaei
  دوستانی که در زمنیه بازاریابی تجربه دارن لطفا" راهنمایی بفرمایند . javadse 2 929 07-08-2017 04:00 PM
آخرین ارسال: شایان21
  چطوری میشه از طریق تلگرام اینستا و ... اجناس و به فروش رسوند؟ shokrgozar 0 717 02-20-2017 04:24 PM
آخرین ارسال: shokrgozar
  راهنمایی برای راه اندازی مغازه ای که ماله خودمه alefghaf 1 981 01-12-2017 04:01 AM
آخرین ارسال: alefghaf
  ایده ها و راهنمایی های شما برای افتتاح فست فود ! tondar12 22 9,495 11-19-2016 04:58 PM
آخرین ارسال: alibahiraei
  بازاریابی کژال 2 603 11-02-2016 10:51 PM
آخرین ارسال: کژال
  بازاریابی fakur 22 3,537 11-02-2016 10:08 PM
  [split] بازاریابی محصولات تولید کنندگان وارد کنندگان koruosh 1 1,047 11-02-2016 12:43 PM
  راهنمایی برای ایجاد کار و تولید درآمد مطلوب با سرمایه اولیه 60 میلیون تومان IvIohammaD 10 6,288 10-23-2016 01:02 AM
آخرین ارسال: masoud_69
  معرفی سایت کلاه بردار فروش دلار وبمانی adamous06 6 1,306 09-07-2016 01:11 PM
آخرین ارسال: adamous06

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS