ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

شغل مناسب برای رشته کامپیوتر
زمان کنونی: 04-30-2024, 05:38 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: elecomp
آخرین ارسال: psycho
پاسخ: 16
بازدید: 2450

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10-09-2015, 06:45 PM
ارسال: #1
با سلام بر اساتید
من لیسانس نرم افزار هستم به نظر شما بهترین کار یا شغل برای این رشته چی هست؟
توی شهر های کوچک بازار بسیار اشباع هست!!! مخصوصا کامپیوتر !!
توی شمال زندگی می کنم!! به نظر شما کلا بیخیال این رشته بشم یا برم سراغ کار های دیگه!
مثل کارهای کشاورزی : البته به الکترونیک بیشتر علاقه دارم.
سپاس
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
10-09-2015, 07:02 PM
ارسال: #2
RE: شغل مناسب برای رشته کامپیوتر
درود دوست عزیز...
من با اینکه دیپلم مکانیک دارم اما میخوام تغییر رشته بدم و برای کاردانی نرم افزار بخونم...
یعنی میگید بازار کار نداره؟
چون شما الان اینده من هستید شما به این رشته علاقه دارید که الن بیکارید؟
وضعیت چطوریه؟
10-09-2015, 08:42 PM
ارسال: #3
با سلام بر شما دوست عزیز:
ببیند توی رشته کامپیتر خیلی باید حرفه ای یا تاپ باشید تا کار برای شما پیدا شود بهترین گرایش اش شبکه هست و برنامه نویسی !! توی شبکه باید دوره ی چند ساله ببنید و یک عالمه تجربه و سابقه کار داشته باشید تا به شما کار بدهند !! برای برنامه نویسی اش هم بازار برنامه نویسی وب اش و برنامه نویسی اندروید اش را من شنیدم خوب هست ولی باید برنامه نویسی در سطح خیلی بالایی بلد باشید که نیازمند سالها کار و تجربه هست معمولا برنامه نویسی به صورت 3 لایه میخواهند !!! که همه اینها به استعداد و هوش و قوه ی تجزیه و تحلیل بالا نیازمند هست و مخصوصا ریاضیات تان باید خیلی قوی باشه چون برنامه نویسی یعنی الگوریتم و ........
در مورد گرایش سخت افزار هم باید بگم از این 2 تا خیلی راحتر هست ولی اشباع تر و کم در امد تر !! مثل همین خدمات کامپیوتری که توی سطح شهر هست !! ویندوز نصب می کنند و سیستم تازه را قطعات اش را اسمبل می کنند و.انتی ویروس اپدیت می کنند و.......
ولی تخصصی سخت افزار میشه تعمیرات مادربرد و لپ تاپ و ... که این ها باید دوره بگذرانید دوره چند ماهه هست که خیلی پول می گیرند !! البته شبکه هم قضیه اش اینطوری هست باید مدرک مختلف بگیرید مثل network plus - mcse -mctip -cissco و.. که اینها هم چند سال طول میکشه تا دوره اش را بگذرانید و هزینه زیاد باید بکنید تازه اگر به شما کار بدهند و دبه نکنند که سابقه کار و تجربه ندارید !!
در مورد دانشگاه هم بگم اصلا پول ات را خرج دانشگاه نکن اگر دانشگاه سراسری هست شاید ارزش داشته باشد ولی بقیه نه!! چون توی دانشگاه یک مشت مباحث تئوری و اکادمیک به ادم یاد می دهند!! که به درد بازار کار نمیخورد!! همه اینهایی که گفتم برنامه نویسی - شبکه- سخت افزار باید بروید اموزشگاه تخصصی یاد بگیرید توی دانشگاه این چیزها را به ادم یاد نمی دهند!!!
به نظر من رشته کامپیوتر یکی از اشباع ترین رشته های فنی هست !!! به نظر من رشته های خدماتی خیلی بهتر هست مثل الکترونیک - تاسیسات- مکانیک - چوب و.........
خلاصه عمرتان را توی دانشگاه هدر ندهید مثل من!! این نظر شخصی من بود!
سپاس
10-09-2015, 09:09 PM
ارسال: #4
بازار اشباع یعنی چی ؟!
مگه ما قراره استخدام بشیم که میگیم بازار اشباعه ؟!
رشته کامپیوتر یکی از رشته هاییه که کاملا دستتون بازه برای ایجاد کسب و کار خودتون !
من به عنوان یه دانشجوی کارشناسی که هنوز لیسانسمم نگرفتم الان بیشتر از 1 ساله که درآمد خوبی دارم و هر روز داره بیشتر هم میشه و در حال حاضر چیزی حدود 4 میلیون در ماه در میارم که فکر میکنم برای یه دانشجو که درگیر درسشم هست خوب باشه ;-)
ولی :
ایده میخواد
پشتکار میخواد
وگرنه هیچی توش نیستتتتت جز به قول شما یه بازار اشباع !
 تشکر شده توسط: elecomp
10-09-2015, 09:50 PM
ارسال: #5
دوست عزیز: حالا میگم بیخیال استخدام بشیم !! منظور من از اشباع کلی هست: یعنی هم برای بازار و هم برای استخدام !!
مثلا کافی نت: توی هر خیابانی وجود داره !! یا خدمات کامپیوتری خیلی زیاد هست مثل قارچ می ماند!! حتی انهایی که رشته شان کامپیوتر نیست می ایند توی این کار !! و بازار را خراب می کنند!!
یا مثلا تعمیرات سخت افزاری کامپیوتر و لپ تاپ توی شهر ما 5 تا جا وجود داره!! از خودان که سئوال کردم می گویند بازار داغون هست!! و....... شاید این کار ها به درد شهر های بزرگ مثل تهران و... بخوره!!
شما اگر راه حل یا ایده ای دارید لطفا راهنمایی کنید!! میشه بگید شما چه کاری می کنید 4 میلیون در ماه در می اوردید!!(پ خ)
سپاس
10-09-2015, 11:15 PM
ارسال: #6
(10-09-2015 09:50 PM)elecomp نوشته شده توسط:  دوست عزیز: حالا میگم بیخیال استخدام بشیم !! منظور من از اشباع کلی هست: یعنی هم برای بازار و هم برای استخدام !!
مثلا کافی نت: توی هر خیابانی وجود داره !! یا خدمات کامپیوتری خیلی زیاد هست مثل قارچ می ماند!! حتی انهایی که رشته شان کامپیوتر نیست می ایند توی این کار !! و بازار را خراب می کنند!!
یا مثلا تعمیرات سخت افزاری کامپیوتر و لپ تاپ توی شهر ما 5 تا جا وجود داره!! از خودان که سئوال کردم می گویند بازار داغون هست!! و....... شاید این کار ها به درد شهر های بزرگ مثل تهران و... بخوره!!
شما اگر راه حل یا ایده ای دارید لطفا راهنمایی کنید!! میشه بگید شما چه کاری می کنید 4 میلیون در ماه در می اوردید!!(پ خ)
سپاس

افسوس و هزاران افسوس که لیسانس نرم افزار تمام خلاقیتش فقط در زدن یک کافی نته-در رابطه با نرم افزار اندروید الان دانش آموز راهنمایی داره میسازه و کسب درآمد میکنه-شما قاعدتا فکرمیکنم جاوا بلد باشید-تو اندروید خیلی بدردتون میخوره-یعنی شما نمیتونی یه نرم افزار بسازی؟ من نمیخوام پیشنهاد بدم چه نرم افزاری ولی میگم بنظرم خلاقیت در وجود شما مرده--نمیدونم واقعا چی بگم-یک سری به بخش روانشناسی انجمن بزنید کمک کنندس
10-09-2015, 11:48 PM
ارسال: #7
(10-09-2015 11:15 PM)general-smit نوشته شده توسط:  
(10-09-2015 09:50 PM)elecomp نوشته شده توسط:  دوست عزیز: حالا میگم بیخیال استخدام بشیم !! منظور من از اشباع کلی هست: یعنی هم برای بازار و هم برای استخدام !!
سپاس

افسوس و هزاران افسوس که لیسانس نرم افزار تمام خلاقیتش فقط در زدن یک کافی نته-در رابطه با نرم افزار اندروید الان دانش آموز راهنمایی داره میسازه و کسب درآمد میکنه-شما قاعدتا فکرمیکنم جاوا بلد باشید-تو اندروید خیلی بدردتون میخوره-یعنی شما نمیتونی یه نرم افزار بسازی؟ من نمیخوام پیشنهاد بدم چه نرم افزاری ولی میگم بنظرم خلاقیت در وجود شما مرده--نمیدونم واقعا چی بگم-یک سری به بخش روانشناسی انجمن بزنید کمک کنندس
ببیند اول اینکه اندروید 4 روز دیگه میشه مثل قضیه طراحی سایت و... که بازار اش خراب شده!! مشکل از علم کامپیوتر هست که به راحتی قابل فهم هست و نشر پیدا می کنه!! وقتی یک نفر که رشته اش غیر کامپیوتر هست میاد سراغ این کار :میزنه همه چیز را داغون می کنه مثل همین دانش اموز راهنمایی !! وقتی یکبج های اموزشی تصویری برنامه نویسی و ICDL مثل نخود و کشمیش ریخته توی کف بازار همین میشه!! که بچه راهنمایی داره فلان می کنه!چرا الکترونیک و مکانیک و عمران را توش بچه راهنمایی دخالت نمی تونه بکنه!!
ان برنامه نویسی اندروید هم به درد خودتان میخورد!! من به سی شارپ تا حدی مسلط هستم و قبلا کار می کردم و حتی طراحی سایت هم کار کردم ولی بازار میگم اشباع هست شما بگو فلان و بلان هست!! هر شهر با شهر دیگه از نظر موقعیت شغلی فرق داره!!
در ضمن بخش روانشناسی هم به درد شما میخوره نه من.
10-09-2015, 11:55 PM
ارسال: #8
شما باید اونقدر خلاق باشید که بتونید یه چیز جدید بسازید نه بشینید حسرت اینو بخورید فلانی که تخصص نداره جلوتره من-اگر اونی که رشتش این نیست تونسته شمایی که رشت اینه چرا نتونی؟بنظر من برنامه اندروید با طراحی سایت دو مقوله کاملا جداست اندروید به این زودی ها اشباح نمیشه-کسی که کارش تکنولوژیه باید به روز باشه نشینه فقط ببینه خب یه سی شارپ هست و یه چند تا فلان زبان برنامه نویسی از همینا باید کارای تکراری که دیگران کردند منم بسازم یه نون و حقوق بخور نمیر بدست بیارم-من رشتم چیز دیگس و علاقه هم دارم بهش ولی آیتی و مسائل تکنولوژی رو هم علاقه دارم یعنی کمتر کسی هست تو این دوره زندگی کنه و خوشش نیاد من اگر رشتم و مدرکم مثل شما بود مطمئن باش دست رو دست نمیزاشتم-
10-10-2015, 11:32 AM
ارسال: #9
(10-09-2015 08:42 PM)elecomp نوشته شده توسط:  با سلام بر شما دوست عزیز:
ببیند توی رشته کامپیتر خیلی باید حرفه ای یا تاپ باشید تا کار برای شما پیدا شود بهترین گرایش اش شبکه هست و برنامه نویسی !! توی شبکه باید دوره ی چند ساله ببنید و یک عالمه تجربه و سابقه کار داشته باشید تا به شما کار بدهند !! برای برنامه نویسی اش هم بازار برنامه نویسی وب اش و برنامه نویسی اندروید اش را من شنیدم خوب هست ولی باید برنامه نویسی در سطح خیلی بالایی بلد باشید که نیازمند سالها کار و تجربه هست معمولا برنامه نویسی به صورت 3 لایه میخواهند !!! که همه اینها به استعداد و هوش و قوه ی تجزیه و تحلیل بالا نیازمند هست و مخصوصا ریاضیات تان باید خیلی قوی باشه چون برنامه نویسی یعنی الگوریتم و ........
در مورد گرایش سخت افزار هم باید بگم از این 2 تا خیلی راحتر هست ولی اشباع تر و کم در امد تر !! مثل همین خدمات کامپیوتری که توی سطح شهر هست !! ویندوز نصب می کنند و سیستم تازه را قطعات اش را اسمبل می کنند و.انتی ویروس اپدیت می کنند و.......
ولی تخصصی سخت افزار میشه تعمیرات مادربرد و لپ تاپ و ... که این ها باید دوره بگذرانید دوره چند ماهه هست که خیلی پول می گیرند !! البته شبکه هم قضیه اش اینطوری هست باید مدرک مختلف بگیرید مثل network plus - mcse -mctip -cissco و.. که اینها هم چند سال طول میکشه تا دوره اش را بگذرانید و هزینه زیاد باید بکنید تازه اگر به شما کار بدهند و دبه نکنند که سابقه کار و تجربه ندارید !!
در مورد دانشگاه هم بگم اصلا پول ات را خرج دانشگاه نکن اگر دانشگاه سراسری هست شاید ارزش داشته باشد ولی بقیه نه!! چون توی دانشگاه یک مشت مباحث تئوری و اکادمیک به ادم یاد می دهند!! که به درد بازار کار نمیخورد!! همه اینهایی که گفتم برنامه نویسی - شبکه- سخت افزار باید بروید اموزشگاه تخصصی یاد بگیرید توی دانشگاه این چیزها را به ادم یاد نمی دهند!!!
به نظر من رشته کامپیوتر یکی از اشباع ترین رشته های فنی هست !!! به نظر من رشته های خدماتی خیلی بهتر هست مثل الکترونیک - تاسیسات- مکانیک - چوب و.........
خلاصه عمرتان را توی دانشگاه هدر ندهید مثل من!! این نظر شخصی من بود!
سپاس
کاملا موافقم
با نظرات دیگر شما هم موافقم
کسی که وقت و پولشو تو این رشته مزخرف گذاشته و کار پیدا نکرده می تونه ابراز عقیده کنه نه کسی که از بیرون گود نشسته می گه لنگش کن، این نه حرف من بلکه حرف خیل عظیمی از دوستانم هست که تو این رشته درس خوندن.
بنده شخصا هر کسی که بخواد وارد این رشته بشه رو منصرف می کنم. اگه می گید برنامه نویسی اندروید خودم کمی در این زمینه کار کردم و دوستانی هم دارم که کاملا حرفه ای کار کردند و برنامه شون هم توی اپلیکشن بازار فروش هم داشته ولی در نهایت به جایی نرسیدند و رفتند دنبال کار دیگه ای
متاسفانه رشته ی کامپیوتر سیاه و سفیدهٰ، خاکستری یا حد وسط برای این رشته مفهومی نداره
توی رشته های دیگه اگه فول نباشی می تونی کارهایی انجام بدی من شاهد بودم کسانی توی رشته های مکانیک و برق و تاسیسات توی کارخونه استخدام شدن که کمترین تجربه ای نداشتن ولی برای کار در رشته ی کامپیوتر نیاز به اطلاعات فوق العاده تخصصی و سطح بالایی داری تا بتونی جایی کار کنی یا خودت بتونی کاری راه بندازی
وگرنه زدن کافی نت و خدمات کامپیوتری که مثه زدن سوپر مواد غذایی نیاز به تحصیلات آکادمیک هم نداره.
بنابراین به هر کسی که میخواد وارد این رشته بشه توصیه می کنم وقتشو توی دانشگاه تلف نکنه و با کمی تحقیق رشته ی دیگه ای انتخاب کنه مگر اینکه به برنامه نویسی علاقه ی فراوانی داشته باشه در این صورت حتی نیاز به دانشگاه رفتن هم نیست فقط با صرف هزینه و پشتکار فراوان اونم دست کم سه یا چهار سال می تونه به سطحی برسه که بتونه جایی کار کنه یا شرکت برنامه نویسی و شبکه راه بندازه

و من دوباره به خورشید لبخند می زنم....
10-10-2015, 11:53 AM
ارسال: #10
اینهم قسمتی از مقاله یک مهندس کامپیوتر که به بیان این واقعیت می پردازه:

خبر غیر منتظره است. رشته‌ کامپیوتر با 27.2 درصد بالاترین نرخ بیکاری کشور را دارد.
فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر در شرایطی در جمع بیشترین افراد بیکار قرار گرفتند که از اواسط دهه 70 بسیاری از خانواده های ایرانی به این گزاره پی برده بودند که « درآینده ای نزدیک کامپیوتر به یک نیاز اصلی تبدیل خواهد شد» و بر این اساس آرزویی در سر می پروراندند که فرزندانشان بتوانند در رشته مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل شوند. آرزویی که این روزها با خبر قرار گرفتن فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر در جمع بیکارترین افراد به نظر می رسد نقش بر آب شده است.

سوالی که در چنین شرایطی مطرح می شود این است که چه اتفاقی افتاده که رشته کامپیوتری که روزگاری قله آرزوهای کاری بسیاری از نوجوانان و جوانان بوده در چنین وضعیتی قرار گرفته است؟ در یک تحلیل کلی باید بر این نکته تاکید کرد که در تمامی رشته های تحصیلی- و نه فقط کامپیوتر- اگر فردی که می خواهد وارد آن شود خودش را با شرایط واقعی بازار کار منطبق نکند و فقط بخواهد با گذراندن دوره های آکادمیک شرایط کاری مناسبی داشته باشد، نشدنی است.

بر این اساس اینکه صرفا فرد یک سری تئوری را یاد بگیرد و سپس وارد بازار کار شود از واقعیت دور است و نیاز را نمی شناسد. از این زاویه می توان وضعیتی شبیه دانش بازاریابی را در نظر گرفت که ابتدا باید نیاز مشتریان و مخاطب را مورد بررسی قرار داد و بر اساس آن نیازها راه حل هایی ارائه نمود که بتواند به رفع نیازها منجر شود. از این سو در رابطه با جذب در بازار کار باید این مهم را تاکید کرد که نیاز بازار کار و حرفه ای که قرار است در آن مشغول شویم چیست و مهارت هایی که باید یاد بگیریم را بشناسیم تا بتوانیم نیاز کارفرما را پاسخ دهیم.
....
منبع : خبر آنلاین
نویسنده: محمدرضا عمرانی،مهندسی نرم افزار کامپیوتر و کارشناس ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه اشتنبایس آلمان

تمام این حرفها حقیقت داره و با قسمت آخر هم موافقم: نیاز بازار کار و حرفه ای که قرار است در آن مشغول شویم چیست و مهارت هایی که باید یاد بگیریم را بشناسیم تا بتوانیم نیاز کارفرما را پاسخ دهیم.

نگاه مقاله نگاه انتقادی نیست و فقط خبر از آمار و ارقام و توضیح مقوله ی بیکاریه و در نهایت ارایه راهکاری که برای فارغ التحصیلان نوشداری پس از مرگ سهرابه،کسی که چهار سال وقت عزیز جوانیشو تو این رشته گذاشته حالا میاد و با این واقعیت تلخ روبرو می شه و تازه باید برای یادگیری مهارت دوباره یه پروسه سه چهار ساله دیگه رو علاوه بر هزینه و وقتی که مجددا صرف می کنه بزاره تا بتونه به سطح قابل قبولی برای کار برسه، همین امر خودش موج نا امیدی زیادی برای این افراد به راه میندازه حالا شما بگو مثبت اندیش باش و به فروم های روانشناسی سر بزن و غیرو و ذالک...

و من دوباره به خورشید لبخند می زنم....
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی میخوام برای زدن تولیدی لباس نوزاد و بچه گانه با تریکو پنبه آمریکایی allaay 3 5,452 06-28-2023 08:57 PM
آخرین ارسال: 30ubazar
  ایده هایی برای کار لئوپارد 31 10,911 04-03-2020 03:24 PM
آخرین ارسال: Pourizari
  بامدرک مدیریت منابع انسانی چه کاری برای خودم راه بندازم? Safari.mre 0 342 02-18-2019 03:45 PM
آخرین ارسال: Safari.mre
  راهنمایی دو شغل 1930Mohsen 1 811 12-03-2018 02:37 PM
آخرین ارسال: ehsan_info
  راهنمایی برای راه اندازی مغازه گلفروشی ata1372 0 789 08-02-2018 01:38 PM
آخرین ارسال: ata1372
  شریک شدن در محل برای کاهش هزینه مکان کار در تهران spz 1 462 04-29-2018 02:46 PM
آخرین ارسال: فیفتی
  سرمایه گذاری برای راه اندازی و تجهیز واحد سیار reza980123 1 837 12-22-2017 05:19 PM
آخرین ارسال: reza980123
  کمک برای راه اندازی مزون لباس مجلسی mozhdeh.fp 2 4,578 02-10-2017 12:02 PM
آخرین ارسال: Babak.a.a
  ایده برای کسب درآمد از گاوداری بدون دام mohandes-j 19 4,333 10-13-2016 02:05 PM
آخرین ارسال: mohandes-j
  نیازمند سرمایه برای فعالیت در زمینه نرم افزار ali461 0 776 10-05-2016 12:45 PM
آخرین ارسال: ali461
  همکار اپلیکیشن کار (اندروید و ios ) برای ایده نو taymaz9 0 730 08-16-2016 12:23 PM
آخرین ارسال: taymaz9
  شغل دوم اگه خوب بشه شغل اول Ozeiry 0 310 08-13-2016 05:52 AM
آخرین ارسال: Ozeiry
  سرمایه گذاری برای واردات sedaybaran 14 3,331 07-14-2016 11:12 PM
آخرین ارسال: M.MN
  راهنمایی برای بوتیک saleh12 10 1,988 05-16-2016 12:17 PM
آخرین ارسال: mehdi2077
  پیشنهاد اسم برای شرکت خدمات ساختمانی yazdanshm 7 4,515 04-30-2016 05:23 PM
آخرین ارسال: Mehrara
  برای شروع باید چه کنم؟ به دادم برسید! hdsky1 10 2,771 04-06-2016 10:40 AM
آخرین ارسال: hdsky1
  راه اندازی سایتی برای خرید و فروش پول های اینترنتی fereydoon123456 7 2,227 12-19-2015 03:49 PM
آخرین ارسال: fereydoon123456
  ایده ها ی کاری برای خانم ها farnax 11 3,246 11-20-2015 08:17 PM
آخرین ارسال: saeedhashemi1371
  برای شروع راهنماییم کنید دوستان arezu 30 12,076 10-31-2015 04:15 PM
آخرین ارسال: جواد_آذربایجان
  راهنمایی برای شروع کافی نت khadij 5 1,275 10-09-2015 04:09 PM
آخرین ارسال: hamidirche2

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS