ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

در پیله تا به کی بر خویشتن تنی
زمان کنونی: 05-07-2024, 08:29 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mehdi098
آخرین ارسال: MARYAR
پاسخ: 3
بازدید: 1892

موضوع بسته شده است 
09-29-2011, 12:03 AM
ارسال: #1

پرسید کرم را مرغ از فروتنی

تا چند منزوی در کنج خلوتی

دربسته تا به کی در محبس تنی

در فکر رستنم ـپاسخ بداد کرم ـ

خلوت نشسنه ام زیر روی منحنی

هم سال های من پروانگان شدند

جستند از این قفس،گشتند دیدنی

در حبس و خلوتم تا وارهم به مرگ

یا پر بر آورم بهر پریدنی

اینک تو را چه شد کای مرغ خانگی!

کوشش نمی کنی،پری نمی زنی؟

نیما یوشیج
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , MARYAR , zaghian , کامیار کاظمی , 3ObHaN , مهدی گل محمدی , shahrasebi , مسعود کوچولو
12-25-2011, 01:38 AM
ارسال: #2
RE: در پیله تا به کی بر خویشتن تنی
خسته و تنها ، گرسنه و تشنه ، با دستانی که از سرما قرمز شده بود، در گوشه ای از پارک نشسته بود . تنها چیزی که شاید حیات را در پیکر سرمازده او به جریان می انداخت انتظار بود؛ انتظاری که از ساعتها قبل با چند بسته آدامس در دستش شروع شده بود؛ که شاید کسی پیدا شود و بخرد .
به طرفش رفتم و در چند قدمیش ایستادم. هیچ حسی بین ما نبود. اما ناگهان گویی فاصله میان ما محو شد و چیزی در مقابل چشمانم دیدم که هرگز تا کنون ندیده بودم؛ دریچه ای رو به دنیایی دیگر! دنیایی از درد و رنج، ذلت و بیچارگی، دنیایی از گرسنگی؛ دنیایی پر از مردمی که شاید هرگز با شکم سیر نخوابیده اند.
آه خدای من ! هیچ گاه حتی در خیال خود، چنین دنیایی را با این همه بد بختی نمیدیدم . آری، چشمان درشت و زیبایش بود؛ چشمانی که برای چند لحظه کوتاه مجرای ورود من به دنیایی دیگر بودند. ناخودآگاه نزدیکتر شدم. در حالی که هنوز با نگاه پر التماسش به چشمانم می نگریست، دستش را به طرفم دراز کرد. نمی دانم چرا ترسیدم؟! پسرک بیچاره، دستهایش ترک ترک شده بود؛ ناخنهایش کبود بود؛ بی حس و بی رنگ با قلبی زخم خورده از روزگار. بی اراده دستش را گرفتم و روبرویش نشستم . همچنان به چشمانم می نگریست. احساس کردم او هم در چشمانم دنیای درون مرا میبیند. از خودم خجالت کشیدم . تا حال کجا بودم؟ این همه بدبختی در کنار من و من از همه ی آنها بی خبر! بی خبر که نه، بی توجه، بی تفاوت! تا کنون بارها از کنار چنین کودکانی گذشته بودم اما آنها را هیچ گاه نمی دیدم. امروز هم اگر در انتظار دوستم نمی بودم او را نمی دیدم.
در کنارش نشسته بودم. چند دقیقه ای گذشت. همچنان دستش در دستم بود و نگاهش در نگاهم گره خورده بود. با تمام اعتماد به نفسم، آنقدر قدرت در خود حس نمیکردم که کلمه ای به زبان بیاورم. از خودم شرمنده بودم. چطور می توانستم کمکش کنم؟ در همین افکار بودم که مردی بلند قد و درشت اندام، با چهره ای عبوس و خشن و چشمانی شرور، به طرفمان آمد. دست پسرک را از دستم جدا کرد و با عصبانیت رو به او کرد و گفت:" بلند شو بچه برو پی کارت وگرنه امشب هم باید توی خیابون بخوابی ." و همین طور که دور می شدند شنیدم که می گفت:" حیف نون که آدم بده ..." تا به خودم آمدم ، آنقدر دور شده بودند که دیگر چشمانم قادر به دیدنشان نبود. من ماندم و دنیایم و دنیایش.

من ازدرون تو حرف میزنم
اگربخواهی تابستان هم برف می آید
اگربخواهی دست دراز میکنی ابری در آسمان میگیری
اگربخواهی به درخت خشکیده ای خیره میشوی و انجیر بر شاخه اش میروید
اگرتو بخواهی غیرممکن ها ممکن میشود
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , 3ObHaN , shahrasebi , کامیار کاظمی , shahram......32 , مسعود کوچولو , mehdi098
12-26-2011, 01:11 AM
ارسال: #3
RE: در پیله تا به کی بر خویشتن تنی
تزریق خون

سالها پیش که من به عنوان داوطلب در بیمارستان کار میکردم، دختری به بیماری عجیب و سختی دچار شده بود و تنها شانس زنده ماندش انتقال کمی از خون خانواده‏اش به او بود. او فقط یک برادر 5 ساله داشت. دکتر بیمارستان با برادر کوچک دختر صحبت کرد. پسرک از دکتر پرسید: آیا در این صورت خواهرم زنده خواهد ماند؟
دکتر جواب داد: بله و پسرک قبول کرد. پسرک را کنار تخت خواهرش خواباندیم و لوله‏های تزریق را به بدنش وصل کردیم، پسرک به خواهرش نگاه کرد و لبخندی زد و در حالی که خون از بدنش خارج میشد، به دکتر گفت: آیا من به بهشت میروم؟
پسرک فکر میکرد که قرار است تمام خون بدنش را به خواهرش بدهند

من ازدرون تو حرف میزنم
اگربخواهی تابستان هم برف می آید
اگربخواهی دست دراز میکنی ابری در آسمان میگیری
اگربخواهی به درخت خشکیده ای خیره میشوی و انجیر بر شاخه اش میروید
اگرتو بخواهی غیرممکن ها ممکن میشود
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , shahram......32
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفریحات ابرثروتمند های دبی، از رویا تا واقعیت sahar.hamdi30 0 397 04-18-2017 06:18 PM
آخرین ارسال: sahar.hamdi30
  ۵ راه غلبه بر ترس در کار/ یادداشت رابرت کیوساکی samiar afshari 0 839 04-21-2015 06:01 AM
آخرین ارسال: samiar afshari
  راه رسیدن 100 درصدی به موفقیت hamedmoez 3 1,214 04-19-2015 11:08 PM
آخرین ارسال: شاهکار طبیعت
  آیا عدالت به معنای برابری است؟ samiar afshari 0 582 04-05-2015 03:20 AM
  حرف‌هایی که والدین باید هر روز به فرزندان‌شان بگویند samiar afshari 2 756 03-31-2015 03:03 AM
  افراد موفق در تعطیلات چه کار می کنند؟ samiar afshari 0 735 03-16-2015 07:42 PM
  مراقب باش در سراشیبی نالیدن نیفتی! samiar afshari 0 650 03-09-2015 05:56 AM
  هشدار داعش به فیفا:در قطر جام جهانی برگزار نکنید MARYAR 13 2,130 07-12-2014 03:39 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  دعوت به آشتی..........(به یاد استاد) mohammadshamosi 1 730 06-07-2014 07:38 PM
آخرین ارسال: مهدی 1
  روانشناسی افراد در دوران رکود اقتصادی و راههای بازاریابی این دوران (بخش اول) karafarin 0 832 01-02-2014 01:44 PM
آخرین ارسال: karafarin
  برنج رایگان در ازای آموختن زبان انگلیسی M0TRIX 0 685 01-02-2014 02:32 AM
آخرین ارسال: M0TRIX
  بررسی پدیده دلالی در ایران karafarin 9 3,280 12-31-2013 11:57 PM
آخرین ارسال: karafarin
  یک میلیون جوان در صف دریافت وام ازدواج karafarin 1 1,049 12-26-2013 02:16 PM
آخرین ارسال: حمید رضا غ
  نرخنامه مصوب خدمات صنفی در شهر تهران amirabbas 0 560 10-27-2013 11:52 AM
آخرین ارسال: amirabbas
  چلوکباب شاهکار چه کسی بود؟/ از مرشد چلویی تا برادران هفت‌کچلون مهدی گل محمدی 5 1,529 10-26-2013 03:04 PM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی
  پر فروش ترین اقلام اینترنتی در ایالات متحده در سال 2013 bahador 5 1,241 09-22-2013 03:24 PM
آخرین ارسال: yu3f
  لااقل یکی از این جمله ها را به انتخاب خودت حفظ کن و به کار ببر zoofanoon 10 2,178 09-21-2013 01:06 AM
آخرین ارسال: zoofanoon
  شما را به دستان خدا میسپارم ... m-jalalvand 2 851 09-15-2013 01:54 PM
آخرین ارسال: محسن قلي زاده
  ژل و اسپری مو را در خانه تان درست کنید ... mallarme 12 2,169 08-31-2013 10:51 AM
آخرین ارسال: محسن قلي زاده
  کا آفرینی به سبک جدید zoofanoon 2 1,001 08-16-2013 11:53 AM
آخرین ارسال: zoofanoon

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS