ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

10 راز موفقیت «پیر امیدیار»؛ ثروتمندترین مرد ایرانی!
زمان کنونی: 04-24-2024, 01:07 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: samiar afshari
آخرین ارسال: hossein aghili
پاسخ: 7
بازدید: 2467

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
02-25-2015, 05:20 PM
ارسال: #1
لاپلاس: در ادامه ی پست های مربوط به رموز موفقیت مدیران و کارآفرینان بزرگ دنیا یا بعبارتی دیگر، کیمیاگران عصر، در این مطلب، به سراغ «پیر امیدیار» بنیانگذار ایرانی‌تبار سایت eBayو ثروتمندترین مرد ایرانی! رفته ایم.

[تصویر: 472493_446.jpg]

امیدواریم این سری مطالب بخش رموز موفقیت در کار و سرمایه ، کمکی باشد هر چند کوچک برای جوانان و بطور کلی عموم افراد برای راه اندازی و توسعه کسب و کارشان و ساخت یک بنیان فکری کارآفرینی برای کشور عزیزمان.

پیر امیدیار رئیس و موسس سایت ای‌بی (eBay) اولین و معروف ترین وب‌گاه مخصوص حراج و خرید و فروش اینترنتی می باشد که تا آخر سال ۱۹۹۸، ۱/۲ میلیون عضو ،۷۵۰ میلیون دلار حجم معاملات و حدود ۸ میلیون دلار سود به همراه داشت. حال بعد از گذشت حدود ۱۷ سال شرکت بزرگی شده است با بیش از ۶۰۰۰ کارمند و میلیاردها دلار سهام. آن چه می خوانید خلاصه ای است از تاریخچه ی E-Bay و زندگینامه او.

وقتی پیر امیدیار سایت eBay.com را به عنوان یک نوع سرگرمی راه‌اندازی کرد، فکرش را هم نمی‌کرد روزی صاحب بزرگ‌ترین بازار اینترنتی جهان شود که روزانه چهار میلیون حراج در آن صورت می‌گیرد، هر ۲۴ ساعت نیم میلیون گزینه برای خرید در آن وارد می‌شود و ارزشی معادل ده میلیارد دلار پیدا می‌کند.

پس از خواندن مقالات مختلفی در مورد eBay و موسس ایرانی آن، مطالب جالبی یاد گرفتیم که فکر می کنیم برای هر کسی که بخواهد یک کسب و کار جدید را شروع کند میتواند مفید باشد، در ادامه این پست، این مطالب را نکته وار برایتان آورده ایم.

۱– امتحان کنید.

امیدیار می‌گوید وقتی به دست‌آوردهای افراد موفق نگاه می‌کنی و می‌گویی: «عجب کار سختی بوده!»، مطمئن باش کار سختی بوده و وقتی به کارهایی نگاه می‌کنی که به نظر آسان می‌رسند، احتمالا آن‌ها هم سخت بوده‌اند. تا وقتی خودت دست به کاری نزنی، هیچ وقت نمی‌فهمی که واقعا چه‌طور بوده است. تو در بعضی چیزها شکست خواهی خورد، این تجربه ی آموزنده‌ای است که تو نیاز داری آن را با خودت ببری و در تجربه بعدی‌ات استفاده کنی.

۲– دنبال علایق تان بروید.

[تصویر: 472497_429.jpg]

موسسeBay تاکید می کند، اگر به چیزی خیلی علاقه داشته باشی و سخت کار کنی، فکر می‌کنم موفق خواهی شد. ولی اگر تجارتی را شروع کنی تنها به این امید که کلی پول پارو کنی، احتمالاً موفق نخواهی شد. چون این دلیل اشتباهی برای شروع یک کار تجاری است.

تو باید واقعاً به کاری که داری انجام می‌دهی، باور داشته باشی، باید آن‌قدر به آن علاقه داشته باشی که بتوانی زمان و تلاش لازم را برای رساندن آن کار به موفقیت، کنار بگذاری. آن وقت است که به موفقیت خواهی رسید.

وی می‌گوید من به دنبال چیزی بودم که از انجام دادنش لذت می‌بردم. در واقع علاقه خودم را دنبال می‌کردم. اگر از کار لذت ببرید، دیگر کار حساب نمی‌شود. من همیشه دوست داشتم با کامپیوترها سروکار داشته باشم، محرک و انگیزه من این بود که بتوانم نرم‌افزاری ایجاد کنم که برای آدم‌ها سود داشته باشد و بر روی آن‌ها تاثیر بگذارد.کاری که من می‌کردم واقعاً کار نبود، مانند این بود که دارم تفریح می‌کنم.

۳– از چیزهای اطرافتان ایده بگیرید.

[تصویر: 472498_909.jpg]

شبى در سال ۱۹۹۵ امیدیار، مهندس جوان برنامه نویس ایرانى الاصل، با نامزدش که عاشق جمع آوری Pez بود (Pez یک نوع شیرینى است که معمولا در یک ظرف کوچک پلاستیکى به شکل عروسک قرار میگیرد)، مشغول خوردن شام بود که نامزدش ازآنکه شریکى براى ایجاد یک کلکسیون Pez در سانفراسیسکو ندارد گله کرد.

امیدیار به او پیشنهاد کرد که از اینترنت براى پیدا کردن شریک تجارى استفاده کند. بنابراین وی در وب سایت کوچک خود براى نامزدش بخشى را براى این موضوع آماده کرد و نام آن را Auction Web گذاشت، برنامه ایکه او برروى وب سایت شخصى خود ایجاد کرد و به کاربران امکان لیست کردن وسایل مختلف خود از جمله کلکسیون نامزدش را می داد.

وقتی امیدیار به مساله از دید خودش نگاه کرد، شیفته حل چالش فنی راه‌اندازی یک بازار اینترنتی برای حراج شد. حالا همسر امیدیار بیشتر از ۴۰۰ عدد Pez در کلکسیون خود دارد!

۴– هر چیزی امکان پذیر است.

[تصویر: 472500_949.jpg]

کار بر روی eBay از یک روز تعطیل وقتی امیدیار ۲۸ ساله بود، شروع شد. روز ۴ سپتامبر ۱۹۹۵، اولین روز کار سایت حراج اینترنتی امیدیار بود. پدربزرگ eBay، سایتی بود به نام Auction Web که حتی میزبان مستقلی هم نداشت. خدمات این سایت در ابتدا به رایگان ارایه شد و پس از مدتی برای تامین هزینه‌های میزبان اینترنتی، قرار شد تا از هر حراج کمیسیون دریافت شود.

مبدع eBay ، به صورت کاملا اتفاقی یک دستگاه فتوکپی را به صورت آنلاین به فروش گذاشت و خوشبختانه خریدار هم برای آن پیدا شد. وقتی به خریدار اعلام کرد که دستگاه شکسته است، فرد خریدار اظهار داشت که «من یک کلکسیونر فتوکپی‌های شکسته هستم». این زمانی بود که امیدیار متوجه شد که هر چیزی امکان پذیر است.

و این آغاز بزرگ‌ترین سایت خرید و فروش اجناس دست دوم در جهان بود.…

۵– کسب سود را هدف اصلی خود قرار ندهید، سود خودش می آید !

امیدیار با دریافت مبلغ ناچیزی بین ۲۵ سنت تا دو دلار به فروشندگان اجازه داد که اجناس خود را براى شرکت در حراج در سایت eBay معرفى کنند. همچنین درصدى از خریدوفروشها به او میرسید و به این ترتیب eBay موجب شد که فروشندگان و خریداران با هم به راحتى به خرید و فروش بپردازند.

بنیانگذار ایرانی eBay: همه چیز را برنامه ریزی نکنید!

در حال حاضر، حجم گردش سرمایه از طریق eBay از ۸ میلیارد دلار فراتر رفته است ، درآمد سایت نیز بالغ بر ۲ میلیارد دلار است و تنها در آمریکا بیش از نیم میلیون کاربر ثبت شده دارد.

۶– به فکر کمک کردن به مردم هم باشید!

[تصویر: 472502_733.jpg]

امیدیار می‌گوید من همیشه به کمک کردن به مردم براى آنکه از آنچه که هستند بهتر باشند معتقد هستم.

همواره انگیزه نوشتن نرم‌افزارهایی که فایده‌ای داشته باشند یا روی آدم‌هایی که از آنها استفاده می‌کنند، تأثیر بگذارند ، من را به جلو می‌برد. برای همین من از نرم‌افزارهایی که به درد بازار مصرف مردم می‌خورد و این فکر که قادر باشی یک کار خوب انجام بدهی، انگیزه می‌گرفتم.

۷– یک کار جدید انجام دهید.

[تصویر: 472503_585.jpg]

استاد تجارت الکترونیک ما می‌گوید: من اشتیاق و علاقه شدیدی دارم برای حل مسائلی که فکر می‌کنم می‌توانم آنها را با راه جدیدی حل کنم. منظورم این است که انجام یک کار جدید به ما آدم‌ها حس غرور می‌دهد.

ایده eBay نیز اینگونه بود، فکر من فقط کمک به آدم‌هایی بود که می‌خواستند با همدیگر در اینترنت داد و ستد کنند، مردم فکر می‌کردند این کار غیرممکن است، آنها می‌گفتند آخر چطور می‌توانند از طریق اینترنت به همدیگر اعتماد کنند؟ (حواستان باشد داریم از سال ۱۹۹۵ حرف میزنیم.) چطور می‌توانند همدیگر را بشناسند؟ ولی من فکر می‌کردم تصورات مردم ...انه است، چون آدم‌ها اساساً خوب و درستکار هستند.

این فکر خیلی مرا تحریک کرد، من باید به مردم نشان بدهم که فکرشان درست نیست.

۸ — احترام به دیگران فراموش نشود.

[تصویر: 472504_470.jpg]

کل ایده eBay این است که با دیگران طوری رفتار کنید که انتظار دارید با خودتان رفتار کنند. این گونه است که مردم می‌توانند با یکدیگر تجارت کنند.

در سال ۱۹۹۹، سایت چندین بار دچار وقفه در خدمات‌دهی شد که یکی از آن‌ها ۲۲ ساعت به طول انجامید. اما امیدیار به فکر بازپس گرفتن اعتماد کاربران بود، در آن روز شرکت با برقراری ۱۰,۰۰۰ تماس تلفنی با کاربران اصلی سایت، از آن‌ها عذرخواهی کرد و به آن‌ها اطمینان داد که همه چیز به سرعت به وضع طبیعی باز می‌گردد. با همین فعالیت‌های امیدیار بود که دیگر سایت‌های حراج آمدند و رفتند، اما eBay باقی مانده و هم‌چنان در حال رشد است.

۹– از افراد متخصص کمک و راهنمایی بگیرید.

[تصویر: 472505_538.jpg]

eBay که از ابتدا با هدف ایجاد بازاری برای فروش اجناس و سرویس‌های افراد مختلف بوجود آمده بود، در سال ۱۹۹۸ شروع به گسترش نمود.

پیر از خانم “مگ وایتمن” (Meg Whitman) که فارغ‌التحصیل دانشکده تجارت دانشگاه‌ هاروارد بود برای کمک در این فرآیند دعوت به عمل آورد.

مگ کارمندان اصلی خود را از کمپانی‌های دیسنی و پپسی انتخاب کرد و یک تیم مدیریتی مجرب با حداقل ۲۰ سال تجربه کاری فراهم کرده و دیدگاه بی‌نظیری برای سازمان بوجود آورد.

ایده ها، پشتکار و برنامه ریزى این جوان ایرانى تبار، وى را در لیست موفق ترین و ثروتمند ترین افراد جهان قرار داد، امیدوارم ارایه این نکات که از میان زندگینامه و سخنان این جوان خلاق گردآوری و نتیجه گیری شده بود شما را رهنمونی باشد برای رسیدن به آینده ای روشن.

۱۰– نوبت شماست:

[تصویر: 472506_252.jpg]

شما چه فکر می کنید؟ تا چه اندازه با سایت های حراج اینترنتی آشنا هستید؟

به نظر شما آیا می توان مشابه کاری که پیر امیدیار در eBay انجام داده است، در داخل ایران انجام داد؟

طراحی فروشگاه اینترنتی | سئو فروشگاه اینترنتی
هدف: کارآفرینی
صنایع دستی
انسانهای بزرگ، همه ابعاد زندگیشون بزرگـــــه
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Lady , mohammad.b , mamo , hamedmoez , goldmen , hossein aghili
03-16-2015, 08:25 PM
ارسال: #2
RE: 10 راز موفقیت «پیر امیدیار»؛ ثروتمندترین مرد ایرانی!
اعتماد مردم به خرید اینترنتی به جز سایت های اندک کم هستش
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: samiar afshari
03-17-2015, 12:34 AM
ارسال: #3
سپاس بخاطر این مطلب مفید و آموزنده

۱– امتحان کنید : حدود یک سال می شود که این نکته را رعایت می کنم
۲– دنبال علایق تان بروید : نکته ای که هیچ وقت فراموش نمی کنم و نخواهم کرد
۳– از چیزهای اطرافتان ایده بگیرید : روزی نیست که از چیزی ایده نگیرم
4- هر چیزی امکان پذیر است : تازگی ها به این باور رسیدم
۵– کسب سود را هدف اصلی خود قرار ندهید، سود خودش می آید : گاهی روش حساب می کنم
۶– به فکر کمک کردن به مردم هم باشید : خدا به سر شاهده این رکن اول اعتقاداتمه از هر جنبه ای. نتیجه ش رو هم دیدم. شک نکنید بهش
۷– یک کار جدید انجام دهید : تلاش انسان به این نکته مساویه با دنیای زیباتر و شاداب تر . از هر نظر که بنگری
8-احترام به دیگران فراموش نشود : تاثیری که داره خیلی بیشتر از حد وصفه.

با این اوصاف ، روشنی ته دلم ، بیخود و بی جهت نبوده و به امید خدا میریم که پله ها رو یکی یکی بریم بالا.

در آغاز دریا شدن ، قطره بودن لازم است.
 تشکر شده توسط: samiar afshari , goldmen
03-17-2015, 05:22 AM
ارسال: #4
(03-16-2015 08:25 PM)ghomeishi نوشته شده توسط:  اعتماد مردم به خرید اینترنتی به جز سایت های اندک کم هستش

تا حدودی با شما موافقم و تا حدودی مخالف

به دلیل اینکه افراد غیر متخصص در همه کارها سرک میکِشَند و دخالت میکنند و از مردم اخاذی میکنند>>> این کار باعث شده عده ای از کاربران از خرید اینترنتی "زده" شوند.
ولی هستند تعدادی از افراد متخصص که با برنامه ریزی کامل وارد این عرصه شدند و هم اعتماد کاربران رو جلب کرده اند و هم کسب و کارشون با رونق روبه رو شده.

البته قبول دارم : تا به دنیای واقعی و عظیم تجارت الکترونیک برسیم، فاصله ها داریم و این مهم، نیازها و امکاناتی رو لازم داره که ما هنوز در اختیار نداریم.

شاد باشید

صنایع دستی
03-17-2015, 05:25 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-17-2015 05:27 AM، توسط samiar afshari.)
ارسال: #5
(03-17-2015 12:34 AM)hamedmoez نوشته شده توسط:  سپاس بخاطر این مطلب مفید و آموزنده

۱– امتحان کنید : حدود یک سال می شود که این نکته را رعایت می کنم
۲– دنبال علایق تان بروید : نکته ای که هیچ وقت فراموش نمی کنم و نخواهم کرد
۳– از چیزهای اطرافتان ایده بگیرید : روزی نیست که از چیزی ایده نگیرم
4- هر چیزی امکان پذیر است : تازگی ها به این باور رسیدم
۵– کسب سود را هدف اصلی خود قرار ندهید، سود خودش می آید : گاهی روش حساب می کنم
۶– به فکر کمک کردن به مردم هم باشید : خدا به سر شاهده این رکن اول اعتقاداتمه از هر جنبه ای. نتیجه ش رو هم دیدم. شک نکنید بهش
۷– یک کار جدید انجام دهید : تلاش انسان به این نکته مساویه با دنیای زیباتر و شاداب تر . از هر نظر که بنگری
8-احترام به دیگران فراموش نشود : تاثیری که داره خیلی بیشتر از حد وصفه.

با این اوصاف ، روشنی ته دلم ، بیخود و بی جهت نبوده و به امید خدا میریم که پله ها رو یکی یکی بریم بالا.

درود بر تو
با این پستت کلی انرژی بهم دادی رفیق
شاد باشی و پر نشاط

صنایع دستی
 تشکر شده توسط: hamedmoez
03-17-2015, 01:12 PM
ارسال: #6
(03-17-2015 05:25 AM)samiar afshari نوشته شده توسط:  
درود بر تو
با این پستت کلی انرژی بهم دادی رفیق
شاد باشی و پر نشاط

منم از اینکه باعث انرژی گرفتن شما شدم انرژی مضاعفی گرفتم دوست عزیز

در آغاز دریا شدن ، قطره بودن لازم است.
 تشکر شده توسط: samiar afshari
10-22-2015, 04:45 PM
ارسال: #7
شاید به نظر عجیب بیاد ولی وقتی این موارد را مطالعه کردم فهمیدم قبلا از وجودشون آگاه بودم و حتی بهشون فکر میکردم ، و حالا که دیدم شخص دیگه ای با پایبندی به این موارد موفق شده خوش حال شدم . ممنون
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: samiar afshari , hamedmoez
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فرمول موفقیت مهندس شهرام شکوری r2013.samadi 0 358 01-30-2018 06:10 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  داستان موفقیت پیتزا پرپروک از زبان مدیر آن از هتلداری تا مطالعاتی در مورد غذا ناصر صادقی 3 15,508 11-21-2015 12:04 PM
آخرین ارسال: شایق.ع
  زندگینامه امیدیار، بنیانگذار بزرگ‌ترین سایت حراج اینترنتی Amiraliamirali 0 476 09-21-2015 02:25 PM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  "بیژن پاکزاد" موفق‌ترین فروشنده ایرانی Amiraliamirali 1 1,265 09-19-2015 05:54 PM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
Rainbow پولدار ترین مرد ایرانی omid.movafaghiat 0 974 12-25-2014 02:40 PM
آخرین ارسال: omid.movafaghiat
  پولدار ترین مرد ایرانی omid.movafaghiat 0 1,820 12-25-2014 02:33 PM
آخرین ارسال: omid.movafaghiat
  یک مرد روستایی ایرانی با درآمد میلیون دلاری MARYAR 7 2,191 11-18-2014 01:10 PM
آخرین ارسال: melisa8
  یک مرد روستایی با درآمد میلیون دلاری+عکس aminrafael3 3 1,109 09-08-2014 09:52 PM
آخرین ارسال: yagub62
  رمزهای موفقیت کار افرینانان موفق از زبان خودشان mir abbas 13 3,422 09-04-2014 06:13 PM
آخرین ارسال: tan-graphic
  ورود یک میلیارد تازه وارد ایرانی به لیست فوربس با ملیت تازانیایی forbes 1 1,152 07-24-2014 05:57 PM
آخرین ارسال: YashaR1989
  8مولتی میلیاردر ایرانی را بشناسید (فوق العاده+حتما بخوانید) کامیار کاظمی 25 10,587 07-01-2014 02:18 PM
آخرین ارسال: aminsalar
  میلیاردرهای ایرانی از راز خود می گویند... کامیار کاظمی 23 7,896 06-19-2014 11:31 PM
آخرین ارسال: abdolhossein
  خلاقیت یک کارگر روستایی ایرانی که میلیاردر شد! ndm1368 45 11,200 06-19-2014 11:09 PM
آخرین ارسال: abdolhossein
  تنها زن میلیاردر ایرانی کیست؟ iranbano 0 1,262 04-10-2014 04:34 PM
آخرین ارسال: iranbano
  اشنایی با زندگی انوشه انصاری اولین زن فضا نورد ایرانی الاصل - انوشه انصاری نمونه یک ز omid.monibi 0 1,002 01-12-2014 02:32 PM
آخرین ارسال: omid.monibi
Rainbow معرفی میلیاردر های ایرانی همراه عکس omid.monibi 2 1,307 01-12-2014 02:23 PM
آخرین ارسال: omid.monibi
  میلیاردرهای ایرانی را بشناسید successman 3 1,551 12-24-2013 05:29 PM
آخرین ارسال: zhosseini81
  اسامی بیلیونرهای ایرانی بهنام ذوالفقارزاده 4 3,281 06-04-2013 03:43 PM
آخرین ارسال: Divar
Wink معرفی میلیاردرهای ایرانی کامیار کاظمی 60 17,263 05-23-2013 11:33 AM
آخرین ارسال: mallarme
  راز آیس‌پک کامیار کاظمی 8 2,664 05-20-2013 09:39 PM
آخرین ارسال: kiarash64

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS