ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بلاخره راز شکست هم کشف شد
زمان کنونی: 05-01-2024, 08:30 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: habib1400
آخرین ارسال: Elixir
پاسخ: 2
بازدید: 826

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01-17-2014, 09:22 AM
ارسال: #1
راز شکست کشف شد

سلام ایا شما هم در زندگی خود بارها و بارها شکست خورده اید ایا هر گاه می خواهید دست به کاری بزنید از ان می ترسید که شکست بخورید و یا مورد انتقاد دیگران قرار بگیرید اقای برایان تریسی در کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان عوض شود را برای من و شما بازگو می کند راز که زندگی بسیار از مردم را تحت تاثیر قرار داده و انها را از موفقیتهای بزرگ محروم داشته از شما می خواهم که متن زیر را که برگرفته از کتاب مذکور است را با دقت بخوانید

((اگر پدر و مادرتان مرتب می گفتند که شما چه شخص خوبی هستید، اگر پدر و مادرتان شما را دوست می داشتند، تشویق و حمایتتان می کردند، اگر شما را بدون توجه به کارتان باور می داشتند، شما با این باور بزرگ می شدید که آدم خوب و ارزشمندی هستید. تا سه سالگی این باور بخشی از وجود شما می شد و شما در برخورد با دنیا خودتان را خوب و بی کم و کاست ارزیابی می کردید.

اگر پدر و مادرتان نمی دانستند که کلمات و رفتار آنها چه تأثیر عظیمی بر شخصیت شما می گذارد، احتمالاً از شما انتقاد مخرب می کردند، شما را تأیید نمی کردند و برای کنترل کردن شما، عواطف و احساساتتان را تخریب می کردند.

وقتی کودك به طور پیوسته و مرتب مورد انتقاد قرار بگیرد، به این نتیجه می رسد که اشکالی در او وجود دارد. او متوجه نیست و درك نمی کند که چرا مورد انتقاد قرار می گیرد، چرا مجازات می شود. اما تصور می کند که پدر و مادرش از حال و روز او اطلاع دارند و بنابراین شایسته انتقادهای پدر و مادر خود است.او به این نتیجه میرسد که ارزشمند و دوست داشتنی نیست.احساس بی ارزش بودن می کند.

تقریباً تمام مشکلات شخصیتی در نوجوانی، دوران بلوغ و بزرگسالی ریشه در چیزی دارد که روانشناسان به آن عشق دریغ شده می گویند.همان طور که گل رز به باران احتیاج دارد، بچه ها به مهر و محبت احتیاج دارند. وقتی بچه ها خودشان را دوست داشتنی ندانند، احساس عدم امنیت خاطر می کنند. فکر می کنند "من به اندازه کافی خوب نیستند " شروع به رفتارهای تعدیلی می کنند تا اضطراب درونی

خود را جبران کرده باشند. این احساس محرومیت از عشق و محبت در بدرفتاری، مسائل شخصیتی، خشمگین شدن، افسردگی، ناامیدی، نداشتن آرزوهای بزرگ و مسئله داشتن با مردم و در روابط با دیگران ایفای نقش می کند.

کودك بدون هرگونه هراس متولد می شود. تنها ترسش از افتادن و سقوط کردن و صداهای بلند است. سایر ترسها را کودك در حالی که بزرگ می شود، می آموزد.

دو ترس عمده ای که در همه ما تولید می شود ترس از شکست و ناکامی، و دیگری ترس از انتقاد و رد شدن است. اگر وقتی دست به هر تجربه ای می زنیم مورد انتقاد قرار بگیریم ترس از شکست در ما ایجاد می شود. بر سرمان فریاد می کشند "نه!از آنجا فاصله بگیر ! این کار را نکن! آن را بر زمین بگذار! " مجازاتهای جسمانی و دریغ کردن از عشق، ما را به هراس می اندازند، به ما احساس عدم امنیت خاطرمی دهند .دیری نمی گذرد که به این باور می رسیم ما کوچک تر، ضعیف تر، ناشایسته تر، ناپسنده تر و نالایق تر از آن هستیم که دست به کار جدیدی بزنیم. ما این احساس را با عباراتی مانند " نمی توانم، نمی توانم، نمی توانم " ابراز می کنیم. هر گاه به این فکر می افتیم که کار جدیدی صورت بدهیم، خود به خود دچار احساس هراس می شویم. می ترسیم ما را مجازات کنند. و باردیگر می گوییم "نمی توانم " ترس از شکست دلیل اولیه برای شکست و ناکامی در زندگی است. در اثر انتقادات مخرب در زمان کودکی، وقتی بزرگ و بالغ می شویم،

دست به کاری نمی زنیم.می ترسیم، دلشوره پیدا می کنیم و بی قرار می شویم. خودمان را دست کم می گیریم و ارزان می فروشیم. هنوز دست به کار نشده دست از کار می کشیم. به جای آنکه مغز حیرت انگیز خود را به کار بگیریم تا به خواسته های خود برسیم، دلیل می آوریم که نمی توانیم آن کار بخصوص را انجام بدهیم.

دومین هراس عمده ای که مانع از پیشرفت و ترقی ما می شود، و اعتماد به نفس ما را از بین می برد، و میل به داشتن زندگی توأم با شادی وشادمانی را در ما نابود می کند، ترس از رد شدن و یا ترس از مورد انتقاد قرار گرفتن است. این احساس را در دوران کودکی از پدر و مادراز کارمان ناراضی هستند، از ما عصبانی می شوند و مهر و عشق و تأییدشان را از ما دریغ می کنند و این در حالی است که در کودکی به اینها شدیداً احتیاج داریم.

ترس از دوست داشته نشدن به قدری برای یک کودك دردناك است که او بلافاصله رفتارش را به گونه ای سازمان می دهد که مورد تأیید پدر و مادرش قرار بگیرد. این گونه کودك خود به خودی، خود را از دست می دهد و در نتیجه فعل

"مجبور هستم! مجبور هستم " را صرف می کند با خود به این نتیجه می رسد که مجبورم هر چه را پدر یا مادر می گویند انجام بدهم. در غیر این صورت، آنها مرا دوست نمی دارند و من تنها می مانم

در دوران بلوغ و بزرگسالی، کسی که در کودکی عشق مشروط را تجربه کرده است ) عشق مشروط در برابر عشق بی چشم داشت یا بی قید و شرط که بزرگ ترین هدیه ای است که کسی می تواند آن را به دیگران بدهد) نسبت به نظرات دیگران به شدت حساس می شود. اگر کمترین امکان آن وجود داشته باشد که کسی او را تأیید نکند، شخص از دست زدن به آن کار خود داری می ورزد. ترس از شکست و رد شدن که ناشی از انتقاد مخرب در اوایل دوران کودکی است یکی از دلایل ریشه ای اغلب ناخشنودیها و اضطرابات ما در سنین بزرگسالی است. پیوسته احساس می کنیم که " مجبورم یا نمی توانم !" در این میان بدترین احساس این است که " نمی توانم اما مجبورم " ، یا " مجبورم اما نمی توانم "

می خواهیم کاری بکنیم، اما می ترسیم که شکست بخوریم. می ترسیم مورد تأیید قرار نگیریم. می خواهیم کاری کنیم که زندگی مان بهتر شود، اما از شکست می ترسیم. می ترسیم کسی از ما انتقاد کند.

در اغلب اشخاص، هراسهایشان بر آنها حکومت می کند. هر کاری بکنند برای اجتناب از شکست یا انتقاد است. همیشه می خواهند بازی بی خطر بکنند و در این شرایط جایی برای تلاش برای رسیدن به هدف باقی نمی ماند. اشخاص در این شرایط به جای فرصت مناسب دنبال احساس امنیت خاطر می گردند.

اما راه رهایی از این مشکلات در چیست ؟

میزان شکست خود را دوبرابر کنید به گفته توماس واتسون، بنیانگذار آی بی ام، "اگر می خواهی سریع تر به موفقیت برسی، میزان شکستهای خودت را دو برابر کن. موفقیت در منتهی علیه شکست وجود .

واقعیت این است که هر چه قبلاً بیشتر شکست خورده باشید، به احتمال بیشتری موفق خواهید شد. شکستها شما را برای موفقیت آماده می کنند به همین دلیل است که می گویند بعد از هر بدبیاری نوبت خوش بیاری می رسد. وقتی شکست خود را دو برابر می کنید، هم زمان با آن موفقیت شما هم دو برابر می شود. ))

منبع :http://www.successway.*****/post/3[/size]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Saeed.MD , alireza091111 , koruosh , سیدمهدی هاشمی , Elixir , arash1367 , mohammadshamosi , blacknight19 , alma , کتایون کاظمی
01-17-2014, 01:42 PM
ارسال: #2
RE: بلاخره راز شکست هم کشف شد
شکست بيشتر=تجربه بيشتر
تجربه بيشتر=موفقيت هاي بيشتر..

خيلي جالب.مرسي

من اشرف مخلوقات هستم، خداوند قدرت احاطه بر هر موجود، علم و شئی را در وجود من قرار داده است.

من شروع کننده خوبی هستم و ادامه دهنده ای بسیار توانا.من هرکاری را که شروع میکنم تا نهایت رسیدن به موفقیت آن را ادامه میدهم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , blacknight19 , alma
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا می شود با حقوق کارمندی میلیاردر شد؟ abdolhossein 11 3,150 07-05-2016 11:51 AM
آخرین ارسال: aligharagezlou
  تفاوت های بین آدم موفق و شکست خورده.... mallarme 0 592 05-18-2013 06:01 PM
آخرین ارسال: mallarme
  55 روش برای کشف استعدادهای پنهان یک همراه سبز 2 1,019 04-20-2013 12:58 PM
آخرین ارسال: یک همراه سبز
  نرخ شکست خود را دوبرابر کنید. MARYAR 7 1,430 03-08-2013 01:34 AM
آخرین ارسال: mir abbas
  شما هم از آینه می‌ترسید؟ صدفی 0 442 12-17-2012 02:35 PM
آخرین ارسال: صدفی
  آیا آینده، آینده‌ای هم دارد ؟ mallarme 0 539 11-30-2012 10:21 PM
آخرین ارسال: mallarme
  راز چیست؟ jahanagahi 2 1,038 10-02-2012 10:52 PM
آخرین ارسال: iranboy
  راز 10/90 صدفی 0 522 06-09-2012 10:39 AM
آخرین ارسال: صدفی
  لطفا دوستی تان را با این آدم ها به هم بزنید!!! MARYAR 9 1,490 02-01-2012 11:57 PM
آخرین ارسال: Alireza_Kh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS