ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

شراکت در کسب و کار
زمان کنونی: 05-04-2024, 09:50 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: mir abbas
آخرین ارسال: mir abbas
پاسخ: 20
بازدید: 4176

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شراکت در کسب و کار
04-14-2013, 11:54 AM
ارسال: #1
شراکت در کسب و کار
موضوع شراکت در کار مسئله بسیار مهم و حساسی هست که بدلیل شرایط موجود شاید مجبور به شراکت با یک یا چند نفر بشویم که لازمه این امر این است تمام اصول اولیه این شراکت را رعایت کنیم وگرنه شاید کلاه گشادی سرمان برود که قابل جبران نباشد.
در اینجا از تمامی دوستان که به نوعی تجربه شراکت با یک یا چند نفر را داشته اند خواهشمندم خاطرات خود را بیان کنند تا برای دیگران الگویی بالشد.
بنده نیز راههای انتخاب شریک و معنی و اصول شراکت را به مرور بیان خواهم کرد.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: goldmen , سیدمهدی هاشمی , amirabbas , tondar12 , jahanagahi , 0625 , کامیار کاظمی , mseyfzadeh , rad86 , Andisheh , مهدی گل محمدی , ali zobeid , bi gham , 3ObHaN , mortizmortiz , sir-mahyar , رنسانس فکر , حسین فتحی
04-14-2013, 12:10 PM
ارسال: #2
RE: شراکت در کسب و کار
وقتی که دو یا چند نفر نیروهای خود را برای انجام یک کسب و کار متحد می کنند با هم شریک هستند و این کار یک کسب و کار شراکتی است. شرکا قبول می کنند به جای اینکه نام خود را در راس کسب و کار قرار دهند همه تحت یک نام واحد فعالیت کنند. و برای اعتبار آن تلاش کنند.
همانند تاجری که به تنهایی کار می کند افرادی که به صورت اشتراکی کار می کنند هم مسئولیت نا محدود دارند یعنی تک تک آنها به ازای کل اتفاقاتی که در قسمت های مختلف اتفاق می افتد مسئول هستند. اما به همان اندازه حق رای ندارند و نمی توانند عقاید خود را به دیگران تحمیل کنند.

تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , jahanagahi , 0625 , کامیار کاظمی , goldmen , mseyfzadeh , Andisheh , مهدی گل محمدی , tondar12 , ali zobeid , bi gham , ahmad rezaee , 3ObHaN , bahador , sir-mahyar , رنسانس فکر
04-14-2013, 12:27 PM
ارسال: #3

اول مقدمه ای عرض کنم در رابطه با کار تا بعدا خاطرات خود را از شراکت بنویسم.
وقتی دو نفر شریک می شوند در اول کار چنان شیفته هم شده و عامیانه عرض کنم چنان قربان صدقه هم می روند که کارهای اصولی را که باید برای شراکت انجام دهند کلا فراموش میکنند . برای انجام هرکاری قبل از شریکشان می دوند. خنده است و شادی. همدیگر را به منزل دعوت میکنند و پیش دوستان و آشنایان و فامیل خود را از برادر به هم نزدیکتر می دانند. مسافرت با هم رفته و از حرفهای همدیگر لذت می برند. جارو میکنند .تمیز میکنند و .....
ولی متاسفانه هنوز قرارداد کاری خود را مشخص نکرده اند.چهارچوبی برای مسئولیت همدیگر ندارند.
بعد از مدتی چنان از هم سرد می شوند که برای کوچکترین اشتباه هم اخم کرده و این اخم کردنها بعدا به پرخاش تبدیل می شود و دشمنی و حتی برخوردهای فیزیکی.
چگونه شراکت کنیم؟
1- مشخص کردن کار
2- مشخص شدن سرمایه
3- تعیین محل کار
4- تعیین مسئولیتها
چنین شراکتی را می توان حدس زد که می تواند موفق شود.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , goldmen , سیدمهدی هاشمی , 0625 , mir abbas , kiarash64 , rad86 , mseyfzadeh , Andisheh , tondar12 , M3HDI , bi gham , ahmad rezaee , bahador , iranboy , sir-mahyar , رنسانس فکر , حسین فتحی
04-14-2013, 12:46 PM
ارسال: #4
وقتی دو نفر شریک می شوند در اول کار چنان شیفته هم شده و عامیانه عرض کنم چنان قربان صدقه هم می روند که کارهای اصولی را که باید برای شراکت انجام دهند کلا فراموش میکنند . برای انجام هرکاری قبل از شریکشان می دوند. خنده است و شادی. همدیگر را به منزل دعوت میکنند و پیش دوستان و آشنایان و فامیل خود را از برادر به هم نزدیکتر می دانند. مسافرت با هم رفته و از حرفهای همدیگر لذت می برند. جارو میکنند .تمیز میکنند و .....
تشکر بینهایت از استاد قربانیان
کاملا حرفهایتان برایم ملموس هست و اشنا .بیان تجربیات گرانبهای شما چراغ راه دوستان میباشد.
متشکرم

تشکر شده توسط: jahanagahi , 0625 , habib tousi , mseyfzadeh , سیدمهدی هاشمی , Andisheh , ali zobeid , bi gham , ahmad rezaee , bahador , iranboy , sir-mahyar , رنسانس فکر , حسین فتحی
04-14-2013, 01:37 PM
ارسال: #5
هرگز با دو قشر شریک نشو یکی کسی که خدا رو قبول نداره و یکی کسی که به زنش خیانت میکنه - مطمئن باش این دو قشر تو شراکت اساسی سرت کلاه میذارن - چون وجدان ندارن و به اصلی ترین شریکشون که شریک زندگیشونه دارن خیانت میکنن پس وای به حال تو که شریک مالش هستی
هروقت خواستم با کسی شریک بشم تنها سوالم ازش این بوده که فلانی تو که الات 10 ملیون داری میذاری وسط و میدونی که دوره بازگشت این کار 6 ماهه هست ، اینقدر مردش هستی و اینقدر جنبه شراکت داری که 6 ماهه دیگه هم بشینیم روبروی هم و بخندیم بگیم چه باحال پول رو بباد دادیم؟؟ و برامون یه تجربه 20 ملیونی بجا گذاشت که دیگه وارد این کار نشیم یا قبل وارد شدن مثلا فلان کار رو بکنیم؟!

این مطالبی که گذاشتم با کپی از مطالب اقای rad86 که در لینک زیر بیان کردند و خیلی درس گرفتم با اجازه از ایشان.
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=291&page=6

تشکر شده توسط: jahanagahi , mseyfzadeh , rad86 , سیدمهدی هاشمی , Andisheh , مصطفي , mosafer bedar , MARYAR , کامیار کاظمی , 0625 , ali zobeid , ahmad rezaee , iranboy , sir-mahyar , حسین فتحی
04-15-2013, 12:08 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-15-2013 12:11 AM، توسط rad86.)
ارسال: #6
(04-14-2013 01:37 PM)mir abas نوشته شده توسط:   هرگز با دو قشر شریک نشو یکی کسی که خدا رو قبول نداره و یکی کسی که به زنش خیانت میکنه - مطمئن باش این دو قشر تو شراکت اساسی سرت کلاه میذارن - چون وجدان ندارن و به اصلی ترین شریکشون که شریک زندگیشونه دارن خیانت میکنن پس وای به حال تو که شریک مالش هستی
هروقت خواستم با کسی شریک بشم تنها سوالم ازش این بوده که فلانی تو که الات 10 ملیون داری میذاری وسط و میدونی که دوره بازگشت این کار 6 ماهه هست ، اینقدر مردش هستی و اینقدر جنبه شراکت داری که 6 ماهه دیگه هم بشینیم روبروی هم و بخندیم بگیم چه باحال پول رو بباد دادیم؟؟ و برامون یه تجربه 20 ملیونی بجا گذاشت که دیگه وارد این کار نشیم یا قبل وارد شدن مثلا فلان کار رو بکنیم؟!

این مطالبی که گذاشتم با کپی از مطالب اقای rad86 که در لینک زیر بیان کردند و خیلی درس گرفتم با اجازه از ایشان.
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=291&page=6

نظر لطفتون هست میرعباس بزرگوار ... ماهم با خوندن مطالب و راهنمایی های شما در انجمن درسهای بسیار زیادی گرفتیم

درمورد شراکت و شریک .... واقعا سخت هست اینکار...هرچه میرم جلوتر و فکر میکنم که تجربیاتم بیشتر شده بازم میبینم که سخت تر شده...الان دو سالی میشه که با کسی هستم که میتونم روش اسم شریک واقعی رو بذارم....بعد از کلی شراکت کردن ها و زیر و بم ها و بهم خوردن دوستی ها برای مبالغ خنده داری از پول....حالا با کسی هستم که واقعا روش میشه حساب کرد و جالبه که از روز اول نه نوشته ای بینمون رد و بدل شد و هنوزم که هنوز هست فقط و فقط حرفی که بینمون زده میشه برامون سند هست...و جالب تر اینه که با این شخص در کار اصلی خودم که اهن هست و در بازار اهن که اشفته بازاریست و معروف به کلاهبرداری های عجیب و غریب ، شریک هستم.

شریک های بسیار زیادی داشتم و بارها و بارها به مشکل خوردیم...شاید بزرگترین مشکل ما ایرانیا نداشتن سواد تجارت هست ، ما در سیستمی اموزش میبینیم که اساسش و موفقیتش و ایندش فقط کارمندی هست ، سیستم اموزشی ای که برامون 4 چوب های ذهنی بسیار قوی ای میسازه و فرهنگمون هم میخکوبیش میکنه و حاصلش میشه همینی که داریم میبینیم...موقع ورود به داخل جایی خودمون رو پاره میکنیم که به طرف مقابل احترما بذاریم و اون اول وارد بشه و تو اتوابان و خیابون وای به حال همون بنده خدا اگه بخواد جلومون بپیچه یا پشتمون چراغ بزنه ، ایندفعه اونو پاره میکنیم بجای خودمون...برای شراکتم همینه ، تو مرام گذاشتن های الکی از هم پیشی میگیریم و بعدش بر سر چند هزار تومن پول میوفتیم بجون هم.در این مدتی که با افراد بسیار زیادی شریک شدم به نکات جالبی رسیدم در مورد تجارت که جهت مرور خودم بدنیست اینجا ذکر کنم:

1 - اول از همه اینکه شریکی که در اول همین نوشته گفتم ، یک مورد بسیار نادر و استثنایی هست ، پس هرگز به امید پیدا کردن چنین شریک رویایی ای به کسی اطمینان نکنید!!!

2 - کسی که خدا رو قبول نداره و به زنش خیانت میکنه بدرد شراکت نمیخوره ، دلیلش هم کاملا واضحه ، فقط جهت تائید میگم که خدا رو قبول داشتن به معنی مسلمون و شیعه بودن نیستا...منظور این هست که به وجود یک ناظر در زندگی معتقد باشه که همون اعتقاد باعث بوجود اومدن وجدان در اون شخص میشه ، مثل وجدان کاری...

3 - با کسی شریک بشین که واحد جنبه پولیش مثل شما باشه ، یعنی اگر شما به کسی 10 هزار تومن قرض میدی و بهت بر نمیگیدونه ناراحت نمیشی اما 90 هزار تومن بدی بهت برنگردونه ناراحت میشی و میری دم خونش ، پس جنبت درحد 90 هزار تومنه و حالا امکان نداره بتونی با کسی که جنبش 1 میلیون تومن هست شریک بشی و برعکس

4 - با پسری که از سربازی فرار کرده یا نرفته شریک نشو - میدونم که این بند دارای تبصره هست و کلی از افراد با خوندنش ناراحت میشن و سعی در اوردن مثال های نقض میکنن ، لطفا مثال ها رو پیش خودتون نگه دارید و اگر دوست دارید با این پسرها شریک بشید تا ببینید چرا میگم

5 - با تک فرزندها و یا پسری که بعد از چندتا دختر اومده هم شریک نشو - چرا این مورد رو در بند بالا نیاوردم ، پاسخش سادست ، ممکن هست طرف لوس نباشه و مرد کار باشه اما سربازی نرفته باشه و وقتی باهاش کار رو انجام دادی و موقع برداشت سود بود ، یهو کارش گیر پیدا میکنه و باید بدویی دنبال کارای سربازیش - پس الزاما کسی که سربازی نرفته لوس نیست اما روشم نمیشه حساب کرد و اگر هم معاف باشه...باید دید چجور معافیتی داره و دنبال توجیهی گشت که باهاش شریک شد - اما تک فرزندها و یا کسایی که بعد از چند دختر هستن ، دلیل خاصی ندارم براشون ، اما دیدم که میگم...

6 - با کسی که به خانواده و بخصوص به مادر یا خواهر یا نامزد و ... درمورد کار و روابط کاری حرف میزنه و مشاوره میگیره - و کلا با کسی که نمیتونه مستقل تصمیم بگیره و برای هر کاری باید با چند نفر مشورت کنه نمیشه شریک شد

7 - با کسی که همجنس خودتون نیست به سختی میشه شریک شد ، مردها مردها رو بهتر میفهمن و زنها زنها رو ، گرچه مورد نقض زیاد هست و خودمم با خانومهائی شراکت خوبی رو تجربه کردم اما هنوزم که هنوزه سر از کار خانوما در نیوردم و علت بسیاری از تصمیمات کاریشون رو نفهمیدم ، علت بسیاری از تصمیمات زندگیشونم نفهمیدم ، خوندن کتاب زنان ونوسی و مردان مریخی هم نه تنها کمکی نکرد بلکه قضیه رو پیچیده ترم کرد...

8 - با کسی که هدفی در زندگی نداره و مادام هدفش با دیدن افراد جدید عوض میشه - کسی که کاملا احساسی و رمانتیکه - کسی که ثبات شخصیتی نداره - کسی که کلا نمیدونه برای چی زاده شده و هدف افرینش چی هست نمیشه شریک شد

9 - با کسی که یک کار ثابت داره و برای کار دوم میخواد باهات شریک بشه ، بخصوص اگر زمینه کارها متفاوت باشه - ممکن هست ادم خوبی باشه اما مطمئنن نمیتونه وقت بذاره و کار رو جدی باهات ببره جلو و بعد از مدتی سردت میکنه

10 - در اخر هم بگم که اگر شریکی مثل مورد اول خودم یافتید ، جزو یکی از خوشبخت ترین ادمها هستید

اینها که گفتم فقط و فقط تجربه شخصی بود و بر مبنای کارهای مختلف و قطعا محدودی که انجام دادم و بیشتر هم در حوزه صنعتی ، پس هیچ الزامی بر صحیح بودن انها ندارم و میدانم که مثالهای بیشماری برای نقض کردن انها میتوان ارائه کرد ....اما برای من اینها اصولی هستند که با رعایت کردنشان شریکی پیدا کردم که حرف بینمون برا همدیگه سند هست ، چه در سود چه در ضرر ، کسایی که کار شراکت کردن میفهمن داشتن چنین شریکی چقدر با ارزش هست...پس انتخاب با خودتون هست

همواره پیروز باشید و میرعباس عزیز منو ببخشید که در تاپیکتون پر حرفی کردم

د راخر هم بگم که در شراکت 50% قضیه خودمون و رفتار خودمون هست ، پس من اگر شریکی که لان دارم و ازش اینقدر تعریف میکنم رو اگر به شما بدهم ممکن هست تا اخر هفته به مشکل بخورید....در تاپیک دیگری هم عرض کردم که یکی از مهمترین دلایل ایرادات زندگی خودمون هستیم که تمام تلاشمون این هست که این ایرادات رو گردن دیگران بندازیم

طوری آواز بخوان که انگار هیچ کس نمی شنود. طوری عاشق باش که انگار هیچ وقت دلت نشکسته است ، طوری برقص که گویی هیچ کس تو را نمی بیند، طوری زندگی کن که انگار توی بهشتی.( مارک تواین )
 تشکر شده توسط: MARYAR , حامد , سیدمهدی هاشمی , مهدی گل محمدی , jahanagahi , کامیار کاظمی , Andisheh , mosafer bedar , mir abbas , ali zobeid , 0625 , HHD , Zahra_2015 , bi gham , Mind , سعید محمدی , sir-mahyar , رنسانس فکر , حسین فتحی , yedelepak
04-15-2013, 12:35 AM
ارسال: #7
می گن خدا که خداست شریک برا خودش بر نداشت.
شراکت کار سختیه. اختلاف سلیقه و ...
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Andisheh , mir abbas , 0625 , سیدمهدی هاشمی , bi gham , bahador
04-15-2013, 12:36 AM
ارسال: #8
9 - با کسی که یک کار ثابت داره و برای کار دوم میخواد باهات شریک بشه ، بخصوص اگر زمینه کارها متفاوت باشه - ممکن هست ادم خوبی باشه اما مطمئنن نمیتونه وقت بذاره و کار رو جدی باهات ببره جلو و بعد از مدتی سردت میکنه

آنچه ویرانمان میکند روزگار نیست حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است!

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
 تشکر شده توسط: MARYAR , jahanagahi , سیدمهدی هاشمی , کامیار کاظمی , rad86 , Andisheh , mosafer bedar , mir abbas , ali zobeid , 0625 , حامد , bahador , iranboy , sir-mahyar
04-15-2013, 12:39 AM
ارسال: #9
درست ترین و بهترین و معرکه ترین جمله ای که تا حالا درباره شریک دیدم، خوندم و حسش کردم این جمله بوده:
هرگز با دو قشر شریک نشو یکی کسی که خدا رو قبول نداره و یکی کسی که به زنش خیانت میکنه - مطمئن باش این دو قشر تو شراکت اساسی سرت کلاه میذارن - چون وجدان ندارن و به اصلی ترین شریکشون که شریک زندگیشونه دارن خیانت میکنن پس وای به حال تو که شریک مالش هستی

واقعا درسته آقا میرعباس ممنون با این مطلب کاربردیتون

من ازدرون تو حرف میزنم
اگربخواهی تابستان هم برف می آید
اگربخواهی دست دراز میکنی ابری در آسمان میگیری
اگربخواهی به درخت خشکیده ای خیره میشوی و انجیر بر شاخه اش میروید
اگرتو بخواهی غیرممکن ها ممکن میشود
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , rad86 , Andisheh , mosafer bedar , mir abbas , 0625 , jahanagahi , حامد , bahador , iranboy , sir-mahyar , رنسانس فکر , حسین فتحی
04-15-2013, 10:39 AM
ارسال: #10
ممنونم از اقای راد عزیز که اطلاعات مفید تجربیشون رو در اختیار ما گذاشتند .
از تمامی دوستان که در شراکت موفق بوده اند و یا خدای ناکرده شکست خورده اند خواهشمندم برای استفاده اعضاء دلایل و تجربیاتشون رو بیان کنند.
[size=medium] شرکایی که روی کلیه جزییات و قوانین توافق نمی کنند کار بسیار پر ریسکی انجام می دهند. در عمل شراکت به یک سری توافق هایی ختم می شود. توافق بین شرکا قانونی است که باید به صورت سند وجود داشته باشد و به صورت جزوه مانند در اختیار هم قرار گیرد. و همه آن را امضا کنند. استفاده از وکیل برای تنظیم چنین سندی معقول تر است و باید این موارد در آن رعایت شود:

میزان حق عزل و نصب هر یک از شرکا

حق رای هر یک از شرکا

مقدار پولی که هر یک از شرکا در این کار باید سرمایه گذاری کند.

سود چگونه بین شرکا تقسیم شود.

فرایندی برای رفع اختلافات و تفاوت دیدگاه های بین شرکا تعیین شود.[/size]

تشکر شده توسط: ali zobeid , 0625 , مهدی گل محمدی , jahanagahi , rad86 , MARYAR , mallarme , حامد , Andisheh , سیدمهدی هاشمی , bahador , sir-mahyar , رنسانس فکر , حسین فتحی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کسب درآمد از طریق وردپرس saeed74 0 207 05-24-2022 10:38 AM
آخرین ارسال: saeed74
  هر آنچه که باید در مورد مبلمان کلاسیک فرانسوی بدانید mamad1400 1 259 03-14-2022 02:16 PM
آخرین ارسال: jasminghaderi
  آموزش کسب درآمد از بازی لم lem-game 18 18,615 01-11-2021 04:28 PM
آخرین ارسال: Mehdi_danesh2
  ماهان تیموری (مقالات کسب و کار) mahanteymouri 179 9,468 07-16-2019 09:06 PM
آخرین ارسال: کامران طاها
  دانلود رایگان کتاب های الکترونیکی کسب و کار hidi 25 8,359 10-10-2018 02:26 PM
آخرین ارسال: sasannikoo
  :: آموزش تولید علوفه هیدروپونیک با سرمایه کم :: حتی در خانه shirazi021 81 27,640 05-15-2018 01:06 PM
آخرین ارسال: اميررضا محمدى
  اهمیت ساخت سایت شرکتی در کسب و کار شما amir2244 1 480 07-27-2017 11:27 AM
آخرین ارسال: hamedmoez
  دانلود خلاصه 50 كتاب برتر در زمينه موفقيت poorya37 0 514 03-29-2017 04:14 PM
آخرین ارسال: poorya37
  دانلود رایگان آموزش مت پینتینگ در فتوشاپ (Matte Painting) – ایجاد تصاویر خلاقانه saeed74 0 882 01-11-2017 10:18 PM
آخرین ارسال: saeed74
  7 باور اشتباه در مورد پول که شما را فقیر نگه می دارد parsaw 0 441 12-11-2016 04:16 PM
آخرین ارسال: parsaw
  تکنیک های ساده برای پس انداز و کسب امنیت مالی mrghafoory 1 1,222 10-28-2016 11:31 PM
آخرین ارسال: حسین پورمتین
  یه راهنمایی . معرفی چندتا اموزشگاه تعمیرات موبایل و کامپیوتر در تهران mohammad.b 7 4,798 09-21-2016 02:04 PM
آخرین ارسال: amirhosein rostami
  سئو سایت و کسب و کار اینترنتی aliadd 0 597 09-14-2016 01:03 PM
آخرین ارسال: aliadd
Lightbulb 16 قانون طلایی که در طی مسیر تجارت به ما کمک میکند hamedkhan 4 1,370 08-10-2016 01:34 PM
آخرین ارسال: mahdie.sfi
Exclamation دانلود کتاب راه اندازی کسب و کار موفق از صفر تا صد(با لینک مستقیم ) saeid3030 0 1,317 06-08-2016 10:44 AM
آخرین ارسال: saeid3030
  بررسی وضعیت نابسامان بازاریابی اینترنتی در ایران fekreabi 0 391 04-11-2016 10:11 AM
آخرین ارسال: fekreabi
  اموزش ساخت صابون های طرح دار | کار در خانه mrghafoory 7 12,457 04-07-2016 11:31 AM
آخرین ارسال: avicenna
  سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ مهدی گل محمدی 52 7,525 12-12-2015 01:54 AM
آخرین ارسال: saeedhashemi1371
  چگونه در اینترنت معتبر شویم fekreabi 0 510 12-08-2015 05:44 PM
  شش دلیل کم بودن میزان فروش کسب و کار اینترنتی fekreabi 2 1,057 12-02-2015 02:36 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS