ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ایده چیست؟
زمان کنونی: 05-05-2024, 10:08 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: jahanagahi
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 22
بازدید: 3993

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایده چیست؟
12-06-2012, 12:12 AM
ارسال: #11
RE: ایده چیست؟
ما همیشه دعاگوی شما هستیم قربان.خدا شما رو برای ما نگه دارد.

کوشش اولین وظیفه انسان است.(گوته)
گروه برتر،برتر از همه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Haavin , sir-mahyar , mir abbas , habib tousi , yu3f , من میلیاردرم
12-06-2012, 12:29 AM
ارسال: #12
(12-05-2012 01:34 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  ایده با شروع کسب و کار چه تفاوتی دارد؟
مثلا شخصی می خواد وارد فلان کار بشه که در حال حاضر اکثرا دارند اون کار رو انجام میدهند آیا این ایده هست؟

سلام

ایده یعنی فکر نو ، و فرقی هم نداره که آیا شغل مورد نظر قبلا وجود داشته یا خیر

مثلا سال های سال که بستنی وجود داره و همیطور بسته فروشی ، ولی بستنی شاد یه ایده نو محسوب میشه

بعضی از ایده ها هم منجر به فعالی کاری جدید در منطقه میشه ، مثله پرورش صنعتی بلدرچین ( حدود 15 سالی میشه که شروع شده)

ولی خوب چیزی که به یقین در این رابطه حکم فرماست اینه که ایده ها در حین کار و دیدن به وجود میاد ( پس اولین قدم شروع کردنه)

موفق باشیم

مردان بزرگ اراده می کنند و مردان کوچک آرزو

http://s4.picofile.com/file/7806722254/emza01.png
 تشکر شده توسط: jahanagahi , maxsoulfly , فرهاد قربانی , amiryazdani138 , Haavin , Fateme-S , sir-mahyar , mir abbas , habib tousi , yu3f , من میلیاردرم
01-16-2013, 11:26 PM
ارسال: #13
نوشته شده توسط آقای ولدی

ایده ها را هرگونه جمع بندی و نتیجه گیری یا تعمیم که بر پایه علم، آگاهی عمومی، مبانی فلسفی و پیش فرض های عرفی باشد، تعبیر می کنند. علاوه بر این، در تعاریف، ایده ها را به گونه ای دسته بندی و تعبیر می کنند که این ویژگی ها را در بر داشته باشند:
- خلاق باشند.
- نوآورانه باشند.
- مبتنی بر حل مساله باشند.

همچنین در بررسی ادبیات ایده پردازی با این درس ها نیز روبرو می شویم:
- ایده پردازی، پیوند دقیقی با تفکر انتقادی دارد.
- ایده پردازی بر نوعی خلاقیت و یا تفکر خلاق مبتنی است.
- ایده پردازی باید خواه ناخواه همراه با نوعی مهارت ها و توان مندی هایی باشد که از جمله آن ها توانایی و مهارت بارش مغزی است.

برای آشنایی بیشتر با مبانی مفهومی و نظری ایده و نیز چگونگی طراحی یک ایده، خوب است که با تفکر انتقادی و تفکر خلاق بیشتر آشنا شویم.

تفکر انتقادی:
به تفکری انتقادی می گوییم که براساس سنجش و ارزیابی دقیق از اتفاقات و مشاهدات پیش رود و با در نظر گرفتن همه عوامل مربوط و شیوه درست منطقی به نتایجی برسیم که قابل لمس هستند و ممکن است که افراد زیادی بتوانند به همان نتایج برسند.

براساس تفکر انتقادی اطلاعات ما به وسیله مشاهده، تجربه، دلایل و ارتباط با دیگران به دست می آید. اطلاعاتی را نیز که به دست آوردیم براساس ملاک های صحیح و درست و به دقت و همچنین براساس سندهای معتبر، روشن و بدون هیچ ابهام، بی طرفانه و منصفانه ارزیابی و قضاوت می شود.

مراحل و اجزای تفکر انتقادی چیست؟
- باید بتوانیم افکار و دیدگاه هایمان را دسته بندی کنیم و آن ها را بر اساس موضوعات مختلف طبقه بندی کنیم. این یکی از اجزای مهم تفکر انتقادی است.

- برای ادعاهایمان، مثلا برای این که درستی حدس و پاسخ خود را برای یک رویداد مشخص کنیم، باید دلیل داشته باشیم.

- باید بتوانیم کلمات و تعبیرهای خود را در مورد هر موضوع و رویداد درست انتخاب کنیم و برای آن دلیل روشنی داشته باشیم و همین طور بتوانیم آنها را ارزیابی کنیم.

- دلایل خود را از طریق جمع آوری اطلاعات به دست آورده باشیم.

- بتوانیم، با استفاده از اطلاعاتی که در دسترس داریم، حدس ها و تحلیل خود در مورد یک موضوع، مساله یا رویداد را ارزیابی کنیم و بالاخره به جمع بندی و نتیجه گیری برسیم و قضاوتی به جا از موضع یا مساله و پدیده داشته باشیم.

البته باید توجه کنیم که تفکر انتقادی، لزوما باعث نمی شود که به حقیقت یا نتیجه گیری درست و صحیح دست پیدا کنیم. هیچ کس در هیچ کجا نمی تواند مجموعه ای کامل از اطلاعات را در یک مجموعه جمع آوری کند. خیلی از اطلاعات وجود دارد و ممکن است کشف نشده باقی مانده باشند. جهت گیری هر کسی می تواند مانعی برای جمع آوری و ارزیابی درست اطلاعات شود.

تفکر انتقادی چه سؤال هایی را مطرح می کند؟
- چه هدفی را دنبال می کنیم؟
- آیا می خواهیم نتیجه گیری کنیم؟
- چرا فکر می کنیم که درست می گوییم یا حق با ماست؟
- منبع اطلاعاتی ما چیست؟
- چه نوع اطلاعات و فرضیه هایی باعث نتیجه گیری ما می شود؟
- اگر اشتباه کنیم چه اتفاقی می افتد؟
- آیا می توانیم دو منبع نام ببریم که با دلایل ما مخالف بوده و دلیل آن را نیز ذکر کنیم؟
- چگونه به این نتیجه رسیدیم که چیزی را که می گوییم درست است و حقیقت دارد؟
- آیا برای ان چیزی که می گوییم،می توانیم دلیل دیگری نیز بیاوریم؟

تفکر خلاق:
به تفکری خلاق می گوییم که ابتکار و کشف و نوآ وری در آن وجود دارد. یعنی با این تفکر می توانیم این ویژگی ها را انجام دهیم. خلاقیت یا خلق کردن یا به وجود آوردن به نوعی فرآیند ذهنی است که مسئولیت تولید ایده ها و مفاهیم جدید و یا ارتباط بین این ایده ها و مفاهیم را به عهده دارد. از نظر علمی به وجود آمدن تفکر خلاق بیشتر به اصالت تناسب موضوع اشاره دارد. حالا به بیان امروزی تر: "خلاقیت بیشتر به معنی به وجود آوردن ایده ها و چیزهای نو و یا ابتکار در موضوع های هنری که متخصصان به عنوان یک ورزش علمی، هنری یا اجتماعی و فن آوری پذیرای آن هستند".

افرادی که اهل تفکر خلاق هستند دارای وِیژگی هایی از قبیل:
- انگیزه برای پیشرفت بیشتر
- کنجکاوی فراوان
- علاقه زیاد به نظم و ترتیب
- قدرت گفتن اینکه من هم هستم و همچنین داشتن اعتماد به نفس
- شخصیت غیر معمول
- پشتکار زیاد
- استقلال
- دارای طرز تفکر انتقادی
- دارای انگیزه های بالا و دانش زیاد
- سرشار از اشتیاق و احساس
- زیبا پسند، اشتیاق فراوان به مسائل اجتماعی دارای قدرت تأثیر گذاری بر دیگر مردم

برای اینکه بتوان به یک تفکر خلاق دست یافت:
- هدف و انگیزه را مشخص و تشخیص بدهیم.
- مهارت های پایه را ایجاد کرده و به دست آوریم.
- تشویق شدن برای به دست آوردن دانش مربوط به حوزه های مشخص و تخصصی
- برانگیختن و تشویق روحیه کنجکاوی و کشف کردن
- به وجود آوردن انگیزه به خصوص انگیزه های درونی
- تشویق و تقویت نمودن اعتماد به نفس
- دقت و اصرار داشتن در سبقت از دیگران و ارائه توانایی های خود
- بالا بردن سطح باورها و عقاید خود درباره خلاقیت
- ارائه فرصت هایی برای انتخاب و کشف کردن
- گسترش دادن و بهتر کردن توانایی های خود. (مانند: مدیریت؛ مثلاً مدیریت خود) آموزش دادن فنون و راه هایی برای آسان کردن عملکردهای خلاقانه
- به وجود آوردن تعادل

چگونه می توانیم یک ایده طراحی کنیم؟

به عنوان مثال، ما در کلان شهر تهران با مسائل مختلفی روبرو هستیم. محیط زیست، ترافیک، خدمات شهری و مسائلی از این قبیل. حالا می خواهیم که ایده ای را در یکی از این حوزه ها طراحی کنیم.

با در نظر گرفتن آنچه که در مورد شهر تهران و آن حوزه خاص می دانیم و با رعایت آنچه در مورد تفکر انتقادی و خلاق می دانیم، به عنوان مثال می خواهیم در مورد مسائل زیست محیطی، ایده ای را طراحی کنیم. برای این کار سعی می کنیم که این مراحل کلی را طی نمائیم:

1. اطلاعات لازم در مورد وضعیت آن حوزه را جمع آوری کنیم.
2. اطلاعات مان را دسته بندی کنیم.
3. تحلیلی در مورد آن اطلاعات ارائه کنیم.
4. سعی کنیم که این اطلاعات و تحلیل ها را به گونه تازه و نوآورانه یا جدیدی ببینیم. طوری که قبلا کمتر به این شکل تحلیل شده باشد.
5. انتخاب های موجود شهر برای مدیریت این مساله را در نظر بگیریم.
6. فرضیه ها و حدس هایی را در مورد راه حل های احتمالی و مناسب آن مساله در نظر بگیریم.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
 تشکر شده توسط: Haavin , jahanagahi , P@RSA , sir-mahyar , mir abbas , goldmen , صابری , yu3f , من میلیاردرم , max31
01-17-2013, 04:57 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-17-2013 04:58 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #14
عرض کردم که :
ایده جرقه ای است که در یک آن به ذهن می رسد و در صورت انجام آن ریسک زیادی دارد.
ایده زمانی به نتیجه می رسد که در اسرع وقت بر روی آن بررسی و تحقیق و مطالعه انجام شده و سریعا پیاده شود. پیاده شدن ایده با ریسکهائی همراه است. ممکن است ما هر سه مورد را بخوبی انجام داده باشیم ولی مورد خاصی اتفاق بیافتد که به زیان منتهی شود.
مثال : چرا افرادی که خود در بورس موفق هستند دیگران را حتی افراد فامیل را برای خرید مورد خاصی راهنمائی نمیکنند.
جواب : دقیقا بخاطر همان مسائل پیش بینی نشده.
چکار باید بکنیم؟
جواب : پس ار انجام هر سه مورد حرکت را به امید خدا در کمترین زمان ممکن انجام دهید و از چند در صد ریسک اتفاقات پیش بینی نشده هراسی نداشته باشد.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: mir abbas , حامد , sir-mahyar , صابری , habib tousi , yu3f , من میلیاردرم
01-22-2013, 02:13 AM
ارسال: #15
(12-05-2012 11:47 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  فرهاد جان : موفقیت روز بروزت را از خداوند بزرگ خواستارم.
ایده ای بنظرم رسید:
1- زمین هائی را در متراژ کوچک 200متری پیدا کنید.قیمت بگیرید.
2- نقشه اولیه آنرا بدهید برایتان ترسیم کنند تا درصورت آمدن مشتری , ضمن دیدن زمین نقشه را هم روئت کند.
2- آگهی در روزنامه همشهری تهران برای فروش .4تا 5 هزارتومان هزینه دارد.
ایمان دارم در ماه یک یا دو مورد و شاید بیشتر مشتری پیدا کنید.البته لابلای کارهای خود این حرکت را انجام دهید.
[b]بدون هزینه ولی درآمد میلیونی.

[/b]

سلام اقای قربانیان لطفا در این مورد بیشتر توضیح بفرمایید.
من که سرمایه آزاد به اندازه خرید و فروش زمین ندارم چطور می تونم این کار رو انجام بدم؟

برويد اي دلتان نيمه که در شيوه ما مرد با هر چه ستم هرچه بلا مي ماند

دستاورد های بزرگ حاصل فداکاری های بزرگ است و هیچگاه نتیجه خودخواهی نخواهد بود.

شماره تماس با بنده 09367874307
 تشکر شده توسط: صابری , habib tousi , jahanagahi , yu3f , من میلیاردرم , حامد , mir abbas , sir-mahyar
01-22-2013, 09:47 AM
ارسال: #16
ایده حتما نباید جدا از کاری باشه.وقتی در شغلی هستیم میتوانیم با انجام یک کار متمایز از دیگر همکارانمون به شغل خود رونق ببخشیم.اما حتما باید مطالعه و تحقیق در موردش داشته باشیم

http://superyas.hamvar.ir/

09396945864
 تشکر شده توسط: jahanagahi , yu3f , من میلیاردرم , reza_egbali , حامد , mir abbas , sir-mahyar
01-22-2013, 09:53 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-22-2013 09:56 AM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #17
(01-22-2013 02:13 AM)reza_egbali نوشته شده توسط:  
(12-05-2012 11:47 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  فرهاد جان : موفقیت روز بروزت را از خداوند بزرگ خواستارم.
ایده ای بنظرم رسید:
1- زمین هائی را در متراژ کوچک 200متری پیدا کنید.قیمت بگیرید.
2- نقشه اولیه آنرا بدهید برایتان ترسیم کنند تا درصورت آمدن مشتری , ضمن دیدن زمین نقشه را هم روئت کند.
2- آگهی در روزنامه همشهری تهران برای فروش .4تا 5 هزارتومان هزینه دارد.
ایمان دارم در ماه یک یا دو مورد و شاید بیشتر مشتری پیدا کنید.البته لابلای کارهای خود این حرکت را انجام دهید.
[b]بدون هزینه ولی درآمد میلیونی.

[/b]

سلام اقای قربانیان لطفا در این مورد بیشتر توضیح بفرمایید.
من که سرمایه آزاد به اندازه خرید و فروش زمین ندارم چطور می تونم این کار رو انجام بدم؟
می توانید به بنگاههای معاملات مسکن مراجعه کرده و برای زمینهائی که به آنان پیشنهاد فروش داده اند بازار یابی نمائید.
برای اینکار می توانید از سایت و یا وبلاگ و تبلیغات در سایتهای تبلیغ رایگان استفاده فرمائید.
- در رابطه با زمینهای ویلائی شمال هم می توانید با آقا ی فرهاد قربانی هم در تماس باشید.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: habib tousi , yu3f , من میلیاردرم , reza_egbali , حامد , mir abbas , sir-mahyar
01-23-2013, 06:26 PM
ارسال: #18

نوشته بر سنگ قبر راکفلر :
زودتر از ديگران مطلع شدم
زودتر از ديگران تصميم گرفتم
وقتي تصميم گرفتم چشمم را بستم و عمل کردم

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: vahid61 , من میلیاردرم , mir abbas , sir-mahyar , habib tousi , حامد
01-24-2013, 05:17 PM
ارسال: #19
ایده واقعی محصول هماهنگی بین ذهن و قلب است که هر ناممکنی را ممکن میکند
 تشکر شده توسط: jahanagahi , mir abbas , کامیار کاظمی , sir-mahyar , habib tousi
01-24-2013, 07:13 PM
ارسال: #20
دو سال پیش ایده ای داشتم و با خانواده مطرح کردم ولی خوب بعلت مشغله کاری نتوانستم انجام دهم. یک لحظه پسرم داود سایت آن حرکت را بمن نشان داد.هر دو خندیدیم.
عزیزی انجام داده بود و چند شعبه هم زده بود.افسوس نخوردم چون وقت نداشتم آن حرکت را انجام دهم.
اینجا است که بارها تکرار میکنم باید سریع دست بکار شد.
نوشته بر سنگ قبر راکفلر :
زودتر از ديگران مطلع شدم
زودتر از ديگران تصميم گرفتم
وقتي تصميم گرفتم چشمم را بستم و عمل کردم

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: M3HDI , کامیار کاظمی , sir-mahyar , من میلیاردرم , mir abbas , habib tousi , حامد
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر شما در مورد خرید از شهر بانه چیست؟ M3HDI 37 12,739 07-09-2017 02:39 AM
آخرین ارسال: Majid ta
  کمکم کنید / ایده دفتری میخام shahaabodin 2 744 12-02-2016 06:02 PM
آخرین ارسال: rahim-edison
  استخدام مترجم برای جذب ایده از سایتهای خارجی mehdi62 12 4,051 12-31-2015 09:50 PM
آخرین ارسال: manoto123456
  روش اعتماد سازی ایده میلیونی neshaneakhar 0 1,748 09-29-2015 09:02 AM
آخرین ارسال: neshaneakhar
  راه اندازی یک فروشگاه و خدمات موبایل(نظر شما چیست؟) Hossein24 0 777 04-26-2015 12:34 AM
آخرین ارسال: Hossein24
  ایده هایی برای فروش پیش از عید mitra1234 1 1,678 02-13-2015 08:43 AM
آخرین ارسال: mitra1234
  نیازمند ایده برای فروشگاه بازی yeki 2 1,400 02-06-2015 12:09 AM
آخرین ارسال: niknafs
  کمک برای بهترشدن این ایده(لطفا همه نظر بدن) sadaf72 11 2,874 12-30-2014 10:35 PM
آخرین ارسال: goldokhtar2
  نظر شما در رابطه با ترفندهای کاری چیست؟ jahanagahi 9 2,199 10-10-2014 09:01 PM
آخرین ارسال: ceyton
  تعریف درست از خوشبختی چیست؟ karafarin 10 1,869 07-22-2014 11:22 AM
آخرین ارسال: مهدی ر
  ایده پردازی و مدیریت پروژه + فتوشاپ hamedmoez 3 1,040 06-08-2014 09:04 PM
آخرین ارسال: hamedmoez
  نظر شما راجع به دریافت ایده به صورت اس ام اس چیه؟ sina babazadeh 1 762 05-25-2014 10:48 AM
آخرین ارسال: sina babazadeh
Sad کمک برای یک ایده samaneh412 8 2,569 02-27-2014 05:20 AM
آخرین ارسال: pinkbeyg
  ایده برای ادامه تحصیل کامیار کاظمی 49 10,283 12-17-2013 01:19 AM
آخرین ارسال: hamid.h
  نظر شما درباره این لوگو چیست؟ بهنام ذوالفقارزاده 14 4,288 01-14-2013 08:56 PM
آخرین ارسال: omid.movafaghiat
  ایده برای کار mohammadrazavi29 16 3,931 12-30-2012 10:08 PM
آخرین ارسال: zhosseini81
Lightbulb درخواست ایده برای راه اندازی کسب وکار کوچک cyberitcp 13 5,073 12-30-2012 10:02 PM
آخرین ارسال: zhosseini81
  درخواست کمک جهت ایده پردازی استقبال از بهار 92 secret62 3 1,267 12-27-2012 11:36 PM
آخرین ارسال: secret62
  استفاده از ایده های دوستان در مورد نام شرکت.لطفاً نام انتخابی خود را اعلام کنید mohajer.my 14 3,651 10-28-2012 10:20 PM
آخرین ارسال: mohajer.my
  سرگردانی بین ایده ها! پرواز 29 4,747 09-30-2012 11:36 PM
آخرین ارسال: jahanagahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS