ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

آیا کارت ویزیت رسانه است؟ قسمت سوم
زمان کنونی: 06-03-2024, 03:57 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: limiaco
آخرین ارسال: limiaco
پاسخ: 1
بازدید: 739

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
03-07-2012, 10:33 PM
ارسال: #1
سلام به همه دوستان

پیش ازآن که موضوع را ادامه دهم از اظهار لطف دوستان عزیزم بسیار سپاسگزارم
بنده به صورت کاملاً اتفاقی با این فوروم آشنا شدم و خوشحالم که بتوانم به عزیزانم پیشنهاد هائی را ارائه کنم زیرا تک تک شما بزرگوران را اساتید خود می دانم.

آمید وارم به مثالهای عامیانه من فکر کرده باشید شاید هم با یادآوری تعدادی لبخند کوچکی
بر لبانتان نقش بسته است.
بهر حال موضوع بسیار جدی است برای شروع ذکر مشخصات کاربردی مهم نیاز به طبقه بندی ویژه ای را به شدت احساس می کنم.

ابتدا تقسیم بندی : بیائید دنیای داخل و خارج ایران را حداقل در خصوص صنعت تبلیغات به دو مفهوم مختلف تقسیم کنیم : برای این طبقه بندی مثالهائی را ذکر میکنم

ابتدا ایران در کشور عزیز و پهناور ما بازارهائی وجود دارد که در طبقه بندی صنعت تبلیغات به لحاظ کلاسیک جای دارند ولی تبلیغ نیستند برایتان سئوال ایجاد شده ؟
پاسختان نزد من است استان لرستان به تنهائی 18٪ سهم بازار چاپ لارج فورمت ایران را به خود اختصاص می دهد
می پرسید مگر در سرتا سر استان لرستان چند مترمربع بیلبورد و تابلو سردرب فروشگاه وجود دارد؟
هیچکدام درست نیست این میزان چاپ فضای باز لارج فورمت فقط و فقط سهم آگهی ترحیم و بزرگداشتهائی است که خانواده ها به احترام متوفی و خانواده مرحوم بر در و دیوار خانه مرحوم وبستگانش نصب می کنند.

این یکی را داشته باشید

سالها پیش به مراسم ترحیم مرحوم پدر یکی از همکاران به شهر گرگان رفته بودیم ، در مسجد نشسته بودیم که می دیدم جلوی هرکدام از حاضزین تعداد زیادی اعلامیه ترحیم بزرگ و کوچک است
و هر مهمان جدیدی که می آید تعداد زیادی در دست دارد و جلوی هرکس یک برگ می گذارد .
کنجکاو شدم از فرد بومی که کنارم نشسته بودم سئوال کردم این اعلامیه ها برای چه روی هم جلوی هر میهمان جداگانه قرار می گیرد با تعجب نگاهی عاقل اندر سفیه به من انداخت گفت اینجا برای احترام به خانواده متوفی هر کس به مجلس بزرگداشت می آید موظف است به سلیقه خود اگهی ترحیم سفارش دهد و میان همه توزیع نماید.

مثالهائی از این دست بسیار است و متاسفانه تمام این بازارها در میان صنعت چاپ و تبلیغات جای دارند که هیچ کدام تبلیغات نیستند.
تبلیغات امروز تبدیل به علم حکومت بر افکار شده است وبسیار پیچیده تر و عمیقتر از این مباحث سطحی می باشد (آینده امیدوارم فرصتی پیش آید تا موضوعی با این عنوان ایجاد کنم)

در کشورهائی مانند چین،سنگاپور ، کره جنوبی و مالزی کارت ویزیت یعنی نان شب شاید هم مهمتر ولی این کارتها هیچ شباهتی به کارتهائی که اینجا ما از آنها استفاده می کنیم ندارد
در کشور ما کارت pvc مایه مباهت و تفاخر است ولی در دنیا کارت هائی پلاستیکی مایه دردسر .
در کشور ما سلفون مات است که کارتها را بی روح (با کلاس ) می کند در دنیا اعتبار برند چاپ شده روی کارت و سمت فرد ارائه دهنده در آن شرکت

در کشور ما کارتها همزمان تعداد بیشماری وظیفه بر عهده دارند ولی در دنیا کارتها فقط یک وظیفه مشخص دارند.

خلاصه اگر بخواهم ادامه بدهم کار به درازا می کشد
اکنون به ویژگیهای ابعادی اشاره می کنم:

استاندارد کارت کشور های اروپائی 8.6x4.8 سانتیمتر به صورت lANDSCAPE است ولی منظورم این نیست که تمام مردم اروپا از این استانداردها تبعیت می کنند اما رویه رسمی جاری این است
در کشورهای آسیائی آبعاد تا 9x5 سانتیمتر بزرگ می شود و بازهم تاکید می کنم این رویه معمول است

در کشور ما هیچ استانداردی وجود ندارد هر چاپخانه با توجه به ماشین چاپش شیت را تنظیم میکند و سفارش می گیرد و حساب و کتاب خاصی ندارد.

این قسمت فکر می کنم بازهم آسیب شناسی بود در قسمت بعدی بیشتر توضیح میدهم
ببخشید
با احترام

علی رضائی
کارشناس ارشد تبلیغات و اطلاع رسانی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , کامیار کاظمی , arash67 , vahid61
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایده برای کارت ویزیت yousefi66 19 3,877 06-17-2015 07:11 PM
آخرین ارسال: peyman.fc
  کارت ویزیت افراد مشهور کامیار کاظمی 9 2,276 02-28-2013 09:18 PM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  آیا کارت ویزیت رسانه است؟ مختصات حرفه ای کارت limiaco 0 854 03-10-2012 09:52 AM
  آیا کارت ویزیت رسانه است؟ قسمت دوم limiaco 2 1,085 03-07-2012 02:37 AM
آخرین ارسال: arash67
  آیا کارت ویزیت رسانه است؟ limiaco 0 891 03-04-2012 11:24 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS