ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

آینده کاری در حوزه IT (فناوری اطلاعات)
زمان کنونی: 06-18-2024, 03:51 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: hossein.itplus
آخرین ارسال: hossein.itplus
پاسخ: 16
بازدید: 3362

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امیتازات : 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آینده کاری در حوزه IT (فناوری اطلاعات)
11-01-2013, 12:38 AM
ارسال: #11
RE: آینده کاری در حوزه IT (فناوری اطلاعات)
(10-27-2013 02:54 PM)yu3f نوشته شده توسط:  
(10-23-2013 05:14 PM)hossein.itplus نوشته شده توسط:  بنده دوست دارم که در حوزه وب به عنوان تخصص اصلیم کار کنم.این جمله یه کم کلی هست اگه ممکنه دوستان به طور کل به جز بازش کنند و اولا بگن که چه موضوعات و به نوعی نقشه راهی باید داشته باشم و دوما با هر میزان اطلاعات چه طوری و چه مقدار میتونم کسب درآمد داشته باشم؟!
البته بحث درآمد رو میدونم که به این سادیگا نمیشه گفت و به خود من بستگی داره ولی بالاخره اگه تجربه ای در این زمینه دارین حداقل میتونه امیدوار کننده باشه.

دو حوزه اصلی داره. برنامه نویسی و گرافیک. برنامه نویسی هم دو بخش برنامه نویسی pure (معادل فارسیش فک کنم میشه خالص) و برنامه نویسی پلاگین و ... برای سیستم های از پیش آماده
تو گرافیک هم هم گرافیک ثابت ک با فتوشاپ و ... انجام میشه و گرافیک متغیر (داینامیک) ک با سی اس اس و این موارد انجام میشه.
سایت طراحی کنید، پول در می آرید. بسته ب کیفیت گرافیک کار و امکانات وب سایت، در آمدتون بیشتر میشه.

برا موضواعات میدونم که کلا دو شاخه وجود داره : یکی طراحی یا دیزاین و دیگری برنامه نویسی
و همینطور میدونم که در برنامه نویس وب باید در دو قسمت برنامه نویسی کلاینت و برنامه نویس سمت سرور کار کنم.این بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.
اینطورم نیست. هرکدوم ک دوست دارید می تونید ابتدا کار کنید.

درخواست من از شما اینه که کلا برام حوزه وب رو باز کنید تا من بتونم با داشتن این موضوعات(یا به قول خودم سرفصلها) دنبال منبع مناسب بگردم و همیطور برنامه ریزی برا یادگیری هر کدوم بکنم.
  • ی زبان برنامه نویسی ترجیحا اسکریپتی ک سریعتر و راحت تر یاد بگیری
  • اچ تی ام ال
  • سی اس اس
  • جاوا اسکریپت
  • کار با سی پنل و پلسک

راستی از کلیه مباحث(تو تحقیقاتم) متوجه شدم که برنامه نویسی وب (مثلا ASP) نیاز داره که فرد BASE از برنامه نویسی داشته باشه.خیلیا میگن که برای این کار باید الگوریتم رو اول کار کنم و سپس به یادگیری یک زبان پایه مثل سی بپردازم.اینطوری میتونم هر زبانی رو کار کنم.
اینطورام نیست.

یکی مثال قشنگی زد گفت که مثلا برا رانندگی با پراید آموزش میبینم ولی بعد گرفتن گواهینامه ممکنه هر ماشینی سوار بشم و اگه مثلا پیکان سوار شدم قواعد رانندگی همونه فقط یه کم باید با همون پیکان تمرین کنم تا بدون مشکل رانندگی کنم.
میخواستم بدونم که این حرفام اولا درسته و دوما اگه درسته چه طور باید به بهترین شکل این پایه رو فوی کنم؟؟؟

زبان سی مثل اف ۱۴ میمونه و مثلا ASP مثل پرشا و یا PHP در مقابل اون مثل ی مزدا۳ new میمونه!

همونطور که تو تاپیک هم گفتم بنده الان ترم یک کارشناسی هستم و این به این معنی هست که دروسی مثل ساختمان داده و همینطور پایگاه داده و تجزیه تحلیل سیستم ها رو پاس کردم و تو کارشناسی هم همین اول ترم دارم دروس طراحی الگورتیم و بانک اطلاعات کاربردی و ریاضی گسسته و ریاضی مهندسی رو پاس میکنم.میخوام این BASE رو جوری فرا بگیرم که به صورت (اگر و فقط اگر= دو طرفه) بتونم هم این درسا رو به بهترین شکل پاس کنم و هم واقعا مردانه بیام بالا و کلا با تجربه و پخته باشم و سرسری از مسایل رد نشم.
اگه صحبتم در مورد الگوریتم و همینطور زبان پایه درست باشه فکر کنم به عنوان یک پیش نیاز، نیاز به ریاضی و زبان متوسط به بالایی دارم که تو این زمینه شاید یه کم بلنگم.

از نظر من تنها دروسی ک تو دانشگاه بدرد می خوردن، دروس مهندسی نرم افزار ۱ و ۲ بوده. بقیه درس ها در بازار واقعی خیلی پرکاربرد نیستند. مخصوصا تو این حوزه ها ک شما گفتید. (#نظرـشخصی)

تشکر از همگی مخصوصا اونهایی که وثت عزیزشون رو در اختیار بنده میذارن
موفق و پیروز باشید

بازم تشکر میکنم دوست خوبم.

میشه بخش برنامه نویسیش رو بیشتر باز کنید؟؟برنامه نویسی خالص و پلاگین دقیقا چی هستن؟؟

تعرفه ای مشخصی برا طراحی سایت داریم؟؟طوری که بشه روش سرمایه گذاری کرد؟!

ین بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.
من منظورم کار تخصصی بود.دوست دارم با base قوی کاملا توی وب پیش برم و حرفه ای بشم

کار با سی پنل و پلسک
پلسک چیه؟؟؟

"ی زبان برنامه نویسی ترجیحا اسکریپتی ک سریعتر و راحت تر یاد بگیری"
یکی از دوستان میگفت که چون هدف من وب هست بهتره سراغ زبان های سطح میانی مثل سی نرم.میگفت اگه دنبال asp هستم به عنوان یک پپیش نیاز بهتره با c# کار کنم تا هم base باشه و هم بتونم به asp برسم.
میتونم از c# برا استارت سمت سرور شروع کنم؟؟؟؟

راستی یک موضوع :
ببنیند من زمانی که برا دانشگاه و کارشناسی ثبت نام میکردم دو گرایش داشتم یکی همین گرایش فناوری اطلاعات و یکی برنامه نویسی وب(هر دو گرایشهای فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی پیوسته هستند).
من اولویت اولم رو فناوری اطلاعات زدم و اون زمان هدفم اصلا مثل الان نبود.البته اهدافی داشتم ولی فکر میکردم که اگه جدا پیگیریش کنم و گرایش فناوری اطلاعات رو برم بهتره(بدلیل جو مدیریتیش)
حالا میخوام بدونم همین گرایش برام خوبه یا اگه بشه تغییر گرایش به همون برنامه نویسی وب بدم؟؟؟!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: blacknight19 , yu3f
11-08-2013, 08:51 PM
ارسال: #12
دوست خوبم yu3f
اگه ممکنه بحث رو ادامه بده
 تشکر شده توسط: blacknight19
11-16-2013, 11:06 AM
ارسال: #13
(11-01-2013 12:38 AM)hossein.itplus نوشته شده توسط:  بازم تشکر میکنم دوست خوبم.
خواهش می کنم.

میشه بخش برنامه نویسیش رو بیشتر باز کنید؟؟برنامه نویسی خالص و پلاگین دقیقا چی هستن؟؟
نگاه کنید. شما ۲ حالت برنامه می نویسید. یا خودتون صفر تا صد کار رو کد می زنید یا بر اساس یه هسته ای ک تولید شده مثل جوملا یا وردپرس و ... میاید و توسعه میدید. وقتی صفرتاصد کار رو خودتون کد بزنید و از لایبرری های دیگران کمترین استفاده رو بکنید اصطلاحا میگن PURE کد زدید. امیدوارم توضیح مفید بوده باشه.

تعرفه ای مشخصی برا طراحی سایت داریم؟؟طوری که بشه روش سرمایه گذاری کرد؟!
نه. تعرفه ای وجود نداره. بستگی به کیفیت کار خودتون و روابط عمومی تون و نو مشتری باید قیمت بدید.

ین بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.
من منظورم کار تخصصی بود.دوست دارم با base قوی کاملا توی وب پیش برم و حرفه ای بشم

این هم یک نظره اما نظر شخصی من خلاف این موضوعه. یعنی اگر من می خواستم الآن شروع کنم ابتدا برنامه نویسی رو شروع می کردم بعد می رفتم سرا کلاینت. البته گاهی هم پیش می آد ک پروژه ی طراحی سی اس اس و جاوا اسکریپت صرفا باشه. مثلا من خودم الآن یک سایت آماده دارم فقط قسمت طراحی ظاهرش که با سی اس اس و جاوا اسکریپت هست مونده ک نیروی خوب تو این زمینه هم سخت پیدا میشه.

کار با سی پنل و پلسک
پلسک چیه؟؟؟

پلسک هم یک سیستم مثل سی پنل هست. امکانات مشابه زیادی دارند و غالبا روی سرور های ویندوزی نصب میشه. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید!

"ی زبان برنامه نویسی ترجیحا اسکریپتی ک سریعتر و راحت تر یاد بگیری"
یکی از دوستان میگفت که چون هدف من وب هست بهتره سراغ زبان های سطح میانی مثل سی نرم.میگفت اگه دنبال asp هستم به عنوان یک پپیش نیاز بهتره با c# کار کنم تا هم base باشه و هم بتونم به asp برسم.
میتونم از c# برا استارت سمت سرور شروع کنم؟؟؟؟

من پیشنهاد می کنم اگر می خواهی وب کار کنی با پی اچ پی شروع کن و بعد هم برو سمت جاوا.
بهترین حقوق ها (لااقل در ایران) برای برنامه نویس های جاوا هست.
پی اچ پی هم ساده است و هم بیسش سی هست. خیلی هم منابع اینترنتی براش زیاده.
در باره ASP هم میشه گفت تقریبا زبان منسوخ شده ای هست و اگه می خوای شروع کنی بهتره بری سمت ASP.Net ک می تونی VB و C# هم کد بزنی.

راستی یک موضوع :
ببنیند من زمانی که برا دانشگاه و کارشناسی ثبت نام میکردم دو گرایش داشتم یکی همین گرایش فناوری اطلاعات و یکی برنامه نویسی وب(هر دو گرایشهای فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی پیوسته هستند).
من اولویت اولم رو فناوری اطلاعات زدم و اون زمان هدفم اصلا مثل الان نبود.البته اهدافی داشتم ولی فکر میکردم که اگه جدا پیگیریش کنم و گرایش فناوری اطلاعات رو برم بهتره(بدلیل جو مدیریتیش)
حالا میخوام بدونم همین گرایش برام خوبه یا اگه بشه تغییر گرایش به همون برنامه نویسی وب بدم؟؟؟!

من ب شخصه گرایش فناوری اطلاعات رو ترجیح می دم. هم رشته بهتری هست و هم چیز های بیشتری یاد میگیری ک یادگیریش به صورت سلف لرنینگ کمی میتونه مشکل باشه.

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
 تشکر شده توسط: hossein.itplus
11-18-2013, 09:51 AM
ارسال: #14
نقل قول :نگاه کنید. شما ۲ حالت برنامه می نویسید. یا خودتون صفر تا صد کار رو کد می زنید یا بر اساس یه هسته ای ک تولید شده مثل جوملا یا وردپرس و ... میاید و توسعه میدید. وقتی صفرتاصد کار رو خودتون کد بزنید و از لایبرری های دیگران کمترین استفاده رو بکنید اصطلاحا میگن PURE کد زدید. امیدوارم توضیح مفید بوده باشه.

ممنون.این یعنی اینکه اگه من توعی از صفر تا صد رو خودم بنویسم که مشخصه کد نویسی خالص انجام دادم ولی اگه روی جوملا یا وردپرس یا یک سیستم دیگه کار کنم و رو پوسته و اینا تغییرات بدم میشه پلاگین.درست گفتم؟؟؟

نقل قول :این هم یک نظره اما نظر شخصی من خلاف این موضوعه. یعنی اگر من می خواستم الآن شروع کنم ابتدا برنامه نویسی رو شروع می کردم بعد می رفتم سرا کلاینت. البته گاهی هم پیش می آد ک پروژه ی طراحی سی اس اس و جاوا اسکریپت صرفا باشه. مثلا من خودم الآن یک سایت آماده دارم فقط قسمت طراحی ظاهرش که با سی اس اس و جاوا اسکریپت هست مونده ک نیروی خوب تو این زمینه هم سخت پیدا میشه.

تصمیم گرفتم که همزمان هر دو رو کار کنم ولی وقت بیشتر رو روی سمت سرور بذارم

نقل قول :من پیشنهاد می کنم اگر می خواهی وب کار کنی با پی اچ پی شروع کن و بعد هم برو سمت جاوا.
بهترین حقوق ها (لااقل در ایران) برای برنامه نویس های جاوا هست.
پی اچ پی هم ساده است و هم بیسش سی هست. خیلی هم منابع اینترنتی براش زیاده.
در باره ASP هم میشه گفت تقریبا زبان منسوخ شده ای هست و اگه می خوای شروع کنی بهتره بری سمت ASP.Net ک می تونی VB و C# هم کد بزنی.

من منظورم همون ASP.NET بود.
میشه بگین که چرا برنامه نویس های جاوا بیشترین درآمد رو دارن؟؟؟

یکی از دوستان میگفت که PHP به درد کسی میخوره که خوره کدنویسی باشه و بدونه داره چی کار میکنه و یک تیم هم باشن که نیازهای هم رو پوشش بدن.وگرنه برا کاربرای های متوسط به پایین که میخوان خودشون کار کنند ASP.NET بهتره چون ویژوال تره و راحت تره.
نظر شما چیه؟؟

باز هم میگم من از بیس مشکل دارم یعتی اینکه ترسیدم سمت برنامه نویسی برم و برا همین نیاز دارم که اول یک بیس از برنامه نویسی رو داشته باشم.
اگه بخوام سمت ASP.NET برم که مشخصه باید C# رو هم یادبگیرم ولی برا بیس آیا میشه رو همون C# اکتفا کرد یا نه بهتره سی یا سی++ رو کار کنم؟؟
اگه نیازه کار کنم بهتر از کجا تا کجاش رو کار کنم؟
 تشکر شده توسط: yu3f , blacknight19
11-18-2013, 02:13 PM
ارسال: #15
(11-18-2013 09:51 AM)hossein.itplus نوشته شده توسط:  ممنون.این یعنی اینکه اگه من توعی از صفر تا صد رو خودم بنویسم که مشخصه کد نویسی خالص انجام دادم ولی اگه روی جوملا یا وردپرس یا یک سیستم دیگه کار کنم و رو پوسته و اینا تغییرات بدم میشه پلاگین.درست گفتم؟؟
پوسته نه اما اگه مثلا تقویم فارسی اضافه کنید. ماژول پیامک اضافه کنید. ماژول مسابقه و ... میشه پلاگین.

تصمیم گرفتم که همزمان هر دو رو کار کنم ولی وقت بیشتر رو روی سمت سرور بذارم
موفق باشید

من منظورم همون ASP.NET بود.
میشه بگین که چرا برنامه نویس های جاوا بیشترین درآمد رو دارن؟؟؟

بدلیل نوع کار و نوع مشتریان سی ام اس ها و پورتال های زبان جاوا. ب عنوان مثال غالب بانک ها و کارگزاری های بورس و ... از برنامه هایی ک ب زبان جاوا نوشته شده اند و از Oracle استفاده می کنند، بهره می برند.

یکی از دوستان میگفت که PHP به درد کسی میخوره که خوره کدنویسی باشه و بدونه داره چی کار میکنه
هر برنامه نویسی باید بدونه چیکار داره می کنه! منطق تو برنامه نویسی یکی از مهمترین چیز هاست! و بزرگترین مشکل ها هم همینه ک منطق برنامه کاملا درست نباشه.

و یک تیم هم باشن که نیازهای هم رو پوشش بدن.
ربطی به زبان برنامه نویسی نداره. بستگی ب پروژه داره.

وگرنه برا کاربرای های متوسط به پایین که میخوان خودشون کار کنند ASP.NET بهتره چون ویژوال تره و راحت تره.
نظر شما چیه؟؟

برای کار های کوچیک یا سریع و یا همه موارد PHP بهتره. چون سمپل کد هاش تو نت خیلی زیاده و یادگیریش هم خیلی آسونه.

باز هم میگم من از بیس مشکل دارم یعتی اینکه ترسیدم سمت برنامه نویسی برم و برا همین نیاز دارم که اول یک بیس از برنامه نویسی رو داشته باشم.
اگه بخوام سمت ASP.NET برم که مشخصه باید C# رو هم یادبگیرم ولی برا بیس آیا میشه رو همون C# اکتفا کرد یا نه بهتره سی یا سی++ رو کار کنم؟؟

برای پروژه های خیلی خیلی بزرگ از C++ استفاده می کنند. برای پروژه های معمولی PHP و ASP.NET جوابگو هست

موفق و پایدار باشید

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
 تشکر شده توسط: blacknight19 , hossein.itplus
11-21-2013, 03:02 PM
ارسال: #16
نقل قول : بدلیل نوع کار و نوع مشتریان سی ام اس ها و پورتال های زبان جاوا. ب عنوان مثال غالب بانک ها و کارگزاری های بورس و ... از برنامه هایی ک ب زبان جاوا نوشته شده اند و از Oracle استفاده می کنند، بهره می برند.

این یعنی اینکه ASP.NET و C# توانایشون تا این حد نیست؟؟یا رشد نکردن؟؟
واقعا سرورهای ویندوزی(ASP.NET) از سرورهای لینوکسی(PHP) ضعیفترن؟؟

بنده خدایی میگفت که ASP.NET داره از PHP بهتر و امن تر رفتار میکنه
البته بازم میگم منظورش این بود که PHP چون فول کده و کمتر ویژواله به درد کسایی میخوره که برنامه نویس خبره تری هستند
برا امثال من شاید PHP کمی سنگین به نظر برسه.نظرتون چیه؟؟

نقل قول :باز هم میگم من از بیس مشکل دارم یعتی اینکه ترسیدم سمت برنامه نویسی برم و برا همین نیاز دارم که اول یک بیس از برنامه نویسی رو داشته باشم.
برای پروژه های خیلی خیلی بزرگ از C++ استفاده می کنند. برای پروژه های معمولی PHP و ASP.NET جوابگو هست

تا حدودی متوجه صحبتتون هستم ولی من منظورم اینه که از اونجا که بنده اطلاعات ضعیفی از برنامه نویسی دارم و همچنین اصلا تا حالا عملی کار نکردم و متاسفانه تو ریاضی و مسایل اینچنینی که در برنامه نویسی دخیله هم ضعف دارم نیاز رو بر این دیدم که برگردم و یک زبان مادر مثل سی++ رو کار کنم.فقط هدفم از اینکار بالا بردن BASE خودم هست تا بتونم درک درستی از برنامه نویسی داشته باشم.بعدش بحث نیز پیش میاد که اون موقع میتونم سمت یکی از موارد هدفم برم.یعنی یا PHP یا ASP.NET
از اونجا که PHP یک جورایی به Java رفیقه
و همینطور ASP.NET با C# رفیقه
و هچمین هدف من بیشتر برنامه نویسی وب بوده ولی دوست داشتم تو اندروید و بقیه جاها هم کار کنم متوجه شدم که مورد دوم یعنی C# و ASP.NET بیشتر به هدفم نزدیک اند چون PHP برا پروقشنال ها مناسبه نه مبتدی هایی چون من و همینطور ASP.NET باهاش زودتر میشه برنامه نویسی کرد جون با ابزارها هم سروکار داریم و .....

حالا با توجه به کلیه این صحبت ها بگین که :
اولا برای این base که من c++ رو انتخاب کردم.واقعا نیازه تا کجاش یاد بگیرم که به درک برنامه نویسی و رفع مشکلات کلیم بپردازم؟؟؟
بعد شما میگین که برا هدف نهاییم کدوم زبان سمت سرور مناسب تره؟؟
(لطفا کاربرد و شرایط هر دو زبان و همچنین دخیل بودن C# و JAVA رو هم در نظر بگیرین)

[b]ممنون و متشکرم

[/b]
 تشکر شده توسط: blacknight19 , yu3f
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نکات مهم در ثبت برند fekre 0 413 08-07-2019 03:37 PM
آخرین ارسال: fekre
  بعد از ثبت درخواست تاسیس شرکت در سامانه الکترونیک چکار باید کرد؟ rezaeee 0 681 04-06-2016 10:54 AM
آخرین ارسال: rezaeee
  از دوستان کسی تجربه ای در ثبت شرکت کامپیوتری داشته؟ kianfar83 6 2,332 10-22-2014 01:06 AM
آخرین ارسال: kianfar83
  تعیین حوزه مالیاتی shahabi20 0 430 06-24-2014 09:32 AM
آخرین ارسال: shahabi20
  دانلود فایل اموزش ثبت یک شرکت در ایران sarvari1 5 1,391 10-13-2013 03:31 PM
آخرین ارسال: sarvari1
  مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد و چگونگی ثبت شرکت در مناطق آزاد ؟ anahitamzd 0 774 10-02-2013 03:32 PM
آخرین ارسال: anahitamzd
  چگونه می توان در مناطق آزاد و کیش شرکت ثبت کرد ؟ anahitamzd 1 1,152 09-07-2013 09:41 PM
آخرین ارسال: مهدی 1
  نکات کلیدی و مهمی که در ثبت شرکت به آنها نیازمندید اقاي ايـــده 18 5,854 09-07-2013 01:35 PM
آخرین ارسال: anahitamzd
  راهنمايي در خصوص تغيير موضوع فعاليت شركت successman 3 2,022 01-19-2013 10:15 PM
آخرین ارسال: successman
  در مورد گمرگ اطلا عات می خواستم؟ www123 0 841 03-13-2012 12:24 AM
آخرین ارسال: www123
  چگونه یه خارجی میتواند در ایران شرکت ثبت کند؟ PERSIAN 3 2,542 11-30-2010 03:56 AM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS