ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

دام ،طیور و شیلات
زمان کنونی: 06-02-2024, 08:01 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: جوان
آخرین ارسال: mohsen_gh1
پاسخ: 53
بازدید: 20929

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امیتازات : 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دام ،طیور و شیلات
01-17-2012, 09:42 PM
ارسال: #21
RE: دام ،طیور و شیلات
حتمن منتظر هستیم, من قبلن راجع به پرورش مرغ ها شنیده بودم اما هیچ وقت تا این اندازه فکر نمی کردم آلوده باشن, سپاسگذارم از توضیحات خوبتان

همچون کوه استوار بمان، ... همچون رعد بتاز، ... هراسی به خود راه مده، ... تا بوده همین بوده ...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , arash67 , mohamad javad , جوان , ناصر صادقی
01-24-2012, 09:32 PM
ارسال: #22
سلام. با توجه به نوسانات شدید ارز وضعیت مرغدارا از قبل بدتر شده. حاشیه سود به شدت پایین اومده و زیان وارده چندین برابر شده. با این سطح حمایت دولت از تولید نباید پویایی تولیدکننده هارو انتظار داشت.
حالا به نظر شما ما هنوز به فکر ساخت مرغداری باشیم یا بریم دلالی ارز و طلا.
عوض اینکه دولت از افرادی که می خوان یه کار تولیدی شروع کنن حمایت کنه ، فقط حرفشو می زنه.

[b]به نام آنکه چکار کرده با من ...[/b]
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , arash67 , جوان , HamidZaeri , M3HDI , ناصر صادقی , mohsen k1 , یک همراه سبز
04-21-2012, 01:35 PM
ارسال: #23
RE: موفقیت های دوستان بعد از پیوستن به انجمن.
سلام دوستان

میشه در مورد پرورش ماهی اطلاعاتی واسه ام بدین؟
 تشکر شده توسط: ناصر صادقی
04-21-2012, 02:45 PM
ارسال: #24
کسی در مورد پرورش بوقلمون اگه اطلاعاتی داره ارائه کنه یا یه منبع معرفی کنه -ممنون

اگر به دنبال آن یک نفری هستید که زندگی شما را تغییر دهد

نگاهی به آیینه بیندازیدDodgyAngel
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: MARYAR , ناصر صادقی
07-13-2012, 07:54 PM
ارسال: #25
دوستان با عرض پوزش ولی بهتره به بحث های حاشیه ای پرداخته نشه !
نظر دوستان در مورد مرغ ارگانیک و کلا بازار محصولات ارگانیک تو کشور چیه و چقدر تا حالا جا باز کرده؟!
 تشکر شده توسط: ناصر صادقی
07-28-2012, 01:10 AM
ارسال: #26
سلام
ممنون از صحبتاتون و تشریح جزئیات کار
دوستان دیگه که کاری رو راه اندازی میکنن، خیلی خوب میشه که بیان و یک سری کارایی رو که کردن بگن تا افرادی مثه من که زیاد شاید توی اون رشته تخصص ندارم و یا از روندهای کار چه مجوز و چه بهره برداری ، نا آگاهم، استفاده کنم
من با اجازتون چدتا سوال از خدمتتون بپرسم
اول اینکه با این سرمایه چجوری این ریسکو کردین؟حداقل برای یه واحد 10000 تایی حدود 70میلیون پول لازمه
این فقط برای اجارشه
شمایی که میخواین تاسیس کنین، توی طرح توجیهیش، سرمایه کل شما و یا سرمایه در گردش، چقدر بوده؟
حتما زمینش رو دارین دیگه که آب و بقیه چیزا داشته باشه
با همه این تفاسیر من فکر کنم حدود 1میلیارد کل سرمایتون باشه
اگرم بخواین از بانک وام بگیرین بین 60 تا 80 درصدشو میدن که بازم 2 تا سوال میمونه
یکی اینکه وثیقشو از کجا میارین؟
دوم اینکه آورده خودتون که کمش باید حدود 200 میلیون باشه از کجا میارین؟

اما من فکر میکنم میخواین اجاره کنین.که البته برای اینکار فکر نکنم جواز کسب لازم باشه
حالا با در نظر گرفتن این موضوع، شما 9000000 پول دارین، مابقی پول رو ا کجا تهیه میکنین؟
خب الان حداقلش اینه کنجاله سویا رو باید نقد بخرین و یا جوجه رو
ممنون میشم توضیخاتی راجع به مطالبی که گفتم بدین؟
اگه منطقه و یا شهرتونم بگیم ممنون میشم.(البته اختیاری!!!!)

نمیدانم هم اکنون در کجا مشغول لبخندی

فقط یک آرزو دارم : که در دنیای شیرینت

میان قلب تو با غم نباشد هیچ پیوندی

تفاوت کار در ثروتمندان و فقرا
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=3957

Best Regards
Morteza Jafari
 تشکر شده توسط: vahideh , مهدی 1 , یک همراه سبز
07-31-2012, 02:05 PM
ارسال: #27
(07-13-2012 07:54 PM)tondar12 نوشته شده توسط:  دوستان با عرض پوزش ولی بهتره به بحث های حاشیه ای پرداخته نشه !
نظر دوستان در مورد مرغ ارگانیک و کلا بازار محصولات ارگانیک تو کشور چیه و چقدر تا حالا جا باز کرده؟!
در مورد مصرف انتي بيوتيك در مرغ مي خواستم يكسري توضيحات بدم ، متاسفانه بيشتر بيماريها در ايران اندميك شده يعني ويروس بيشتر بيمارها در همه جا وجود داره در اب ، هوا ، خاك وجود داره و خيلي راحت هم منتقل ميشه از طريق كفش لباس دست و هر چيزه ديگري ميتونه از يك مرغداري به مرغداري ديگه منتقل بشه حتي چرخهاي ماشين مي تونه بيماري را از يك منطقه دور منتقل كنه حالا غير از خود انسان كه مهمترين عامله حتي شده مرغداري هايي كه فاصله خيلي دور از هم داشتن بازم بيماري در انها مشاهده شده چون ويروس از طريق هوا هم منتقل مي شه بعضي پرنده ها هم مخزن بعضي بيماريها هستند بخصوص پرنده هاي مهاجر اين پرنده ها علائم بيماري رانشان نمي دهند ولي ناقل بيماري هستند بيماريهايي مثل انفولانزاي طيور كه خيلي خطرناك و كشنده است ، خوب در اين شرايط چكار بايد كرد كه جلوي بيماري را گرفت يكي از راهها استفاده از واكسن هست كه برعليه بيماريهاي مهمي مثل نيوكاسل ، برونشيت، گامبورو ، انفولانزا زده مي شه ولي خوب واكسن چيه؟ واكسن ويروس تخفيف حدت يافته است كه سيستم ايمني مرغ را بالا ميبره در مقابل ان بيماري ولي اينكه واكسن چه موقع و چه سني زده بشه ، چطور مصرف بشه چون واكسن به گرما خيلي حساسه اگه در كنار يخ حمل نشه انگار پولتونو صرف كار بيهوده اي كردين بعد بيماري مي اد تو گله ميگيد واكسن زديد ولي نمي گيد چجوري زديد، ، مي خوام بگم به خاطر شرايط پرورشمون كه اصلا اصولي واستاندارد نيست و اصلا به ورود الودگي به گله توجه نمي شه به خصوص نظارتي كه رو كارگرها نميشه همانطور كه دوست عزيزمون گفتند ، الودگي به راحتي وارد گله مي شه بيماريهاي روتين مثل برونشيت كه اصلا اين بيماري كلي براش بحث دارم كه واكسنم گاهي جلوشو نميگيره اگه خواستيد توضيح بيشتري مي دم ، اين بيماري ناي را درگير مي كنه ، ناي پرخون ميشه و پراز ترشحات و پرنده درست نميتونه نفس بكشه از غذا مي افته سيستم ايمنيش تضعيف مي شه اماده مي شه براي الودگي به بيماريهاي ثانويه باكتريايي ، ماشالا چيزيم كه فراونه باكتري مهمترين منبعشم مدفوع خود مرغه خيلي سريع چرك تمام بدن مرغو ميگيره و اونو ميكشه . خوب مي دونيد كه بيماريهاي ويروسي درمان نداره چارش فقط پيشگيريه كه همون واكسنه ولي اين بيماريهاي باكتريايي است كه انتي بيوتيك روش اثر داره ، بعضي مرغدارها كه تلفات دارن خودشون سريع بر حسب تجربه اي كه دارن سريع انتي بيوتيك مصرف مي كنند ، و توقع دارن تلفاتشون به صفر برسه در حالي كه نمي دونن بيماريهاي ويروسي وقتي وارد گله ميشه دوره اش بايد طي بشه مثل سرماخوردگي كه ميگن دورش 3 روزه و ما انتي بيوتيك مصرف ميكنيم تا ميزان عفونت باكتريايي را كم كنيم تا با اين كار تلفاتو كم كنيم ، پس مصرف انتي بيوتيك در اينجا براي كاهش تلفاته يعني در زمان مصرف انتي بيوتيك ممكنه همچنان تلفات داشته باشيم و حتي تلفاتمون ميبينيم كه داره زياد ميشه بعد فكر ميكنيم انتي بيوتيكه اثر نميكنه و اونو عوض ميكنيم . اينا واقعا يكسري نكات كليدي هستند كه هركسي نمي دونه ولي دونستنش خيلي براي اين كار مهمه ، خلاصه اين كه در اين شرايط، ما مجبوريم كه استفاده كنيم از انتي بيوتيك ولي استفاده از ان داراي اصوليه كه اگه اصولش رعايت بشه نه به مرغدار و نه به مصرف كننده اسيبي نميرسونه. در مورد توليد مرغ هاي ارگانيك يا سبز اينها مرغهايي ان كه هيچ انتي بيوتيك و هورموني در زمان پرورششون مصرف نكردند توليد چنين مرغهايي واقعا ريسك بزرگيه ولي امكان پذيره و خيليم عاليه ولي نياز به دقت زياد و شرايط بهداشتي خيلي خوب داره ، معمولا مرغداريهايي كه تازه ساخته شدند چون هنوز الودگي درشان رسوخ نكرده مي تونن تا چند دوره مرغ ارگانيك توليد كنند ، تو استان خودم يعني فارس خبر دارم 15 تا 16 مرغداري دارن اينكارو انجام مي دن البته با نظارت اداره دامپزشكي بايد با انها هماهنگ بشه .
مورد اخر اينكه كشورهاي اروپايي و غربي اساسشون بر قرنطينه و كشتار هست يعني الودگي كه وارد شد ان مرغداري را كلا معدوم مي كنند و تا شعاع چند كيلومتري را قرنطينه مي كنند و در صورت الودگي معدوم مي شن البته در ازاش غرامت دريافت ميكنند . ايرانم مرغدارها بيمه مي شن، حالا نمي دونم دقيقش چجوريه ، اگه دوستمون در اين مورد اطلاعي دارن ،بگن، ممنون ميشم؟

كيفيتي وجود دارد كه براي پيروزي ضرورت دارد و آن داشتن قاطعيت در هدف و مقصود است ، اين كه بدانيد چه مي خواهيد و اشتياقي سوزان براي اين كه به آن چه مي خواهيد دست پيدا كنيد.
 تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , ali zobeid , tondar12 , mir abbas , یک همراه سبز , pouria_k
08-07-2012, 01:49 PM
ارسال: #28
خیلی حیف شده که این تاپیک راکد مونده
از آقا محمد جواد که توضیحاتو میدادن میخوام بیان و ادامه بدن
هرچند شاید دیگه اینکارو ادامه نمیدین اما تجربیاتتون ارزشمنده
مرسی

نمیدانم هم اکنون در کجا مشغول لبخندی

فقط یک آرزو دارم : که در دنیای شیرینت

میان قلب تو با غم نباشد هیچ پیوندی

تفاوت کار در ثروتمندان و فقرا
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=3957

Best Regards
Morteza Jafari
 تشکر شده توسط: mir abbas
04-07-2013, 09:16 PM
ارسال: #29
سلام
یه گله دارم از دوستان اینکه زمانی که همه رو تو یه تایپیک با اطلاعات مفیدشون جذب می کنن یهویی نزارن نرن دیگه!
من الان در مورد پرورش بچه ماهی سوالاتی دارم میخوام بدونم باید چیکار کنم
اگر سایت مفید شماره تماس یا لینک مفیدی در رابطه با بچه ماهی دارید دریغ نکنید
موفق و موید باشید

آسمان فرصت پرواز بلندی است....قصه این است چه اندازه کبوتر باشی....
 تشکر شده توسط: mir abbas
04-07-2013, 11:55 PM
ارسال: #30
سلام چون به شدت درگیر مسائل کار شدم این کوتاهی پیش اومد و نتونستم ادامه بدم لذا دوستان اگه سوالی به طور خاص داشته باشن می تونم راهنمایی کنم. و موردی پاسخ می دم اما امکان ادامه مطالب فعلا مقدور نیست.

[b]به نام آنکه چکار کرده با من ...[/b]
 تشکر شده توسط: MARYAR , soshiant
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 mrd13591359 15 6,963 04-08-2016 12:48 AM
آخرین ارسال: mah114
  خرید و فروش دام زنده احسان ناظری 4 4,588 08-24-2014 10:25 PM
آخرین ارسال: احسان ناظری
  دوستان کسی در سازمان شیلات ایران آشنا داره؟ نرگس فیاض 4 1,349 08-14-2013 06:08 PM
آخرین ارسال: mamata
  پرورش طیور و مسائل مرتبط mohamad javad 16 3,970 06-28-2013 12:09 AM
آخرین ارسال: rasoul.es1989
  انواع کنجاله و خواک دام. ebrahim.ev 10 1,519 04-21-2013 04:03 AM
آخرین ارسال: دشتستانی 92

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS