ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

پیشنهاد شما جهت تقویت اراده
زمان کنونی: 05-09-2024, 03:55 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Suma
آخرین ارسال: Suma
پاسخ: 4
بازدید: 812

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امیتازات : 3.24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-28-2011, 03:06 PM
ارسال: #1
سلام دوستان Smile

برا تقویت اراده چه راه هایی پیشنهاد میکنید ؟؟؟

خیلی ها اهدافشون رو تنظیم میکنند

بعد برنامه ای رو برا رسیدن به اون تنظیم میکنن

اما اون اراده لازم رو برا انجام این اهدافشون ندارن

این سوالیه که دوستی دیروز ازم پرسید که برا تقویت اراده چه کنم ؟؟؟ چرا دلم میخواد مثلا فلان کار رو استارت بزنم اما همش امروز فردا میکنم

من بهش گفتم بهترین راه تقویت اراده تنظیم اهداف هست Shy اون اهداف کوتاه مدت بعد میان مدت و در نهایت بلند مدت

حال امروز ازم پرسید که من همه اهدافمو تنظیم کردم اما بازم در خودم اراده انجامشون رو ندارم و هر روز میگم از فردا

گفتم شاید این موضوع مشکل خیلی ها باشه براش تاپیک زدم که با کمک اساتید این فروم بتونیم به یک بررسی جامع برسیم

خود من هم شده که بعضی اوقات با این مشکل روبرو میشم
اما بیشتر برا مباحثی هست که علاقه ای بهشون ندارم
و مورد رژیم Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

که دومی رو هم داریم به انجام میرسونیم Big GrinBig Grin

با تشکر HeartHeart

اشکی که هنگام شکست میریزیم عرقیست که هنگام تلاش نریختیم !!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مهتاب , jahanagahi , کامیار کاظمی
09-28-2011, 03:16 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-28-2011 03:19 PM، توسط مهتاب.)
ارسال: #2
RE: پیشنهاد شما جهت تقویت اراده
ذهن انسان در مورد دو چیز عکس العمل نشون میده اولی کسب لذت و دومی دوری از رنج.
برای اینکه بتونی به هدفی برسی باید به لذت رسیدن به اون هدف تمرکز کنی البته گاهی اوقات ما میدونیم رسیدن به اون هدف مثلا لاغری چه لذتی داره اما در راه رسیدن به اون باید یک رنج رو تحمل کنیم که مانع انجام کار مون میشه.راهش اینه که هر وقت ذهنت خسته شده بود از رنج سختی در کنترل خوردن باید اونو به یاد رنج های بدتری بندازی مثلا برو یک بیمارستان و آدمهایی رو که به خاطر چاقی بیماریهای وحشتناک گرفتن عیادت کن این مسائل قوی عمیقا توی ذهن میمونن و روش تاثیر میزارن.
دو عنصر کسب لذت و دوری از رنج می تونن ما رو به رسیدن به اهدافمون کمک کنن اما اگر به صورت طبیعی وجود نداشت میتونی خودت اونها رو ایجاد کنی.
استادی به یک جمع گفت اگر میخواید سیگار رو ترک کنید هر چقدر میخواید سیگار بکشد اما بعدش برید بدوید.اینکار رو امتحان کنید انقدر تنگی نفس در این دویدن رنج آوری که براحتی سیگار رو ترک می کنید.

از امروز فیلمنامه زندگیم را تغییر میدهم.
کائنات در حال سرازیر کردن عشق و ثروت به زندگی من است.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Suma , کامیار کاظمی
09-28-2011, 03:48 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-28-2011 03:52 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #3
ضمن تشکر از مهتاب عزیز برای پاسخ بسیار خوبشان.
محمد جان صرف نوشتن اهداف هیچ مشکلی را حل نمیکند.
عزیزی اهدافش را می نویسد که تواما با هم باید : انگیزه داشته باشد. برای رسیدن به اهدافش ایمان داشته باشد. باور داشته باشد. اعتماد بنفس داشته باشد و در نهایت دیوارهای ذهنیش را خرد کند.
از فردا شروع میکنم و امروز و فردا , دیوار ذهنی است.
دوست عزیز فرق انسان موفق و غیر موفق در این است که :
افراد موفق از همان زمان تصمیم گیری حرکت را با توجه به موارد بالا شروع میکنند.
افراد غیر موفق امروز و فردا میکنند.

من در 45 سالگی همزمان با تصمیم گیری به مثال بولدزر حرکت کردم.

زنگ تفریح:
آقا اجازه یک کم یواشتر , کسی را زیر نکنی.SmileSmileSmile

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: Suma , مهتاب , کامیار کاظمی , Busaba
09-28-2011, 04:45 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-28-2011 04:54 PM، توسط Suma.)
ارسال: #4
ممنونم از شما دو دوست دوست داشتنی

بسیار نکات جالبی رو بیان کردین

اینم خودم پیدا کردم ( البته دیروز عصر اینو برا دوستم پیدا کردم و پرینتش کردم براش ) اما گفتم شاید بدرد دوستان دیگر هم بخورد

تقویت اراده در انجام برنامه‏ها
شخص با اراده کسی است که وقتی درباره ی کاری، به خوبی تأمل کرد و آن را نافع دانست، تصمیم به انجام آن می‏گیرد و با فعالیت و ثبات قدم، آن را به اجرا در می‏آورد (۹) و در مقابل، فرد سست اراده ، با کمترین مشکلی، از انجام دادن کار، دلسرد شده ، دست از تلاش برمی‏دارد.
شخص با اراده، کسی است که دارای هدفی معقول است و تا موقعی که به آن نرسیده، از تعقیب آن باز نمی‏ایستد و مشکلات و موانع روانی یا مادی، به اراده و عزم او لطمه نمی‏زند و از پیشرفتش، جلوگیری نمی‏کند.
کسی که اراده‌ای قوی دارد ، آن چه را خواسته است، با کوشش و ثبات قدم، به دست می‏آورد. شخص با اراده، کسی است که دارای هدفی معقول است و تا موقعی که به آن نرسیده، از تعقیب آن باز نمی‏ایستد و مشکلات و موانع روانی یا مادی، به اراده و عزم او لطمه نمی‏زند و از پیشرفتش، جلوگیری نمی‏کند.
آسمان
راهکارهای تقویت اراده
الف) تعیین هدف یا اهداف
انسان باید ابتدا هدف و یا اهداف خود را در زندگی و یا کاری که می‏خواهد انجام دهد ، به طور دقیق و مشخص، ترسیم کند. طبیعی است که این هدف، باید شفاف، معقول، قابل دست‌یابی، بدون افراط و تفریط ، مطابق توان و استعداد خود و واقع‌بینانه باشد نه بلندپروازانه و خارج از توانایی‌‏های شخص. در غیر این صورت، وقتی با مشکلات و موانع سختی رو‌به‌رو شود ، ناامید و دلسرد شده ، از ادامه کار، منصرف می‏‏شود و خود را ناتوان و بی‌‏اراده می‏بینید.
ب) شناخت توانایی‌‏ها و استعدادها
همه ما در وجود خود ، از استعدادهایی برخورداریم . کافی است این نیروها را بشناسیم و برای رسیدن به هدف، آنها را به کار گیریم.
ج) برنامه‌‏ریزی
باید برای تمام کارها و فعالیت‌‏های شبانه‌روزی، برنامه‌‌ای مدون و منظّم داشته باشید .بدین منظور از جدول برنامه ریزی استفاده کنید که در ستون افقی آن، ساعات شبانه‌روز و در ستون عمودی، ایام هفته را یادداشت و تمام کارهای روزانه – خواب، استراحت، ورزش، مطالعه – را در آن درج کنید و هر فعالیتی را در زمان خاص خود ، در جدول بنویسید و هیچ زمانی را بدون کار ، خالی نگذارید. هر روز صبح با نگاهی به آن برنامه ، به اجرای دقیق آن بپردازید و شب‏ها، قبل از خواب، آن را محاسبه و ارزیابی کنید. شایسته است همچون یک محاسبه‌‏گر جدی و قاطع ، فعالیت‏های روزانه و میزان موفقیت خود در انجام دادن آن ها را بررسی کنید و در صورت موفقیت، خود را تشویق و در صورت تخلّف و سهل‌‏انگاری در اجرا، خود را تنبیه کنید.
آجر‏های بنای هستی‌مان را، طرز تفکرمان می‏سازد و اگر بخواهیم در دنیای‌مان اتفاق زیبایی بیفتد ، گام اول ، تغییر در نگاه و بینش ماست.
د) اصل تلقین یا خودگویی‏های مثبت
گفتن، باور داشتن است. (تلقین و خودگویی مثبت) وقتی می‏گوییم من آدم شکست خورده‌ای هستم، بی‌استعدادم و عوض شدنی نیستم، در واقع، حکم محکومیت خود را صادر می‏کنیم. روان‌شناسی شناخت، به ما چنین می‏گوید: دستور دادن، فرایند شدن است و ما را دستورات می‏سازند. ما همواره با خودمان حرف می‏زنیم و هفتاد درصد (۷۰%) وقت‌مان با گفت‌وگو سپری می‏شود حتی زمان خواب و ما همان می‏شویم که با خود حرف می‏زنیم. سعی کنید دستورات خوبی به خودتان بدهید. شما با خودتان چه می‏گویید؟ فرهنگ ذهن و زبان شما، مثبت است و نیروزا و یا منفی است و نیروبر؟
آجر‏های بنای هستی‌مان را، طرز تفکرمان می‏سازد و اگر بخواهیم در دنیای‌مان اتفاق زیبایی بیفتد ، گام اول ، تغییر در نگاه و بینش ماست. با تغییر نگاه ، ایده‌آل‏ها و اهداف زندگی‌مان به درستی شکل می‏گیرند و آن گاه گام دوم، یعنی تلاش مستمر و انتخاب‏های عالی و فرداساز، در دنیای ما رخ خواهد داد . «إن الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بأنفسهم».
نگرش‏ها و اندیشه‏های ما، مهم‌ترین عامل تغییر به شمار می‏آیند. نود درصد (۹۰%) تغییرات خوب و بد زندگی‌مان، به نوع نگرش ما به رخدادهای زندگی بستگی دارد و ده درصد (۱۰%) آن به وقایع بیرونی وابسته است.
ادیسون می‏گوید: « مشکل افرادی که شکست خورده‏اند و دست از تلاش بر‌داشتند ، این بود که نمی‏دانستند که در یک قدمی ‏پیروزی‏اند » و می‏گفت: راز توفیقم این بود که هرگاه برای باز کردن دری تلاش می‏کردم و باز نمی‏شد ، بارها و بارها تلاش می‏کردم و با خود می‏گفتم: حتماً این کلید ، درب را در صدمین بار، باز خواهد کرد.
ه) تدریجی بودن تقویت اراده
برای به دست آوردن اراده‏ای قوی و محکم، باید به تدریجی بودن آن و نیاز آن به تمرین، توجه داشت. گمان نکنید می‏توانید به طور دفعی و بدون تلاشی درخور، به آن دست یابید. بنابراین، به راهکارهای عملی زیر توجه کرده، به آنها پای‏بند باشید:
- هر روز صبح حداقل بیست دقیقه ، به طور مرتب و در ساعتی معین ، ورزش کنید.
- صبح‏گاهان، هر زمان که بیدار شدید ، بی‌‏درنگ برخیزید و از رختخواب بیرون روید ، حتی اگر خواب‌آلودگی مزاحمتان است، از اتاق بیرون روید و قدری نرمش کنید تا خواب‌آلودگی از بین برود.
- در صورت امکان، چند دقیقه قبل از اذان صبح از خواب بیدار شده، نماز شب بخوانید و اگر در آن وقت بیدار نشدید ، قضای آن را به جا آورید.
- مقید باشید هر روز تعداد آیات معینی از قرآن را تلاوت کنید (حداقل ۳۰ تا ۵۰ آیه) و در صورت تمایل، در هفته‌‏های بعد، بر میزان آن بیفزایید.
- ترک گناه و مخالفت با هواهای نفسانی، نقش بسیار مؤثری در تقویت اراده و نهادینه کردن آن در درون انسان دارد.
- هرگز در کارها، ناامید نشوید و با حالتی تهاجمی، برای پی‌گیری و به انجام رساندن کارهای ناقص و ناموفق، تلاش کنید.
- کارهایی را که به عهده می‏گیرید، ناتمام رها نکنید و آن ها را به نحو احسن و تا رسیدن به نتیجه مطلوب، ادامه دهید و از پراکنده کاری و آشفتگی در کارها که موجب به هم ریختگی نظام فکری می‏شود ، بپرهیزید و به فعالیت‏های خود ، تمرکز و انسجام ببخشید.

منبع : بر گرفته از نشریه ی پرسمان
چند تا نکته هم بگم

من خودم برا برنامه ریزی از سوم دبیرستان که بودم (دوران جوانی Yosef.gif ) از دفتر برنامه ریزی قلم چی استفاده میکردم

از پارسال از دفتر برنامه ریزی گاج چون نکات مثبت زیادی داره

الان یک دفتر جدید کشف کردم بنام دفتر برنامه ریزی اقای دکتر مرتضی احمدی منش

البته من هنوز گاج رو ترجیح میدم (نظر شخصیه دیکتاتوری نیست Yosef.gif)

برا تلقین هم این تاپیکو زدم :

http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=954

اشکی که هنگام شکست میریزیم عرقیست که هنگام تلاش نریختیم !!!
 تشکر شده توسط: jahanagahi , مهتاب , MARYAR , کامیار کاظمی , delsaa
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا اهدافتان مانع شما هستند؟! samiar afshari 1 542 03-31-2015 03:41 AM
آخرین ارسال: samiar afshari

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS