ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

10 تکنیک مرسوم چانه زنی+چراباید چانه بزنیم؟
زمان کنونی: 04-24-2024, 12:04 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: pars_gostar
آخرین ارسال: yuna
پاسخ: 10
بازدید: 2421

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-01-2013, 01:00 PM
ارسال: #1
چانه زنی برسر قیمت کالاها و خدمات یکی از رسوم قدیمی ایرانی هاست که علاوه بر جنبه های فرهنگی از نظر اقتصادی هم بر اقتصاد خانواده تاثیر گذار است.

اغلب فروشندگان می دانند مشتری بدون گرفتن تخفیف شاد و راضی از مغازه خارج نمی شود و راه تخفیف را باز می گذارند. اقتصاد خانواده حکم می کند تا شما بهترین کالا را به بهترین قیمت بخرید پس باید چانه زنی را بدانید. اما تکنیک های چانه زنی صحیح چیست؟ در این گزارش به شما خواهیم گفت تکنیک های چانه زنی چیست و حتی امام حسین چرا موقع خرید چانه می زد.

1.وقتی می خواهید چانه بزنید ابتدا تمام شرایط دلخواهتان را به فروشنده نگویید. یعنی وقتی کالایی چشمتان را گرفت به اصطلاح ذوق زدگی تان را به فروشنده نشان ندهید.

2.تا جایی که میتوانید باید از طرف مقابلتان اطلاعات کسب کنید و سپس او را ارزیابی کنید. در قدم بعدی، قبل از اینکه شما درخواستتان را بگویید، از طرف مقابل درخواست کنید تا شرایط خود را بگوید. بعد، مثلاً وقتی فروشنده قیمت را میگوید شما قیمتی را پیشنهاد دهید که از حد مطلوبتان کمتر است تا امکان چانه زدن بیش تر وجود داشته باشد.

3.دانستن آستانه تحمل طرف مقابل خیلی اهمیت دارد. از طرف دیگرهم، سعی کنید راهی برای رسیدن به خواسته تان بیابید. مثلاً در هنگام استفاده از تاکتیک توپ سخت، که یکی از متداولترین تاکتیکهای چانه زنی بر سر قیمت است، وقتی طرف میگوید 100 تومان میفروشم و شما میخواهید 80 تومان پول بدهید، ابتدا قیمت 60 تومان را مطرح و سپس میگویید:
اصلاً نه حرف من و نه پیشنهاد شما، بلکه قیمت بینابین که میشود 80!!

4.مرسوم ترین شیوه چانه زنی:

از فروشنده قیمت میپرسین بعد میگین تخفیف بده، قیمتش زیاده، بدرد نمیخوره، فلان جا ارزونتر میدن، من زیاد به این احتیاج ندارم، چقدر زیاد داری اگه من نخرم رو دستت باد میکنه و از این دست.

5. زمان چانه زدن

وقتی سر فروشنده شلوغ است و مشغول انجام چند کارهمزمان است چانه زدن بی معنی است کمی معطل کنید تا مغازه خلوت شود، جنس های جدید را تحویل بگیرد و مشتری قبلی را راه بیندازد.

6.جالب است بدانید چانه زدن در دین اسلام هم دیده شده

چانه زدن ـ در شرع ـ در خريدن كفن مكروه و در موارد ديگر مطلوب و ستوده است.

7.بعضي مردم خجالت مي کشند يا بيش از اين مغرور هستند که بخواهند سر قيمت چيزي با فروشنده چانه بزنند. اما جالب است بدانيد که پولدارترين مردم هميشه بيش از سايرين هنگام خريد چانه مي زنند.البته باید تکنیک هایش را بدانی.

8.هر فروشنده اي يك قيمت نهايي دارد كه از آن پايين تر نمي آيد، پس آزادانه چانه بزنيد و ببينيد كه چه قيمتي واقعيتر است.

9.یک دلیل چانه زدن از منظر ائمه معصومین

چانه زدن در خرید

«ابوهشام قنّاد بصری» می گوید: من کالاهایی را از بصره برای امام حسین علیه السلام می بردم و گاهی با من در خرید آن ها چانه می زد؛ امّا برخی مواقع هنوز از نزدش برنخاسته بودم که همه را به دیگران می بخشید. [روزی] گفتم: ای فرزند رسول خدا، از بصره برایتان کالا می آورم و با من چانه می زنید امّا هنوز برنخاسته همه اش را[ به فقرا] می بخشید؟

حضرت فرمود:

پدرم برایم نقل کرد و آن را به پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم نسبت داد که: مغبون، نه ستوده است و نه پاداش دارد.

( یعنی چانه برای این می زنم که مغبون و فریب خورده در معامله نشوم.)

10.فرق چانه زدن و التماس

چانه زدن با التماس کردن و عشوه گری فرق می کند اگر درست و حسابی از قدرت مذاکره استفاده کنید خواهید توانست بهترین ها را به بهترین قیمت بخرید.

موفق باشید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: محسن قلي زاده , Elixir , habib tousi , mardin-b , SMKOZ6 , sahand_hb , iran , 0625 , ahmad rezaee , mir abbas , zahra_r , mrs.abbasi , mahdi1360 , مهدی 1 , محسن دوستوندی , minea , alan , mahdi5e , soshiant
09-11-2013, 03:02 PM
ارسال: #2
RE: 10 تکنیک مرسوم چانه زنی+چراباید چانه بزنیم؟
ممنون جالب بود
 تشکر شده توسط: mahdi5e
09-11-2013, 05:38 PM
ارسال: #3
ای بابا ! ملت ما رو آسفالت کردن با همین چونه زدن شما هم داری بیشتر بهشون یاد میدی؟!

ارتباط با من
HeartHeart
09-11-2013, 06:13 PM
ارسال: #4
اگر فروشنده ها انصاف داشته باشند و بیش از حد روی قیمت اضافه نکنند بهتر است. اینطوری نه فروشنده ضرر میکنه یا خریدار. اما فروشنده ها قیمتی رو مازاد بر قیمت فروش به عنوان چانه خور روی اجناس اضافه می کنند. اینطوری شما چانه زده و راضی هستید فروشنده هم راضی است. پس اگر سیستمی اجرا شود که قیمت هر جنس سراسر کشور یکسان باشد به نفع هر دو طرف است.

حتماً می شود
باید بخواهی
دهقانی 09132648046
 تشکر شده توسط: habib tousi , mir abbas , zahra_r , minea , mahdi5e
09-12-2013, 11:28 AM
ارسال: #5
از چانه زنی خیلی بدم میاد ترجیح می دم جایی را پیدا کنم که ارزون تر می فروشه تا اینکه هم سر خودم را درد بیارم هم فروشنده را.چانه زنی فقط در کشورهای جهان سومی وجود داره.

آب درون ظرف، شفاف است؛ آب دریا اما تیره. حقیقت های کوچک کلماتی شفاف دارند، حقایق بزرگ اما سکوتی عظیم.
 تشکر شده توسط: habib tousi , minea , mahdi5e
09-12-2013, 06:48 PM
ارسال: #6
(09-11-2013 06:13 PM)mjdehghani نوشته شده توسط:  اگر فروشنده ها انصاف داشته باشند و بیش از حد روی قیمت اضافه نکنند بهتر است. اینطوری نه فروشنده ضرر میکنه یا خریدار. اما فروشنده ها قیمتی رو مازاد بر قیمت فروش به عنوان چانه خور روی اجناس اضافه می کنند. اینطوری شما چانه زده و راضی هستید فروشنده هم راضی است. پس اگر سیستمی اجرا شود که قیمت هر جنس سراسر کشور یکسان باشد به نفع هر دو طرف است.
من واقعا نمیتونم چانه بزنم و همیشه فکر میکنم طرف مقابلم راست میگه و بهش میگم من ب حرف شما اعتماد دارم و اگه کمتر میشه کمتر حساب کن اگه نه ک هیچ

http://superyas.hamvar.ir/

09396945864
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: zahra_r , مهدی 1 , mahdi5e
09-13-2013, 12:37 AM
ارسال: #7
دیگه چونه زدن قدیمی شده تو این دوره زمونه دیگه باید بگردی ارزونترین جا را پیدا کنی بیخودی هم التماس نکنی اینقدر رقابت برای فروش هم زیاد شده که اطلاع از
"از کجا خریدن"خیلی بهتره.
البته این روشهای چانه زنی خیلی به درد سیاست و اقتصاد کلان میخوره.
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , minea , mahdi5e
09-15-2013, 08:31 AM
ارسال: #8
میتونید این حس روبه فروشنده القا کنید که با تخفیف دادن شمابعنوان یک فرد مشتری مدار قلمداد میشید ومیتونید فروشتون رو بالاببرید متاسفانه بعضی از فروشنده ها بدلیل عدم آگاهی تکنیک های فروش مرغابی وار رفتار میکنند
 تشکر شده توسط: minea
10-01-2013, 11:34 PM
ارسال: #9
اگه سودی که فروشنده ها رو کالاهاشون میکشن تحت نظارت صنف پوشاک باشه خریدار خیلش از قیمت راحته و مطمئنه اون کالا همه جا یه قیمته ودیگه نیازی
به چونه زدن ودرکنارش وقت تلف کردن نیست.
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , minea
10-11-2013, 02:51 PM
ارسال: #10
عالي بود.
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  10 توصیه مهم در کسب و کار از زبان تاجر بزرگ ایران مــجــیــנ 7 2,815 01-12-2014 10:17 PM
آخرین ارسال: davodmyar
  تکنیک های ساده برای پس انداز و کسب امنیت مالی mohammad62 6 2,406 11-06-2013 08:46 PM
آخرین ارسال: REZA HAJISALIMI
  10 چیز که مانع 10 چیز دیگر است! دهدار 2 807 07-27-2013 03:34 PM
آخرین ارسال: Elixir
  10 قانون اساسی!! Haavin 1 968 03-09-2013 05:24 PM
آخرین ارسال: hade6453
  10 کسب وکار برتر خانگی mehdi098 44 8,929 01-04-2012 03:54 AM
آخرین ارسال: shahed407

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS