ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

دکتر کامران وفا......
زمان کنونی: 06-02-2024, 01:07 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: mjdehghani
پاسخ: 4
بازدید: 1541

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات : 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دکتر کامران وفا......
05-31-2013, 06:55 PM
ارسال: #1
دکتر کامران وفا......
دکتر کامران وفا در سال 1339 مطابق با سال 1960 میلادی در تهران به دنيا آمد. وی تا پایان نوجوانی در ایران بود و در محیط صمیمی خانواده به همراه دو برادر خود رشد پیدا کرد.

[تصویر: 788005021276.jpg]

او در دبیرستان البرز تهران تحصیلات خود را به پایان رساند و در سال 1356 برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کرد.

وی مدرک کارشناسی خود را در فیزیک و ریاضی از دانشگاه ام ای تی بدست آورد. کامران وفا در سال 1364 خورشیدی مطابق با ۱۹۸۵ میلادی موفق به دریافت درجه دکتری خود با سرپرستی ادوارد ویتن از دانشگاه پرینستون شد.

[تصویر: resimg.php.jpg]

وی مقام استادی فيزيک نظری انرژی زياد و به ويژه تئوری ريسمان(تار) دانشگاه هاروارد را به عهده دارد و در اين زمينه توانسته است پس از سالها تحقيق به حل بعضی از مشکل ترين معماهای سياهچاله ها دست يابد.
پژوهش های وی بر روی ماهیت گرانش کوانتومی و رابطه بین هندسه و نظریه های میدانهای کوانتومی متمرکز شده است. او در جامعه نظریه ریسمان به خاطر کشف مشترکش با اشترومینگر شناخته می شود.

آقای کامران تابحال در حدود دويست مقاله علمى نوشته و چند كتاب تاليف كرده كه نتيجه كارى چند كنفرانس است.

[تصویر: vafa_cumrun_154_940.jpg]

دکتر کامران در سال 1365 با خانم آفرين صدر ازدواج کرد و هم اکنون صاحب سه فرزند پسر با نام هاي فرزان ، کيان و نيکان است.

دکتر کامران درباره امکان سفر به آینده نظر جالبی دارد:
"اينشتين صد سال پيش با ارائه نظريه نسبيت ثابت كرد كه سفر به آينده امكان پذير است. براى اين كار بايد موشك هايى ساخت كه به سرعتى نزديك سرعت نور برسند كه در حال حاضر از نظر علمى امكان پذير نيست. ولى جاى شكى نيست كه اين مشكل فقط مشكل فناورى است و در آينده توانايى سفر به آينده امكان پذير خواهد بود. سفر به گذشته از نظر فيزيك كاملاً غير ممكن است و با تمامى قوانين فيزيك مغايرت دارد."

از جمله افتخاراتی که دکتر کامران توانسته به آنها دست یابد می توان جوایز زیر را نام برد:

[تصویر: image_preview.jpg]

جامعۀ اعضای دانشگاه هاروارد، عضو تازه وارد، ۱۹۸۵ - ۱۹۸۸
NSF ریاست جمهوری جایزه محقق جوان، ۱۹۸۹
جایزه آلفرد پی اسلون، ۱۹۸۹
جایزه بنیاد پاکار، ۱۹۸۹
همکاری با آکادمی هنر و علوم آمریکا، ۲۰۰۵
نوبل AMS لئونارد ایسنبود برای ریاضی و فیزیک، ۲۰۰۸
مدال دایراک از آی سی تی پی، ۲۰۰۸
عضو آکادمی ملی علوم، ۲۰۰۹

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: bitumen , goldmen , alireza091111 , P@RSA , blacknight19 , 0625 , mir abbas , فرهاد قربانی , iranboy , rezaho , بهنام ذوالفقارزاده , ahmad rezaee , Mrs.Seyedi , مسعود کوچولو , سیدمهدی هاشمی , MohamadMJ , کیمیا شریفی , Haavin , نرگس فیاض , mjdehghani , somayeee , s_a , ناصر صادقی
07-15-2013, 02:02 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-15-2013 02:02 PM، توسط aralkamal.)
ارسال: #2
RE: دکتر کامران وفا......
سلام اونوقت این چه ارتباطی با پول و ملیاردر شدن داشت من متوجه نشدم
 تشکر شده توسط: somayeee , نرگس فیاض
07-15-2013, 02:18 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-15-2013 02:23 PM، توسط mallarme.)
ارسال: #3
(07-15-2013 02:02 PM)aralkamal نوشته شده توسط:  سلام اونوقت این چه ارتباطی با پول و ملیاردر شدن داشت من متوجه نشدم

دوست من اگر واژه میلیاردر بودن رو تنها از ابعاد مادی و داشتن حساب بانکی میدانید شاید بی ارتباط باشد!

اما یک فرد موفق الزاما حساب بانکی پرپول ندارد! الزاما یک تاجر نیست!

یک فرد میتواند از لحاظ معنوی و یا علمی هم یک میلیاردر باشد.....

یک دانشمند موفق به اندازه یک تاجر موفق، میلیاردر است.....

به علاوه همه ما به سهم ایرانی بودنمان باید به تمام ایرانیان دانشمندمان در جای جای دنیا ببالیم.......
خود دیدن و خود خواستن شرط موفقیت نخواهد بود

اگر به زیرمجموعه هم دقت فرموده باشید در بخش میلیاردرهای دانشمند مطلب زده شده است.
موفق باشید

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
 تشکر شده توسط: somayeee , ناصر صادقی , سیدمهدی هاشمی , hamed.yegane , zoofanoon , نرگس فیاض
07-15-2013, 02:19 PM
ارسال: #4
(07-15-2013 02:02 PM)aralkamal نوشته شده توسط:  سلام اونوقت این چه ارتباطی با پول و ملیاردر شدن داشت من متوجه نشدم
دیدن افراد موفق و خوندن زندگی نامه اونا میتونه انگیره ای برای پیشرفت باشه . میلیارد فقط یه واحده کمی اندازه گیری ، حالا شما یه دیدی داری و درباره پول فقط اونو به کار می بری !!!

حتماً می شود
باید بخواهی
دهقانی 09132648046
 تشکر شده توسط: mallarme , سیدمهدی هاشمی , hamed.yegane , zoofanoon , نرگس فیاض
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دکتر فیروز نادری صدفی 0 765 06-15-2012 11:32 PM
آخرین ارسال: صدفی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS