ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

کار , کار - چگونه شروع کنم؟
زمان کنونی: 04-27-2024, 08:08 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: jahanagahi
آخرین ارسال: yasinlizad
پاسخ: 233
بازدید: 90284

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امیتازات : 3.24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار , کار - چگونه شروع کنم؟
02-10-2015, 02:09 PM
ارسال: #201
RE: کار , کار - چگونه شروع کنم؟
(12-17-2014 04:14 AM)ashkan_dan نوشته شده توسط:  سلام خدمت دوستان عزیز و جناب استاد بزرگ
اول از معرفی خودم شروع میکنم. 29 سالمه مهندسی عمران خوندم. سال 89 درسم تموم شد سال 90 رفتم سر کار یکی تو پروژه مسکن مهر و اون یکی که بعد از اولی بود پروژه های مسکونی انتهای همت. حدود 11 ماه کار کردم ولی واقعا نتونستم دوام بیارم.چون کار تکراری با حقوق مشخص و پایین و هدر دادن زمان ،بعضی روزها تا ساعت 10 شب سر پروژه بودم. واسه همین بدون استعفا اومدم بیرون چون موافقت نمیکردن. الان 3 سال از اون روز میگذره و من هیچ کاری غیر از جمع کردن اطلاعات در مورد خودم و تجربه از زندگی و روزانه حدود 4 - 5 ساعت مطالعه کاری نکردم و فقط و فقط پول هایی که داشتم رو هدر دادم. کل سرمایم 50 تومن بود که در این 3 سال فقط خوردم و از نظر خودم حرومش کردم و الان 10 تومن دارم ماشینمم بفروشم میشه 40 تومن. باور کنید خیلی خیلی بد کم اوردم بعضی روزها میشه واقعا از این همه فکر و نرسیدن به جایی خسته میشم و نمیدونم باید چیکار بکنم و فقط یه چیزی آرومم میکنه.اونم اینترنت و تکنولوژی که من عاشقشم.واقعا آرومم میکنه. خیلی موقع ها میشه پیش خودم میگم شاید اشتباه کردم عمران خوندم منی که عاشق کامپیوتر و دنیای خودش بودم و هستم.
در مورد مهارت ها بخوام بگم: از نظر عمرانی فقط محاسباتن در حد معمولی خوبه. و در زمینه کامپیوتر کار با انواع نرم افزارها و سیستم عامل ها- نصب و راه اندازی شبکه های خانگی - اداری - محلی و اینترنت که هرچی که بخوام میتونم نیازهای خودم و اطرافیان رو در هر زمینه ای برطرف کنم.
از نظر من روزی 8 تا 9 ساعت واسه کسی کار کردن هدر دادن وقته. وققتی که میتونه مال خود آدم باشه برنامه ریزی کنه به کارها و ورزش و تفریحش برسه.
واسه همین میخوام واسه خودم کار کنم برنامه زندگیم دست خودم باشه. چون از نظر من ما به این دنیا اومدیم که کارهایی رو که دوست داریم و علاقه داریم بدون اجبار و دغدغه ای انجام بدیم ولی این وسط واسه هرچیزی لازمش پوله.اگه سیستم به روز تبلت خوب و هرچیز خوب میخوای باید به پاش پول خوب بدی و پول خوب هم از کارمندی بدست نمیاد.
استاد بزرگ و دوستان گرامی- خواهشا حتی شده یه راهنمایی کوچیک بکنین که شاید سر نخ دستم بیاد و بتونم از این وضعی که واسه خودم ساختم در بیام که هرروز از این عذاب وجدانی که بابت پول هدر دادنم و خودم کردم در بیام و بتونم زندگیمو آیندمو خوب بسازم.
ممنون که این متنو خوندین
منتظر نظراتتون هستم.

سلام. اول از همه بگم منم یک جویای کار(آفرینی)هستم و هیچ تخصص و اطلاعاتی ندارم. ولی با خوندن نوشته شما دیدم خیلی حرفاتون مشابه حرفای خودمه و خواستم یه چیزی بهش اضافه کنم

قبول دارید آدم ها نمیتونن خودشون رو درست قضاوت کنن؟حداقل خیلی طول میکشه به اون مرحله برسند!

قضاوت از دو جهت منظورم هست. 1- توجیه نکردن اشتباهات و پذیرش شکست ها. 2- عدم توانایی در دیدن شرایط بصورت عادلانه و منطقی(بدون احساسات) و تصمیم گیری صحیح در موارد و مواقع ضروری و حساس.
و توی این موارد تنها راه اینه که از یک مشاور خبره و یا فردی که شرایط اونهارو میفهمه و میتونه به عنوان یک فرد خارج از گود، همه شرایط رو ببینه و نظر بیطرفانه بده کمک گرفت(مثل یک مربی کشتی که هم حریف شاگردش رو داره خوب میبینه و هم خود شاگردش رو(چیزی که خود شاگرد از دیدنش عاجزه) و این خیلی مهمه که یکی باشه که وضعیت آدم رو از بیرون بتونه کامل ببینه و نظر کارشناسی و دقیق و بیطرف بده.)

غرض از گفتن این مقدمه طولانی اینکه، این تفکر که 8 ساعت کار کردن برای دیگران به دردنمیخوره خیلی خوبه، ولی باید تفکر جایگزینش موجود باشه یا خیر؟ شما تا وقتی مطمئن نشدید از کار "الف" برید بیرون میخواید وارد کار "ب" بشید، چرا کار الف رو رها کردید؟
حالا به فرض یک نقشه هایی داشتید که پس از رها کردن دیدید نقشه هاتون عملی نمیشه، چرا سراغ یک کار موقتی و جایگزین(حداقل فقط به نیت کسب تجربه و پیدا کردن لینک!!) نرفتید؟

البته مطالعه کار خیلی خوبیه، ولی بشرطیکه هدفمند و نظام مند و از روی برنامه باشه. مطالعه بدون برنامه هیچ نتیجه ای جز وقت تلف کردن نداره (دقیقا مثل دانشگاه میمونه که شما 30-40 تا کتاب بصورت پراکنده میخونید و یه لیسانس میگیرد که آخرشم به هیچ دردی نمیخوره و واقعا نمیشه باهاش کار کرد چون دانشگاه های ما هم بدون برنامه و فقط برای معرفی و آشنایی با یک رشته ، یکسری کتاب رو درس میدن و آخرشم یک تیکه کاعذ!).
اما اگر دانشگاه میمود همون روز ثبت نام در دوره لیسانس(حالا 2 ترم جلو و عقب) برای هر دانشجو پروژه معرفی میکرد و هرکس باید انتخاب میکرد و تا آخر تحصیلش هر واحدی که برمیداشت رو طوری انتخاب میکرد که به کار پروژه نهاییش بیاد، دیگه لیسانس یک ورق کاغذی نبود و یک رزومه کاری به شمار میرفت!

متاسفانه ماها موقع مطالعاتمون هم همینطوری عمل میکنیم و فقط یکسری مطالب پراکنده و جزیره وار میخونیم که عملا نمیشه باهاشون کار کرد! و یا دائم این شاخه به اون شاخه میکنیم!
بنظرم اگر مطالعات این چند سالتون هدفمند و پروژه محور بوده الان دیگه جای وقت تلف کردن نیست و باید پروژه تحقیقاتیتون رو عملی کنید. اما اگر اینطور نبوده، یکبار برای آخرین بار تصمیم بگیرید که علاقه شما در چه کاریست؟ چه کاره باشید اعنا میشوید و برای اینکه سر آن کار بروید بی تابی خواهید کرد؟

شما گفتید علاقه تان کامپبوتر است. ولی کامپیوتر خودش یک دنیای بی انتهاست. و همچین وضع خوبی هم در مملکت ما ندارد(چون با نبود قانون کپی رایت و همچنین نبود زیرساخت های تولید قطعات الکترونیک، چه در نرم افزار و چه سخت افزار بازار کار بسیار محدود و فشرده و تقریبا بدون پول است!!). البته همیشه کارهای خیلی تحصصی و یا خیلی خلاقانه برایش مشتری پیدا میشود ولی توی بازار ایران از بیل گیتس و استیو جابز شدن خبری نیست!(من دو فوق لیسانس کامپیوتر و الکترونیک دارم و در این زمینه خیلی کار کردم!!).
همچنین کامپیوتر به نصب کردن نرم افزار و کار کردن با آن و راه اندازی شبکه های لوکال محدود نمیشود! کامپیوتر اینقدر تخصصی و عمیق و گسترده است که من به شما بگویم : "ما حتی یک برنامه نویس هم در ایران نداریم!". در زمینه سخت افزار هم که بهتر است بگویم با این اوضاع نه تنها نداریم، بلکه نخواهیم داشت (فکر کنید کسی بخواهد با اینتل یا حتی AMD یا اصلا کمپانی های تقلب کار و کپی زن چینی رقابت کند!! اروپایی ها هم دیگر کنار کشیدن از این گود!).

ولی لابد از همه شنیده اید که از قدیم تا امروز بازار بساز و بفروش در ایران همیشه رونق داشته!
و چه بسا خیلی از همین کامپیوتری ها و برقی ها و پزشک ها و .... و .... همه بساز و بفروش شده اند! چون کشور ما تا دلت بخواهد ملک کم دارد و تا 20 سال آینده هم هرچی بسازند بازم کم است! رشته شما هم که مربتط است. بنظرم از ساخت کوچک و مشارکتی شروع کنید و به انبوه سازی و ساخت سالن ها یا بنا ها و سازه های خاص و تخصصی بپردازید. بازار ایران هم تمام بشود بازار کشورهای بدبخت جنگ زده اطراف ما تا دلتان بخواهد کار هست و تا نوه های شما این راه رو میتونن ادامه بدن!

خلاصه مطلب اینکه ، من نمیگم سمت کامپیوتر نرید، فقط خواستم بگم کامپیوتر کلیپ های تبلیغاتی نیست که نایکل جردن و نمیدونم هزارجور آدم مختلف بیان و الکی بگن ما برنامه نویس شدیم و چقدر کول هست و شما هم بنویسید و ....... اینا همش بازیه و پشت پرده هایی داره و همش تبلیغاته! راه هم برای امتحان کردن بازه ولی وقتتون هدر میره.

توصیه من اینه کار مرتبط با رشته تون رو به طور جدی استارت کنید و در کنارش اگر به کامپیوتر علاقه دارید مطالعه کنید و پروژه بردارید و اگر دیدید جواب میده به راجتی exchange کنید!(حتی میتونید کار ساخت و ساز رو هم نگه دارید در کنار کامپیوتر)
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , ashkan_dan , nira , mosafer63
02-10-2015, 03:13 PM
ارسال: #202
(01-21-2015 10:51 AM)لیلاکرانی نوشته شده توسط:  
(07-22-2013 11:28 PM)jujushow نوشته شده توسط:  
(07-22-2013 11:20 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  ما دین خود را در این تایپیک ادا کردیم. متاسفانه چند نفری استفاده کردند و بقیه عزیزان در پی مطالب جدیدتر رفتند.
عزیزانی که پیگیر این تایپیک بودند و هستند توجه فرمائید. من با اطمینان کامل عرض میکنم پیگیری این تایپیک و توجه به تمرینات آن می تواند زندگی تک تک شما را زیر و رو نماید.

تمامی مطالبتون رو با لذت مطالعه میکنم استاد 10_004

من عاشق مطالب زیباتون هستم آرامش خاطری که با خوندن این جملات میگیرم قابل وصف نیست سپاسگزارم

دختر گلم , موفقتر باشی

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: alirezahz
05-22-2015, 04:11 PM
ارسال: #203
سلام مطالبتون عالیه استاد!
05-28-2015, 06:27 PM
ارسال: #204
موافقم و حتما پیشنهاد می کنم کتاب رابرت کیوساکی در باره قدرت نگرش اهرمی رو مطالعه بفرمائین.
 تشکر شده توسط: iranboy
05-30-2015, 01:53 PM
ارسال: #205
سلام به همگی
من به مقدار زیادی زمین در شهر میمه اصفهان که 100 کیلومتر با اصفهان فاصله داره دارم
دنبال اینم که خط تولید هر چی (ترجیحا مواد غذایی) راه اندازی کنم کسی میتونه کمک کنه؟؟؟
سرمایه هم ترجیحا نمیزارم
06-22-2015, 10:16 PM
ارسال: #206
سلام
فکر میکنم جای درست این مطالب اینجا بود که من البته جای دیگه مطرح کرده بودم اما بازم نمی دونم!
ازتون کلی انرژی می گیرم. ممنون میشم که به من هم کمک کنید من واقعا نیاز به یک مشاور و راهنما دارم
من 30 سالمه و واقعا نمی دونم چیکار می خوام بکنم.اگه بحث علاقه باشه باید بگم همه این کارهایی که می گم رو دوست دارم.کلا من کار کردن رو خیلی دوست دارم.

من یک نقاش ، تصویرساز و طراح گرافیک هستم
فوق لیسانس هنر از دانشگاه سراسری هنر تهران دارم
10 ساله که حرفه ای کار می کنم
به طور مداوم کار تدریس هم انجام داده ام(هم کنکور هنر لیسانس و ارشد، هم هنرستان و دانشگاه، هم تدریس طراحی و نقاشی، هم نرم افزارهای گرافیکی و ..)
همیشه برای شرکتهای مختلف کار کردم. و واقعا خسته ام و دوست دارم برای خودم کار کنم.اما اصلا نمی دونم چطوری می تونم مشتری جذب کنم. نمیخوام ی دفتر تبلیغاتی بزنم (حداقل فعلا نمیخوام) می خوام تو خونه کار کنم.اصلا علاقه ای به کارهای هنری بازاری ندارم و دوست دارم تا جاییکه ممکنه کارهای حرفه ای و خاص انجام بدم. از پس کار طراحی حرفه ای برمیام ولی مسئله اینه که اکثر مشتریها کارهای بازاری و چیزی که زیاد دیده باشن و .. دوست دارند مگر اینکه بخوام واسه شرکتهای معتبر کار کنم که سفارش گرفتن از اونها هم نمیدونم چجوریه
کلا از بازاریابی چیزی نمیدونم ولی البته علاقه مندم فقط نمی دونم چجوری باید شروع کنم.
کارهایی که بلدم و شخصیتی که دارم: (که تو بعضی هاشون تجربه حرفه ای دارم و تو بعضی ها نه):
طراحی گرافیک(لوگو . پوستر، ست اداری . ...همه زمینه ها)
تصویرسازی برای تمامی گروههای سنی
نقاشی
نقاشی دیواری و نقاشی موزاییک/هم طرح از خودم و هم اجراکاری
چاپ دستی (روی پارچه و ...)
شناخت خیلی خوب رنگها و ترکیب بندی (مشاور خیلی خوب برای دکوراسیون داخلی)
تدریس کنکور هنر لیسانس و فوق لیسانس حتی تضمینی
تدریس نرم افزارهای گرافیکی
تدریس طراحی و نقاشی
عکاسی (عکاسی پرتره، صنعتی و ...
تدوین فیلم
طراحی صحنه فیلم و تئاتر
نوشتن نقد هنری، مقاله،استیتمنت، پایان نامه،..
طراحی دستی خیلی خوب و قوی، انیمیشن، نقاشی دیجیتال، طراحی شخصیت
قدرت یادگیری بسیار خوب+ علاقه زیاد به یادگیری تقریبا تو بیشتر زمینه ها
روابط عمومی خوب+ صادق بودن+ احترام به دیگران+بسیار مهربان و دلسوز+ عاشق کار کردن
البته آشپزی و شیرینی پزی و کار کافه رو هم خیلی دوست دارم . حتی یک بار چند هفته ای رفتم توی یک قنادی کار کردم.
گاهی هم فکر می کنم که یک آموطگاه هنرهای تجسمی تاسیس کنم اما پول جا ندارم
گاهی هم تو فکر تاسیس یک هنرستان یا مهدکودک هستم!
گاهی هم دوست دارم یک گالری هنری تاسیس کنم اما نه پولشو دارم و نه روابطشو!
گاهی هم می خوام یک نشریه و مجله ...
البته به گردشگری، هتلداری، رستوران، کافه، سوپرمارکت هم خیلی علاقه دارم
ولی هیچ سرمایه ای ندارم

یعنی من الان واقعا گیجم سردر گم شدم
به نظرتون با این چیزهایی که گفتم چطوری می تونم میلیاردر بشم و از کجا باید شروع کنم؟؟
ببخشید که اینقدر طولانی شد
 تشکر شده توسط: iranboy , Fela.Want
07-16-2015, 05:11 PM
ارسال: #207
سلام و خداقوت 10_004
من تازه با این انجمن آشنا شدم و شروع کردم به خوندن مطالب این بخش و الان صفحه 8 هستم .9_003 الان اینجوریم IdeaA00 (13)Smile
چیزی که برام خیلی جالبه اینه که گاهی آدمهای اطرافمون ، همون هایی که خیلی ادعای رفاقت میکنن Dodgyو حتی گاهی خانوادمون با حرف های نسنجیده شون و گرفتن اعتماد به نفس ما، مانع از پیشرفت ما که میشن هیچ که گاهی ما رو چند قدم هم عقب میبرن Undecided.... ولی حالا ، اینجا ، کسی پیدا شده که نه ما رو میشناسه و نه شاید هیچوقت ما رو بشناسه ولی وقت میزاره ، امید میده ، راهکار میده، و از همه مهمتر اینکه به ما ایمان داره و باورمون داره .... 10_00410_004و این من رو به آینده های نزدیک امیدوار میکنه....و واقعا چقدر حیفه که بعضی ها راحت و سرسری از روی این مطالب میگذرن و درواقع به خودشون بد میکننHuh واقعا چرا ؟؟؟
 تشکر شده توسط: iranboy , Fela.Want , سعید م
07-17-2015, 02:13 PM
ارسال: #208
سلام و خسته نباشید
من میخواستم یه دفتر دکوراسیون داخلی بزنم ولی از نظر فنی زیاد حرفه ای نیستم . اگه میتونید کمک کنید
07-26-2015, 05:50 PM
ارسال: #209
اینجا جای مسخره بازی نیست که
07-28-2015, 11:26 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-28-2015 11:26 AM، توسط سویل94.)
ارسال: #210
(07-05-2013 10:41 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  بارها این سئوال توسط عزیزان در انجمن مطرح می شود و عزیزانی هم هستند که در پیام خصوصی راهنمائی میخواهند.
چگونه کاری را باید شروع کرد؟
جهان آگهی: نمی دانم.
سئوال کننده : جهان آگهی این هم شد جواب؟
جهان آگهی: خوب پس به دقت مطالعه فرمائید.این مطلب بارها و بارها تکرار شده ولی شوک کاری را فقط در عده ای از عزیزان وارد کرده است.
یکی بود یکی نبود . غیر از خدا هیچکس نبود. چند جوان که می خواستتند کاری را شروع کنند. آمدند پیش جهان آگهی سئوال خود را برای راهنمائی پرسیدند..
جهان آگهی پیرمردی است شوخ25r30wi و چشم زاغ Smileکه همیشه لبخندی بر لب دارد Smileو موقع صحبت کردن بیشتر می خندد 25r30wiتا صحبت کردن.
بله داشتم عرض میکردم: جهان آگهی گفت: عزیزانم اول فکر کار نباشید بلکه پیش مقدمه آنرا بگذرانید.
گفتند : پیش مقدمه دیگر چه صیغه ای است؟
گفت : خواهش میکنم. تقاضا میکنم برای رسیدن به موفقیت یک الی سه ماه تایپیکهای روانشناسی انجمن را مطالعه فرمائید. اعتماد بنفس - تغییر نگرش - نوشتن هدف و.....
این می شود پیش مقدمه.
حالا این پیش مقدمه چه تاثیری دارد؟
اعجاز میکند. ذهن را آماده پذیرش موفقیت میکند. دید کاری را باز میکند.ایده های عالی را به ذهن تلقین میکند و در نهایت شروع هر کاری که امکان فعالیت دز آن رشته را دارید و تبدیل این کار به کارهای بزرگتر با آگاهی از ترفنده های آن.
نظر شما چیست؟
البته باز خدمت می رسم.

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
من ساکن تبریزم و در زمینه خیاطی و طراحی لباس تخصص دارم .قبلا تولیدی لباس داشتیم ولی به دلیل عدم بازاریابی خوب موفق نشدیم.تمام چرخها و وسایل تولیدی را دارم ولی نمیدانم چه کاری مناسب و پر درامد است البته روبالشی و بقچه های زیپ دار به نظرمکار مناسبی است
میخواستم راهنمایی بفرمایید
 تشکر شده توسط: iranboy
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک کنید چجوری و چه کاری رو شروع کنم Magic Man73 5 2,833 08-11-2023 07:13 AM
آخرین ارسال: Abbas Davoodi
  فروشندگان لباس بچه گانه ...اگر مایلین بیاین باهاتون کار دارم melisa20 11 5,578 12-10-2022 05:30 PM
آخرین ارسال: bmtips
  راهنمایی در مورد فروش پروژه کسب و کار انلاین ali.nademi 2 1,384 02-28-2022 11:28 AM
آخرین ارسال: avideh
  ایده هایی برای کار لئوپارد 31 10,903 04-03-2020 03:24 PM
آخرین ارسال: Pourizari
  من هم شروع کردم : تایپ در منزل 369369 26 10,317 10-19-2019 05:11 PM
آخرین ارسال: Shadi.t
  شروع طوفانی 19 کالا rdelavari 2 3,234 09-03-2019 12:37 AM
آخرین ارسال: Mohsen058
  شروع کار با یک باب مغازه mounessi 1 1,243 08-24-2019 09:45 AM
آخرین ارسال: rezaya2938
  ما هم شروع کردیم...تولید و پخش میوه خشک mohsenspring 117 51,057 08-19-2019 12:30 PM
آخرین ارسال: رسول نوری
  راه اندازی کسب و کار با پانصد میلیون تا یک میلیارد شاهین توکلی نژاد 16 4,967 08-01-2019 11:16 PM
آخرین ارسال: ابولفضل1366
  من شروع کردم و طی 6 ماه بیش از صد میلیون گردش مالی داشتم mortaza_max 18 15,219 10-22-2018 06:17 PM
آخرین ارسال: Y.s1980
  راهنمایی در خصوص شروع یک کار... start-job 3 1,502 07-25-2018 05:45 PM
آخرین ارسال: 0946725616
  ما هم شروع کردیم... پخش عمده چای sir-mahyar 30 7,727 07-16-2018 06:28 AM
آخرین ارسال: یاسمین اکبری
  شروع کردیم mohsenatu92 0 799 05-05-2018 07:37 AM
آخرین ارسال: mohsenatu92
  شریک شدن در محل برای کاهش هزینه مکان کار در تهران spz 1 462 04-29-2018 02:46 PM
آخرین ارسال: فیفتی
  منم شروع کردم، بازسازی و نوسازی ساختمان حمید رضا غ 91 18,763 04-17-2018 12:50 PM
آخرین ارسال: marjan.raad
  میخوام پخش مواد غذایی رو شروع کنم راهنمایی کنید aas 18 57,157 02-15-2018 08:38 AM
آخرین ارسال: farda20032020
  منم شروع کردم-ساخت و ساز در تهران mohamad021 98 21,635 02-04-2018 04:54 PM
آخرین ارسال: Sana5252
  هر روز شروع دوباره 214 0 673 12-23-2017 01:05 PM
آخرین ارسال: 214
  میخوام تیغ و فندک و خورد و ریز سوپر مارکت پخش کنم .لطفا راهنمایی jaber.j 9 1,966 12-08-2017 09:13 AM
آخرین ارسال: jaber.j
  منم شروع کردم saeedhasanzadeh 0 820 11-27-2017 11:17 AM
آخرین ارسال: saeedhasanzadeh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS