ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

خود را تست کنید .شما می توانید کارآفرین شوید ؟
زمان کنونی: 04-19-2024, 07:40 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ahmad rezaee
آخرین ارسال: حامد مکانیک
پاسخ: 7
بازدید: 1868

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات : 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
06-20-2013, 03:26 PM
ارسال: #1
بعضی از دوستان شما کارآفرین شده‌اند. کسانی که به این هدف دست یافته‌اند، تقریبا هر روز عکسشان در صفحه اول روزنامه‌ها و وب‌سایت‌ها است.

حتی رییس‌جمهور اوباما هم در مورد این موضوع صحبت مي‌کند. حال سوال این است که آیا شما هم مي‌توانید کارآفرین شوید؟ آیا شما مي‌توانید به میلیون‌ها فردی که هر ساله دل به دریا مي‌زنند و رویای کار آفرینی خود را محقق مي‌کنند، بپیوندید؟ من طی سال‌ها به عنوان یک کارآفرین و حالا به عنوان یک استاد کارآفرینی به این نکته پي برده‌ام که در وجود تمام کسانی که کارآفرین بالقوه هستند، یک میزان حداقلی از جسارت و جربزه وجود دارد. همیشه انگیزه‌ها و محرک‌های قوی وجود دارد که افراد را وادار به راه‌اندازی کسب‌وکار خودشان مي‌کند.
برچسب‌ها: کار آفرینی ، تست
من یک تست 2 دقیقه‌ای آماده کرده‌ام که به شما کمک مي‌کند دریابید آیا یک کارآفرین هستید یا نه؟ فقط جواب بله یا خیر بدهید. با خود صادق باشید و همیشه به خاطر داشته باشید بدترین دروغ‌ها دروغ به خود است.

1 -
دوست ندارم کسانی که توانایی کمتری از من دارند به من دستور بدهند.

2 - دوست دارم خودم را به چالش بکشم.

3 - برنده شدن را دوست دارم.

4 - دوست دارم رییس خودم باشم.

5 - همیشه دنبال راه‌های تازه‌تر و بهتری برای انجام کارها هستم.

6 - دوست دارم عرف متداول را مورد پرسش قرار دهم.

7 - سازماندهی افراد برای پیشبرد امور را دوست دارم.

8 - مردم از شنیدن ایده‌هاي من هیجان زده مي‌شوند.

9 - خیلی کم از خودم قانع و خشنود مي‌شوم.

10 - نمی‌توانم بی‌تحرک و ساکن بنشینم.

11 - مي‌توانم در سختی‌ها گلیم خودم را از آب بیرون بکشم.

12 - شکست در کار خودم را به پیروزی در کار دیگران ترجیح مي‌دهم.

13 - با مشاهده مشکلات آماده‌ام به درون آن شیرجه بزنم.

14 - فکر مي‌کنم سگ‌هاي پیر هم مي‌توانند حقه‌هاي تازه یاد بگیرند (اشاره به یک ضرب‌المثل انگلیسی دارد که مي‌گوید شما نمي‌توانید به یک سگ پیر حقه‌هاي تازه یاد بدهید - مترجم).

15 - افراد خانواده‌ام کسب‌وکار خودشان را راه مي‌اندازند.

16 - دوستانی دارم که آنها نیز کسب کار خودشان را دارند.

17 - وقتی در حال رشد بودم، بعد از مدرسه و در تعطیلات کار مي‌کردم.

18 - از فروختن چیزها دچار هیجان زیاد مي‌شوم (آدرنالین خونم بالا می‌رود).
19 - با کسب نتایج شادمان مي‌شوم.

20 - مي‌توانم تست‌هاي بهتری ازآیزنبرگ طراحی کنم.

اگر شما به 17 یا بیش از 17 تا از این سوال‌ها پاسخ مثبت داده‌اید، به فیش حقوقی تان نگاه کنید. اگر شرکتی که آن فیش حقوقی را صادر کرده تحت مالکیت شخصی خودتان نیست وقت آن است که یک بررسی مجدد روی انگیزه‌هاي خود انجام دهید: آیا قرض‌هایی برای ادا کردن دارید؟ یا فرزندی در دانشگاه؟ کمک خرج مي‌دهید؟ مي‌خواهید زندگی را آسان بگیرید؟ شاید بهتر باشد کمی صبر کنید. آیا شما مقدار کمی پس‌انداز در بانک دارید و چند تا کارت اعتباری؟ آیا شما یک همسر، یک شریک، دوستان یا فرزندانی دارید که شما را تشویق کنند؟ اگر چنین است در فکر این باشید که چه نوع کسب‌وکاری مي‌خواهید راه بیندازید. مهم نیست در چه سنی هستید: تحقیقات «بنیاد کافمن» نشان مي‌دهد که افراد بالای 50 سالی که کسب‌وکار خودشان را راه مي‌اندازند، به صورت روز افزونی در حال افزایش است. با افرادی که دل به دریا زده‌اند، صحبت کنید و چگونگی طراحی و ارائه یک محصول یا خدمات را یاد بگیرید. در مورد کارگاه کوچکی که احتمال دارد آن را بخرید، فکر کنید و با افرادی که دوست دارید با آنها همکاری کنید و نیز مشتریان احتمالی آینده صحبت کنید.

«دوست دارم ریسک کنم» در لیست کارآفرینان نیست. افراد با انتخاب یک سبک زندگی پرخطر کارآفرین نمي‌شوند. در واقع آنچه آنها انجام مي‌دهند، انتخاب بین دو نوع ریسک متفاوت یعنی کارآفرینی در برابر حقوق بگیری است. چیزهایی که آنها در باره حقوق بگیری دوست ندارند، شامل ریسک یک شغل یکنواخت و ملال‌آور، ریسک کار کردن برای یک رییس بد، فقدان استقلال، نداشتن کنترل روی سرنوشت خود و یا اخراج شدن از کار است. همچنین چیزهایی که آنها در مورد کارآفرینی مي‌ترسند، عبارتند از: شکست‌هاي احتمالی، نااطمینانی مالی، خجالت و شرمساری و از دست دادن سرمایه. نهایتا باید دانست کسانی کارآفرین مي‌شوند که اعتقاد دارند توانایی‌هاي آنها شامل قدرت رهبری، ابتکار، شهامت،

سخت کوشی و دارایی هایشان مانند پول، نیروی عقلانی، اطلاعات و دسترسی به مشتریان به طور قابل ملاحظه‌ای ریسک کار آفرینی را کاهش مي‌دهد. نهایتا اینکه ریسک یک مساله کاملا شخصی است؛ چیزی که برای من ریسک دار است، لزوما برای شما نیست.«مي‌خواهم ثروتمند شوم» نیز در لیست کارآفرینان نیست. در شرایط مساوی -اگرچه این شرایط در دنیای واقعی به ندرت اتفاق مي‌افتد - معمولا کسانی که کسب‌وکار خودشان را راه مي‌اندازند، پول زیادی به دست نمي‌آورند؛ اگر چه برخی از آنان نیز در این زمینه به موفقیت چشم‌گیری نایل مي‌شوند، اما منافع روانی شامل استقلال، به رسمیت شناخته شدن، هیجان، خلاقیت و چالش، کارآفرینی را با ارزش مي‌کند.
منبع: Harvard Business Review

نویسنده: دانیل آیزنبرگ

هر روز فرصت های بیشتری برای ثروتمند شدن ایجاد می شود
برای تماس و مشاوره با من می توانید پیام دهید
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: soltan_sal , alireza091111 , REZA HAJISALIMI , tondar12 , sinior , sir-mahyar , minoo , habib1400 , mir abbas , ima , sinap , pooya 90
06-20-2013, 06:12 PM
ارسال: #2
RE: خود را تست کنید .شما می توانید کارآفرین شوید ؟
12 !!!!
 تشکر شده توسط: ahmad rezaee , mir abbas
06-20-2013, 07:44 PM
ارسال: #3
15!
....

ارتباط با من
HeartHeart
06-20-2013, 08:12 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 06-20-2013 08:14 PM، توسط sinior.)
ارسال: #4
17 .....

البته دقیق نمیشه گفت
چون یکی دو تا از سوالا بعد منفی داشتن

12_00210_004
06-20-2013, 10:59 PM
ارسال: #5
ما هم شدیم 18-19
دیگه باید کارافرین شد
شاهرخ ظهیری-بهروزفروتن-احمدحلت برید کنار کارافرین جذیذی اومده Smile
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: mir abbas , ahmad rezaee
06-20-2013, 11:30 PM
ارسال: #6
روند صعودی نشون میده نفر بعدی امتیازش باید 21-22 بشه !
 تشکر شده توسط: mir abbas , ahmad rezaee
12-25-2014, 10:59 PM
ارسال: #7
16تابعضی از سوالها چند بعد را درنظر میگیرند وجواب دادن یه مقدار سخته
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ايا همه می توانند کارآفرين باشند mohammad62 0 676 10-17-2012 04:45 PM
آخرین ارسال: mohammad62
  ویژگیهای مشترک انیشتین و کارآفرین ها ! mosafere55 0 855 12-20-2011 12:15 PM
آخرین ارسال: mosafere55

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS