ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

کنترل ذهن به وسیله متد سیلوا و فواید آن در سلامت،کار و زندگی شخصی
زمان کنونی: 05-27-2024, 11:35 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: sina3965
آخرین ارسال: sina3965
پاسخ: 8
بازدید: 3708

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امیتازات : 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
06-01-2013, 03:14 PM
ارسال: #1
بسم الله الرحمن الرحیم
مقدمه :
با سلام خدمت دوستان،بعد از مدتها امروز و فردا کردن بالاخره فرصت شد تا مطالبی رو که در نظر داشتم تحت عنوان متد کنترل ذهن سیلوا با شما عزیزان در میون بذارم ولی ذکر چند نکته رو ضروری میدونم اول اینکه بنده به دو دلیل نمیتونم تمام مطالب این چند کتابی که در این زمینه نوشته رو عینا تو این تاپیک قرار بدم 1- بخاطر اینکه فرصت نمیکنم بیش از 1000 صفحه مطلب رو براتون قرار بدم و از طرفی شما هم حوصله و وقت خوندن این حجم مطلب رو ندارید ولی سعی میکنم نکات مهم و کلیدی رو حتما براتون قرار بدم 2- به دلیل رعایت حق مولف که در ایران اصلا رعایت نمیشه و اکثر این مطالبی که در ادامه مطلب میان چیزهایی هستن که خودم از کتاب ها یاد گرفتم و یا تجربه های شخصیم هستند. و توصیه موکدم هم اینه که شما خودتون کتاب هایی که ذکر میشه رو بخونین و از منابع اصلیش استفاده کنین چون این کتاب ها به روش همین متد نوشته شده و اجازه میده که کلمات رو کاغذ به جریان دربیان پس شما هم با خوندن کتاب ها بذارین این کلمات در وجودتون جریان پیدا کنن و قصد بنده سیراب کردن شما نیست(گرچه جوینده دانش هیچوقت سیراب نمیشه)بلکه میخوام با ذکر این مطالب بیشتر تشنه بشین و برید کتاب ها رو بخونینBlush
اول خواستم تو دو موضوع بحث رو ادامه بدم یکی بحث های نظری،یکی بحث های عملی ولی دیدم که نمیرسم مطالب رو در دو موضوع ارسال کنم برای همین دیدم به تدریج بحث رو همراه شما عزیزان پیش ببرم بهتره .

[/font][/font]
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: dara , GreatNavid , mfatemi64 , خانم میلیاردر , کامیار کاظمی , bitumen , Haavin , sajjad , iranboy , makok
06-01-2013, 03:47 PM
ارسال: #2
RE: کنترل ذهن به وسیله متد سیلوا و فواید آن در سلامت،کار و زندگی شخصی
خب میریم سر اصل مطلب که امواج مغزی چیه ومطالب مربوط به اون ،متد سیلوا چیه ،اصولش وهمینطور طرز کارش به چه صروت هست؟
ابتدا بایدخدمتتون عرض کنم که مغز در طول شبانه روز به صروت منظم در طول موج های خواصی فرکانس از خودش منتشر میکنه به فرض مثال: در هنگام بیداری و هوشیاری کامل بین 15 تا 20 ارتعاش انرژی مغزی تولید میکنه که به سطح بتا شهرت داره ،بعد از اون 7 تا 14 سیکل در ثانیه است که به سطح آلفا شهرت داره و سطوح پپایین تری بین 7 تا نیم سیکل که به ترتیب تتا و دلتا گفته میشن. ما با امواج آلفا کار داریم و باید اون رو در کنترل خودمون در بیاریم که روش هاش در بخش های بعدی تضیح داده میشن. درباره آلفا باید بگم که همون حالت بین خواب و بیداری هست که همه ما بارها واردش شدیم .حالا که بیشتر با امواج مغزی آشنا شدیم میخوام فواید حالت آلفا رو با ذکر چند مثال براتون روشن تر کنم . تابحال دقت کردین که افراد مسن چرا اینقدر چرت میزنن یا خود شما چه دلیل داره زمانی که خدای ناخواسته به کسالتی دچار میشین اصلا حوصله کاری ندارین و فقط علاقه به استراحت دارید؟ چون بدن شما در حالت آلفای مغزی میتونه راحتی مشکلات خودش رو برطرف کنه و دست به ترمیم خودش بزنه.تابحال شاید بعضی از دوستان پرسن چرا این موضوع رو در این انجمن و این بخش قرار دادی؟و زیاد هم از صحبت های بنده سر در نیاورده باشین که تفکر مثبت چه ربطی که امواج آلفا داره بهتون حق میدم اما پاسخ سوال اول اینه که خب بهترین انجمن برای این موضوع همین انجمن مربوط به تفکرات مثبت هست و جواب سوال دوم هم در ادامه میاد.
بنده به این علت بحث رو از امواج مغزی شرع کردم تا پیش زمینه ای باشه برای مطالبی که میخوام خدمتتون عرض کنم. افکاراصولا به دو دشته مثبت و منفی تقسیم بندی میشن.افکار منفی یا به قول دستان موج منفی به نقل از خوزه سیلوا ،نگارنده کتاب دستان شفابخش چیزی حدود 7 متر(شعاع 7 متر) برد دارن که البته بنده وسیله ای برای آزمایش این ادعا پیدا نکردم و همینطور امواج مثبت برعکس امواج منفی بردی نامحدود در زمان و مکان دارن یعنی شما لازم نیست در فاصله نزدیکی از شخصی که میخواین کمکش کنین قرار داشته باشین بلکه میتونین از اون سر دنیا با ذهن هرکسی که میخواین ارتباط برقرار کنین(توضیحاتش بعدا ارائه میشه)در این مورد بنده به امید خدا دارم یه آزمایش رو انجام میدم هر موقع نتیجش معلوم شه با دوستانی که علاقه دارن در این زمینه کار کنن در میون میذارم.
ادامه دارد

تشکر شده توسط: dara , GreatNavid , zoofanoon , mfatemi64 , خانم میلیاردر , مهران 313 , mohsenspring , کامیار کاظمی , bitumen , alireza091111 , Haavin , sajjad , iranboy , soltan_sal , jujushow , makok
06-01-2013, 07:56 PM
ارسال: #3
در پست قبلی درباره دسته بندی انواع افکار به مثبت و منفی و میزان تاثیر گذاری از لحاظ فاصله مکانی مطالبی رو عرض کردم حالا وقتشه که درباره تاثیر این افکار در ذهن و بدن انسان توضیح بدم البته اینم باید بگم ترتیب مطالبی که بنده خدمتتون عرض می کنم براساس کتابهای : دستان شفابخش،کنترل ذهن،مدیر روشن بین هرسه اثر خوزه سیلوا هستن و حالا سعی میکنم نکاتی رو که مهم هستن از دستان شفابخش که برای درمان بیماری ها کاربرد داره براتون عنوان کنم بعد برم سراغ مباحث اصلی کتاب های دیگه. مسئله خیلی مهمی که همه دوستان باید بدونن اینه که ذهن انسان از آغاز تولدش شروع به یادگرفتن و برنامه پذیری میکنه اگه دقت کنین خیلی از کارها رو به صورت غیر ارادی انجام میدین به فرض مثال شما وقتی از خواب بیدار میشین ،دست و صورتتون رو میشورین بعد صبحانه میخورین و ... که اینها با مرور زمان در ذهن به عادت تبدیل میشه که همون برنامه ریزی نام داره. حتی همین برنامه ریزی خیلی کوچیک میتونه زندگی شما رو برای همیشه تغییر بده. به این کلام مولا علی (علیه السلام)دقت کنین:مواظب افکارت باش که گفتارت میشود،مواظب گفتارت باش که رفتارت میشود،مواظب رفتارت باش که عادتت میشود،مواظب عادتت باش که سرنوشتت میشود.این چند جمله تقریبا به اندازه یه کتاب حرف برای گفتن داره. اکثر مشکلاتی که آدمی در طول زندگی با اون روبرو میشه به خاطر همین برنامه ریزی های غلط هستش.و ما روش سیلوا برای همین منظور استفاده می کنیم که برنامه ریزی های غلط رو از طریق تلقین در امواج مغزی پایین(آلفا) اصلاح کنیم و برنامه ریزی های صحیح و مثبت رو جایگزین کنیم . البته باید اینم بگم که تلقین درحالت آلفا ده ها برابر تلقین در حالت بتا(هوشیاری کامل)تاثیر داره که این کار دو فایده برای شما داره ابتدا بدنتون که از دست برنامه ریزی غلط در حالت آلفا رها میشه و به ترمیم خودش مشغوله و دوم اینکه میتونید با تصویر سازی ذهنی اقدام به تغییر این عادت و برنامه ریزی های مشکل ساز کنید.برای شروع کار بایدبا مفاهیمی که لازمه تا قدم های اول رو برداریم آشناتون میکنم.
1-تصویرسازی ذهنی :این کار با تصور یه تفاوت عمده داره،همه ما یه تعریفی از تصور داریم(به تصویر کشیدن چیزی در ذهنتون به صورتی که اطلاع قبلی ازش دارین به فرض مثال مرور یک خاطره)اما تصویر سازی ذهنی کاری بس مهمتر و گاها مشکل تره چون شما چیزی رو که از اون پیش زمینه ذهنی ندارین یا در حافظه تون موجود نیست مثل اینه که شما که تهران هستین بیاین و یه فروشگاه لباس رو در مشهد تصور کنین که کلا خاطره ای ازش در ذهنتون نیست.
2-صفحه ذهنی:تحقیقات نشون داده افراد زمانی که چشمهاشون به سمت بالا قرار داره امواج آلفای بیشتری تولید میکنن (در حدود 20 درجه از خط افق)که به اون صفحه ذهنی گفته میشه برای این کار کافیه مستقیم به روبرو نگاه کنین و یه کم چشم هاتون رو به سمت ابرو ها بالا بیارین.
کاربرد متد سیلوا:در درمان بیماری ها ،افزایش خلاقیت،هوش و تمرکز و حافظه و همینطور تحقیقات علمی نشون داده کسانی که امواج آلفای بیشتری تولید میکنن درصد حدس زدن یک مسئله براشون بسیار بالا خواهد رفت (تا حدود 80 درصد) و... که به مرور با اون ها آشنا خواهیم شد و هدف عمده و اصلی ما اینه که چگونه آلفا بریم و چطور در این سطح بدون اینکه در خواب فرو بریم باقی بمونیم تا از فواید اون بهره مند بشیم.
با بنده همراه باشیدA00 (109)

تشکر شده توسط: خانم میلیاردر , مهران 313 , mohsenspring , کامیار کاظمی , bitumen , babaei , alireza091111 , Haavin , iranboy , mfatemi64 , jujushow , makok
06-09-2013, 09:28 AM
ارسال: #4
سلام

خیلی طولانی شده مطلب بعدی شما استاد

ما همچنان منتظریم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: Haavin , jujushow
06-09-2013, 10:22 AM
ارسال: #5
اولا سلام دویما استاد خودتون تشریف دارین طرف های ما هنوز هندونه نیومده(که بزنن زیر بغلمون) Blushو شرمنده بابت دیر پست فرستادنم چون همیشه وقت کم میارم
حالا میریم که قضیه رو کمی عملی تر دنبال کنیم شما برای اینکه تفکر مثبت و تلقین راحت ترین داشته باشین باید به سطح آلفا مسلط بشین برای این کار چند تا تمرین آسون خدمتتون عرض میکنم لطف میکنین تا 40 روز انجامش میدینHuh البته کار سختی نیست و چند دقیقه وقتتون رو نمیگیره ، بهترین زمان ممکن هم براتون در نظر گرفته شده تا نه از کار و زندگی بیافتین و نه تمرین نیمه تموم بمونه .
1-برای اینکار کافیه وقتی از خواب بیدار میشین اگه لازمه برین دستشویی که این کار دو فایده داره هم اینکه در حالت راحت تری قرار میگیرین هم اینکه خواب دیگه کاملا از سرتون میپره و در یک اقدام احتیاطی یه ساعتی، رو 15 دقیقه بعد تنظیم کنین مبادا خوابتون بگیره از برنامه هاتون عقب بیافتین.
2-در رختخواب دراز بکشید و چشماتون رو ببندید و کمی به سمت بالا (در حدود 20 درجه) قرارشون بدین اونوقت آروم در ذهنتون شروع به شمارش معکوس از 100 تا 1 بکنبن و در بین هر شماره 1 ثانیه هم مکث کنین تا بدنتون کاملا ریلکس بشه.
3-وقتی که به عدد 1 رسیدین لطف میکنین و میاین یه تصویر جذاب و سالم و سرحال از خودتون تصویر سازی میکنین(تصویر سازی ها!!! نه تصور، تعریفشون در بالا اومده) هرچه این تصویر سازی دقیق تر و زنده تر به نظر بیاد بهتره البته حالا لازم نیست دفعه اول حتمایه چیز دقیق باشه و به مرور بهتر میشین تو این کار و صد البته یه تمرین هم برای تصویر سازی براتون میزارم بعد این مطلب.
4-بعد از تصویر سازی که از خودتون داشتین اینطوربه خودتون تلقین کنین: (من همواره ذهن و بدنی سالم را حفظ خواهم کرد و هر روز بهتر از دیروز خواهم بود).
5-خب دیگه تمومه بعد از این تلقین که انجام دادین فقط کافیه در ذهنتون بگین که: (وقتی از 1 تا 5 میشمارم کاملا هوشیار خواهم بودو احساس خوبی خواهم داشت ،احساسی بهتر از قبل).آروم شروع به شمردن از1 تا 5 کنین وقتی به عدد 3 رسیدین دوباره تاکید کنین که : (وفتی به شماره 5 سیدم کاملا هوشیار بوده و احساس خوبی خواهم داشت احساسی بهتر از قبل)
خب تمرین تمام شد
شما اگه پی گیر و دقیق کتاب(خوزه سیلوا) رو بخونین و از دستوراتش پیروی کنین معمولا زودتر از 40 روز به اندازه کافی برای بهره بردن از سطح ذهنی عمیق سیلوا آماده خواهید شد(توجه این مطالب برگرفته از کتاب دستان شفا بخش خوزه سیلوا میاشند).
تا مطلب بعدی خدا یار و یاورتون سعی میکنم هر روز حداقل یه پست بذارم

تشکر شده توسط: bitumen , مهران 313 , خانم میلیاردر , babaei , alireza091111 , dara , Haavin , sajjad , iranboy , soltan_sal , jujushow , makok
06-10-2013, 09:48 AM
ارسال: #6
خب،تمرینات عملی رو با هم مرور کردیم اما یه مسئله مهم این وسط وجود داره که اکثر افراد براشون راحت نیست که 40روز تمرین رو انجام بدن و به عمق لازم در سطح آلفا برسن برای این مشکل یک راه حل وجودداره که به تمرین آرامش مستمر مشهوره که با انجام این تمرین قبل از تمرین اصلی که در پست قبلی خدمتتون عرض کردم سریعتر به عمق لازم خواهید رسید و امواج مغزیتون رو راحت تر کنترل خواهید کرد برای این کار:
در رختخواب دراز بکشید و چشمهاتون رو ببندید ابتدا پوست سرتون رو ذهنا تشخیص بدین و لمسش کنین برای اینکار کافیه به هر عضوی که در این تمرین میاد توجه ذهنی داشته باشین وقتی به پوست سرتون توجه کردین خواهید دید ک هدچار حرارت یا خوارش میشه که علتش افزایش جریان خون در اون منطقه از بدنتون هست،بعد خیلی آروم پوست سرتون رو شل کنید، آروم با عضلات پپیشونی هم همین کار رو انجام بدین،بعد گوش ها ،چشم ها ،ارواره تون رو ریلکس کنید ،بعد زبونتون و سپس گردنتون،بعد همینطور به ترتیب شانه ها ،کتف،بازو ها،ساعد ها ،سپس ستون فقرات و سینه و شکم ،احساس کنین با هر نفسی که میکشین ریلکس تر میشین،سپس ران و زانوهاو ساق و مچ و پنجه و انگشتان پا همگی رو خیلی اروم ریلکس و شل کنید تا تمام بدنتون آرامش مستمر رو تجربه کنه(نکته:البته اینهم بگم این تمرین اختیاری هست و برای کسانیه که میخوان سریعتر به عمق لازم 10 سیکل در ثانیه برسن). خب اینم از تمرین آرامش مستمر ،مطلب بعدی درباره تمرین تصویر سازی ذهنی خواهد بود.10_004
 تشکر شده توسط: مهران 313 , Haavin , sajjad , iranboy , jujushow , makok
06-10-2013, 10:02 AM
ارسال: #7
تمرین تصویر سازی ذهنی:
برای دوستانی که هنوز در مرحله تمرین های صبحگاهی هستن البته این تمرین ضروری نیست ولی انجام دادنش میتونه در تصویر سازی ذهنی کمکتون کنه.این تمرین همانند تمرینات قبلی بسیار آسون هست : برای این کار باید ابتدا تصورتون رو تقویت کنین تا بتونین تصویر سازی ذهنی خوبی داشته باشین(توضیحات تصور و تصویر سازی قبلا ذکر شده) برای این تمرین: خودتون رو مجسم کنین!!! به همین راحتی.منظورم از خودتون فقط مثلا یه تصویر کلی از خودتون نیست ،ابتدا مقابل آینه بایستید ،بعد چند لحظه به صورت خودتون نگاه کنین ،سپس چشماتون رو ببندین و خودتون رو تصور کنین با دقیق ترین جزئیات ممکن،حالاچشماتون رو باز کنین و ببینید چقدر تصورتون با واقعیت مطابقت داره. این کار رو با بقیه اعضای بدنتون مخصوصا دست ها و پا ها تکرار کنین.این نوع تصور چند فایده داره و اون هم اینه که شما در آینده حین تصویر سازی ذهنی بسیار از تصویر خودتون استفاده می کنین و در ضمن کمکتون میکنه راحت تر چیز ها یا افراد دیگه رو تصویر سازی کنین.
ادامه دارد
 تشکر شده توسط: bitumen , مهران 313 , Haavin , iranboy , soltan_sal , jujushow , makok
06-25-2013, 10:47 AM
ارسال: #8
با عرض سلام خدمت دوستان و پوزش بابت اینکه دیر به دیر مطالب جدید رو ارسال میکنم .
تا اینجای مطلب رسیدیم که تمرینات عملی رو خدمتتون عرض کردم . الان نوبت یه تمرین دیگه رسیده که میتونید جای تمرین اصلی که قبلا در بالا ذکر شده انجامش بدین.
1.روی یک صندلی نشسته و کاملا پشتتان را به آن تکیه دهید .سپس در ذهن خود عدد 3 را مجسم کنید . اینطور که ذهنا بگین 3 3 3 و همینطور این کار را با اعداد 2 و 1 انجام بدین،اگه به اندازه کافی ریلکس نشدین دوباره این کار رو تکرار کنین اما اینبار توجه بیشتری به اعداد نشون بدین و اونها رو به رنگی که دوست دارین در بیارین در پایان یه نفس عمیق بکشین و آروم بعد از بازدم بگین(ریلکس) اینطوری به آرامش مورد نظر میرسین . میتونید قبل از این تمرین تمرین آرامش مستمر رو انجام بدین .
 تشکر شده توسط: jujushow , مهران 313 , makok
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاپیکی که از آن انرژی مثبت می گیرید MARYAR 1,099 157,678 12-30-2015 08:11 PM
آخرین ارسال: یک همراه سبز
  خوش آمدید به گروه ... کامیار کاظمی 24 4,369 10-11-2014 06:48 PM
آخرین ارسال: ریحانه سحر
  تغییر عادت منفی به مثبت (از امروز مثبت باشیم) صدفی 4 2,255 05-26-2013 02:09 AM
آخرین ارسال: keshavarz
  به نظر من که خوشبختی, نظر خودت چیست؟ lhm-rostami 1 543 05-09-2013 12:24 AM
آخرین ارسال: MARYAR
  آموزش فکر کردن در روز تفکر mallarme 5 1,497 05-03-2013 11:51 PM
آخرین ارسال: mallarme
  فلسفه زندگی!! minoo 0 591 04-06-2013 01:39 PM
آخرین ارسال: minoo
  در ستایش باور و پشتکار: ۱۳ آدم مشهوری که از شکست‌ نهراسیدند amirabbas 0 645 04-05-2013 11:08 AM
آخرین ارسال: amirabbas
  9 توصیه برای مثبت‌اندیشی در کسب‌وکار صدفی 0 1,346 07-17-2012 01:10 AM
آخرین ارسال: صدفی
  چگونه قدرت ذهن خود را چند برابر كنيم MARYAR 0 1,245 04-09-2012 08:29 PM
آخرین ارسال: MARYAR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS