(مدیران سایت هیچ گونه مسئولیتی در مقابل صحت ادعاهای مطرح شده در تبلیغات ندارند لطفا قبل از هر اقدامی بررسی های لازم را داشته باشید.)

..

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما


ماگستان, اولین و تنهاترین

fekreabi


نمونه قرارداد فروش ملک (مبایعه نامه)
زمان کنونی: 12-12-2017, 07:18 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: jahanagahi
آخرین ارسال: ayatbajelan
پاسخ: 3
بازدید: 27032

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 73 رأی - میانگین امیتازات : 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمونه قرارداد فروش ملک (مبایعه نامه)
09-18-2011, 07:35 PM
ارسال: #1
نمونه قرارداد فروش ملک (مبایعه نامه)
مبایعه نامه

ماده 1 : طرفین قرارداد
1-1- فروشنده/فروشندگان ...................................................... فرزند .............................. به شماره شناسنامه ......................................... صادره از ................................کدملی .................................................. متولد ............................ ساکن .................................................................... تلفن ...................................... با وکالت/قیمومیت/ولایت/وصایت .................................. فرزند ...................... به شماره شناسنامه ........................ متولد .............................. بموجب ................................
2-1- خریدار/خریداران ...................................................... فرزند .............................. به شماره شناسنامه ........................................... صادره از ................................کدملی .................................................. متولد ............................ ساکن .................................................................... تلفن ...................................... با وکالت/قیمومیت/ولایت/وصایت .................................. فرزند ...................... به شماره شناسنامه ........................ متولد .............................. بموجب .................................
ماده 2: موضوع و مشخصات مورد معامله
عبارتست از انتقال ......................... دانگ یک .............................................. دارای پلاک ثبتی شماره .................... فرعی از ............... اصلی قطعه ....................... واقـع در بخش ................ حوزه ثبتی .......................... به مساحت ................................... متر مربع دارای سند مالکیت به شماره سریال .................. صفحه .............. دفتر .............. بنام .................................................................................................. بانضمام .............. دانگ پارکینگ شماره ......................... فرعی و .............. دانگ انباری شماره ....................... فرعی از ................... اصلی طبق سند رهنی شماره ....................... دفتر اسناد رسمی ..................... مورد رهن بانک ..................... دارای حق اشتراک آب / برق / گاز / اختصاصی / اشتراکی / شوفاژ / روشن / غیرروشن / کولر/ تلفن دایر/ غیر دایر به شماره ........................................................................ به نشانی ................................................................... ...............................................................................................................................................
ماده 3 : ثمن معامله
1-3- ثمن مورد معامله به طور مقطوع ........................................... ریال به حروف ........................................................ ریال تعیین گردید .
2-3- همزمان با این توافق مبلغ .............................................ریال معادل ................................................ تومان نقداً/طی چک ............... بانک ....................... شعبه .......................... به فروشنده پرداخت گردید ، باقیمانده ثمن .................................................... ریال در زمان تنظیم سند در دفتر اسناد رسمی پرداخت خواهد شد .
ماده 4 : شرایط مربوط به تنظیم سند
1-4- طرفین متعهد شدند جهت تنظیم سند طبق قرارداد در تاریخ / / 13 در دفتر اسناد رسمی شماره .......................................... حاضر شوند و فروشنده متعهد گردید سند را به نام خریدار یا هر کس که خریدار معرفی نماید انتقال دهد ، در ضمن اجرای تعهد به تنظیم سند از طرف فروشنده بنام انتقال گیرنده بعدی ، موکول به احراز انتقال از طریق ارائه قرارداد می باشد . در صورت عدم حضور هر یک از طرفین در دفتر خانه اسناد رسمی برای تنظیم سند ، گواهی سر دفتر مثبت تخلف نامبرده می باشد .
2-4- عدم ارائه مستندات و مدارک لازم جهت تنظیم سند از طرف فروشنده و عدم پرداخت ثمن توسط خریدار در حکم عدم حضور است و سر دفتر در موارد مدکور مجاز به صدور گواهی عدم حضور می باشد .
ماده 5 : شرایط تسلیم مورد معامله
1-5- فروشنده موظف است مورد معامله را در تاریخ / / 13 با تمام توابع و ملحقات و منضمات آن تسلیم خریدار کند و هر گونه موانع در استیفاء و بهره برداری کامل از مورد معامله را برطرف کند .
2-5- در صورتیکه معلوم گردد مورد معامله به جهت قوه قاهره قابلیت انتقال نداشته و این عامل مربوط به زمان انعقاد مبایعه نامه باشد عقد باطل است و فروشنده موظف است ثمن دریافتی را به خریدار عودت نماید .
3-5- در صورتیکه معلوم گردد مورد معامله به هر علتی غیر از عامل قوه قاهره مانند رهن ، مصادره ، عملیات اجرائی دادگستری و یا اجرای اسناد رسمی ، مستحق للغیر و غصبـی بودن قانونـاً قابل انتقــال به خریـدار نبوده فروشنـده موظف است علاوه بر استرداد ثمن معامله معادل ........................................................... ریال بعنوان خسارت به خریدار بپردازد .
4-5- کلیه هزینه های ناشی از تسلیم مورد معامله بر عهده فروشنده است ، مگر اینکه به صورت دیگری توافق شده باشد .
ماده 6 : آثار قرارداد
1-6- این قرارداد فروشنده را از هرگونه انتقال مورد معامله به هر عنوان و دلیل به غیر از خریدار منع می کند . در صورت تخلف و انتقال به غیر ، خریدار حق خواهد داشت درخواست فسخ قرارداد را نموده و یا با اقامه دعوی ابطال به طرفیت فروشنده و منتقل الیه ، الزام فروشنده را به انتقال مورد معامله بخواهد . در صورتیکه الزام ممکن نباشد خریدار حق فسخ معامله را دارد و فروشنده موظف است کلیه هزینه هایی که خریدار متقبل شده بپردازد و معادل ................................................... ریال بعنوان خسارت تخلف از عدم انجام تعهد به وی پرداخت نماید .
2-6- فروشنده متعهد است قبلاً و یا حداکثر تا زمان مقرر برای تنظیم سند رسمی کلیه مجوزها و مدارک لازم از مراجع مختلف در خصوص مورد معامله از قبیل مفاصاحساب شهرداری ، مالیاتی و غیره را اخذ نماید .
3-6- فروشنده مکلف است کلیه بدهیهای احتمالی در خصوص توابع ، اعیان ، مستحدثات و امکانات موجود در مورد معامله را حداکثر تا زمان تنظیم سند رسمی تصفیه نماید .
4-6- هزینه های نقل و انتقال اعم از دارایی ، شهرداری و بعهده فروشنده است و هزینه حق الثبت و حق التحریر بر عهده ...................... می باشد .
5-6- قیمت توافق شده برای معامله در بند 1 ماده 3 به هیچ عنوان و به جهت نوسان قیمت مورد معامله قابل تغییر نیست و از این حیث حق و ادعایی برای فروشنده یا خریدار متصور نیست .
6-6- کلیه خیارات از جمله خیار غبن به استثنای خیار تدلیس با اقرار طرفین اسقاط گردید .
7-6- در صورتیکه عدم اجرای تعهد از جانب فروشنده باشد وی مکلف است به ازای هر روز تاخیر مبلغ ................................ ریال بعنوان خسارت تاخیر اجرای تعهد به طرف مقابل پرداخت نماید و در صورتیکه ممتنــع خریدار باشد وی مکلف است به ازای هر روز تاخیر مبلغ ..................................... ریال بعنوان خسارت تاخیر اجرای تعهد در وجه طرف مقابل پرداخت نماید . خسارت مذکور علاوه بر انجام تعهد اصلی بوده و با آن قابل جمع است .
ماده 7
حق الزحمه مشاور املاک طبق تعرفه کمیسیون نظارت شهرستان بالمناصفه بعهده طرفین است که همزمان با امضای این قرارداد به موجب قبوض شماره ........... و ........... پرداخت شد .
ماده 8
این قرارداد در تاریخ / / 13 در دفتر مشاور املاک شماره ..................... به نشانی ............................................ ................................. در سه نسخه بین طرفین تنظیم و امضاء و مبادله گردید . مشاور املاک موظف است ضمن ممهور نمودن نسخ قرارداد به مهر مخصوص مشاور ، نسخه اول و دوم را به خریدار و فروشنده تسلیم نماید و نسخه سوم را در دفتر مخصوص بایگانی کند و هر سه نسخه دارای اعتبار یکسان است که با تنظیم سند رسمی از درجه اعتبار ساقط است .
ماده 9
موارد حقوقی مفاد این قرارداد مطابق با مقررات جاری است و تایید می شود .

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری

تلگرام من :
@hoshangghorbanian
09305804639
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: sajjad , mas , toranj63 , mohajer.my , mehdi_bahari_63 , فرهاد قربانی , itpirooz , alibati
09-19-2011, 04:07 PM
ارسال: #2
RE: نمونه قرارداد فروش ملک (مبایعه نامه)
ممنون از مطالب کاربردی و مفیدتون.

ما بهترین درس ها را در زمان سختی ها آموخته ایم !

1059453
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , فرهاد قربانی
08-22-2012, 01:00 AM
ارسال: #3
RE: نمونه قرارداد فروش ملک (مبایعه نامه)
ممنون از سایت جالبتون
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قرارداد شراکت میان دونفر mohammad.maleki 6 17,469 05-21-2015 07:35 PM
آخرین ارسال: bastarkhaki
  نمونه کامل قرارداد کارهای ساختمانی hamid23f 7 11,365 11-19-2013 01:59 PM
آخرین ارسال: pedii
  نمونه قراردادکارگز و کارفرما jahanagahi 8 3,825 05-24-2013 02:15 PM
آخرین ارسال: hamid23f
  نمونه قراداد اجاره jahanagahi 5 2,648 09-26-2011 05:04 PM
آخرین ارسال: jahanagahi

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS