ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

سه گفته از استیو جابز مدیر سابق شرکت اَپِل
زمان کنونی: 05-03-2024, 12:26 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: 3ObHaN
آخرین ارسال: کامیار کاظمی
پاسخ: 4
بازدید: 1415

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امیتازات : 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-08-2011, 01:23 AM
ارسال: #1

۱- من دانشگاه را رها کردم ولی چرا رها کردم شروعش بر می گردد به قبل از تولدم. مادر واقعی من قصد داشت مرا به خانواده ای دیگر بدهد تا بزرگ کنند و می خواست آن زوج حتما دانشگاه رفته باشند پس با یک وکیل و همسرش توافق کرده بود که مرا به آنها بسپارد ولی مدتی بعد از تولدم دریافت پدرخوانده من دبیرستان را هم تمام نکرده است و مادرخوانده من دانشگاه را . ابتدا او از دادن من به آنها سرباز زد ولی بعد وقتی آنها به او قول دادند حتما مرا به دانشگاه خواهند فرستاد قبول کرد که مرا به آنها بسپارد. ۱۷ سال بعد من به دانشگاه رفتم. پدر و مادرم پول کم خرج می کردند که بتوانند خرج تحصیل مرا بدهند . بعد از ۶ ماه دیدم این کار ارزشش را ندارد من نه برای آینده ام برنامه ای داشتم و نه می دانستم دانشگاه چطور می تواند به من در این مورد کمک کند .دانشگاه را رها کردم . تصمیم ترسناکی بود در آن زمان ولی وقتی به گذشته نگاه می کنم یکی از بهترین تصمیم های زندگیم بود. حالا می توانستم کلاسهایی که دوست نداشتم را نروم و به کلاسهایی که دوست داشتم بروم.خوابگاه نداشتم و کف اتاق دوستم می خوابیدم .بطری های کولا را بر می گرداندم تا با ۵ سنت های آنها غذا بخرم .شبهای یکشنبه ۷ مایل پیاده می رفتم تا کلیسا تا یک وعده غذای خوب بخورم . دنبال کردن کنجکاوی و الهاماتم برایم بسیار با ارزش بود . یک مثال می زنم . وقتی دانشگاه را رها کردم به کلاس خطاطی رفتم و با اصولش آشنا شدم . در آن زمان اصلا به فکر کاربرد عملی این اصول نبودم ولی ده سال بعد وقتی داشتیم اولین کامپیوتر مکینتاش را طراحی می کردیم همه اینها به یادم آمد و آنها را در طراحی مک بکار بردم.شما باید به یک چیزی اعتماد داشته باشید : خدا ، سرنوشت ، زندگی ، کارما و .... چون این به شما اطمینان می دهد که دنباله روی دل خود باشید حتی وقتی جاده ناهموار شده است.

۲ - وقتی سی ساله بودم از اپل اخراج شدم . شرایط سختی بود و تا چند ماه نمی دانستم باید چه کار کنم ولی چون عاشق کارم بودم تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم. در آن زمان متوجه این نکته نشدم ولی بعدها فهمیدم اخراج از اپل بهترین واقعه زندگیم بود .در طی 5 سال بعد دو کمپانی نکست و پیکسار را بنیان گذاشتم و با همسرم آشنا شدم .پیکسار الان موفقترین استودیوی انیمیشن در جهان است . نکست را اپل خرید و من به اپل بازگشتم و تکنولوژی که در نکست داشتیم شد قلب تحول در اپل. مطمین هستم اگر من از اپل اخراج نمی شدم هیچ کدام از اینها اتفاق نمی افتاد .داروی تلخی بود ولی بیمار آن را احتیاج داشت .بعضی اوقات زندگی با آجر به سر شما می کوبد ولی شما ایمان خود را از دست ندهید . تنها چیزی که مرا قادر می ساخت راه را ادامه بدهم این بود که عاشق کارم بودم .شما باید کاری که عاشقش هستید را بیابید . زمانی از کار خود راضی می شوید که عالی انجامش دهید و زمانی کاری را عالی انجام می دهید که عاشقش باشید .اگر هنوز پیدایش نکرده اید به جستجو ادامه دهید و دست نکشید.

۳- وقتی ۱۷ ساله بودم جایی خواندم اگر هر روز را طوری زندگی کنی که انگار آخرین روز زندگی توست یه روز حتما همینطور خواهد شد .چنان اثری بر من داشت که در ۳۵ سال گذشته هر روز صبح در آینه به خود می گویم اگر امروز روز آخر تو باشد چه کار می کنی ؟ وقتی دو روز متوالی جوابم نه باشد می دانم که باید چیزی را تغییر دهم . به یاد مرگ بودن مانع ازین می شود که فکر کنی چیزی برای از دست دادن داری .زمان تو محدود است پس دنبال این نباش که با طبق نظر دیگران زندگی کردن تلفش کنی . شجاع باش و دنبال آنچه دلت می گوید برو.

[تصویر: start.gif]

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: mehdi098 , MARYAR , دلشاد حسین پور , kimyya , مهدی گل محمدی , کامیار کاظمی , Haavin
09-09-2011, 02:00 AM
ارسال: #2
RE: سه گفته از استیو جابز مدیر سابق شرکت اَپِل
آقا سبحان اين بهترين جواب به سوال من توي تاپيك يك سوال شغلي بود:
"زمانی از کار خود راضی می شوید که عالی انجامش دهید و زمانی کاری را عالی انجام می دهید که عاشقش باشید .اگر هنوز پیدایش نکرده اید به جستجو ادامه دهید و دست نکشید."
"شجاع باش و دنبال آنچه دلت می گوید برو."
"شما باید به یک چیزی اعتماد داشته باشید : خدا ، سرنوشت ، زندگی ، کارما و .... چون این به شما اطمینان می دهد که دنباله روی دل خود باشید حتی وقتی جاده ناهموار شده است."

من ازدرون تو حرف میزنم
اگربخواهی تابستان هم برف می آید
اگربخواهی دست دراز میکنی ابری در آسمان میگیری
اگربخواهی به درخت خشکیده ای خیره میشوی و انجیر بر شاخه اش میروید
اگرتو بخواهی غیرممکن ها ممکن میشود
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , دلشاد حسین پور , kimyya , مهدی گل محمدی , 3ObHaN
09-09-2011, 11:47 AM
ارسال: #3
دکتر سبحان گل کاشتی.واقعا زیبا بود.دست آقای جابز هم درد نکنه.که استفا دادنش به نفع ماها شده و کل جهان الان دارن از اون میگن.منم دوست دارم تو شغل خودم همیشه نوآوری داشته باشم که بدون داشتن تجربه و ذهن فعال هرگز نمیشه به این تصورات رسید.

شاید زندگی آن جشنی نباشد که تو انتظارش را داشته ای ولی حالا که به آن دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص.

آنچه ویرانمان میکند روزگار نیست حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است!

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
 تشکر شده توسط: MARYAR , 3ObHaN , کامیار کاظمی
09-10-2011, 02:29 AM
ارسال: #4
استیو برای من قابل ستایش است و برای همین است که در دو ماهنامه بخش دنیای اپل را یک تنه اداره میکنم و مطلب می نویسم!
در مورد مورد آخر (3) هم یک مقاله نوشتم که در آن گفتم استیو با همین عقیده که ممکن است امروز آخرین روز زندگیش باشد تا کنون با سه بیماری خطرناک مواجه شده (ذهن خلاقش باور کرده است.) اما هر بار هم با اراده قوی از بیماری ها جان سالم بدر برده و امیدوارم این بار نیز به سلامت از جدال با مریضی خود بیرون آید.

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , 3ObHaN , MARYAR
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star چه شد که از صفر به صد رسیدم r2013.samadi 0 997 02-06-2018 03:24 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  زندگینامه اندرو گرو میلیونر خود ساخته و رهبر موفق شرکت اینتل. mahan.teymouri 1 1,013 10-14-2015 06:47 PM
آخرین ارسال: سعید یوسفی
  شش حقیقت از زیگ زیگلار:برای اینکه بهترین عملکرد را در زندگی داشته باشیم. mahan.teymouri 0 907 10-11-2015 01:36 PM
آخرین ارسال: mahan.teymouri
  زندگینامه کسپر فابر، کسی که از تولید بهترین لوازم تحریردر دنیا ثروتمند شد. mahan.teymouri 0 1,570 09-22-2015 08:58 PM
  مدیر کمپانی نیسان ژاپن و رنوی فرانسه Amiraliamirali 0 353 09-15-2015 09:18 AM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  كارآفريني از راه صبحانه مایكل فررو Amiraliamirali 0 423 09-15-2015 09:16 AM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  موسس شرکت هوندا کیست؟؟؟ زندگینامه سوئی چیرو هوندا mahan.teymouri 0 4,073 09-11-2015 12:35 PM
  زندگینامه برادران مک دونالد.برادرانی که از ساندویچ فروشی میلیاردر شدند. mahan.teymouri 0 823 09-01-2015 11:56 AM
  کجلد کرک کریستیانسن یکی از ثروتمندان جهان وکسی که از فروش اسباب بازی میلیونر شد. mahan.teymouri 0 718 08-21-2015 03:11 PM
  آنهایی که از گاراژ منزل خود شروع کردند و دنیا را تسخیر کردند! مهدی گل محمدی 22 5,940 10-02-2014 03:36 AM
آخرین ارسال: garshasp
  سروتمندان دنیا و روش فرار از مالیات mr.seo 0 773 08-26-2014 06:24 PM
آخرین ارسال: mr.seo
  چگونه بیل گیتس در دفترش کار می‌کند؟ ( از زبان خود بیل گیتس ) دهدار 1 1,241 07-29-2014 11:45 PM
آخرین ارسال: مسعود کوچولو
  درس های موفقیت از استاد «وارن بافت» mallarme 13 4,254 01-17-2014 01:16 PM
آخرین ارسال: tarfand
  گزارشی جالب از میلیاردهایی که دیپلم ندارند…! iranboy 1 1,086 05-26-2013 11:49 PM
آخرین ارسال: iranboy
  هر ۴ ساعت یکبار، یک شعبه جدید از سوپرمارکتهای 11_7 کوروش بزرگ 0 627 01-20-2013 12:17 AM
آخرین ارسال: کوروش بزرگ
  از کبریت فروشی تا عرضه مبلمان!!! کوروش بزرگ 0 685 01-20-2013 12:12 AM
آخرین ارسال: کوروش بزرگ
  الگوسازی از ثروتمندان بزرگ جهان سعید یوسفی 6 1,988 01-17-2013 12:55 AM
آخرین ارسال: سعید یوسفی
  رولز رویس از کجا پول در می‌آورد؟ Haavin 2 812 01-13-2013 11:35 PM
آخرین ارسال: mir abbas
  دورنمایی از پیشگامان ثروت و اقتصاد جهانی 3ObHaN 0 744 12-06-2012 07:36 PM
آخرین ارسال: 3ObHaN
  زندگی برايان تريسي از زبان برايان تريسي بيلا بالا 0 852 11-17-2012 02:29 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS