ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

پیشنهاد تشکیل باشگاه کارآفرینان خلاق هم اندیش
زمان کنونی: 04-23-2024, 08:03 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Andisheh
آخرین ارسال: یک همراه سبز
پاسخ: 10
بازدید: 1618

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
03-21-2013, 03:07 AM
ارسال: #1
سلام دوستان
با اولین تاپیکم در اولین ساعات اولین روز سال جدید در خدمت شما هستم. ابتدا فرا رسیدن سال نو رو حضور همه همراهان انجمن تبریک گفته و آرزوی سالی سرشار از موفقیت و نیل به میلیاردر شدن براتون مسألت دارم.

و اما هدف از ایجاد تاپیک:
بحث و گفتگو و امکان سنجی در مورد راه اندازی یک سازمان مردم نهاد (سمن - NGO) کارآفرینی می باشد.

حال با توجه به اینکه ممکنه برخی مخاطبین این تاپیک اطلاعاتی در این زمینه نداشته باشن بصورت مختصر توضیحاتی ارائه کرده و لینکهای مربوطه رو جهت اشراف کامل دوستان قرار میدم.
یک سازمان مردم نهاد تشکلی عام المنفعه بوده که توسط اشخاصی غیر دولتی بصورت دواطلبانه و غیر انتفاعی و غیر سیاسی راه اندازی می شود.
این تشکل ها در ایران تقریباً از اواسط دهه 70 با مجوز سازمان ملی جوانان در حوزه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، هنری و ... شروع به فعالیت کردن و چند سالی است توسط وزارت کشور با قوانین و ضوابط خاصی اجازه تأسیس و فعالیت پیدا کردن. راه اندازی اون هم در یه پروسه اداری حدود سه تا شش ماهه زمان میبره و میتونه در گستره ملی ، استانی یا شهرستانی باشه.

لازم میدونم قبل از ارائه پیشنهادم در این زمینه عرض کنم که شخصاً بهمراه تعدادی از دوستان در اوایل دهه 80 یه تشکل اجتماعی با حدود 3 هزار عضو رو در یکی از مراکز استانها چند سالی اداره کرده که برخی از برنامه های ارائه شده اون بعدها توسط سازمان ملی جوانان در گسترده ملی نیز پیاده سازی شد.

الانهم با توجه به اینکه از یه طرف تجربه های لازم در این زمینه رو داشته و از طرفی به نوع فعالیت اعضای این انجمن هم ارتباط پیدا میکنه مناسب دیدم پیشنهادی رو مطرح کرده که در صورت مقبولیت اون انشاله نسبت به راه اندازیش اقدامات مقتضی رو انجام بدیم.

و خاصه پیشنهاد اصلی تاپیک:
راه اندازی باشگاه کارآفرینان خلاق هم اندیش
البته عنوان ابتدای اون که کلمه باشگاه هست میتونه هر کلمه ای از جمله انجمن ، کانون ، جمعیت ، جامعه و ... باشه و حتی اسمش با نظر جمع قابل تغییر بوده و الان صرفاً فقط برای اینکه یه چیزی صداش کنیم اینو انتخاب کردم. همچنین امکان تشکیل اون در گستره ملی و اعطای شعبه و نمایندگی به سراسر کشور و نیز محدود کردنش به استان یا شهر خاص هم هست که در صورت تحقق حالت دوم و سوم امکان تشکیل انجمن های مستقل متعددی در سراسر کشور و بصورت محلی و منطقه ای فراهم شده که می تونن با همدیگه همکاری کنن. لذا معایب و مزایای هر کدوم رو از طریق نظرسنجی و بحث و گفتگو میشه تعیین کرد.

اهداف کلی تشکل:
با توجه به قوانین جاری کشور در مورد هرگونه گردهمایی که لازمه دارای مجوز باشه و از طرفی سازماندهی بهتر اهداف و برنامه های اعضای انجمن به نظرم داشتن چنین تشکیلاتی که هم مسأله اول رو حل میکنه و هم باعث میشه از دل این تشکیلات انواع و اقسام کسب و کارها بصورت مستقل و تجاری بیرون بیاد ، ضروری به نظر میرسه.
در این مورد آخری یه توضیح مختصری بدم که شفاف تر بشه.
با توجه به اینکه در اینگونه تشکل ها فعالیت تجاری و کسب سود مجار نبوده و هزینه های اون توسط خیرین ، اعضاء و بعضاً کمک نهادهای دولتی تأمین میشه لذا اعضای مجموعه میتونن در قالب گروههای چند نفری (یا حتی کل مجموعه) و بعد از بررسی دقیق کلیه جوانب نسبت به تأسیس شرکتهای مختلف (حالا از هر نوعی از محدود گرفته تا خاص و تعاونی) اقدام کرده و بصورت مستقل به درآمدزایی از اون طریق بپردازن.

پیشنهاد شخصی من:
ایجاد یه تشکل کارآفرینی ملی با امکان تأسیس شعبه در سراسر کشور هست. به این ترتیب اون پروسه اداری فقط در مرکز انجام میشه و در هر استان و حتی شهری که امکانات لازم برای راه اندازی شعبه وجود داشته باشه براحتی میشه فعالش کرد.

در هر صورت اگه استقبالی از طرح ملی بعمل نیومد شخصاً پیگیر راه اندازی یه انجمن در سطح شهر مشهد خواهم بود و دوستانی که مایل به همکاری هستن میتونن از طریق همین تاپیک یا جلسات حضوری و آنلاین پیگیر امور باشن.

در پایان اینو عرض کنم که حتی اگه امکان تأمین هزینه های تشکیلات از طریق اسپانسر یا بقیه مراجع وجود نداشت با حق عضویت ماهیانه خود اعضاء براحتی میشه اونو پوشش داد و اعضاء نیز در ازای اندک حق عضویت پرداختی امکان برقراری ارتباط با یک گروه متخصص و ایده پرداز و فعال در زمینه کارآفرینی رو پیدا می کنن که همین همنشینی با این دوستان میتونه افق های طلایی براشون ایجاد کنه و منشاء خیر و برکاتی هم بشه. همچنین امکان برگزاری کلاسهای رایگان کارآفرینی از طریق رایزنی با مراجع مربوطه نیز وجود داره که انشاله بعداً در موردش صحبت می کنیم.

فعلاً چون این پست خیلی پر ملات شد و احتمال اینکه دوستان همینو هم بطور دقیق مطالعه نکنن لذا در ادامه توضیحات تکمیلی بصورت پرسش و پاسخ داده خواهد شد.
با تشکر از سعه صدر دوستان
موفق باشید

پ.ن: لینک پرتال وزارت کشور (سازمانهای مرد نهاد)
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: sajjad , مــجــیــנ , mosafere55 , سیدمهدی هاشمی , صابری , successman , مهدی گل محمدی , mallarme , jahanagahi , فرهاد قربانی , دهدار , nami , 0625 , REZA HAJISALIMI , M3HDI
03-22-2013, 05:37 PM
ارسال: #2
RE: پیشنهاد تشکیل باشگاه کارآفرینان خلاق هم اندیش
سلام
ضمن تشکر از حضور دوستان در تاپیک ، با توجه به اینکه در حال حاضر به دلیل تعطیلات نباید انتظار استقبال و شروع بحث و گفتگو رو داشته باشیم لذا در همین حد که روزانه من اطلاعاتی رو درج کرده و تاپیک بالا بمونه ادامه میدم.
برای امروز هم پروسه اداری ثبت سمن (NGO) رو از یه وبلاگ که بصورت عامیانه هم شرح داده قرار میدم: (البته زمانهای ذکر شده در وبلاگ بصورت حداکثری بیان شده)

موفق باشید
 تشکر شده توسط: فرهاد قربانی , nami , 0625 , REZA HAJISALIMI
03-22-2013, 06:31 PM
ارسال: #3
سلام .
طرح و ايده خوبيست .

شايد بهترين و مفيدترين كارايي كه اين سمن بتواند داشته باشد طرح و تبادل ايده ها است كه به مرور زمان مي توان انها را پخته و اجرايي كرد .

يك سوال از دوستمان دارم و اين كه آن انجمن قبلي را كه تاسيس كرده بوديد به كجا رسيد و آيا ادامه دارد ؟

خوب مطمئنا خيلي از تجربه ها در پس آن نهفته است.

با سرمايه هاي اندكتان آينده مالي خود را تضمين كنيد .

راه موفقيت

همیشه راه بهتری هست

[/align]
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: Andisheh , jahanagahi , فرهاد قربانی , nami , 0625 , REZA HAJISALIMI , M3HDI
03-22-2013, 06:56 PM
ارسال: #4
سلام
با تشکر از همراهی شما
بله دقیقاً موردی که اشاره کردید مهمترین ویژگی این تشکل اونهم بصورت رسمی (و با کمترین هزینه ممکن!) خواهد بود و اینکه دوستان جهت شروع فعالیت بازرگانی - تجاری خودشون از دل این تشکیلات ، هم شناخت بهتری از همدیگه پیدا کرده و هم اینکه طرحها رو با توجه به اینکه امکان بررسی و تجزیه تحلیل کارشناسه تری وجود داره با اطمینان بیشتری می تونن اجرا کنن.

و اما در مورد انجمن قبلی بصورت کد شده اینطور عرض کنم که فعالیت ما در محدوده زمانی 8 ساله قبلی بوده که مطابق سلایق 8 سال فعلی نبود!
موفق باشید
 تشکر شده توسط: jahanagahi , فرهاد قربانی , nami , 0625 , سیدمهدی هاشمی , M3HDI
04-01-2013, 08:59 PM
ارسال: #5
با تشکر از پیشنهاد شما. چند مسئله در رابطه با این موضوع برای من نامفهوم است:
1- عزیزان این انجمن به دنبال برنامه ریزی برای انجام کار و رسیدن به اهدافشان هستند و وقتی با پیگیری این موضوع درآمدی نداشته باشند کم کم سرد می شوند.
2- این انجمن رایگان تبادل ایده داشته و عزیزان به راحتی داشته های خود را در طبق اخلاص می گذارند.چه فرقی بین مورد اشاره و این انجمن وجود دارد؟
هم اکنون نیز عزیزانی هستند که با کمک همدیگر و شراکت شرکتهائی را به ثبت رسانده و بخوبی مشغول هستندو ضمنا عزیزان زیادی هستند که انفرادی از ایده های انجمن بنفع خود استفاده کرده و مشغول هستند.ضمن اینکه در جلسات حضوری با خصوصیات همدیگر بیشتر آشنا شده و خواهند شد.
خواهشی دارم:
این مسائلی را که عرض کردم حمل بر بی تفاوتی به مسائل اجتماعی ندانسته و صرفا چون در رابطه با موضوع مطرح شده از قبل اطلاعاتی دارم مطرح نمودم.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , فرهاد قربانی , nami , ahmad rezaee , Andisheh , 0625 , REZA HAJISALIMI , سیدمهدی هاشمی , M3HDI
04-01-2013, 09:19 PM
ارسال: #6
البته مدتها قبل ادمین عزیز انجمن پیگیر این مسئله بودندولی بقول جناب مهندس کاظمی عزیز از سال 82 دیگر به ngoها مجوز داده نمیشود.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , دهدار , nami , ahmad rezaee , Andisheh , کامیار کاظمی , 0625 , M3HDI
04-03-2013, 12:39 PM
ارسال: #7
سلام
ممنون استاد بزرگوار و مهربان که در بحث مشارکت کردید. بهرحال تجربیات شما میتونه برای همه ما راهگشا و مفید باشه. لذا ترجیح میدم این بحث همینجا تمام بشه.

فقط به این نکته اشاره کنم که نقل قول مدیر سایت مبنی بر عدم صدور مجوز برای NGOها برای کسی که با تاریخچه اینگونه تشکیلات زندگی کرده پذیرفته نیست. کما اینکه در لینک پست اول همین تاپیک اگه شما به سایت وزارت کشور مراجعه کنید بوضوح خلاف اون رو مشاهده خواهید کرد و حتی در تمامی استانداریهای کشور واحد مربوطه فعالیت گسترده ای داره.
انشاله همه دوستان در هر نوع مشارکت و همکاری و با هر ساز و کاری موفق و پیروز باشند.
با تشکر
توفیق رفیق شفیق راهتان باد

تاپیکهای من در انجمن:
جنبش کارآفرینی مجازی
رهنمون
 تشکر شده توسط: jahanagahi , 0625 , سیدمهدی هاشمی
04-16-2013, 11:29 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-16-2013 11:33 AM، توسط یک همراه سبز.)
ارسال: #8
سازمان غيردولتي(همون NGO) كه در اين آئين‌نامه «سازمان» ناميده مي‌شود، به تشكلهايي اطلاق مي‌شود كه گروهي از اشخاص حقيقي يا حقوقي غيرحكومتي به صورت داوطلبانه با رعايت مقررات مربوط تأسيس شده و داراي اهداف غيرانتفاعی و غيرسياسي مي‌باشد.

اهداف غيرانتفاعي عبارتست از عدم فعاليتهاي تجاري و صنفي انتفاعي به منظور تقسيم منافع آن بين اعضاء، مؤسسان، مديران و كاركنان سازمان.

حال سوال بنده:

پس هزینه های این انجمن از کجا در میاد؟
ببخشید عجله کردمSmile

هزينه‌هاي سازمان از منابع زير تأمين مي‌شود:
الف) هديه، اعانه و هبه اشخاص حقيقي و حقوقي اعم از داخلي و خارجي و دولتي و غيردولتي.
ب) وقف و حبس.
پ) وجوه حاصل از فعاليتهاي انجام شده در چارچوب موضوع فعاليت، اهداف و اساسنامه سازمان و اين آئين‌نامه.
ت) حق عضويت در سازمان.

اگر به دنبال آن یک نفری هستید که زندگی شما را تغییر دهد

نگاهی به آیینه بیندازیدDodgyAngel
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Andisheh , سیدمهدی هاشمی
04-16-2013, 12:51 PM
ارسال: #9
سلام جناب رضوانی عزیز
ممنون از ارائه توضیحات مربوط به سمن (NGO)
اما گمان کنم با روالی که تاپیک طی کرد اینجا خاستگاهی نداره و باید به زیر خاکی ها منتقل بشه.

در مورد عنوان ذکر شده در تاپیک عرض کنم که این تشکیلات در واقع طرح کسب و کار (BP) من در دوره کارآفرینی همون آموزشگاه کارآفرینان پیشتاز پایتخت بود که قصد داشتم با همدوره ای های اونجا راه اندازی کنم که متأس... یا خوشبخ... قسمت نبود اصفهان بمونم. در مشهد هم در یه دوره کارآفرینی دیگه شرکت کردم که با بچه های اینجا اینکار رو انجام بدیم که ...
این قصه سر دراز دارد.
انشاله روزی برسه شعار شکستن دیوار و تغییر و ... به عمل تبدیل بشه.
موفق باشی

تاپیکهای من در انجمن:
جنبش کارآفرینی مجازی
رهنمون
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , یک همراه سبز , M3HDI
04-16-2013, 03:06 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-16-2013 03:07 PM، توسط یک همراه سبز.)
ارسال: #10
به امید خدا این یکی از برنامه های امسال من هست

البته اولویت سوم!

طرح های متفاوتی هم براش در نظر گرفتم

اگر به دنبال آن یک نفری هستید که زندگی شما را تغییر دهد

نگاهی به آیینه بیندازیدDodgyAngel
 تشکر شده توسط: M3HDI , سیدمهدی هاشمی , Andisheh
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  با 20 میلیون سرمایه چه کاری را پیشنهاد میکنید؟ shokrgozar 3 1,115 05-13-2017 09:14 PM
آخرین ارسال: rad86
  نیازمند افراد خلاق و ایده پرداز ideapardaz 5 1,708 11-23-2016 11:49 AM
آخرین ارسال: pejman36048
  نیاز به شریک و هم کار secret63 2 812 09-09-2015 10:11 PM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  پیشنهاد برای اموزش های صوتی sir-mahyar 0 768 12-15-2014 12:55 AM
آخرین ارسال: sir-mahyar
  نیاز به شریک و هم کار secret63 9 2,350 09-14-2014 10:15 PM
آخرین ارسال: shaghayeghr
  ما هم شروع کردیم نیاز به بازاریاب دارم morteza1 21 4,203 08-03-2014 07:56 AM
آخرین ارسال: raspina0
  پیشنهاد برای بازکردن مغازه کنار مدرسه seemorgh 14 7,802 02-19-2014 10:18 AM
آخرین ارسال: seemorgh
  8 اقدام هوشمندانه کارآفرینان برتر m-jalalvand 0 562 10-28-2013 04:25 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  پیشنهاد دامین زیبا arsho 11 1,933 08-19-2013 06:11 PM
آخرین ارسال: arsho
  این دو با هم و در کنار هم ممکن هست. fakur 14 2,142 05-06-2013 08:46 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  کارآفرینان ایران صاحب باشگاه می شوند karafarin 0 762 04-29-2013 08:48 PM
آخرین ارسال: karafarin
  پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay سعید یوسفی 37 4,013 03-25-2013 01:03 PM
آخرین ارسال: سعید یوسفی
  پیشنهاد ایجاد اتاق های تخصصی برای همفکری اعضا در انجمن gudarz 2 1,037 03-19-2013 12:50 AM
آخرین ارسال: gudarz
Exclamation یک پیشنهاد به حامد کرمی... حامد 0 1,148 11-19-2012 04:45 PM
آخرین ارسال: حامد
  پیشنهاد برای دوستانی که به ساخت و ساز علاقه دارند saeed200319 2 1,260 05-16-2012 11:34 PM
آخرین ارسال: saeed200319
  پیشنهاد برای عالیتر و کارآمدتر شدن سایت یکمیلیارد 5 1,677 01-12-2012 01:25 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  غذای ضداسترس هم داریم؟ MARYAR 0 532 12-29-2011 04:05 PM
  یه پیشنهاد فوق العاده که نمیشه ردش کرد مهدی گل محمدی 4 1,342 10-07-2011 11:53 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS