ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

تعریف درست از خوشبختی چیست؟
زمان کنونی: 05-06-2024, 12:31 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: karafarin
آخرین ارسال: مهدی ر
پاسخ: 11
بازدید: 1874

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امیتازات : 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
03-20-2013, 06:55 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-20-2013 06:57 PM، توسط karafarin.)
ارسال: #1
آنچه ما را خوشبخت می کند آن نیست که چه هستیم و یا چه داریم یا چه می کنیم بلکه مهم آن است که در مورد اینها چگونه می اندیشیم. همچنان که دو نفر امکان دارد در یک مکان به سر برند و به مقدار مساوی پول و اعتبار و امکانات داشته باشند معهذا یکی احساس خوشبختی کند و دیگری بدبختی.
آفتاب: خوشبختی هم مانند هر امر دیگری به اصولی نیاز دارد، آنچه مسلم است این است که ما می توانیم خوشبخت تر از این که هستیم باشیم، به شرطی که اصولی را در زندگی بدانیم، به شرطی که روش صحیح زندگی کردن را بیاموزیم و تعبیر صحیحی از زندگی داشته باشیم. همه می دانند خوشبختی بستگی به آن چیز هایی ندارد که ما داریم، بلکه بستگی به بینش و احساس ما دارد. خوشبختی بستگی به شرایط زندگی ها ندارد، بلکه بستگی به تصورها از شرایط زندگی مان دارد. به همین دلیل است که یک نابینا اظهار می‌دارد که من خود را خوشبخت ترین افراد احساس می کنم و یک فرد بینا و سالم با داشتن حداکثر امکانات می‌گوید لعنت بر این زندگی! این دو هر کدام یک سری امکاناتی دارند و یک سری امکانات ندارند. منتها یکی چشم خود را بر داشتن ها دوخته و دیگری بر نداشتن ها یکی قسمت آفتابی و پر نور را می بیند و دیگری قسمت تاریک را. یکی می گوید دارم! یکی می گوید ندارم! یکی شکر می‌کند و یکی شکایت.

بله، خوشبختی را باید حس کرد اگر حس نکنی، مثل آن است که نداری. مانند کسی که در میان درختان جنگل انبوه ایستاده و به دنبال جنگل می گردد. در واقع او در متن خوشبختی است ولی چشمان خود را بر آن بسته آن را نمی بیند و در انتظار آینده نشسته است در حالی که خوشبختی در متن زندگی است نه در انتهای آن. کسی که حال را ندیده گرفته و در انتظار هدفی در آینده می باشد. وقتی به آن هدف رسید آن را خراب می کند زیرا هدف دیگری پیش روی او ظاهر می شود و تمام زندگی در دویدن به سوی هدف ها طی می شود. آینده ای که به دنبال آن می دوید، تبدیل به حال شده و سپس متعلق به گذشته می شود. پس بهتر است همان طور که برای رسیدن به آینده ای بهتر می کوشیم از حال که آینده دیروز است لذت ببریم و آن را درک کنیم. هر کسی در جهان در جستجوی خوشبختی است. ولی برای پیدا کردن آن فقط یک راه حل وجود دارد احساس خوشبختی! فقط باید آن را احساس کنیم و دریابیم و این مقدور نیست مگر با ایجاد یک طرز تفکر صحیح در مورد آن.

آیا خوشبختی برخورداری است؟

انسانها عموما خوشبختی را در برخورداری از نعمات مادی زندگی می دانند در حالی که خوشبختی با برخورداری مادی یکی نیست و این دو، مساوی یکدیگر نیستند. چنانچه گفته شد کلید اصلی در نحوه تفکر ما نسبت به مواهب و دارایی های مادی و معنوی است.

انسان ها می بایست پس از آن که تعریف صحیحی از خوشبختی یافتند و دانستند که چه چیز، ارزش دلخوش کردن را دارد، آنگاه با دیدی فلسفی از افقی بالا به جهان که در آن قرار گرفته اند نگریسته و موقعیت خود را در آن جهان نظر کرده و خوشبختی خود را ارزیابی کنند. بعید نیست آنچه که به آن می بالند ارزش بالیدن را ندارد و الکی خوشند و شاید کودکانه دارند.

به هر حال باید شرایط خوشبختی را خوب بدانیم و الا نمی توانیم از آن بهره بریم. برای همین است که نعمت ها و برخوردای از آنها برای ما به سرعت کسالت آور شده است. یکی از مهمترین عوامل کسالت این است که ما به آنچه که عادی می پنداریم و در دسترس داریم کم ارج می نهیم. آمادگی ما برای دوست داشتن و تقدیر از همسر، کودکان و دوستان، پس از مرگ آنها بیش از هنگامی است که هنوز زنده اند. همین طور سلامت جسمی، آزادی و رفاه مادی، ما به ارزش واقعی آنها هنگامی پی می بریم که آنها را از دست داده باشیم، به این نمی اندیشیم که بایستی احساس خرسندی مداوم از این مواهب را در خود حفظ کنیم و قدر این احساس را بدانیم.

برخورداری به تنهایی مشکلی را حل نمی کند، بلکه بسیاری اوقات مسئله ساز است. مثال های زیادی داریم از افرادی که به دلیل رفاه مطلق، دچار مرگ انگیزه شده اند و مرگ انگیزه مساوی است با کسالت و ملامت و بالاخره پوچی، هیچ چیزی بدتر از سیری مطلق نیست.

مثال هایی داریم از خانم هایی که می گویند من هیچ چیز در زندگی کم ندارم. کمدم پر از لباس است. کیفم پر از پول است. از طلا و جواهر لبریزم هر مسافرتی که بخواهم شوهرم مرا می برد خانه و اتومبیل و خلاصه همه چیز! اما روزهای کسل کننده ای را می گذرانم. و برعکس افرادی را می بینیم که از سطح زندگی ایده آل فاصله دارند اما همین فاصله به زندگی آنان تحرکی داده و انگیزه ای به ایشان می دهد.

به گزارش مهر،افکار شاد و سلامت، ملایم بودن با خود، پذیرش و دوست داشتن خود، تلقین مثبت که زندگی خوبی دارم. برخورداری از محبت همسر و اعضای خانواده، داشتن آزادی ابراز عقیده، هنر و هنرمندی در زندگی، پذیرفته شدن از سوی دیگران، برخورداری از مسئولیت در زندگی فردی و اجتماعی، شناسایی استعدادهای خویش، برخورداری از شغل مورد رضایت خود، ورزش و تحرک کافی، پیشرفت در تحصیل، شکر گزاری و ... از عوامل مهم مسرت و شادمانی هستند
http://aftabnews.ir/vdciyuaz3t1a3w2.cbct.html
موفقیت بدست اوردن چیزهایی است که دوست داریم و خوشبختی دوست داشتن چیزهایی است که بدست اورده ایم
شما موفقید یا خوشبخت یا هردو یا هیچکدام؟!

سرباز پیاده شطرنج هم اگر راه را تا انتها ادامه دهد وزیر می شود!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , مهدی گل محمدی , mallarme , mahdi5e , jahanagahi , یک همراه سبز , mir abbas , نرگس فیاض
04-06-2013, 01:00 AM
ارسال: #2
RE: تعریف درست از خوشبختی چیست؟
با عرض سلام و خسته نباشید. همانطور که فرمودید خوشبختی یعنی در حال زندگی کردن ؛ یعنی قدر چیز هایی که داریم را بدانیم . همراهان عزیز تصور کنید فقط برای چند دقیقه نتوانید خوب تنفس کنید . یا از نعمت بینایی محروم بودید . بعضی نعمات آنقدر در کنار ما هست که ما حتی بودنش را احساس هم نمی کنیم . خوشبختی یعنی دیدن آنچه در کنارمان هست . عزیزان هر کسی چیزی منحصر به فرد برای غبطه خوردن ، دارد .
گاهی انسان آنقدر به نداشته ها فکر و توجه میکنند که از داشته های خود غافل اند و نمیدانند همین داشته ها که خداوند مهربان در اختیار ما قرار داده است سکوی پرش ماست .
گذشته برای آموختن است ، آینده برای تجربه وحال برای زندگی . پس بیایید زندگی کنیم.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , karafarin , mir abbas , s_a , نرگس فیاض
04-06-2013, 01:34 AM
ارسال: #3
اگر دبستان را تمام کنم خوشبختم.
اگر دبیرستان را تمام کنم خوشبختم.
اگر دانشگاه را تمام کنم خوشبختم.
اگر سربازی را تمام کنم خوشبختم.
اگز کاری را داشته باشم. خوشبختم.
اگر زن بگیرم.......
اگر خانه داشته باشم.....
اگر ماشین داشته باشم.....
اگر ویلا داشته باشم......
و ......
در نهایت میگوید خدایا چرا من خوشبخت نیستم؟ چرا این اندازه من بدبختم؟

بر می گردیم به چند جمله زیبا از نوشته عزیز مان کار آفرین:
همه می دانند خوشبختی بستگی به آن چیز هایی ندارد که ما داریم، بلکه بستگی به بینش و احساس ما دارد. خوشبختی بستگی به شرایط زندگی ها ندارد، بلکه بستگی به تصورها از شرایط زندگی مان دارد. به همین دلیل است که یک نابینا اظهار می‌دارد که من خود را خوشبخت ترین افراد احساس می کنم و یک فرد بینا و سالم با داشتن حداکثر امکانات می‌گوید لعنت بر این زندگی! این دو هر کدام یک سری امکاناتی دارند و یک سری امکانات ندارند. منتها یکی چشم خود را بر داشتن ها دوخته و دیگری بر نداشتن ها یکی قسمت آفتابی و پر نور را می بیند و دیگری قسمت تاریک را. یکی می گوید دارم! یکی می گوید ندارم! یکی شکر می‌کند و یکی شکایت.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , safire mehrabani , karafarin , mir abbas , s_a , نرگس فیاض , zahra_r
04-24-2013, 03:11 PM
ارسال: #4
وقتی خوشبخت هستی که وجودت آرامش بخش دیگران باشد .

[تصویر: colorado-columbine.jpg]

اگر مختارید كه بین حق به جانب بودن و مهربانی یكی را انتخاب كنید، مهربانی را انتخاب كنید

نام های کاربری قبلی :
- 01230500
- سفیر مهربانی
 تشکر شده توسط: karafarin , jahanagahi , mir abbas , s_a , mohsenspring , نرگس فیاض
04-24-2013, 05:10 PM
ارسال: #5
خوشبختی یعنی احساس آرامش

اگر به دنبال آن یک نفری هستید که زندگی شما را تغییر دهد

نگاهی به آیینه بیندازیدDodgyAngel
 تشکر شده توسط: karafarin , jahanagahi , mir abbas , نرگس فیاض
04-24-2013, 05:58 PM
ارسال: #6
خوشبختی باید در ذهن احساس شود و تجسم مکرر آن باعث قبولش گردد.
خوشبختی یعنی آرامش.
خوشبختی یعنی آسایش.
خوشبختی یعنی هدف داشتن.
خوشبختی یعنی از مسیر رسیدن به اهداف لذت بردن.
خوشبختی یعنی عشق به خانواده .
خوشبختی یعنی عشق به اطرافیان.
و.......

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: یک همراه سبز , karafarin , mir abbas , safire mehrabani , نرگس فیاض , MARYAR
05-24-2013, 08:47 AM
ارسال: #7
اگر
خوشبختی را برای يک ساعت می خواهيد، چرت بزنيد.
اگر
خوشبختی را برای يک روز می خواهيد، به پيك نيك برويد.
اگر
خوشبختی را برای يک هفته می خواهيد، به تعطيلات برويد.
اگر
خوشبختی را برای يک ماه می خواهيد، ازدواج كنيد.
اگر
خوشبختی را برای يک سال می خواهيد، ثروت به ارث ببريد.
اگر
خوشبختی را برای يک عمر می خواهيد، ياد بگيريد كاری را كه انجام می دهيد دوست داشته باشيد ...
استیو جابز

تشکر شده توسط: s_a , safire mehrabani , MARYAR , jahanagahi
07-21-2014, 06:17 PM
ارسال: #8
خوشبختی ثروت می‌آورد
برخی گمان می‌کنند که پول و ثروت خوشبختی می‌آورد اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد این افراد خوشبخت هستند که ثروت زیادی تری را کسب می‌کنند.
فارس ؛ محققان در تحقیقات خود دریافتند: افراد دارای تفکر و احساسات مثبت تر مثل نوجوانان و افراد دارای رضایتمندی بیشتر از زندگی مثل افراد بالغ تمایل دارند که ثروت و اموال زیادتری را در 29 سالگی کسب کنند.

محققان در جریان تحقیقات خود پرونده‌های بیش از 10 هزار آمریکایی را در سنین 16، 18 و 22 و درآمد سالیانه آنها در سن 29 سالگی را بررسی کردند.این تحقیقات نشان داد: افراد اعم از اینکه باهوش، ساده، قد بلند، قد کوتاه یا دارای اعتماد به نفس باشند؛ خوشبخترین آنها، ثروت و پول بیشتری از دیگر همنوعان اندوهگین خودش، به‌دست می‌آورد.

این تحقیقات همچنین نشان داد: درآمد آینده نوجوانان اندوهگین 30 درصد کمتر از میانگین بود اما درآمد خوشبخترین نوجوانان 10 درصد افزایش یافت.

http://www.iraniangb.com/%D8%B1%D9%88%D8...%B1%D8%AF/

تشکر شده توسط: MARYAR , jahanagahi
07-21-2014, 08:12 PM
ارسال: #9
آقا خوشبختی الان تو این ماه و تو این گرما یعنی اذان مغرب ساعت 5 عصر
Yosef.gif Yosef.gif

من ازدرون تو حرف میزنم
اگربخواهی تابستان هم برف می آید
اگربخواهی دست دراز میکنی ابری در آسمان میگیری
اگربخواهی به درخت خشکیده ای خیره میشوی و انجیر بر شاخه اش میروید
اگرتو بخواهی غیرممکن ها ممکن میشود
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: karafarin , jahanagahi , سیدمهدی هاشمی
07-22-2014, 02:15 AM
ارسال: #10
احساس خوشبختی برا من اینه که وقتی به داشته هام فکر میکنم لذت ببرم مثل خانوادم ،روابط فامیلی و دوستیم، توان بدنیم ،خلاقیت و استعدادم و همه ی توانایی هایی که خدا بهم داده و اینکه اینارو هیچکس و هیچ چیز نمیتونه ازم بگیره چون جزئی از وجودم هستن

کار، روز رو کوتاه میکنه، عمر رو دراز
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  از کجا ظروف یکبار مصرف عمده بخرم؟ Zahra.Nz 0 470 07-05-2019 04:03 PM
آخرین ارسال: Zahra.Nz
  نظر شما در مورد خرید از شهر بانه چیست؟ M3HDI 37 12,744 07-09-2017 02:39 AM
آخرین ارسال: Majid ta
  پیشگیری از دزدی شاگرد مغازه - فوری SuperEhsan 6 3,152 03-20-2017 07:38 PM
آخرین ارسال: SuperEhsan
Question نحوه کسب درآمد از وب سایت های اینترنتی saeed74 4 2,132 10-12-2016 12:29 AM
آخرین ارسال: hasanjoon
  استخدام مترجم برای جذب ایده از سایتهای خارجی mehdi62 12 4,053 12-31-2015 09:50 PM
آخرین ارسال: manoto123456
  نظر شما درمورد کسب در آمد از یک گلخونه خانگی کوچک شاهکار طبیعت 0 871 04-29-2015 11:13 PM
آخرین ارسال: شاهکار طبیعت
  راه اندازی یک فروشگاه و خدمات موبایل(نظر شما چیست؟) Hossein24 0 777 04-26-2015 12:34 AM
آخرین ارسال: Hossein24
  ایده هایی برای فروش پیش از عید mitra1234 1 1,679 02-13-2015 08:43 AM
آخرین ارسال: mitra1234
  خرید از aliexpress dvdghe 5 1,659 02-05-2015 12:59 PM
آخرین ارسال: bastarkhaki
  از این کار میتونم درآمد کسب کنم؟ SHAYAN.IRANI 4 1,783 12-17-2014 11:49 PM
آخرین ارسال: مهندس روح الله زاهد
  مشاغل پرسود در ایام نوروز / از 1 تا 15 میلیون تومان درآمد ! karafarin 1 18,940 12-02-2014 02:03 AM
آخرین ارسال: nava752
  نظر شما در رابطه با ترفندهای کاری چیست؟ jahanagahi 9 2,201 10-10-2014 09:01 PM
آخرین ارسال: ceyton
  درخواست کمک از اساتید پخش مواد غذایی yunespc 0 872 08-16-2014 07:14 PM
آخرین ارسال: yunespc
  دعوت از بازیگران و هنرمندان چه طوری? yunespc 4 919 08-10-2014 10:00 PM
آخرین ارسال: bayani
  کسی از درامد پمپ بنزین و گاز و هزینه هاش اطلاع دارد؟ davaran 4 13,473 01-15-2014 11:25 PM
آخرین ارسال: مهدی 1
  شروع بکار از طریق فروش اموزش مالتی مدیا Suma 2 1,297 12-08-2013 10:46 PM
آخرین ارسال: Suma
  تو این تاپیک از مغز کار میکشیم :دی 3ObHaN 22 2,834 11-27-2013 07:45 PM
آخرین ارسال: hamid.h
  ایجاد یک کانال ارتباطی مطمئن از مرحله دریافت پول تا تحویل کالای سفارشی Raha.Parsa 2 1,329 11-16-2013 05:28 PM
آخرین ارسال: Raha.Parsa
  جمله ای جالب از اچ جی ولز shirin91 0 779 09-11-2013 03:12 PM
آخرین ارسال: shirin91
Question نظر سنجی از دوستای عزیزم مهرشاد میردائمی 12 2,035 08-15-2013 01:55 AM
آخرین ارسال: سیدمهدی هاشمی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS