ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بوگاتی ویرون در ایران - پلاک شده فقط 6 میلیارد!!
زمان کنونی: 05-03-2024, 01:07 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کامیار کاظمی
آخرین ارسال: 3ObHaN
پاسخ: 39
بازدید: 10056

ارسال پاسخ 
08-29-2011, 09:17 PM
ارسال: #1
خودروهاي ارزان سه ميليارد توماني
رضا غيبي

[تصویر: kl3y4ixl5s60enf1uxc.jpg]
روزگاري نه‌چندان دور اتومبيل‌هايي همچون زانتيا و ماكسيما در خيابان‌هاي تهران خودنمايي مي‌كردند و كمتر كسي فكر مي‌كرد روزي ، روزگاري خيابان‌هاي تهران پذيراي جدي‌ترين خودروهاي سواري جهان باشد. باورش كمي سخت است اما حقيقت دارد، امروز ديگر خيابان‌هاي شمال تهران، ميزبان انواع و اقسام ماشين‌هاي روز دنيا از جمله جديدترين سري جديد سوپر اسپورت «بوگاتي ويرون» با قيمتي معادل سه ميليارد تومان است. خسته از كارهاي روزانه، ساعتي را با يكي از دوستان در گوشه پاركي نشسته بودم و اصلا انتظار نداشتم صداي غرشي كه هي نزديك‌تر مي‌شد، متعلق به سريع‌ترين و گران‌ترين خودرو جهان باشد. انجام حركات نمايشي با گران‌ترين خودرو جهان، آن هم در خيابان‌هاي تهران و بحث شيرين ماشين و ماشين‌بازي با دوستي كه براي ساعتي فراغت از واقعيت‌هاي زندگي با من همراه شده بود، جرقه اين گزارش را در ذهن من زد.
بچه‌هاي ديروز كه تمام دلخوشي آنها جمع كردن كارت و پوستر ماشين‌هايي همچون هامر، بنز، بي‌ام دبليو، فورد، شورولت، كاديلاك، كرايسلر، فراري و پورشه بود، امروز ديگر بزرگ شده‌اند و فكر كردن به آرزوهاي دوران كودكي كه سقف آن در داشتن سري جديد كارت و پوستر فلان ماشين خلاصه مي‌شد، براي آنها به طنز تلخي مي‌ماند. غم نان و هزينه بنزين و تعمير پرايدي كه به چندين برابر ارزش واقعي خريداري شده، مجالي براي فكر كردن به چيز ديگري را نمي‌گذارد. بچه‌هاي امروز اما به‌دنبال كارت و پوستر نيستند و با فشردن پدال گاز اين ماشين‌ها به آرزوهاي ديروز من و امثال من، زبان درازي مي‌كنند. ماشين‌هاي گران‌قيمت و لوكس را تنها مي‌تواني در دور دورهاي شبانه يا پاركينگ رستوران‌ها و فست‌فودهاي معروف پيدا كني. سام، پسر 20 ساله‌اي كه آبميوه به دست به پورشه 630 خود تكيه زده بود وقتي فهميد خبرنگارم گفت: از چي اين ماشين‌ها مي‌خواهي گزارش تهيه كني؟ دوره اينها هم ديگه تموم شده و جذابيت‌شون رو از دست دادن. سام كه متوجه تعجب من شده بود، ادامه داد: ماشين‌بازي هم خسته‌كننده شده و حداقل من يكي رو ارضا نمي‌كنه. عقربه‌هاي ساعت، پايان يكشنبه رو نشون مي‌دهد اما انگار در اين قسمت شهر جوانان خيال خوابيدن ندارند. سام، با دعوت من براي گشتي يك‌ساعته در خيابان‌هاي شمال شهر، كمك بزرگي به تهيه اين گزارش كرد. ساعت يك صبح تو يكي از خيابون‌هاي فرعي و خلوت ولنجك انبوهي از ماشين‌هاي مدل‌بالا و‌گران‌قيمت جمع شده و به انجام حركات نمايشي مشغول بودند. ماشيني كه جرقه اين گزارش رو تو ذهن من زده بود هم گوشه‌اي پارك شده بود. همه با هم آشنا بودند و وقتي كه سام، من رو خبرنگار معرفي كرد، انبوهي از سوالات شروع شد. برديا يا همان صاحب گران‌ترين و سريع‌ترين خودرو جهان در توجيه خريد اين ماشين گفت: بيش از 5/2 ميليون دلار بابت اين ماشين پرداختم و تنها تفريح من، تو زندگي شده گشت‌زني، تو خيابان‌ها. برديا در مورد چرايي پرداخت هزينه سه ميليارد توماني بابت ماشين نيز توضيح داد: جايي كه تنها دلخوشي و تفريح امثال من شده قليون كشيدن، چه انتظاري داري. بنزي سفيد رنگ با سرعت از كنار ما گذشت كه به گفته برديا پلاك‌شده اون رو مي‌توني 350 ميليون تومان بخري. فراري قرمز رنگي كه با دور درجا زدن دود غليظي راه انداخته بود، توجه من را جلب كرد. فراري خوش‌رنگي كه به گفته صاحبش بيش از 780 هزار دلار پول بابت آن پرداخت شده است. به گفته برديا؛ صاحب اين ماشين، يكي از پسرهاي خانواده‌اي سرشناس است كه در سال‌هاي اخير به واسطه فعاليت‌هاي اقتصادي خردوكلان و در اختيار داشتن سهام يكي از بانك‌هاي خصوصي سروصداي زيادي كرده است. آشنايي برديا با همه برايم تعجب‌برانگيز است. وقتي علت آن را جويا شدم، پاسخ چيزي نبود جز عشق و حال. به گفته برديا، تنها تفريحي كه در حال حاضر وجود دارد ماشين‌بازي در كلاس بالاست و او هم اكنون شاخ همه ماشين بازهاي تهران است. برديا، ماشين خود را وسيله‌اي براي دعوت شدن به ميهماني‌هاي آنچناني دانست و تاكيد كرد: من ترجيح مي‌دهم به تفريحاتي از اين قبيل مشغول باشم تا اينكه به قليون كشيدن و... بپردازم. برديا كه از ماشين خود راضي به نظر مي‌رسيد، ادامه داد: با ماشين سه ميليارد توماني در تهران احساس پادشاهي مي‌كنم، ولي اگر مي‌شد سه ميليارد ديگر داد و ماشين را شماره كرد و جايي براي تست سرعت بود، ديگر غصه‌اي نداشتم.
دنياي رنگي پولدارها
بازار ماشين‌بازي داغ بود و انواع و اقسام ماشين‌هايي كه خيلي‌ها فقط اسمش رو شنيدن، مشغول انجام حركات نمايشي بودند. قبل از نوشتن گزارش سري هم به نمايشگاه ماشين زدم. ستاره بنز واقع در خيابان وليعصر اولين مقصد من بود كه انواع مدل‌هاي بنز را آنجا مي‌شود پيدا كرد. فروشنده خيلي خوش‌برخورد بود و با لحني خاص شروع به توضيح درباره آپشن‌هاي مدلي كه كنارش ايستاده بودم، كرد. وقتي فهميد خبرنگارم، گفت: آقا بنويسيد تهران شهر تضادهاست. بنويسيد در منطقه‌اي كه من زندگي مي‌كنم قيمت تمام ماشين‌هاي محل به اندازه يكي از اين ماشين‌ها نيست. احمد كه دلي پردرد داشت، ادامه داد: در شهري كه يكي نان نسيه مي‌خره و يكي ديگه تا سه ميليارد پول ماشين يكي از بچه‌هاش رو پرداخت مي‌كنه، جاي زندگي نيست؛ چون تهران دنياي رنگي پولدارها شده و براي بي‌پول‌ها همچنان سياه و سفيده. خريداري كه مشغول چك كردن آپشن‌هاي خودرو مورد نظر خود بود، گفت: پسرم بنويس تو تهران يكي ماشين 500 ميليوني سوار مي‌شه و يكي ديگه به خاطر نداري حتي نمي‌تواند سوار اتوبوس شود.
سرويس 10 ميليون توماني ماشين
سر راه روزنامه سري هم به تعميرگاه‌هاي خاص اين ماشين‌ها زدم؛ تعميرگاهي كه عكس گرفتن حتي در آن ممنوع است. متصدي تعميرگاه با خوشرويي اطلاعات مورد نياز من را در اختيارم گذاشت. به گفته وي؛ تعمير بعضي از ماشين‌ها از جمله فراري كه به صورت گذر موقت تردد مي‌كنند، بيش از 10 ميليون تومان هزينه دارد. خودروهايي هم كه نمايندگي مجاز دارند پس از اتمام گارانتي در بهترين حالت سه تا چهار ميليون هزينه سرويس پرداخت مي‌كنند. علي در پاسخ به تعداد مراجعان روزانه نيز گفت: ما در طول روز به بيش از سه دستگاه خودرو نمي‌توانيم رسيدگي كنيم و بعضي‌ها تا يك ماه در نوبت هستند. علي در رابطه با فلسفه وجودي ماشن‌هاي‌گران قيمت در تهران هم گفت: بودن ماشين‌هايي از اين دست بد نيست، اما بايد توجه داشت در شهري كه خيلي‌ها توان پرداخت قسط 160 هزار توماني پرايد خود را ندارند، آدم‌هايي هم پيدا مي‌شوند كه هزينه يك‌بار سرويس ماشين آنها بيش از قيمت يك اتومبيل صفر كيلومتر است. بله، اينجا تهران است؛ شهري كه در زير پوست خود دنيايي از اتفاقات رنگي و سياه و سفيد را جاي داده است؛ اتفاقات سياه و سفيدي كه با فرار مسافر از پرداخت كرايه 100 توماني اتوبوس، عدم توانايي پرداخت حق بيمه 150 هزار توماني و فرار پس از پر كردن باك بنزين ثبت مي‌شود و كمي آن‌سوتر اتفاقات رنگي زندگي برخي خانواده‌ها را خوش‌رنگ‌تر مي‌كند؛ خانواده‌هايي كه برخلاف اكثر مردم جامعه به فكر زندگي كردن هستند نه زنده ماندن. خانه‌هاي 11 ميلياردي، قصرهاي مجلل، ماشين‌هاي چند صد ميليوني و چند ميلياردي، لباس‌هاي مارك‌دار و رستوران‌هاي خاص (كه يك وعده غذا در آن برابر با حقوق يك‌ماه 70 درصد افراد جامعه است) نيز از جمله ابزارهايي هستند كه اتفاقات رنگارنگ اين قشر را رقم مي‌زنند. بله، اينجا تهران است و در برخي موارد فرقي با اروپا ندارد. شايد وقتي به پيشنهاد برديا براي تهيه گزارش از رستوران‌هاي خاص و ميهماني‌هاي آنچناني رفتم من هم به اين جمله ايمان بياورم: «اينجا تهران است، فرقي با اروپا ندارد.»

منبع : روزنامه شرق

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , MARYAR , 3ObHaN , مصطفي , کتایون کاظمی , kimyya , مهدی گل محمدی , mehdi098 , toranj63 , دلشاد حسین پور , papuon , arash67 , pulaki , Haavin
08-29-2011, 10:05 PM
ارسال: #2
RE: بوگاتی ویرون در ایران - پلاک شده فقط 6 میلیارد!!
خیلی ممنون واقعا جالب بود
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , jahanagahi
08-29-2011, 10:16 PM
ارسال: #3
ممنون : برای اعضا ی این انجمن باید این مطلب حالت تجسم داشته باشد.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , MARYAR , 3ObHaN , کتایون کاظمی , arash67 , pulaki
08-29-2011, 10:30 PM
ارسال: #4
واقعا ماشين زيبا و دلفريبيه
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , کامیار کاظمی , jahanagahi
08-29-2011, 10:35 PM
ارسال: #5
(08-29-2011 10:30 PM)maryam_sh نوشته شده توسط:  واقعا ماشين زيبا و دلفريبيه

زیبا هست اما دلفریب نیست هیچ ماشینی اولین ماشینت نمی شه

Idea بازار امروز بیش از هر زمان دیگری متکی بر فروشنده هاست.
کتاب فروشنده یک دقیقه ای
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , MARYAR , jahanagahi , hadi 3rm
08-29-2011, 10:35 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-29-2011 10:37 PM، توسط 3ObHaN.)
ارسال: #6
جالب بود ! گرچه ، مطالبی داشت که با حقیقت زیاد جور در نمی اومد !
وایستید گرونترن ماشین های ایران رو معرفی کنم :
به ترتیب :
1.مرسدس C1L500 همونی که اون سری به اقا هوشنگ معرفی کردم و اقا هوشنگ گفت سوار شدم با قیمت 540 میلیون تومن
2.پورشه پانامرا توربو با قیمت 480 میلیون تومن
3.مرسدس CLS350 2011 اتاق جدید 370 میلیون تومنی
4.مرسدس S500L AMG با قیمت 360-400
5.پورشه پانامرا 4S با قیمت 320-380
6.مرسدس S350L با قیمت 300-350
7.بی ام و 740Li با قیمت 300-365
8.پورشه 911 کاررا 4 کابرلیوت با قیمت 270-300
9.پورشه پانامرا 6 سیلندر با قیمت 260-285
10. بی ام و X6 35i با قیمت 260-270

این تاپ 10 خودرو های پلاک ملی بازار بود ! از بین 129 خودرو که تا ماه بعد به 150 خودرو میرسه ! اما خودرو های وارداتی بحثشون فرق داره ! خودرو های وارداتی اینقدر زیادن که نمیشه گفت چه قیمتی دارن یا کدوم بهتره ! من اصلا از بوگاتی خوشم نمیاد ولی عاشق فراری 458 هستم ، همون 780 هزار دلاریه !
اما در مورد گرون ترین خودروی ایران ، این لامبورگینی به عنوان گرون ترین خودروی ایران و یکی از گرونترین خودرو های دنیا بین سال های 1970 تا 1974 در زمان شاه مخلوع به کشور وارد شد و بعد از مدتی گم شد ! هیچ اطلاعاتی از این لامبورگینی در دسترس نیست ! اگه یه وقت تو روستایی جایی دیدینش حتی زیرخاک، بدونید که نمونه ی بازسازی شده ی این خودرو بیش از 25 میلیون دلار یا 25 میلیارد تومن می ارزه ! حالا چه برسه اگر تمیز باشه !
راستی هر نوع راهنمایی در مورد خودرو خواستید ، فقط کافیه بگید ! چه تو خرید ،چه تو استفاده ! پراید و بنز CL فرق نداره !
(08-29-2011 10:35 PM)mas نوشته شده توسط:  
(08-29-2011 10:30 PM)maryam_sh نوشته شده توسط:  واقعا ماشين زيبا و دلفريبيه

زیبا هست اما دلفریب نیست هیچ ماشینی اولین ماشینت نمی شه

هیچ ماشینی ، ماشینی نمیشه که وقتی بچه بودی کلیدش رو از جیب بابایه کش میرفتی و ....

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: jahanagahi , مهدی گل محمدی , mas , دلشاد حسین پور , arash67 , pulaki
08-29-2011, 10:46 PM
ارسال: #7
هیچی ماشینی نمیشود که با اولین یک میلیاردت می خری!!Wink

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: MARYAR , jahanagahi , 3ObHaN , کتایون کاظمی , arash67 , pulaki
08-29-2011, 10:54 PM
ارسال: #8
یادش بخیر اولین ماشینم را در سال 1357 بود خریدم. ژیا ن بود. چه کیفی میکردم. خریدم 24 هزار تومان.از ماشین های الانم آنقدر لذت نمی برم که از ژیان 57 که داشتم لذت می بردم.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , کامیار کاظمی , MARYAR , mas , pulaki
08-29-2011, 11:06 PM
ارسال: #9
من اولین ماشینی که رسما مال خودم بود و اکثرا دست من بود ، پیکان وانت بود ! کفی پشتش اینقدر سنگین بود که با گاز اصلا راه نمی رفت ! خیلی باحال بود ! زمستون ها میذاشتیمش بیرون ، صبح یه سطل بر میداشتم ، ابی که داخلش بود رو بیرون میریختم !

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: jahanagahi , MARYAR , pulaki
08-29-2011, 11:20 PM
ارسال: #10
(08-29-2011 10:54 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  یادش بخیر اولین ماشینم را در سال 1357 بود خریدم. ژیا ن بود. چه کیفی میکردم. خریدم 24 هزار تومان.از ماشین های الانم آنقدر لذت نمی برم که از ژیان 57 که داشتم لذت می بردم.

با اجازه ادمین عزیز: "هیچی ماشینی نمیشود که با اولین یک میلیاردت(24هزار تومان سال 57!Big Grin) می خری!!" Wink دوستان میلیاردر من تجسم داشتن این ماشین خودبخود لبخند Coolرا رو لب ادم می نشونهAngel

Angelدنیا گرد است.....درست زمانی که فکر می کنی به آخر دنیا رسیده ای شاید در ابتدای راه تازه ای باشی...Angel

نام کاربری گذشته: melina
 تشکر شده توسط: jahanagahi , MARYAR , 3ObHaN
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  به این میگن پشتکار و اراده قوی (فروش در پناه نور شمع) karafarin 1 1,195 07-21-2013 01:25 PM
آخرین ارسال: Elixir
  کار جالب تماشاگران کره ای در ورزشگاه آزادی tondar12 10 2,631 10-18-2012 10:37 AM
آخرین ارسال: c4t3r
  ساخت یک لامبورگینی در منزل! Delta.H 1 951 10-06-2012 07:49 PM
آخرین ارسال: صدفی
  خلاقیت در ساخت مجسمه های مقوایی با درآمد بالا Delta.H 3 1,681 09-06-2012 12:12 PM
  دوست دارید شب را در این کلبه بگذرانید؟! صدفی 0 723 09-06-2012 11:51 AM
  استفاده خلاقانه از لوازم مستعمل اتومبیل در منزل Delta.H 0 882 09-05-2012 08:34 AM
آخرین ارسال: Delta.H
  خانه 1 متري در آلمان صدفی 0 711 08-28-2012 03:41 AM
  فیروزه ای ترین دریاچه جهان در ایران صدفی 0 741 08-28-2012 03:39 AM
  کاریکاتورهای زندگی در تهران ناصر صادقی 0 831 07-22-2012 11:45 PM
آخرین ارسال: ناصر صادقی
  عکس های فوق العاده از ترافیک هوایی در شب mohammadshamosi 1 789 06-06-2012 08:07 PM
آخرین ارسال: دولتمند آنی
  ناراحت كننده:شرم یک مرد در برابر خانواده اقاي ايـــده 21 3,770 06-06-2012 12:15 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
  اجاره کتاب در تهران کامیار کاظمی 0 1,492 05-27-2012 06:59 PM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی
  عجایبی که فقط در كشور ایران می توان دید اقاي ايـــده 7 1,961 05-21-2012 10:26 PM
  تصاویر: شلوغي ایستگاه‌های مترو در آستانه نوروز ! اقاي ايـــده 10 2,457 03-16-2012 12:08 PM
  کاریکاتور: تورم در سال 91 اقاي ايـــده 20 3,770 03-16-2012 11:57 AM
آخرین ارسال: ali_2heza
  شخصیت های پرندگان خشمگین در زندگی واقعی mohammadshamosi 0 860 03-10-2012 01:32 AM
آخرین ارسال: mohammadshamosi
  پورشه ای ساخته شده از طلا کامیار کاظمی 0 693 08-20-2011 02:43 PM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS