ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماهی‌گیری کافی نیست باید ماهی‌فروشی را هم یاد بدهیم!
زمان کنونی: 05-10-2024, 11:38 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: karafarin
آخرین ارسال: karafarin
پاسخ: 1
بازدید: 749

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
03-12-2013, 09:38 PM
ارسال: #1
در خانواده‌ای کاملا فرهنگی به دنیا آمد. از همان دوران کودکی در محضر پدرش ناصر هوشمند وزیری، مجسمه‌ساز شناخته‌شده، آموزش دیده بود. او رشته علوم پزشکی را انتخاب کرد و رشته فیزیوتراپی دانشگاه تهران را دنبال کرد؛ اما محیط آنجا با روحیات او سازگار نبود. علیرغم میل باطنی خانواده، ترک تحصیل کرد و در رشته نقاشی دانشگاه تهران تا فوق‌لیسانس ادامه تحصیل داد. در سال 82 موسسه «کارآفرین، هنر وزیری» را با همکاری خواهر و پدرش بنیاد ‌گذاشت و در رشته مدیریت فرهنگی هنری در مقطع دکتری فارغ‌التحصیل شد.
مادرم فارغ‌التحصیل رشته دکوراسیون داخلی و پدرم فارغ‌التحصیل مجسمه‌سازی دانشگاه تهران بود. از بدو تولد تا به حال، در دنیای هنر و زیبایی‌ها بوده‌ام. نه تنها استعداد هنری داشتم؛ بلکه در محیطی کاملا هنری پرورش یافتم. بعد از فارغ‌التحصیلی‌ام با هم‌فکری و راهنمایی‌های پدر و مادرم و همکاری خواهرم، موسسه «کارآفرین، هنر وزیری» را به نیت ایجاد بستری مناسب برای خلق ایده‌های نو و خلاقانه در بخش هنر، بنیاد گذاشتیم. من عاشق خلاقیت و نوآوری‌ام و هر اثر هنری را به دلیل متفاوت بودنش دوست دارم. دوست داشتم همیشه در کارهایم متفاوت بودن را حس کنم. تصور اینکه هر روز بخواهم کارت حضور و غیاب را صبح به صبح بکشم و با توجه به خواست و نظر دیگران، رفتار و کارهایم را برنامه‌ریزی کنم، برایم سخت بود.

اولین تجربه کسب‌وکاری
از همان دوران کودکی شاید هیچ وقت در منصب ریاست کار نکردم، اما همیشه مدیر و گرداننده کارها بودم. همیشه دوست داشتم کاری داشته باشم که متفاوت باشد و بتوانم همه احساسم را در آن به عرصه نمایش بگذارم. در دنیای هنر قبل از کسب درآمد و ارزش مادی، زیبایی و جاودانگی کار ارزش‌مند است. اولین درآمد و دستمزد من، از فروش کار هنری‌ام در دوران دبیرستان بود. یکی از دوستان صمیمی پدرم با قیمتی معادل ۸۰ هزار تومان آن کار را خرید. معمولا هنرمندان نسبت به اولین کارهای خودشان احساس تملک خاصی دارند. من هم دوست نداشتم که اولین کار هنری‌ام را بفروشم. اما پدرم مرا متقاعد کرد که آثار هنری، زمانی ارزشمند خواهند بود که عاشقانه فردی آنها را برگزیندو بخرد.
کارآفرینی و هنر ماهی‌فروشی!
موسسه «کارآفرین، هنر وزیری» به نیت ایجاد بستری مناسب برای خلق ایده‌های نو و خلاقانه در بخش هنر، بنیاد‌گذاری شد و در این راستا مدرسان و علاقه‌مندان بسیاری را برای ورود به دنیای هنر و بازار کسب و کار تربیت کرده است. پدرم اولین مرکز و موزه خصوصی هنرهای معاصر را به نام «غار موزه وزیری» در لواسان بنا کرد. بعد از چند سالی متوجه شدم که برای بسترسازی و معرفی فرهنگ و هنر به هنرجویان و علاقه‌مندان باید مرکزی را برای به نمایش گذاشتن و فروش آثارشان راه‌اندازی کنم. در نتیجه مجوز گالری هنرهای تجسمی را در لواسان گرفتم. به نوعی علاوه بر آموزش فوت و فن ماهی‌گیری، بازار و بستر
موسسه «کارآفرین، هنر وزیری» به نیت ایجاد بستری مناسب برای خلق ایده‌های نو و خلاقانه در بخش هنر، بنیان‌گذاری شد و در این راستا مدرسان و علاقه‌مندان بسیاری را برای ورود به دنیای هنر و بازار کسب و کار تربیت کرده است
ماهی‌فروشی را برای کارآموزان و سایر هنرمندان ایجاد کرده‌ایم.

رقابت از نوع هنرمندانه
هنر در دنیای رقابت معنای خاصی ندارد. کاملا سلیقه‌ای و بستگی به نوع کار فرد متفاوت است. مگر کار در پروسه خط تولید برود و شما بخواهید در عرصه تولید متفاوت بودن را در قالب رقابت پیش ببرید. من سعی کرده‌ام همیشه مشوق و راه‌گشای دوست‌داران این فن باشم و بر خلاف بسیاری از همکاران، نه تنها از هنرمندان برای معرفی و فروش کارهایشان در گالری اجاره نمی‌گیرم؛ بلکه در نحوه ارائه کار و قیمت‌گذاری نیز به آنها کمک می‌کنم.

لکه‌هایی روی بوم زندگی
هر آنچه ذهن فرد را درگیر کند، مشکلی است در تحقق آن هدف. به نظر من زندگی هر فرد، مثل بوم نقاشی است. چرا که این ما هستیم که آینده خود را می‌سازیم. هر مشکلی در تابلوی رنگارنگ زندگی شما، لکه سیاهی است که به واسطه خطای شما یا موقعیتی ایجاد شده است که شما به عنوان نقاش و خالق ادامه مسیر زندگی‌یتان می‌توانید آن لکه سیاه را با تفکر و دوراندیشی درست و به‌موقع پاک کنید.

باید واقع‌بین بود
اقتصاد فرهنگ و اقتصاد هنر، دو مقوله به هم مرتبط و جدایی‌ناپذیر هستند که دغدغه هر هنرمندی است. در این راستا ۳ عامل تاثیرگذارند. اولین مسأله، فرهنگ‌سازی و تفهیم ارزش کار هنری به مخاطبان است. که بدون شک کاری بس عظیم و نیازمند یاری مسئولان و دولت‌مردان است. مسأله دوم، خود هنرمند است. هنرمند می‌باید با دید هنری و متناسب با موقعیت به خلق آثار خلاقانه بپردازد. گاهی اوقات هنرمندان ما بدون در نظر داشتن سبد اقتصادی دوست‌داران هنر، به خلق آثاری می‌پردازند که مخاطبی ندارد و متاسفانه با قیمت گذاری‌های ناعادلانه موقعیت کاری و حرفه‌ای خود را به خطر می‌اندازند. مسأله سوم، میزان درآمد نسبی یا همان سبد خانوار هر ایرانی است که در حال حاضر هر خانواده درصد ناچیزی را می‌تواند به این امر اختصاص بدهد. تمامی مسائل فوق دست در دست هم گذاشته‌اند و هنرمندان را به این باور رسانده‌اند که آثار خود را خارج از کشور به فروش برسانند. به فرض مثال ۷ سال پیش یکی از همین هنرمندان، تابلویی را که در ایران ۷۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده بود، ۱۲۰۰ دلار فروخت.
دوقلوهای آینده‌نگر
به نظر من آموزش از ذات فرد مهم‌تر است. هرچه آموزش مستمر و همراه با تشویق باشد، توانایی‌های فرد را بیشتر ارتقا خواهد داد. همیشه به فرزندانم آموخته‌ام هر کاری را که دوست دارید شروع کنید؛ اما در نظر داشته باشید که مهم نیست که کار شما با دیگران فرق کند و در چه درجه و مقامی باشد، مهم این است که استاد آن حرفه و کار شوید و همیشه پربار و خلاق باشید. من دو فرزند دارم که دوقلو هستند. اما با تمام شباهت‌های دوقلوها، هر کدام خواست و علاقه‌ای متفاوت دارند.
دخترم عاشق نقاشی کردن است و با وجود آنکه ۷ سال دارد قصد دارد با یکی از دوستانش نقاشی‌هایشان را برای فروش به معرض نمایش بگذارند. و پسرم هم از همان ۳ سالگی مثل پدرش، عاشق کارهای فنی و ابزارآلات است. بهترین مشوق او پدرم بودند که از همان کودکی هر نوبت بجای خرید اسباب‌بازی‌های متنوع، با خرید ابزارهای واقعی به رویاهایش معنای حقیقت را می‌بخشید.

کلام آخر
فعالیت هر هنرمندی مشخصه و معرف او است. هرچه خلاقانه‌تر و نوآورانه‌تر اثری را خلق کنند، جاودانه‌تر خواهد ماند.

http://www.biznews.ir/vdch.6nmt23nq-ftd2.html

سرباز پیاده شطرنج هم اگر راه را تا انتها ادامه دهد وزیر می شود!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Mrs.Seyedi , jahanagahi , سیدمهدی هاشمی , mfatemi64 , مسعود کوچولو , mardin-b
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا راه اندازی فروشگاه لباس زیر زنانه را توصیه می کنید؟ ساناز0909 0 514 08-26-2019 12:15 PM
آخرین ارسال: ساناز0909
  خانم ها این موارد را باید قبل از 30 سالگی بدانند! mallarme 2 1,718 09-09-2013 09:22 AM
آخرین ارسال: zahra_r
  توان زنان را همه می‌دانند اما باید باورش کنند mehdi098 0 827 03-13-2013 04:23 PM
آخرین ارسال: mehdi098

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS