ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

نشستند و گفتند و برخاستند!
زمان کنونی: 05-03-2024, 11:42 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: abdolhossein
آخرین ارسال: abdolhossein
پاسخ: 3
بازدید: 988

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات : 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
04-28-2014, 09:27 PM
ارسال: #1
برای کسانی که هدفی برای خود تعیین کرده اند و می خواهند به آن برسند ( که البته همه ما که این جا هستیم یک هدف واحدداریم و آن میلیاردر شدن است ) توجه به آن چه از مرحوم آیت الله بهجت آورده ام ضروری است. امیدوارم دوستان نظر خود را اعلام نمایند:
"آقایانی که طالب مواعظ هستند، از ایشان سؤال می شود: آیا به مواعظی که تا حال شنیده اید، عمل کرده اید، یا نه؟
آیا می دانید که: « هر که عمل کرد به معلومات خودش، خداوند مجهولات او را معلوم می فرماید. »؟
آیا اگر عمل به معلومات - اختیاراً ـ ننماید، شایسته است توقع زیادتی معلومات؟
آیا باید دعوت به حق، از طریق لسان باشد؟ آیا نفرموده: « با اعمال خودتان، دعوت به حق بنماید »؟
آیا طریق تعلیم را باید یاد بدهیم، یا آنکه یاد بگیریم؟
آیا جواب این سؤالها از قرآن کریم:
( والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا )، و از کلام معصوم:« من عمل بما علم، ورثه الله علم ما لم یعلم » و « من عمل بما علم، کفی ما لم یعلم »، [ روشن نمی شود؟]
خداوند توفیق مرحمت فرماید که آنچه را می دانیم، زیر پا نگذاریم و در آنچه نمی دانیم، توقف و احتیاط نمائیم تا معلوم شود.
نباشیم از آنها که گفته اند:
پی مصلحت مجلس آراستند
نشستند و گفتند و برخاستند
وما توفیقی إلا بالله، علیه توکلت و إلیه انیب.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
الاقل محمد تقی البهجة
مشهد مقدس
یکشنبه 1375 هـ.ش.
مطابق با ربیع الاول 1417 هـ.ق."
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , seraj , ali1371 , hemmat , arak_2008 , MohamadMJ , yassaman , uniquemind , سیدمهدی هاشمی , Elixir , arash1367
05-05-2014, 11:30 PM
ارسال: #2
RE: نشستند و گفتند و برخاستند!
نشستند و گفتند و برخاستند

واقعا مشکلات اینگونه حل می شود؟
لطفا جوابهای خود را با توضیح لازم مرقوم فرمائید.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: abdolhossein
05-06-2014, 12:33 AM
ارسال: #3
RE: نشستند و گفتند و برخاستند!
استاد عزیز ! با توجه به آن چه از تایپیک های جناب عالی خوانده ام به نظرم شما هم با بنده هم رای باشید.
شاید بهتر باشد توضیحات خود را ضمن ترجمه آیات و روایاتی که مرحوم ایت الله بهجت در توصیه مختصر خود آورده اند بیان کنم:
1- آیه 59 سوره مبارکه عنکبوت (والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا) کسانی که در راه ما تلاش و کوشش می کنند ما راههای خود را به آنان نشان می دهیم.
2- کلام معصوم (احتمالا علی (ع) ): "من عمل بما علم، ورثه الله علم ما لم یعلم" هر کس به آن چه می داند عمل کند خداوند آن چه را نمی داند به او می آموزد.
3- کلام معصوم (احتمالا علی (ع)): "من عمل بما علم، کفی ما لم یعلم " هر کس به آن چه می داند عمل کند از آن چه نمی داند بی نیاز می شود.
حضرت ایشان از مطالب فوق استنباط می کنند که انسان برای رسیدن به اهداف خود نیاز به هیچ راهنما و استادی ندارد حتی ایشان در جایی صراحتا به کسانی که از ایشان طلب استاد می کردند می فرمودند استاد تو علم توست برو و به آن چه می دانی عمل کن . مطمئن باش هر جا که لازم بود خداوند به طریق مقتضی تو را آگاه خواهد کرد.
باید به آن چه می دانیم عمل کنیم و هر جا که علم نداشتیم توقف و احتیاط کنیم تا موضوع مشخص گردد. اگر به نتیجه نرسیدیم مطمئن باشید جایی برخلاف این دستورالعمل ساده و در عین حال بسیار عمیق و پرمعنا عمل کرده ایم.
همه ما اطلاعات نسبی در خصوص جذب ثروت داریم. هیچ کس نمی تواند ادعا کند در این خصوص خالی الذهن است اما متاسفانه کمتر کسی پیدا می شود که دست به اقدام زده و آن چه را که می داند استفاده کند . همه مرتب در این تایپیک ها می گردیم و مطالب انگیزشی و آموزشی مطالعه می کنیم . کتاب های روانشناسی به کرات در این مملکت چاپ و خوانده می شود بسیاری از جمله خود من شاید تعداد زیادی از این کتاب ها را خوانده باشیم . اما به قول شاعر " آب کم جو تشنگی آور به دست تا بجوشد آبت از بالا و پست" به جای این که مرتب دنبال آب باشیم و قمقمه ها و تانکرهاو آب انبار های خود را پر کنیم بهتر نیست تشنگی به دست آوریم یعنی نیاز به آب را در خود ایجاد کنیم؟ وقتی تشنه نباشیم آب به دردمان نمی خورد ولی وقتی تشنه شدیم محال است خداوند نیاز ما را بی پاسخ گذارد و سیرابمان نکند.
ببینید، اساس عالم بر اساس احتیاج است و طوری تنظیم شده که هر موجودی به آن چه نیاز دارد می رسد. خداوند جبار به معنی جبران کننده است اگر در جایی خلایی ایجاد شد فورا خلا را پر می کند. حال اگر ما بر اساس معلومات خود پیش رفتیم و به جایی رسیدیم که دیگر معلوماتمان به آن قد نمی داد باید توقف کرده و دست به اقدام نزنیم . در این جا ما خلا ایجاد کرده ایم و خداوند به طریقی نامشخص مانند قراردادن یک کتاب در این زمینه یا یک تایپیک در سایتی مانند سایت میلیاردر ها یا آشنایی با کسی که در خصوص مشکل ما صاحب نظر است یا هر طریق دیگر مشکل ما را حل می کند تا مرحله بعدی!
البته اگر بخواهم توضیحات بیشتری دهم (کاری که سعی کرده ام در سخنرانی های انگیزشی خود برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) داشته باشم) حدود ده صفحه ای باید بنویسم اما متاسفانه کامپیوترم نزدیک به هنگ کردن است و وقت هم گذشته است. به امید موفقیت روز افزون!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: arash1367 , uniquemind , ahmad rezaee , moreez
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS