ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

کارآفرین هفته : رکسانا یراقی، الناز ایلخانی و نازنین پاینده‌آزاد
زمان کنونی: 04-27-2024, 07:04 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: karafarin
آخرین ارسال: karafarin
پاسخ: 1
بازدید: 1380

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 3.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
02-01-2013, 12:15 PM
ارسال: #1
رکسانا یراقی، الناز ایلخانی و نازنین پاینده‌آزاد به ترتیب متولد سال ۱۳۶۷، ۱۳۶۶ و ۱۳۶۶ هستند. هر سه نفر در رشته گرافیک فارغ‌التحصیل شده‌اند و در سال ۱۳۸۸ با تلاش و ریسک‌پذیری گروه هنری رتینا را تاسیس کرده‌اند. گفتنی است که الناز و رکسانا از فارغ‌التحصیلان مدرسه خورشید هستند.
گفتگو

خورشید: وقتی که بچه بودید می خواستید بزرگ شدید چه کاره شوید؟
رکسانا یراقی: می خواستم باستان شناس بشوم و یا ستاره شناس.
الناز ایلخانی: در بچگی دوست داشتم دکتر جراح قلب بشوم چون می خواستم معروف باشم.
نازنین پاینده‌آزاد: دوست داشتم هنرمند بشوم. می خواستم شخصیت های کارتونی را طراحی کنم.

خورشید: چه انگیزه ای باعث شد که شما بخواهید یک کارآفرین شوید؟
از اواسط دوران دانشجویی با هم درباره کار و ایجاد یک شرکت حرف می زدیم. همگی دوست داشتیم ایده های کاریمان را با هم عملی کنیم. می خواستیم ساعت کاری منعطف داشته باشیم تا ابعاد هنریش حفظ شود و لذت بخش باشد.

خورشید: الگوی شما از اینکه خواستید به این عرصه وارد شوید چه کسی (یا کسانی) بودند؟
ر.ی: کلا فامیل هنرمندی دارم ولی مهمترین فرد تاثیرگذار خانم دائیم خانم افشان کتابچی و دخترانش بودند.
ا.ای: الگوی خاصی نداشتم ولی کار کردن را خیلی دوست داشتم. مفید بودن برایم مهم بود.
ن.پ: والت دیسنی الگوی کاری ام بود.

خورشید: زندگی شما قبل از اینکه به یک کارآفرین تبدیل شوید، چگونه بود؟
ر.ی: در حین دوران دانشجویی با پدرم که کارخانه بافندگی و چاپ اتیکت دارند همکاری می کردم و هنوز هم ادامه دارد.
ا.ای: از زمان تحصیل به دلیل علاقه به طراحی لباس چند نمایشگاه خانگی مانتو و بدلیجات دست ساز برگزار کرده ام که موفق بودند و البته ادامه دارد.
ن.پ: از زمان دانشجویی در کارخانه پدرم به نام پاکدام پارس فعالیت گرافیکی داشته ام و ادامه دار است.

خورشید: کمی در مورد کسب و کار فعلیتان توضیح دهید. (شروع کار، گسترش به مرور زمان، تغییر و تحول در خدمات یا محصول ارایه شده.)
ایده ما داشتن یک دفتر کار بود که هر دو کار عکاسی و گرافیک را انجام دهیم. نگرش و ایده های مان بهم نزدیک است. با افراد مختلف در این باره مشورت کردیم و برحسب توانائی مان تقسیم کار کردیم. محل و لوازم کار را تدارک دیده و کار را شروع نمودیم.

خورشید: بزرگترین ترس و نگرانی شما برای شروع کسب و کار چه بود؟ آیا شغل قبلی خودرا ترک کردید؟ یا اینکه پیش از شروع کسب و کار خود شاغل نبودید؟
نگرانی اصلیمان این بود که با توجه به منفی بافی اطرافیان که سعی داشتند ما را نهی کنند آیا به نتیجه مطلوب می رسیم یا خیر ولی با تلاش و ریسک پذیری کارمان را آغاز کردیم.
البته کار مهم دیگرمان هم تعیین مرز بین دوستی و کار بود تا هیچ کدام تحت تاثیر دیگری قرار نگیرد.

خورشید: کمی برای ما از نحوه سرمایه گذاری و اهمیت مسایل مالی در ابتدای کار بگویید. آیا مسایل مالی عامل بازدارنده ای محسوب می شد؟ چگونه بر این مشکل غلبه کردید؟
بله مسائل مالی می تواند مهم باشد ولی تیم ما به علت مصمم بودن و /(نتیجه برآیند نیروی جمعی)/ بر مسائل غلبه کرد. اگر تنها بودیم شاید موفق نمی شدیم.

خورشید: یک روز عادی برای شما چگونه سپری می شود؟ برای استراحتتان چه کار می کنید؟ چه فعالیتی به شما آرامش می دهد؟ چطور بین کار خانه و کار بیرون تعادل برقرار می کنید؟
ر.ی: ۸:۳۰ بیدار شده و صبحانه مفصلی می خورم ۱۰ صبح کار را شروع می کنم. اصل کار ما بعدازظهر شروع میشه و تا ۷ شب کار می کنم. تفریحاتم مطالعه و گوش دادن به موسیقی است. خرید را دوست دارم. آخر هفته دوره های دوستانه دارم و به کار نمی پردازم.
ا.ای: ساعت کاری من هم از ۱۰ تا ۸ شب است که در طول هفته به کلاس زبان هم می روم. آخر هفته ها به مهمانی و تفریح و خرید می گذرد و به کار فکر هم نمی کنم.
ن.پ: برنامه کاریم برحسب کار بین ساعت ۱۰ تا ۷ شب تنظیم می شود. برای تفریح تصویرسازی همراه موسیقی انجام می دهم. مطالعه و خواب هم جزو تفریحات من است.

خورشید: فکر می کنید اداره و تاسیس یک فعالیت کارآفرینانه، چه تغییراتی در شخص شما ایجاد کرده است؟ چه تجربیاتی را از کسب و کار خود به زندگی اجتماعی و خانوادگی خود منتقل کرده اید؟
ر.ی: اجتماعی شده ام. اعتماد به نفسم بالا رفته. کار گروهی حس تعامل را در من به وجود آورده.
ا.ای: اعتماد به نفسم بالا رفته و در جمع حرف برای زدن دارم. چون همیشه درباره کارم با افراد صحبت می کنم.
ن.پ: اجتماعی و پخته شدم. شناختم از افراد بالا رفته. توانسته ام نوع رفتارم با دیگران را بهتر تنظیم کنم.

خورشید: نقش خانواده و اطرافیان خود را در موافقت خود چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا درگیری های سر کار را به خود به خانه می آورید؟
صد درصد پشتیبانمان بوده اند و ازشان ممنونیم.

خورشید: چه بخشی از کارتان بیشتر برایتان لذت بخش است؟
چون کار ما هنری است همه قسمت هایش لذت بخش است و چون کار خودمان است حتی از نظافت محل کارمون هم لذت می بریم. حتی در حین کار از هم عکس می گیریم.

خورشید: در حال حاضر مهمترین مشکل/دغدغه‌ای که در کسب و کارتان با آن درگیر هستید چیست؟
چون محل کار ما مسکونیه امکان اجرای هر پروژه ای را نداریم باید در فکر یک محل اداری یا تجاری باشیم. در رابطه با تبلیغ کارمان با مسائل اجتماعی روبه روهستیم.

خورشید: آینده کسب و کار خود را در کوتاه مدت و دراز مدت چگونه برآورد می کنید؟ در خوش بینانه ترین حالت؟ در بد بینانه ترین حالت؟
مهمترین مولفه یک کارآفرین پیشرفت او است و اگر پیشرفت نکند با کارمند فرقی ندارد. بدبینانه ترین حالت این است که در همین شرایط بمانیم و پیشرفتی نکنیم. خوشبینانه هم این است که خیلی معروف و صاحب نام بشویم چون در این نوع کار مطرح بودن نام مهم است.

خورشید: یک خاطره جالب و تاثیرگذار از کسب و کار و چالش های خود بگویید.
قرار بود از بچه ای که خیلی گریه می کرد همراه والدینش عکاسی کنیم. هر کار می کردیم بچه آروم نمی شد. انواع ترفندهارا به کار بردیم. آنقدر حرکات خنده دار کردیم که پدر بچه به خنده افتاد ولی بچه نه!

خورشید: تا حالا شکست خورده اید؟ چه راه های خلاقانه ای را امتحان کرده اید که تضمین کننده سلامت و پیشرفت کارتان باشد؟
ما هنوز شکستی نداشته ایم. مسائل کاری زیاد بوده که روال عادی کارآفرینی محسوب می شود و تا حالا هم به خوبی حل شده است.

خورشید: چه توانایی و قابلیتی در شما باعث موفقیتتان شده است؟
ر.ی: انعطاف پذیری، دقت، پشتکار و جاه طلبی
ا.ای: ایده آل گرابودن، پشتکار و اراده داشتن
ن.پ: جاه طلبی، پشتکار و علاقه زیاد به کار هنری
و البته هر سه ما خستگی ناپذیریم.

خورشید: اگر می توانستید با تجربه و اطلاعات فعلی خود، به گذشته بازگردید، و به خودتان پیش از شروع کسب و کار خود یک نصیحت کنید، آن نصیحت چه بود؟
تعامل و کنار آمدن زیاد هم خوب نیست و گاهی لازم است ملاحظه را کم کنیم.

خورشید: با شناختی که جامعه و کسب و کارها و نقش بانوان دارید، چه پیشنهاداتی برای مدرسه خورشید دارید؟
در زمینه های هنری دوره های کارآفرینی تدوین کنند. و در صورت امکان شرایطی جهت برگزاری نمایشگاه عرضه کارهای هنری ترتیب دهند.

خورشید: آیا برای بانوان پیامی دارید؟
حتما برای خود کاری پیشه کنید تا مفید باشید و در هر کاری که می کنید تلاش زیاد داشته باشید.
http://onews.ir/1391/10/14/%DA%A9%D8%A7%...%8C%D9%84/

سرباز پیاده شطرنج هم اگر راه را تا انتها ادامه دهد وزیر می شود!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , صابری , toofan245 , mir abbas , من میلیاردرم , arsho , habib tousi , zahra_r , جودی ابوت , arezu
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زنان کارآفرین انجمن قناد 69 15,758 12-17-2014 01:01 PM
آخرین ارسال: arezu

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS