ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

هایدی و ۱۶ سال زندگی بدون پول
زمان کنونی: 05-04-2024, 02:56 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: goldmen
پاسخ: 3
بازدید: 835

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات : 2.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01-18-2013, 10:44 PM
ارسال: #1
سلام
این هم نمونه یک زندگی عجیب است که در عین عجیب بودنش، کلاس کار محفوظ مانده است....[تصویر: 22.gif]

این مصاحبه یک انسان پولدار، میلیاردر و...نیست که اتفاقا نوع زندگی یک انسان بی پول است....
و جالبتر که یک زن ، آغازگر این راه عجیب و نسبتاَ جالب است....

علت انتخاب این مصاحبه جملات آموزنده ای بود که ایشان بیان کرده اند و اراده بسیار قویشان.

===============================================

هایدماری شوئرمر یه روز صبح از خواب بیدار شد و فکر کرد دیگه دلش نمی‌خواد مثل گذشته بره مطب روان‌پزشکی‌ش رو باز کنه. هایدی ۵۰ سال داشت که تصمیم گرفت زندگی‌ش رو تغییر بده. اون در حالی داره خودشو واسه ۷۰ سالگی آماده می‌کنه که ۱۶ ساله بدون یک قرون پول زندگی کرده. سبک زندگی و انتخاب عجیب اون باعث شد فیلم مستندی به اسم “زندگی بدون پول” درباره‌ش ساخته شه.

اون به تازگی مصاحبه‌ای انجام داده و گفته چرا یهو تصمیم به این تغییر بزرگ گرفته. او در طول زندگی‌اش، شیفته پیداکردن راه‌هایی برای زندگی بدون پول بوده: من متوجه شدم که کمتر و کمتر به پول نیاز دارم و بنابراین فکر کردم که زندگی بدون پولو برای یک سال امتحان کنم.

[تصویر: h3.png]

هایدی قبل از هرکاری آپارتمانش رو فروخت. بعد چمدان کوچکی برای ۱۲ ماه آماده کرد. موقعی که داشت چمدانش رو می‌بست فکرش رو هم نمی‌کرد که این سفر ۱۶ سال طول بکشه: من فقط می‌خواستم این نوع زندگی رو برای یک‌سال آزمایش کنم. اما متوجه شدم که زندگی جدیدی رو شروع کردم و دیگه نمی‌خوام به زندگی گذشته‌م برگردم. اکثر همسن و سالای من الان تو باغ خونه‌شون نشسته‌ن اما من می‌خوام تا آخر عمرم سفر کنم.

[تصویر: h6.png]

این دکتر سابق و جهانگرد بی‌پول فعلی برای سکونت در شهرهای مختلف هتل و مسافرخونه نمی‌ره. اون در خونه‌ی یکی رو می‌زنه و در قبال جایی که بهش می‌دن تو کارای خونه بهشون کمک می‌کنه. باغبونی، شیشه‌شوری یا پرستاری از بچه براش فرقی نداره. اون هر کمکی رو یه معجزه می‌دونه. از هدایای مردم استقبال می‌کنه، حتی اگه این هدیه لباس کهنه یا غذا باشه.

برنامه زمانبندی هایدی خیلی دقیق تنظیم شده. اون یه هفته بیشتر تو شهر جدیدش نمی‌مونه، یه سخنرانی درباره اشتغال و راه‌های زندگی بی‌پول می‌کنه و راهی شهر دیگه‌ای می‌شه.

اون می‌گه: [b]من همیشه فکر می‌کنم که چطور می‌تونم چیزای بهتری برای زندگی تو دنیا بدست بیارم[/b]. من چیزی شبیه سفبر صلح هستم. از خونه‌ای به خونه دیگه‌ای می‌رم و فلسفه زندگی‌م رو با مردم به اشتراک می‌ذارم.

دوستاش از شیوه زندگی و رفت و آمدهاش نا امید شدن. او دعوت نامه‌های زیادی برای گسترش ملاقات‌هاش دریافت می‌کنه. خیلیا هستن که از هایدی خواستن به طور دائمی با اونا زندگی کنه. اما هایدی قبول نمی‌کنه چون: برای اقامت طولانی فرصتی ندارم، چون احساس می کنم باید برم .شغل من در جهان بودن و با مردم بودنه.

فلسفه اقتصادی اون مبادله کالا به کالا یا کالا به خدماته. اون این روش رو به بچه‌ها هم آموزش می‌ده: یه مداد بده، یه میوه بگیر!

هایدی می‌گه: شما نمی‌تونید منو با بی‌خانمان‌ها مقایسه کنید. اونا دوستان خوبی نیستن و به خونه‌های مردم دعوت نمی‌شن. ما همه از یه چشمه هستیم. کل جهان یک موجود زنده است و ما تعدادی سلولیم که باید با همدیگه کار کنیم. این فلسفه زندگی هیچ بی‌خانمانی نیست.

[تصویر: after-divorcing-her-first-and-only-husba...doesnt.png]

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: shahram......32 , کامیار کاظمی , P@RSA , yu3f , MARYAR , jahanagahi , سعید یوسفی , goldmen , حامد , ahmad rezaee , بهنام ذوالفقارزاده , madar , hamidmh
01-19-2013, 12:28 AM
ارسال: #2
RE: هایدی و ۱۶ سال زندگی بدون پول
این هم یه جور ثروتمندیه، این زن از فقر نمی ترسه و این یعنی ثروت واقعی

همین که سلامتی، یعنی ثروتمندترین انسان روی زمینی. پس خدا را با همه وجودت شکر کن.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , ahmad rezaee , mallarme , hamidmh
01-19-2013, 01:22 AM
ارسال: #3
RE: هایدی و ۱۶ سال زندگی بدون پول
واقعا متعجب شدم از خودن اين مطلب
16 سال بدون پول زندگي كردن ومبادله كالا به كالا كردن

واقعا واخسنت به اين زن با اين نوع طرز تفكرش

ميدونم قدرت اخروي ندارم
ولي ازخدا تقاضا دارم درسته اين زن دينش اسلام نيست
ولي ازخيلي از مسلمان ها بيشتر به خدا ايمان داره
بهشت تنها جايي هست كه اين زن بايد بصورت دائم زندگي كند نه اين كره خاكي

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , ahmad rezaee , mallarme
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS