ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

اموزش ايده زايي و ايده يابي
زمان کنونی: 04-19-2024, 07:46 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: اقاي ايـــده
آخرین ارسال: kamangar
پاسخ: 34
بازدید: 5413

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-07-2012, 07:23 PM
ارسال: #1
با سلام خدمت دوستان عزيز

تا به امروز شايد كمك به ديگران و يا ارائه كردن معلومات بيشترين تاثير روي جسم و روحم داشته
چون بر اين باور هستم كه خداوند يك نعمتي رو در اختيار ادمي ميذاره و اگر ازش استفاده نشه خيلي زود ازش گرفته ميشه.

در اين تاپيك ميخوام در مورد ايده يابي و ايده زايي مطالبي رو در ذهنم هست رو بيان كنم.تا شما عزيزان ديگر خودتان تبديل به يك فرد ايده دهنده شويد.

كانال ايده يار: @ideayar
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: بهداد , ناصر صادقی , mallarme , MohamadMJ , goldmen , jahanagahi , mehdi62 , elaheh-hosseini , فرهاد قربانی , P@RSA , 3ObHaN , kimyya , Haavin , seraj , amiryazdani138 , Delta.H , c4t3r , maxsoulfly , حامد , Busaba , مسعود کوچولو , Mind , ahmad rezaee , tirnam , من میلیاردرم , بيلا بالا , mohammad.b , mahdi5e , venus2 , GreatNavid , suzi , sir-mahyar , minoo , hamidmh , mrasteenfar
12-07-2012, 07:52 PM
ارسال: #2
RE: اموزش ايده زايي و ايده يابي
به نام خدا كه اغاز كننده همه چيز مي باشد

نميخوام بگم اصلا ايده چي هست و چي نيست چون تا به امروز بطور حتم بخصوص شمايي كه در اين انجمن عضو هستيد يك تعريف از ايده در ذهن داريد.

اگر در خودتان ميبينيد كه فرد خوش فكر و ايده دهنده هستيد كه هيچ و اگر نيستيد از شما ميخواهم هرچه در ذهن در مورد ايده داريد به فراموشي بسپاريد.

شايد بگوييد چرا و براي چه چيزي بايد اينكارو كنم

جواب شما اين هست كه خودتان رو در بندي به نام ايده گير انداختيد و تا زماني از اين بند ازاد نشويد نميتوانيد شرايط انجام اينكار را فراهم كنيد.

حال مثال كه براي خودم پيش اومده را برايتان نقل ميكنم

در مورد ايده چندين روش براي ايده يابي وجود دارد اما بخاطر اينكه ما يك نفر هستيم تنها از يك راه به وفور استفاده ميكنيم ان راه هم فقط فكر كردن و جستجو در ذهن مان هست.

بطور مثال وقتي به دنبال يك ايده در مورد سايت جديدي بودم در ذهنم مرور ميكردم و جستجو ميكردم تا جوابي پيدا كنم در 5 الي 10 دقيقه اول 1 الي 5 تا ايده به ذهن ميرسد كه بطور 95 درصد اين ايده ها قبلا توسط افرادي اجرايي شده است و با گذشت زمان سرعت فعاليت ذهني كم ميشود و شما به واسطه اينكه فكر ميكنيد ايده ها عملي شدن به بن بست ميخوريد.

و هرچه بيشتر فكر ميكنيد به هيچ چيزي دست پيدا نميكنيد.

پس ذهنتان را خالي كنيد تا ادامه دهيم

تشکر شده توسط: بهداد , mallarme , goldmen , فرهاد قربانی , P@RSA , 3ObHaN , jahanagahi , Haavin , seraj , Delta.H , amiryazdani138 , maxsoulfly , حامد , Busaba , بيلا بالا , tirnam , من میلیاردرم , ناصر صادقی , mohammad.b , rahgozar , mahdi5e , venus2 , suzi , minoo , شوییچی , hamedmoez , gh4315 , Saeed.MD , hamidmh , mrasteenfar
12-07-2012, 08:59 PM
ارسال: #3
خوب
من ميتوانم براي شما صبر كنم تا عمل كنيد اما زمان نميتواند براي شما صبر كنيد و منم با زمان پيش ميرم.

اميدوارم كه ذهنتان را خالي كرده باشيد. و اگر خالي نكرديد ابتدا خالي كنيد و سپس ادامه مطالب را دنبال كنيد.

افراد در دنيا وجود دارند كه از نظر برخي چيزها داراي توانايي هاي بيشتر از افراد معمولي هستند و اين يك نعمت خدا دادي حساب ميشود.

اما اينطوري نيست كه ما چون اين توانايي را نداريم پس ديگر هيچ كاري نميتوانيم انجام دهيم و اين يك فكر اشتباه هست.
ما ادم هاي معمولي هم ميتوانيد با روش هاي خاص و تكرار - تمرين تا حد نا مشخصي به توانايي هاي نزديك به اين فراد يا برابر و حتي در مواردي بيشتر از اين افراد برسيم.

موضوعي كه وجود دارد همه ما تا حدودي ميتوانيم نخبه كه به اين افراد گفته ميشود تبديل ميشديم اما بواسطه نبود شرايط مناسب كه يكي از دلايل اصلي عدم موفقيت در اين موضوع مي باشد اين توانايي ها مشخص نشدن.

اما دنيا از ان ما انسان ها هست و ميتوانيد با تلاش كوشش به هرانچه كه ميخواهيم برسيم (بحث هاي فراواني وجود دارد اما ما تنها به گوشه اي از انها اشاره داريم و با مابقي كاري نداريم)

روش هاي ايده يابي

روش هاي ايده يابي به 2 دسته تقسيم ميشوند ايده هاي كه بطور ناخوداگاه در ذهن شما پديدار ميشند و ايده هاي كه خودتان با فكر به انها دست پيدا ميكنيد.

ايده هاي نا خود اگاه

اين ايده ها به 2 روش پديدار ميشوند

ناخوداگاه يكباره

در حال كاري هستيد يا در حال استراحت كه بطور يكباره فكري از ذهن شما گذر ميكند كه علت ان ميتواند ديدن يك شي يا يك چيزي مانند تصوير فيلم صوت و اجسام مختلف و غيره باشد.

مثال : الان اين متن رو ميخواهيد يك ايده اي براي استفاده از اين مطالب به ذهنان ميرسد. يا فيلمي ميبييند و يك ايده به ذهنتان ميرسيد.

نا خود اگاه قبلي

اين ايده يا فكر بخاطر افكار گذشته اي كه شما در ذهن داشتيد و در حال انجام كاري هستيد پديدار ميشود كه منشا ان اطلاعات و اتفاقات گذشته است كه با خوردن يك جرقه در ذهن شما ايجاد شده.

مثال : در گذشته به دنبال نامي براي سايت كودك خود بوديد ولي در ان زمان به ذهن شما نرسيد ولي بطور نا خود اگاه اسم كودكستان به ذهنتان ميرسد.

علت اين رفتار هاي ذهن بحث فراوان دارد و ما با ان كاري نداريم

تشکر شده توسط: بهداد , 3ObHaN , mallarme , jahanagahi , فرهاد قربانی , P@RSA , amiryazdani138 , Haavin , mehrdad062 , Delta.H , saeed.abdollahi , maxsoulfly , حامد , Busaba , M3HDI , tirnam , من میلیاردرم , ناصر صادقی , mohammad.b , rahgozar , mahdi5e , venus2 , hamedmoez , gh4315 , Saeed.MD , hamidmh , mrasteenfar
12-07-2012, 11:05 PM
ارسال: #4
به اينجا رسيديم كه ايده ها بسته به دو نوع ايجاد ميشود ناخود اگاه و با فكر كردن
در مورد نا خود اگاه مطالبي را ارائه كرديم اما چند مطلب اموزشي وجود دارد.

شما بايد براي اينكه ذهنتان فعال شود سوخت ساز ذهن را افزايش دهيد. مواد سوخت ساز ذهن چيست؟؟

موارد مختلفي رو ميتوان نام برد اما دو مورد اصلي يكي ارامش فكري از هر نظر هست و ديگري اطلاعات.

ارامش فكري را براي خودتان با توجه به شرايط مختلف مهيا كنيد.معمولا افراد به طرق مختلف ارامش خودشان رو پيدا ميكند.
يك نفر با پيدا روي
نفر ديگر با ورزش
شخص ديگري با پرخوري و شخصي با دوري از افراد و موارد مختلف.

تنها ارامش فكري خودتان را افزايش بديد و از تنش هاي فكري دوري كنيد.

حالا منشا اصلي ايده هاي ناخود اگاه كه اطلاعات مي باشند را بايد به ذهنتان واريز كنيد.

ميپرسيد چطور بايد اينكارو رو انجام بديم.

با خواندن مطالب و موضوعات مختلف مربوط به كارتان و اون چيزي كه در اون حيطه به دنبال ايده هستيد.

اگر براي سايت ايده ميخواهيد موضوعات مرتبط به سايترا مطالعه كنيد.

فيلم هاي مختلف و همينطور مستند ها و اموزش هاي مانند سخنراني ها - كنفرانس ها و صوت هاي مختلف مربوط به موضوع را ببيينيد و بشنويد.

مجلات مختلف را مطالعه كنيد.

از منابع خارجي استفاده كنيد.

زبان بلد نيستم چيكار كنم!!!

مشكلي نيست شما مطالبي را پيدا كنيد و به تصاوير انها نگاه كنيد و تجزيه تحليلش كنيد.

معمولا در موضوعات مختلف تصاوير 70 - 50 - 30 درصد از مطالب را در خود دارند و شما بدون دانستن زبان ميتوانيد انها را درك كنيد.

بحث گفتگو هاي افراد مختلف را بخوانيد در مورد نظرات افراد مختلف فكر و انديشه كنيد.

در مواردي كه ميشود و ميتوانيد طرح هاي از مواردي كه ديديد خوانديد و شنيديد را به صورت ازمايشي اجرايي كنيد

نحوه خواندن و درك كردن خودتان را مفهومي كنيد و همينطور تجزيه تحليلي.قرار نيست شما جايي امتحان يا كنفراس بديد و به صورت طوطي وار نخوانيد.

خلاء هاي ذهني خودتان را پر كنيد و براي خودتان سوالات بدون جواب نگذاريد.

و مجدد ارامش ذهني خودتان را فراهم كنيد. و به كاري هاي ديگرتان بپردازيد.

وقت مرور و نتيجه گيري اوليه هست.در مواقع استراحت بخصوص شبها قبل از خواب مانند ماشين نباشيد كه با خاموش كردن همه چيزش از كار مي افتد.

افرادي هستند كه با سر گذاشتند بر روي بالشت هفت پادشاه را خواب ميبينيد. اگر اينطور فردي هستيد بشينيد و فكر كنيد. و اگر اينطور نيستيد. دراز بكشيد به دست ها زير سر به صورتي كه وقتي پليس ها ميگويند دست ها پشت سر

پاهايتان را روي هم بندازيد و همزمان به صورت سرعت متوسط سر و پاهايتان را تكان بدهيد و با خودتان چند لحظه به هيچ چيزي فكر كنيد و بعد از چند دقيقه به مطالبي كه فرا گرفتيد فكر كنيد و ببيند ايا ايده اي به ذهنتان ميرسد يا خير.

توجه كنيد به ذهنتان فشار نياوريد و بعد از 5 الي 10 دقيقه مطلبي پديدار نشد به چيزي فكر نكنيد و بخوابيد و براي اينكه خواب خوبي داشته باشيد به چيزي هاي كه دوست داريد و شمارا خوشحال ميكند فكر كنيد.

تشکر شده توسط: Haavin , jahanagahi , mallarme , mehrdad062 , P@RSA , MohamadMJ , Delta.H , saeed.abdollahi , maxsoulfly , Busaba , tirnam , ناصر صادقی , mohammad.b , rahgozar , mahdi5e , venus2 , hamedmoez , gh4315 , مرضیه عباسی , Saeed.MD , hamidmh , mrasteenfar
12-08-2012, 12:38 PM
ارسال: #5
با سلام خدمت كاربران عزيز

در ابتدا روز خوبي برايتان ارزومند هستم و اميدوارم تا پايان روز سراسر خوبي برايتان باشد.

مورد ديگر اميدوارم مطالب واقعا كاربري باشد و دوستاني كه موردي ميبيند ميتواند به صورت پيام به بنده اطلاع دهند تا مطالب را ويرايش يا كم زياد كنم.

در مطالب قبلي به اينجا رسيديم كه ايده ها به دو نوع پديدار ميشوند يك ناخوداگاه و ديگري با وقت گذاشتن و فكر كردن.

در مورد ايده هاي ناخود اگاه مطالبي را ارائه كرديم و تنها موضوعي كه در اين بخش ماننده است يادداشت برداري مي باشد.

يك دفترچه در كنار خود داشته باشيد يا در گوشي همراه خود در زماني كه ايده اي به ذهنتان رسيد به سرعت يادداشت كنيد.

در موارد مختلف پيش امده است كه ايده ها خيلي زود از ياد ميروند.

و همانطور كه در پست قبلي اشاره كرديم اطلاعات خود را افزايش دهيد به همان اندازه كه بكاريد برداشت خواهيد كرد.

مورد ديگر در مورد اطلاعات هميشه اينطور نباشد كه تنها به يك موضوع بپردازيد-موضوعات خود را دسته بندي كنيد و در همه حوزه ها به اندازه اولويت بندي كه ميكنيد مطالعه داشته باشيد. براي بعضي ها كه بيشتر نياز داريد وقت بيشتر و براي انها كه كمتر احتياج داريد وقت كمتر.

در اينده اگر شاهد ايده هاي ناخود اگاه نبوديد بطور حتم مطمئن باشيد كه كم كاري كرده ايد.

تا اينجا به شما خيلي احتياج نبود اما در از اين مرحله به بعد به شما كه علاقمند به فرا گرفتن هستيد احتياج مي باشد
اطلاعات بيشتر در اين زمينه را ميتوانيد در تاپيك زير مشاهده كنيد.

http://forum.unc-co.ir/showthread.php?ti...9#pid54419

تشکر شده توسط: jahanagahi , Delta.H , mehdi62 , Asef14 , Haavin , mallarme , maxsoulfly , حامد , Busaba , MohamadMJ , tirnam , ناصر صادقی , mohammad.b , rahgozar , mahdi5e , venus2 , suzi , hamedmoez , gh4315 , مرضیه عباسی , hamidmh , mrasteenfar
12-08-2012, 07:51 PM
ارسال: #6
بخاطر عدم استقبال اين مبحث ادامه پيدا نمي كند.

موفق باشد

تشکر شده توسط: jahanagahi , Busaba , ناصر صادقی , mohammad.b , mahdi5e , kamangar , hamidmh
12-08-2012, 08:10 PM
ارسال: #7
آقا سجاد عزیز تا کنون حداقل 10نفر دکمه را هم به نشانه تشکر و هم به نشانه خواندن زده اند. عده ای از عزیزان از جمله خود شما عادت به زدن دکمه ندارند و این دلیل نمی شود ما که پیگیر هستیم در نیمه راه بمانیم. 12 سال است سایت آموزش فرهنگ را نندگی را راه انداخته ام و یک تبلیغ درآن نمی بینید در صورتیکه شرکتهای خودرو با مبالغ زیادی میخواهند اسپانسر این سایت باشند قبول نکرده ام.آقا سجاد جان چون شما هدف خدمت دارم. در آموزش فرهنگ رانندگی باور من بر این است که :
اگر حتی یک عزیزی آنرا بخواند و عمل کند فردی را از حادثه نجات داده ام. و فامیلی را از عزا و ایلی را از ماتم.
با نوشته های با ارزش شما حتی یک نفر مشغول بکار شود خانواده ای به سعادت می رسند.

امید است ما را شایسته دانستن بدانید.موفقتر باشی.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: goldmen , amiryazdani138 , اقاي ايـــده , Haavin , mallarme , maxsoulfly , حامد , Busaba , hamed.yegane , MohamadMJ , tirnam , من میلیاردرم , ناصر صادقی , mohammad.b , mahdi77 , mahdi5e , venus2 , GreatNavid , kamangar , مرضیه عباسی , hamidmh , mrasteenfar
12-08-2012, 08:17 PM
ارسال: #8
جناب قربانيان عزيز در اموزش هاي نياز به همراهي افراد هست.شما ميتوانيد به اون تاپيك كه ادرسش مشخص هست مراجعه كنيد و ميبينيد كه با 5 نفر عضو ميخواستم بحث رو داشته باشيم هيچ كس حاظر به همراهي نشد. بنده نه وقت اضافه دارم و نه اينكه عزيزي رو مقصرر ميدونم.

بعضي موضوعات در وقت زمان خوبي ارائه نميشوند شايد اينم يكي از اون موضوعات باشد. مورد ديگر من اصلا در انجمن در تاپيك هاي مختلف وارد نميشم و تنها در همين دو تاپيك خود هستم و در اين تاپيك هم سپاس رو دادم.

با تشكر از شما كه دلسوزنه خدمت ميكنيد.

انشالا در زماني ديگر و همراهي بيشتر افراد بحث را از سر خواهيم گرفت.

موفق باشيد

تشکر شده توسط: jahanagahi , goldmen , mallarme , maxsoulfly , hamed.yegane , من میلیاردرم , ناصر صادقی , elham.s2012 , mahdi5e , hamidmh
12-08-2012, 08:28 PM
ارسال: #9
واقعیت من یکی خواستم داوطلب شوم ولی حس کردم که عزیزان باشند بهتر است و تصمیم داشتم درنوبت بعدی داوطلب شوم.
اصلا هدف انجمن همین تایپیکها است. ما در اینجا واقعا نیاز به رواج یا باز کردن تایپیکهائی که در انجمنهای مختلف ارائه می شود نداریم.گرچه به مقدار خیلی کم شاید نیاز باشد.
منظور من وارد شدن شما و یا دیگر عزیزان به تایپیکهای دیگر نیست چون هر عزیزی به طرف تایپیکهائی می رود که به آن علاقمند است وشاید فرصتی هم ندارد.بلکه منظورم این بود که عزیزانی هستند که دکمه را نمی زنند تا مدرس با علاقه بیشتری مطالب را در اختیار قرار دهد. از یک طرف دقیقا من بشما حق می دهم و از طرفی عرض کردم خود من حاضرم تا آخر کلاس دانشجوی این تایپیک باشم. باور بفرمائید شخصا دیشب تمام ذهنم را از ایده و ایده پردازی خالی کردم و دقیقا تمرینات را موقع خواب اجرا میکردم و جالب اینکه در همین زمان کوتاه لبخندی ناشی از رضایت زدم. ما منتظزیم.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , mallarme , goldmen , maxsoulfly , حامد , Busaba , MohamadMJ , tirnam , ناصر صادقی , mahdi5e , venus2 , hamidmh , pedii , mrasteenfar
12-08-2012, 08:38 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-08-2012 08:39 PM، توسط mallarme.)
ارسال: #10
(12-08-2012 07:51 PM)sajad1441 نوشته شده توسط:  بخاطر عدم استقبال اين مبحث ادامه پيدا نمي كند.

موفق باشد

سلام
دوست من تعریف شما از استقبال چیست؟!

انسانها طبق هدف عالی خود، یعنی قرار دادن تجربیاتشون بی هیچ انتظاری در اختیار دیگران، نباید منتظر نتایج شگفت انگیزی باشند که به چشم میبینند....

نتایج ارزشمند به مروز زمان هویدا میشود .....

شما مطالب را مینویسند که ماندگار است
این مطالب باقی میماند و خیلی ها آن را میخوانند و این یعنی ارزشگذاری بر کار شما
اما شاید اثر این خواندن باقی نماند... به شکل نظر یا سپاس زدن!

حداقل تجربه کاری من به من گفته: کاری که فکر میکنی درسته انجام بده و منتظر حتی تشکر یک نفر هم نباش!

اگر میخواهید به هدفتون برسید ، منتظر هیچ پاداشی نباشید.....

(منظور از پاداش تعریف شما از استقبال است)

پاداش حقیقی در جای دیگر نهفته است.
در همان قلبی که واقعا هدفش آموختن است.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: goldmen , jahanagahi , maxsoulfly , حامد , MohamadMJ , ahmad rezaee , yu3f , ناصر صادقی , barati , caspi , rahgozar , mahdi5e , venus2 , نی نی عسلی , amin2002hs , مرضیه عباسی , hamidmh
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پرسش پاسخ اموزش ايده يابي و ايده زايي اقاي ايـــده 21 3,637 05-18-2017 08:48 PM
آخرین ارسال: لبخند زندگی
  چگونه ايده‌ فوق‌العاده براي شروع كسب‌وكار پيدا كنیم ؟ Delta.H 3 2,561 05-18-2017 08:39 PM
آخرین ارسال: لبخند زندگی
  ايده - ايده - ايده اقاي ايـــده 4 2,208 03-25-2014 01:58 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
  چگونه ايده‌اي فوق‌العاده براي شروع كسب‌وكار پيدا كنيم Haavin 2 2,067 09-13-2012 10:07 AM
آخرین ارسال: Haavin
  شمايي كه ايده توپ داريد؟؟!! بياييد بخوانيد. اقاي ايـــده 4 1,968 07-03-2012 11:17 AM
آخرین ارسال: مروارید نشان
  كمك در اموزش نوشتن طرح توجيهي اقاي ايـــده 0 3,327 02-25-2012 02:37 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS