ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

« راز ثروت مردم شهر بابل »
زمان کنونی: 05-02-2024, 05:47 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کیمیاگر
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 6
بازدید: 3074

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 27 رأی - میانگین امیتازات : 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-25-2012, 12:56 AM
ارسال: #1
برگرفته از سایت :3rvat4u.blogfa.com

شهر بابل يكي از مشهورترين شهرهاي باستاني و مهم دنياست كه محل امروزي آن ، منطقه پهناوري در كنار رود فرات ، 90 كيلومتري جنوب بغداد در كشور عراق است که امروزه جز خرابه اي از آن باقي نمانده است . شهر بابل در حدود 2500 سال پيش به اوج شهرت خود رسيده بود . شهرت بابل به جهت ثروت مردم آن و در نتيجه قدرت حكام بابل بوده است .

البته دستيابي به ثروت شهر بابل و فتح آن آرزوي اقوام همسايه بود و همسايه هاي آن هميشه در صدد حمله بودند ولي بدليل وجود دژ افسانه اي بابل كه به گفته باستانشناسان در زمره بلندترين و عريضترين ديوارهاي دنيا و از شاهكارهاي بشر بوده است ، اين آرزو تحقق نمي يافت . شايان ذكر است كه سرانجام كورش به اين افسانه شهر بابل خاتمه داد و آنرا فتح كرد .

همانطور كه دستيابي به ثروت اين مردم داراي اهميت بوده ، دستيابي به راز ثروت آنان نيز به همان نسبت ارزشمند بوده و هست . خوشبختانه مردم بابل مردمي بسيار علم پرور بوده اند و علاقه زيادي به خط و نوشتن داشتند . به همين دليل كتب و آثار بسياري بر روي لوحه هاي گلي از آنان بجاي مانده است و به اين صورت راز ثروت مردم بابل به دست ما رسيده است .

چندين سال پيش يك گروه باستان شناسي به منظور اكتشاف و حفاري وارد خرابه هاي اين شهر شدند . آنها متخصصي در اختيار داشتند كه مي توانست خطوط ميخي آن دوره را بخواند . طي حفاريهاي اين گروه ، حدود 1000 لوح گلي بدست آمد كه داستان زندگي يك حكاك ( شخصي كه شغل او نوشتن متون برروي لوحهاي گلي بود ) روي آنها نوشته شده بود . او توانسته بود زندگي خود را دگرگون كند و از يك انسان فقير به يك فرد ثروتمند تبديل شود . او راز تغيير زندگي خود را در اين داستان نقل كرده بود .

داستان زندگي حكاك :

جالب است بدانيد متخصص خواندن لوحهاي گلي كه در اين گروه حضور داشت فردي بود كه در زندگي شكستهاي بسيار خورده بود و از يك زندگي ساده بهره مند بود . به همين دليل با اشتياق فراوان شروع به خواندن اين داستان كرد .

حكاك مي گويد : « من از طريق حكاكي و با مشقت زندگي خود را تأمين مي كردم تا اينكه روزي ثروتمندترين مرد بابل به من مراجعه كرد تا كتابي را برايش حك كنم . من به او پيشنهاد كردم در مقابل بيان راز ثروتش تمام اين كتاب را خواهم نوشت . او قبول كرد و من تمام كتاب او را در چند شبانه روز و به سختي تمام كردم و راز ثروتش را طبق قرارداد به من گفت . راز ثروت اين مرد بر يك اصل استوار بود ، اينكه :

“ قسمتي از درآمد شما متعلق به خودتان است . ”

تعجب نكنيد ، او مي گويد هر مقدار از درآمد خود را كه به فروشنده براي خريد كالايي مي پردازيد ، در واقع متعلق به شما نبوده ، بلكه متعلق به فروشنده بوده است . اگر بيشتر بر اين اصل دقت كنيم خواهيم ديد كه از درآمد ماهانه ما چيزي به ما تعلق ندارد . زيرا تا پايان ماه تمام آنرا براي خريد به ديگران داده ايم . اگر اين اصل را پذيرفتيد دوباره آنرا مرور مي كنيم : “ قسمتي از درآمد شما متعلق به خودتان است .”

راز ثروت :

با پذيرش اصل اول ثروت مي توانيد از فرمول زير براي ثروتمند شدن خود استفاده نماييد :

1- قدم اول اين فرمول مي گويد : يك دهم از درآمد شما متعلق به خودتان است . آنرا پس انداز كنيد و به هيچ وجه از آن برداشت نكنيد . به هيچ وجه و تحت هيچ شرايطي . از اين پس انداز فقط براي سرمايه گذاري در چند كار منطقي و صحيح استفاده كنيد . براي سرمايه گذاري نيز حتماً با يك شخص امين و مورد اعتماد مشورت كنيد . سود حاصل از اين سرمايه گذاري تماماً متعلق به شماست . پس تمام آنرا دوباره به حساب پس انداز خود بازگردانيد . بعد از رشد اين سرمايه و اطمينان از سود دائمي آن مي توانيد از يك دهم اين سود براي مخارج خود استفاده كنيد .

2- دومين قدم براي افرادي تجويز شده است كه بدهكارند . مقدار دو دهم از درآمد را صرف باز پرداخت بدهي هاي خود كنيد . ليستي از تمام بدهيها يتان تهيه كنيد و هر بار مقداري از بدهي خود را بپردازيد ، حتي اگر اين مقدار بسيار ناچيز است .

3- قدم سوم : هفت دهم باقي مانده درآمد را صرف زندگي و خريد مايحتاج خود كنيد و در واقع سهم ديگران از درآمد خود را باز گردانيد .

دو نكته نيز وجود دارد كه بايد در زمان استفاده از اين فرمول به آنها توجه داشته باشيد :

نكته اول : اگر به كسي بدهكار نيستيد ، در مورد قدم دوم مي توانيد دو كار انجام دهيد . اول اينكه اين مقدار را حساب قدم اول اضافه كنيد ، اين كار بهتر است و سرعت رشد سرمايه شما را بيشتر مي كند . يا اينكه آنرا به حساب قدم سوم واريز نماييد . در اين مورد انتخاب با شماست .

نكته دوم : بخش دلخواه ولي ثابتي از هفت دهم باقي مانده را صرف صدقه و كمك به مستمندان كنيد . اين كار باعث ايجاد روحيه نشاط و اعتماد به نفس در شما مي شود . قراموش نكنيد كه نشاط و اعتماد بنفس ارزشمندترين دارايي شما در راه پيشرفت است .

اين فرمول در عصر ما براي اولين بار توسط متخصص خواننده اين لوحها مورد استفاده قرار گرفت . جالب است بدانيد كه او توانست در مدت يك سال تمام بدهي خود را بپردازد و با سرمايه گذاري مناسب با حساب پس اندازش ، زندگي خود را دگرگون سازد .

رودها در جاری شدن
و علف ها در سبز شدن معنی پیدا می کنند
کوه ها با قله ها
و دریاها با موجها زندگی پیدا می کنند
وانسان ها
همه ی انسان ها
با عشق، فقط با عشق
پس بار خدایا بر من رحم کن
بر من که می دانم ناتوانم رحم کن
باشد که خانه ای نداشته باشم
باشد که لباس فاخری بر تن نداشته باشم
اما نباشد، هرگز نباشد
که در قلبم عشق نباشد، هرگز نباشد. . .!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: mallarme , بهداد , P@RSA , Delta.H , درناز , jahanagahi , mir abbas , 3ObHaN , مصطفي , venus2 , sherafati , REZA HAJISALIMI
11-25-2012, 11:17 AM
ارسال: #2
RE: « راز ثروت مردم شهر بابل »
- قدم اول اين فرمول مي گويد : يك دهم از درآمد شما متعلق به خودتان است . آنرا پس انداز كنيد و به هيچ وجه از آن برداشت نكنيد . به هيچ وجه و تحت هيچ شرايطي . از اين پس انداز فقط براي سرمايه گذاري در چند كار منطقي و صحيح استفاده كنيد . براي سرمايه گذاري نيز حتماً با يك شخص امين و مورد اعتماد مشورت كنيد .

من از فرمول 1 استفاده می کنم تا حالا که خیلی راضی بودم.توی این کتاب نوشته بود که هر روز از یه مسیر یعنی یه پل رد می شود باید یه ریگ هر روز بیاندازد توی آب ،نمی شود که امروز ریگ را نریزد توی آب فردا 2 تاریگ بیاندازد منظورش این هست که هر روز باید ما پس انداز کنیم حتی یه ذره از درآمدمون.

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: بهداد , P@RSA , jahanagahi , mir abbas , 3ObHaN , REZA HAJISALIMI
11-25-2012, 12:35 PM
ارسال: #3
(11-25-2012 11:17 AM)soltan_sal نوشته شده توسط:  - قدم اول اين فرمول مي گويد : يك دهم از درآمد شما متعلق به خودتان است . آنرا پس انداز كنيد و به هيچ وجه از آن برداشت نكنيد . به هيچ وجه و تحت هيچ شرايطي . از اين پس انداز فقط براي سرمايه گذاري در چند كار منطقي و صحيح استفاده كنيد . براي سرمايه گذاري نيز حتماً با يك شخص امين و مورد اعتماد مشورت كنيد .

من از فرمول 1 استفاده می کنم تا حالا که خیلی راضی بودم.توی این کتاب نوشته بود که هر روز از یه مسیر یعنی یه پل رد می شود باید یه ریگ هر روز بیاندازد توی آب ،نمی شود که امروز ریگ را نریزد توی آب فردا 2 تاریگ بیاندازد منظورش این هست که هر روز باید ما پس انداز کنیم حتی یه ذره از درآمدمون.

ممنون از سلطان عزیز
دوستان این یک راز بزرگی است اگر عمل کنید به یقین همه چیز تغییر خواهد کرد
 تشکر شده توسط: P@RSA , jahanagahi , mir abbas , 3ObHaN , venus2 , REZA HAJISALIMI
11-25-2012, 01:26 PM
ارسال: #4
يكي از مهمترين اصول توانگري رعايت اصل اول هست
در كتابهايي با اين مضمون تاكيد شده كه حتما مقداري از سودي كه بدست مياريد را پس انداز كنين
حتي ميتونين اين ميزان را تا 20%افزايش دهيد
هيچ كسي بدون پس انداز موفق به تشكيل سرمايه اوليه نشده
حتي اگر از زير صفر شروع به راه اندازي كسب و كارتان كنيد
پس انداز شما را در پايداري كسب و كار نوپاتون ياري ميكنه
اين مسئله مهمترين اصل موفقيت مالي هست

لطفا جدي بگيريد

اسپري كود كامل سرسبز
حاوي كليه عناصر مورد نياز گياه
قابل استفاده براي تمامي گلهاي اپارتماني

با استفاده از گياهان اپارتماني روح زندگي را در خانه هايتان جاري كنيد
10_004
 تشکر شده توسط: P@RSA , بهداد , jahanagahi , mir abbas , 3ObHaN , REZA HAJISALIMI
11-25-2012, 07:01 PM
ارسال: #5
با سلام
در تاييد صحبتهاي دوستان چند جمله از كتاب اسرار ذهن ثروتمند رو در اين مورد قرار ميدم:
1- تا نشان ندهيد آنچه را كه داريد ميتوانيد حفظ كنيد،مورد بيشتري را بدست نخواهيد آورد.
2- روش اداره كردن پول از مبلغ پول مهمتر است.
3- يا شما پول را به كنترل خود دراوريد يا آن شما را به كنترل خود درخواهد آورد.
تمرينهاي عملي هم دارد كه بزودي درج خواهم كرد.

تشکر شده توسط: mallarme , بهداد , mir abbas , کیمیاگر , jahanagahi , 3ObHaN , حامد , کامیار کاظمی , REZA HAJISALIMI
11-25-2012, 10:18 PM
ارسال: #6
(11-25-2012 07:01 PM)parsajoon نوشته شده توسط:  با سلام
در تاييد صحبتهاي دوستان چند جمله از كتاب اسرار ذهن ثروتمند رو در اين مورد قرار ميدم:
1- تا نشان ندهيد آنچه را كه داريد ميتوانيد حفظ كنيد،مورد بيشتري را بدست نخواهيد آورد.
2- روش اداره كردن پول از مبلغ پول مهمتر است.
3- يا شما پول را به كنترل خود دراوريد يا آن شما را به كنترل خود درخواهد آورد.
تمرينهاي عملي هم دارد كه بزودي درج خواهم كرد.

بی صبرانه منتظر مطالب با ارزش شما هستیم.موفق هستی , موفقتر باشی.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , حامد , کامیار کاظمی , REZA HAJISALIMI
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مقالات راز موفقیت rezadehghan 1 414 04-05-2018 11:02 AM
آخرین ارسال: rezadehghan
  نسخه پی بردن به راز موفقیت. خواستید نخوانید. jahanagahi 47 7,833 09-19-2015 12:15 PM
آخرین ارسال: javidan
  راز موفقیت تو چیست؟! محسن دوستوندی 16 2,950 09-05-2015 06:59 PM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  راز مردم داری دریانی های موفق .... mallarme 3 1,667 08-07-2013 02:27 PM
آخرین ارسال: mrs.abbasi
  راز موفقیت شرکت های خصوصی چیست؟ mallarme 0 1,083 07-14-2013 02:36 PM
آخرین ارسال: mallarme
  بلال فروشی که نفر دوم شورای شهر شد sabaeng 0 496 06-29-2013 09:46 AM
آخرین ارسال: sabaeng
  راز اصلی ثروتمند شدن bitumen 0 1,013 04-29-2013 12:16 AM
آخرین ارسال: bitumen
  راز های تصمیم گیری برای کسب موفقیت yu3f 24 3,308 01-03-2013 02:47 PM
آخرین ارسال: habib tousi
  راز و مديريت ذهن iranboy 1 739 10-02-2012 11:05 PM
آخرین ارسال: iranboy
  راز ساده افراد موفق صدفی 3 1,477 06-12-2012 12:54 AM
آخرین ارسال: MARYAR
  راز چیست؟ صدفی 0 830 04-06-2012 12:16 AM
آخرین ارسال: صدفی
Rainbow راز موفقيت محمد رضا تورانی 2 903 01-04-2012 04:19 PM
آخرین ارسال: مصطفي
  هفت راز برای مدیران موفق lpsk83 0 814 12-19-2011 05:01 PM
آخرین ارسال: lpsk83
  چرا بعضي از مردم خوش شانس و عده ديگر بدشانس هستند؟ مهدی گل محمدی 0 617 11-12-2011 03:32 PM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی
  راز موفقیت افراد خوش شانس مهدی گل محمدی 0 1,078 07-27-2011 12:33 PM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS