ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بیوریتم
زمان کنونی: 07-01-2024, 08:04 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: GreatNavid
آخرین ارسال: بهداد
پاسخ: 15
بازدید: 2459

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوریتم
11-22-2012, 02:38 AM
ارسال: #1
بیوریتم
سلام . من دیدم که بحث بیوریتم توی انجمن یک مقدار باز شده تصمیم گرفتم یک مقدار درباره اون مطلب بگذارم ، کاری به تاریخچه و ... نداریم اما این یکی از علوم خوب دنیا هست که چرخه های طبیعی که هر انسان از بدو تولد شروع میشه براش رو مورد بررسی قرار میده ، معمولا چهار چرخه بیشتر مطرح شده اما تعداد چرخه ها خیلی بیشتر از چهارتاست . چهار چرخه عبارتند از :
-فیزیکی
-احساسی
-عقلانی
-شهود
هر کدام از این سیکل ها دوره تناوبی بیشینه و کمینه رو طی میکنند . گویا یک سری تمرین وجود داره برای این چرخه ها که من استفاده نکردم و البته این بیوریتم خیلی چیز جالبی بود برای من در ورزش !
من بعضی روزا عالی عمل میکردم و بعضی روزا خیلی ضعیف در مسابقات .
خیلی دلم میخواست دلیلش رو بدونم که با آشنایی من با بیوریتم جواب بخشی از اون رو گرفتم .
بیوریتم الانه گویا در کارخانجات ... استفاده میشه برای بهره بردن از کارگرهای اون ارگان سوانح و ... رو کاهش بدهند و کارایی رو افزایش .
توضحیات تکمیلی تر رو استاد بهزاد انشالله اگر قبول زحمت کنند قرار میدهند
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , jahanagahi , مــجــیــנ , بهداد , Haavin , mir abbas , Delta.H , محسن قلي زاده
11-22-2012, 09:40 AM
ارسال: #2
RE: بیوریتم
من هم علاقمند شدم در باره اش اطلاعاتی داشته باشم.
از استاد بهدادعزیز خواهش کردم در صورت امکان تایپیکی را باز کرده و آموزش خود را در این زمینه شروع فرمایند.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , GreatNavid , بهداد , mir abbas , Delta.H , دکتر شکراله پور
11-22-2012, 09:55 AM
ارسال: #3
استاد عزیز ، شما در گوگل سرچ کنید راز چهار فصل یک سایت میاد اون باز کنید .
داخلش خیلی اطلاعات قرار داده شده ، ولی نرم افزار رو نخرید یه وقتی بگید من تبلیغ کردم . من خودم این نرم افزار رو نخریدم . ولی از مطالب سایت استفاده کردم .
آموزش بالا بردن انرژی رو هم اگر استاد بهداد زحمتش بکشند عالی میشه .
 تشکر شده توسط: jahanagahi , بهداد , mir abbas , Delta.H , دکتر شکراله پور
11-22-2012, 10:00 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-22-2012 10:02 AM، توسط کامیار کاظمی.)
ارسال: #4
(11-22-2012 09:55 AM)GreatNavid نوشته شده توسط:  استاد عزیز ، شما در گوگل سرچ کنید راز چهار فصل یک سایت میاد اون باز کنید .
داخلش خیلی اطلاعات قرار داده شده ، ولی نرم افزار رو نخرید یه وقتی بگید من تبلیغ کردم . من خودم این نرم افزار رو نخریدم . ولی از مطالب سایت استفاده کردم .
آموزش بالا بردن انرژی رو هم اگر استاد بهداد زحمتش بکشند عالی میشه .
مدیر فروش این نرم افزار در سایت عضو هستند(فکر میکنم در گروه اصفهان هم پیغام داده اند.) از سایت استفاده برده بود و نرم افزار را نیز برایم ارسال کردند که متاسفانه کار نکرد و اجرا نشد.
اما بنظرم مبحث جالبی است.

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: jahanagahi , بهداد , Haavin , GreatNavid , mir abbas , Delta.H , دکتر شکراله پور
11-22-2012, 10:15 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-22-2012 03:34 PM، توسط بهداد.)
ارسال: #5
درود نوید جان من میخواستم اطلاعات جامع را در مورد بیوریتمولوژی ( علم خارق العاده ی تقدیر - ریتم زندگی نجومی ) در آینده بنویسم حالا نوید جان استارت زدند . چهار فصل را بررسی کردم دوستان عزیزی هستند اما از برنامه های انها بهره نبردم . خودم چند سالی است که از این برنامه به زبان خارجی استفاده میکنم . من برنامه ی اورجینالشو از سایت تخصصی یکی از سایتهای خارجی به دلار خریداری کرده ام . اگر آقای کاظمی اجازه بدهند من روی این برنامه کار کنم و در فروشگاه انجمن بصورت اورجینال قرار دهم ؟؟؟ کلیه ی هزینه هایش برای خود انجمن باشه و تمامی جزییات را خودم به تدریس عمومی برسانم
هر شخص باید این برنامه را داشته باشد و این خود یک راز موفقیت در مسیر زندگی است
با سپاس
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , goldmen , jahanagahi , mosafer bedar , حامد , مــجــیــנ , Haavin , GreatNavid , mallarme , mir abbas , Delta.H , محمد رضا تورانی
11-22-2012, 10:24 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-22-2012 10:24 AM، توسط بهداد.)
ارسال: #6
در این بخش قصد داریم چند سایت مفید را در زمینه بیوریتمولوژی خدمتتان معرفی نمائیم:
/

لازم به ذکر است که سایتهای مذکور قابلیت رسم نمودار بیوریتم را دارند.
 تشکر شده توسط: Haavin , GreatNavid , jahanagahi , mir abbas , Delta.H
11-22-2012, 10:25 AM
ارسال: #7
منتظر مطالب گرانبهای شما هستیم.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: بهداد , Haavin , GreatNavid , mir abbas , Delta.H
11-22-2012, 10:29 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-22-2012 10:29 AM، توسط بهداد.)
ارسال: #8
سیکل های زیادی در بدن انسان وجود دارد، مهمترین آنها سیکل‌های فیزیکی، احساسی و ادراکی ( ذهنی) می باشند. حرکت هر سیکل خود را از بدو تولد فرد آغاز می‌شود و پس از آن به صورت سینوسی به سمت بالا و پایین دائماً در حرکت می باشد. در دوره های بیوریتمولوژیکی ، نیمی از مدت هر دوره سیر مثبت دارد که روزهای خوب هر دوره می باشد و نیم دیگر دوره دارای سیر نزولی منفی می باشد که در حقیقت روزهای بد دوره به شمار می آیند.
روزهای خوب ، روزهایی هستند که هر سه سیکل در فاز مثبت قرار دارند.

روزهای بد هم روزهایی می باشند که هر سه سیکل در فاز منفی قرار دارند.

حال به معرفی سه سیکل فوق می پردازیم:

1- سیکل فیزیکی (physical cycle):

این سیکل بر شرایط جسمانی فرد اثر می‌گذارد، دوره این سیکل 23 روز می باشد. در 5/11 روز اول توانایی جسمی فرد به حداکثر می رسد و سپس شروع به نزول می کند.

2- سیکل احساسی(Emotional cycle) :

این سیکل احساسات شخص را تحت تاثیر قرار می‌دهد ، دوره این سیکل 28 روزه است. 14 روز اول ، اوج حالات احساسي فرد می باشد.

3- سیکل ادراکی یا ذهنی(intellectual cycle):

این سیکل قدرت تفکر و درک شخص را تحت تاثیر قرار می دهد، دوره این سیکل 33 روزه است. اوج قدرت تفكر فرد در 5/16 روز اول مي باشد . لازم به ذکر است ، زمانیكه از سيكل مثبت يك دوره به سيكل منفي آن گذر مي کنیم و خط زمان قطع مي گردد، آن روز خاص را روز بحراني مي نامند.
منحني هاي بيوريتمولوژي د ر هنگام تولد انسان همه با هم از صفر آغاز می شوند هر يك با تناوب مشخص ادامه می یابد.

برای اینکه روزهای حساس را بتوانیم پیش بینی کنیم ، روشهای مختلفی وجود دارد. برای نمونه ما به دو روش پیش بینی اشاره می کنیم:

1- روش دستی: به روز در آوردن سن شخص و تقسيمات آن بر اعداد 33 و 28 و 23 و به دست آوردن سه باقيمانده .

به طور مثال كسي 8080 روز دارد :

8080/33 = 28 , 8080/28 = 16 , 8080/23 = 7
اعداد باقي مانده از تقسيمات ( 7و16و28 ) وضعيت جسمي و احساسي و فكري كنوني شخص مي باشد .

2- استفاده از نرم افزارهایی که در این زمینه وجود دارد ، مانند نرم افزار Biorhythm.

تذکر : تمام لینک های دانلود این برنامه ناقص و نادرست هستند . من حدود 22 برنامه دانلود کردم اما همه ناقص بودند تا اینکه با کارت از سایت خارجی خرید کردم که درست کار میکرد . ان شاء الله در فروشگاه قرار میدهم تا همه استفاده کنند .

این نوشته های یک سایت است که خودم تاییدش میکنم
 تشکر شده توسط: goldmen , Haavin , mallarme , GreatNavid , jahanagahi , mir abbas , Delta.H
11-22-2012, 12:00 PM
ارسال: #9
برای جلوگیری از اتلاف وقت به بررسی تمامی سایتها در زیمنه ی بیوریتم پرداخته ام و با کمی ویرایش آنها را اینجا برای اشنایی ابتدایی قرار میدهم :

بيوريتم يكي از تازه ترين موضوعات در حيطه شناسي ارگونومي ذهن است كه با شناخت جنبه هاي فكري و جسمي و روحي شخص مي تواند در تقليل حوادث ناشي از كار و اشتباهات بدون دليل ظاهري بسيار مؤثر باشد. با شناخت رفتارهاي فيزيولوژيك انسان مي تواند آنها را برنامه ريزي كرد كه با حداقل هزينه حداكثر سود به دست مي آيد .

تعريف ريتم : هر دگرگوني قابل پيش بيني و منظم كه معمولا مي توان آن را با توابع سينوسي نمايش داد .

انواع ريتم ها عبارتند از :

1 ) ريتم سير كادين : ريتم هاي شبانه روزي با طول دوره 24 ساعت
2 ) ريتم اولترادين : ريتم هاي با بسامد بالا و طول دوره نزديك به يك ساعت – دقيقه – ثانيه و صدم ثانيه
3 ) ريتم انفرادين : ريتم هاي با بسامد كم و طول دوره نزديك به يك ماه و يك سال
ريتم ها را نيز مي توان به گونه ديگر تقسيم كرد :
ريتم هاي بدون تغيير : كه در آنها دخل و تصرف نداريم . مثل ضربان قلب – عمل تنفس و مكانيسم رشد .
ريتم هاي متغير : كه در آنها دخل و تصرف داريم و قابل كنترل هستند . مثل خوردن – خوابيدن و ... كه براي تغيير اين ريتم ها مي توانيم يك ريتم جديد را در نظر بگيريم و طبق آن عمل كنيم تا بعد از مدتي به آن عادت كنيم .
برخي دانشمندان غده پينه آل كه غده كوچكي ميان دو نيم كره مغز است و به نور بسيار حساس مي باشد را مركز تنظيم ريتم هاي بدن مي دانند و به اين دليل است كه ريتم هاي بدن با تغييرات بدن تغيير مي كند . بر اين اساس تحقيقاتي كه بر روي يك مرغداري صورت گرفت . به اين صورت كه كه با ايجاد شبها و روزهاي كاذب به وسيله روشن و خاموش كردن لامپ ها و برنامه غذايي مقوي بر ريتم هاي تخم گذاري مرغ ها تاثير گذاشته و در هر 24 ساعت به جاي يك تخم دو تخم به دست آمد و بهره وري بالا رفت .

حال عوامل مؤثر بر ريتم ها را مي توان تغييرات نور – بيماري هاي روحي و رواني – مصرف داروها – مسافرت با هواپيما – تغيير شيفت كاري – بستري شدن در بيمارستان و ورود به پادگان هاي نظامي و غيره نام برد . عوامل فرهنگي و نژادي بر ريتم ها تاثيري ندارند .

ریتم های فيزيولوژيك :

ريتم سير كادين در اين دسته از ريتم ها قرار دارد . تعداد بيشماري از متغيرهاي فيزيولوژيك و رواني وجود دارند كه رفتار آهنگين از خودشان نشان مي دهند كه بسياري از آنها داراي ماهيت دروني هستند . از مهمترين اين متغيرها مي توان به هورمونهايي كه در خون وجود دارند اشاره كرد . كورتيزول كه مي توان آن را هورمون بيدار كننده ناميد و ملاتونين كه هورمون القا كننده خواب است كه اين هورمون ها از غده پينه آل توليد مي شوند .
از نظر دستگاه سير كادين توقف اين هورمون داراي اهميت است كه يكي از عواملي كه اثر زيادي بر توقف اين هورمون دارد روشنايي شديد است .
يكي از ويژگيهاي نظام سير كادين سالم تمايل آن به كند و كاو كردن است . طول دوره طبيعي آهنگ هاي سير كادين با فرار دادن افراد در غارها يا انبار هاي بزرگ يا جايي كه هيچگونه نشاني از ساعت – روشنايي روز و شب وجود ندارد مورد سنجش و اندازه گيري واقع شده است .
در افراد جوان مدت ساعت سير كادين برابر با 25 ساعت است اما اين دوره با افزايش سن كوتاه تر شده و به 24 ساعت مي رسد و با توجه به مطالب فوق مي توان چنين برداشت كرد كه آنچه در برنامه ريزي نوبت كاري مؤثر است اين است كه تطابق دستگاه سيركادين هنگامي كه چرخش نوبت كاري به صورت شب - پس از نيمروز و بامداد تدبير نمي شود .

ريتم هاي بيولوژيك

1 ) ريتم ها در آغاز تولد وجود ندارند بلكه در طي سال اول تولد تكامل مي يابند

2 ) ريتم دار شدن وابسته به تكامل عصبي است و به نظر مي رسد كه ساعت بدن در سيستم عصبي مركزي قرار داشته باشد .

3 ) هر كسي ساعت بيولوژيكي را به يك صورت به ارث برده است

4 ) ريتم دار شدن بدن در طي فرآيند اجتماعي شدن پديد مي آيد

در دوره هاي بيوريتمولوژيكي نيمي از مدت هر دوره سير مثبت دارد كه روزهاي خوب هر دوره مي باشد و نيم ديگر دوره داراي سير نزولي منفي مي باشد كه در حقيقت روزهاي بد دوره به شمار مي آيد .

بيوريتمولوژي علم شناخت ريتم ها وعادات موجودات زنده است .

انسان از همان ابتدا به وجود آهنگ ها و ريتم ها پي برد و متوجه شد كه اگر يك ريتم خاص را در هنگام كار تكرار كند كمتر احساس خستگي مي كند . همچنين پخش آهنگ نيز در كاهش ميزان خستگي مؤثر است كه بهتر است در ساعات اوليه كاراز آهنگ هاي نشاط آور و در ساعات پايان كار از آهنگ هاي آرامش بخش استفاده شود .
در اين دانش چنين گفته مي شود كه زندگي هر انسان از لحظه تولد تا مرگ پيوسته در سه دوره معين كه مانند منحني هاي سينوسي داراي فاز مثبت و منفي مي باشند تكرار مي گردد . فيليپس و سوبودا دو پژوهشگري بودند كه در پايان قرن 19 ميلادي نظريه بيوريتمولوژي را بيان نهادند كه اولي ريتم جسمي و دومي ريتم احساسي را كشف كرد و ريتم فكري را بعدها آلفرد تلنسر شناسايي كرد .
بررسي عددي ريتم هاي بيوريتمولوژي
منحني هاي بيوريتمولوژي د ر هنگام تولد انسان همه با هم از صفر آغاز شده و هر يك با تناوب مشخص ادامه يافته و پس از 59 سال هر سه منحني ( فكري و جسمي و احساسي ) به نقطه صفر خواهد رسيد . نقاط بحراني روي محور زمان مضارب صحيحي از اعداد 5 و 16 و 14 و 11 هستند .
 تشکر شده توسط: پرواز , Haavin , mallarme , GreatNavid , jahanagahi , mir abbas , حامد , Delta.H , Mrs.Seyedi
11-22-2012, 03:51 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-22-2012 03:59 PM، توسط بهداد.)
ارسال: #10
نرم افزار بیوریتمولوژی از 4 بخش اصلی برخوردار است که بخش اصلی ان که روند اصلی زندگی شما نمایان میسازد ( Primary Rhythms ) که در ان چهار منحنی مشهود است .
رنگ قرمز ( Physical ) = موارد مربوط به شرایط فیزیکی یا جسمانی شما است
رنگ سبز ( Emotional ) = شرایط احساسات شما در زمان
رنگ آبی ( Intellectual ) = شرایط عقلانی و نیروی تفکر و فکری شما را در بر میگیرد
رنگ صورتی ( Intuitive ) = حس شهودی ( یا الهامی ) شما را در بر میگیرد

خوب به شرایط من در روز 22 دسامبر 2012 ( یعنی امروز ) دقت کنید . روز 14 دسامبر حس شهودیم در بالاترین حد خودش بوده است و در چند روز دیگر یعنی 27 دسامبر شرایط عقلانی و جسمانیم به بالترین حد خود خواهد رسید و در روز 29 و 30 همین ماه شرایط احساسیم در اوج خود قرار میگیرد . شاید بپرسید این چه کمکی به ما میکنه باید بگم منحنی ها وقتی همدیگر را قطع میکنند شما باید متوجه باشید که چه روزی است و اون روز روز حساسی است و شاید شما در بدترین وضع ذهنی باشید ( احتمال پایین آمدن انرژی تان به سمت منفی زیاد تر است ) .

[تصویر: 35941283493394934543.jpg]
 تشکر شده توسط: mallarme , jahanagahi , mir abbas , حامد , Delta.H , محمد رضا تورانی , Mrs.Seyedi
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS