ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

درآمد ماهانه یک کارگر 14 ساله افغان در تهران: 2 برابر یک کارمند رسمی ایران!!
زمان کنونی: 04-26-2024, 09:17 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: tondar12
آخرین ارسال: reza_egbali
پاسخ: 5
بازدید: 2831

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 2.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درآمد ماهانه یک کارگر 14 ساله افغان در تهران: 2 برابر یک کارمند رسمی ایران!!
08-05-2012, 01:02 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-05-2012 01:12 PM، توسط tondar12.)
ارسال: #1
Photo درآمد ماهانه یک کارگر 14 ساله افغان در تهران: 2 برابر یک کارمند رسمی ایران!!
عصر ایران - اسمش " اسماعیل " است ، 14 سال دارد و 7 ماهی است که وارد ایران شده . قاچاقچی ها از او 700 هزار تومان گرفته اند و از هرات افغانستان به سیستان و بلوچستان ایران آورده اند.

اسماعیل در تکاپوی آمدن به ایران دو بار دستگیر هم شده است؛ به گفته خودش ماموران ایرانی تنها کاری که کرده اند وی را به ماموران پلیس مرزی افغانستان تحویل داده اند و پلیس مرزی هم وی را آزاد کرده است.

او به امید داشتن یک شغل پر درآمد تر از کشور خود به ایران آمده است و حالا با به دست گرفتن یک " چهار چرخ " و جمع آوری زباله های قابل بازیافت روزانه قریب به 40 هزار تومان درآمد دارد.

البته اسماعیل تنها نیست و این کار را با جمعی دیگر از نوجوانان افغانی که در منزلی در جنوب شهر تهران با هم زندگی می کنند ، انجام می دهد. آنها صبح ها چرخ دستی خود را بر داشته و به جان کوچه های شهر تهران می افتند .

وقتی او را می بینم در یک ظهر گرم تابستانی در ماه رمضان و در یکی از فرعی های نزدیک به خیابان حافظ ، در حال خوردن یک آب میوه و کیک به عنوان ناهار است.
[تصویر: 234378_702.jpg]
من را که می بیند " هل " می شود و کمی خود را جمع می کند به او می گویم:

-اسمت چیست ؟
-اسماعیل
- چند سالته ؟
- 14
- افغانی هستی؟
-بله
-چند ساله ایرانی ؟
- 7 ماهه
-بچه کجایی ؟
- هرات
ماهی چند در می آری؟
-1200 ( 1 میلیون و دویست هزار تومان)

اسماعیل روزانه بیش از200 کیلو و گاه نزدیک به 300 کیلو زباله خشک و قابل بازیافت جمع می کند ، شبانگاه زباله ها را به یک مرکز در خیابان مولوی تهران تحویل می دهد و در ازای هر کیلو 200 تومان پول می گیرد و این چنین روزانه حداقل 40 هزار تومان کاسب است.

او بخشی از این پول را هزینه اقامت خود در ایران می کند و بخش عمده آن را به خانواده نیازمند خود در هرات می فرستد.

اسماعیل نمونه کوچکی از یک جامعه بزرگ " کارگران افغانی مقیم ایران " است که طبیعتا در 3 دهه گذشته نقش ویژه ای در عمران و آبادانی کشور ما داشته و البته در کنار این مساله معضلات خاص خود را هم داشته اند.

وقتی از اشغال فرصت های شغلی ایرانی ها توسط کارگران افغانی سخن می گوییم باید کمی محتاط باشیم ؛ چه آنکه کارگران افغان عموما مشاغلی را اشغال کرده اند که کارگران ایرانی به راحتی حاضر به انجام آنها نیستند و یا در عوض انجام آن دستمزدی بسیار بیشتر از آنچه که یک کارگر افغان می گیرد ، طلب می کنند.

با این حال حضور دستکم 1 میلیون کارگر افغانی در بازار کار کشوری که بنا به اعلام مرکز امار ایران ، نرخ بیکاری در بین جمعیت جوان آن ( زیر 30 سال) بالای 25 درصد است ، رقمی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت ، از این رو جمعیت جوان و بیکار ایرانی درست یا به غلط نظر چندان مساعدی نسبت به کارگران افغانی مقیم ایران ندارند و حضور آنها را در معضل بیکاری خود دخیل می دانند.

از اسماعیل ، نوجوان 14 ساله افغانی می پرسم که آیا در حرفه جمع کردن زباله افراد دیگر ایرانی هم فعال هستند؟

به سرعت می گوید : بله و ادامه می دهد : هستند ، زیادند آنها هم مثل ما چرخ دارند و زباله جمع می کنند.

از او می پرسم رابطه آنها با شما چطور است ؟ وی در پاسخ می گوید : کاری به کار هم نداریم ، آنها کار خود می کنند و ما هم کار خود ، روزی هر کس دست خداست.

وقتی پس از گرفتن چند عکس با دوربین تلفن همراهم از اسماعیل خداحافظی می کنم ، به این مساله فکر می کنم که یک کارگر نوجوان افغان که به تازگی به ایران آمده در یک کشور غریب و با یک شغل بسیار ساده ( اما طبیعتا پر زحمت ) دو برابرمتوسط حقوق ماهانه یک کارمند رسمی دولت در ایران و سه برابر حداقل دستمزد ماهانه تعیین شده برای یک کارگر ایرانی درآمد دارد!
و با فکر کردن روی این واقعیت این سوال برای من پیش آمد که آیا با این وصف ضربان نبض اقتصاد کشور ما طبیعی است؟

منبع:عصرایران

حالا که حاضر میشه همچین کارایی رو انجام بده؟!
اینجا نخلدارا و کشاورزا تو فصل تولید محصول اینقدر دنبال کارگر میگردن و هیچ!! آخرش افغانی میارن!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , فرهاد قربانی , 3ObHaN , blacknight19 , M3HDI , sherafati , MohamadMJ , درناز , iran , Divar , milad_Mdpr , abnilboy , mirzayousef , Delta.H , مهدی گل محمدی , mosafere55 , R.shahhoseini , من میلیاردرم , sir-mahyar , mir abbas , REZA HAJISALIMI , مرتضی الهی , حمید رضا غ , fateme alian
08-05-2012, 05:01 PM
ارسال: #2
RE: درآمد ماهانه یک کارگر 14 ساله افغان در تهران: 2 برابر یک کارمند رسمی ایران!!
آدم یه وقتهایی بیشتر از خودش ظاهر میشه
مهم ترین زمانش وقتیه که چیزی برای از دست دادن نداره
ایران شده آخر یه افغانی
یعنی میاد وقتی چیزی نداره برای از دست دادن میگه قاچاقیم برم فوقش میکشنم که خب فرقی با الانم ندارم
وقتی میرسه چیزی نداره جز کار کردن یعنی تفریحشم کار کردنه پس کار میکنه بیشتر از چیزی که میشه فکرش رو کرد.

10_004 ...::: یک دقیقه با قرآن :::... 10_004

حتی اگر در مسير درست باشی، اگر آنجا بنشینی از رویت رد می شوند!

پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود …
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , tondar12 , درناز , مهدی 1 , milad_Mdpr , abnilboy , Delta.H , مهدی گل محمدی , sir-mahyar , mir abbas , مرتضی الهی , fateme alian
08-09-2012, 04:42 AM
ارسال: #3
RE: درآمد ماهانه یک کارگر 14 ساله افغان در تهران: 2 برابر یک کارمند رسمی ایران!!
من خودم بچه بلوچستانم و شهر مرزی سراوان،
اینجا بعضیا با پژو تا 15 ، 20 نفر جا میدن میارن !!! (حتی توی صندوق عقب در بسته!!).
کاری که یک افغانی می کنه ، یه ایرانی عارش میاد ... در نتیجه مزد آن گرفت که کار کرد

MY Telegram : @Mosleh68
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: abnilboy , Peanut , Delta.H , مهدی گل محمدی , R.shahhoseini , من میلیاردرم , mir abbas , REZA HAJISALIMI
11-27-2012, 04:13 AM
ارسال: #4
اسماعیل روزانه بیش از200 کیلو و گاه نزدیک به 300 کیلو زباله خشک و قابل بازیافت جمع می کند

(08-09-2012 04:42 AM)Divar نوشته شده توسط:  من خودم بچه بلوچستانم و شهر مرزی سراوان،
اینجا بعضیا با پژو تا 15 ، 20 نفر جا میدن میارن !!! (حتی توی صندوق عقب در بسته!!).
کاری که یک افغانی می کنه ، یه ایرانی عارش میاد ... در نتیجه مزد آن گرفت که کار کرد

با شما موافقم اون کارمندِ دولتی که نصف این بچه پول در میاره ۸ ساعت رو صندلی ش تو یه آفیسِ تمیز که بو گند نمیده نشسته، این بچه روزی ۱۰ - ۱۲ ساعت تو 300 کیلو سگگ دوو می‌زنه

چایی داغ و ناهار گرمشو تو مکانِ سر بسته تمیز می‌خوره، نگا کنید این بچه کجا نشسته یه لقمه چیز می‌خوره؟

شب هم میره تو خونش (هر جا که هست) این بچه معلوم نیست کجا می‌خوابه چون می‌خواد پولشو جم کنه واسه خانوادش بفرسته.

تو ۸ ساعت کارِ آفیس اگه چه صادقانه ۸ ساعت کار کنه چه ۳ ساعتِ اونو پا اینترنت و درد دل‌ با همکارش و زنگ زدن به این و اون بگذرونه آخر ماه همون حقوقو میگیره، این بچه اگه یه روز مریض شه پولِ اون روزو در نمیاره

کارِ صادقانه کردن شرافت انسانهارو می‌رسونه

به امید روزی که فقر از این دنیا ریشه کن بشه

-----------------------------------------------------------------------------------------
خدایا شکرت‌ هر چی‌ ازت خواستم بم دادی

تشکر شده توسط: Delta.H , کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , yu3f , Divar , من میلیاردرم , ahmad56 , sir-mahyar , mir abbas , REZA HAJISALIMI , مرتضی الهی , حمید رضا غ
03-03-2013, 03:01 PM
ارسال: #5
به نظر من حق ایشون بسیار بیشتر از این هاست.

کسی که خواستار ثروت هست باید دیدگاه و باور هاش رو تغییر بده نباید به حرف مردم توجه کرد من به شما اطمینان میدم که بعد از یک سال همونایی که بخاطر شغلتون با حالت تمسخر و دلسوزی نگاه تون می کردند به چشم قهرمان می بیننتون و دنبال مشورت گرفتن و رهروی شما خواهند بود بشکنید این غرور را بشکنید این خجالت را . عده ای با تبلیغات،فرهنگ سازی و بستر سازی مهندسی شده ای که انجام دادن باعث شدن که به این روز بی افتیم دوست عزیزمون میگن که کارگر پیدا نمی شه این تبعات همون فرهنگ مصرف گرایی ،راحت طلبی و آب باریکه و ... است.
دوستان اگر طالب ثروت هستید تمام افکار غلط را کنار بگذارید. هر گاه اشخاصی مثل این اقا رو دیدین یک خدا قوت بگین و به زحمت کشان مملکت تون افتخار کنید.

برويد اي دلتان نيمه که در شيوه ما مرد با هر چه ستم هرچه بلا مي ماند

دستاورد های بزرگ حاصل فداکاری های بزرگ است و هیچگاه نتیجه خودخواهی نخواهد بود.

شماره تماس با بنده 09367874307
 تشکر شده توسط: yu3f , سیدمهدی هاشمی , mir abbas , REZA HAJISALIMI , مرتضی الهی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بازاریابی کالا و محصولات شما در ترکیه amir.ilkhani 24 4,888 09-06-2022 09:54 AM
آخرین ارسال: dbajahangiri
  میزان درآمد قالیشویی azizimashin 0 363 09-03-2022 03:01 PM
آخرین ارسال: azizimashin
  کسب درآمد از فروش محصولات هیدرولیک mrsamadi 0 227 03-07-2022 03:36 PM
آخرین ارسال: mrsamadi
  راه کسب درآمد در ایران با دستگاه چاپ elham2020 0 198 01-16-2022 01:11 PM
آخرین ارسال: elham2020
  مشاوره در مورد خرید arsan27 1 354 02-27-2021 08:47 PM
آخرین ارسال: arsan27
  چطوری با ۴۵۰ میلیون سرمایه کسب درآمد کنم lvlahyar 4 3,437 06-21-2020 08:14 AM
آخرین ارسال: Amiriran
  1 میلیون سرمایه = ماهی 3 میلیون در آمد somesarah018 28 26,458 06-21-2020 08:03 AM
آخرین ارسال: Amiriran
  کسب در امد از طریق تعمیرات درب و پنجره mahlakashi 0 258 05-21-2020 12:30 PM
آخرین ارسال: mahlakashi
  بازاریابی کالای شما در عراق و افغانستان amir.ilkhani 39 7,202 05-04-2020 01:57 PM
آخرین ارسال: Moohsenn
  مرکز خرید و فروش عمده لباس زیر کجای تهران هست ؟ miomio 65 106,420 01-04-2020 11:13 PM
آخرین ارسال: Msahar
  فرصت سرمایه گذاری در بازار کردستان عراق eh.krd 74 16,447 01-25-2019 11:08 PM
آخرین ارسال: jamshad
  ایده در مورد دفتر فروش pakhshe_ava 90 9,936 01-04-2019 10:55 PM
آخرین ارسال: DddKing
  کارمند بمانم؟ abdolhossein 2 451 11-18-2018 10:25 AM
آخرین ارسال: abolfathi
  راهنمایی در مورد دیوارکشی زمین و پرواربندی Kaseb 0 436 06-28-2018 06:52 PM
آخرین ارسال: Kaseb
  40 تومن دارم چکاری در این بازار انجام بدم بهتره؟ کمک فوری jagvar300 2 2,344 12-25-2017 02:10 AM
آخرین ارسال: اﻟﻨﺎﺯ
  چطور میشه درآمد ماهیانه یک میلیون تومان با سرمایه 5 میلیون تومان بدست آورد؟ jamalshahla 18 17,798 12-25-2017 02:03 AM
Photo کسب درآمد با 3 میلیون تومان؟ pinkdreammss 7 4,643 12-25-2017 02:01 AM
  گروه کسب درآمد sorin 21 4,005 12-25-2017 01:58 AM
  با یک میلیارد تومن چه میشود کرد؟ ali007 9 22,503 12-15-2017 07:15 PM
آخرین ارسال: meysam23
  نظرسنجی در مورد سیرشدن با 1000 تومن !!! somesarah018 42 9,172 10-08-2017 08:32 PM
آخرین ارسال: arash.alirezaei

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS