ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

چاپ سیلک
زمان کنونی: 05-06-2024, 08:59 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: amiryazdani138
آخرین ارسال: irannylon
پاسخ: 40
بازدید: 8835

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چاپ سیلک
08-08-2012, 02:54 PM
ارسال: #11
RE: چاپ سیلک
بنده به اندازه آقا مهدی گل تجربه ندارم.همه سوالاتونو از ایشون بپرسید....
ما خودمون شاگرد مکتب آقا مهدی هستیم.

آنچه ویرانمان میکند روزگار نیست حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است!

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , مهدی 1 , alicpu
08-08-2012, 11:52 PM
ارسال: #12
دوستی در رابطه با روش ساخت دستگاه چاپ سیلک در پی ام سوال کردند که ترجیح دادم اینجا جواب بدم که به درد یک بنده خدای دیگه ای هم بخوره

تصویری که در زیر می بینید در اتوکد کشیدم که بشه راحت تر منظور را رسوند

[تصویر: cf4b89d3d503.jpg]

1- قسمت سفید رنگ یک میز فلزی هست که با نبشی یا پروفیل می دید جوشکار براتون می سازه ، سایز 60 * 60 در ارتفاع 80 تا 90 بستگی به قدتون خوبه ، سایزها دست خودتون هست

2- قسمت زرد رنگ یک تکه سنگ روی کابینت آشپزخانه هست که به صورت ضایعاتی هم می تونید پیدا کنید ، فقط بایست سطح رویش صاف و صیقلی باشه و خوب ساب خورده باشه . از شیشه ضخیم هم می تونید استفاده کنید ولی سنگ بهتره

3- اون قسمت آبی کم رنگ روی میز هم یک چهارچوب چوبی هست و قسمت چپش هم که روی میزه ، یک تکه چوب از سر همون چهارچوب هست که با دو عدد لولای معمولی (پروانه ای ) به همدیگه وصل شده، چند نکته راجع به ساخت چهارچوب هست که در آخر می گم

4- اون شی قرمز رنگ سمت چپ دو عدد گیره دستی کوچک نجاری هست که به وسیله اون می تونید چوب را رای میز فیکس کنید و در مواقع نیاز باز کنید

5- اون آبی پررنگ روی میز هم کاری هست که می خوایید روش چاپ بزنید (نایلون ، جعبه ، سررسید و .. )

فکر کنم همه توضیحات را دادم ، برای دوستانی که عملکرد دستگاه را نمی دونند هم ذکر همین نکته بس که رنگ روی چهارچوبی که توری روش کشیده شده و طرح روش ظاهر شده ریخته می شه و قطعه کار هم روی میز قرار داده می شه ، چهارچوب به وسیله لولا پایین می یاد و روی قطعه کار می شینه و بعد توسط یک کاردک لاستیکی مخصوص رنگ با فشار از بین سوراخ های توری رد می شه و روی قطعه کار حک می شه و در اخر چهارچوب می ره بالا و قطعه کار برداشته می شه

اما در مورد چهارچوب ، نکته اول اینکه باید از سخت چوب ها ساخته بشه ، نظیر چوب کاج و هر چوب دیگه ای که در برابر آب مقاوم باشه ، چوب هایی مثل کبوده و روسی اصلا به درد این کار نمی خوره و خیلی زود خراب می شه
نکته دوم اینکه چهارچوب باید به صورت کوم و زبانه ساخته بشه و نه به صورت فارسی (دایره صورتی رنگ غلط هست )
نکته سوم موقع ساخت از چسب چوب نباید استفاده بشه و تا اونجایی که امکان داره کار دقیق ساخته بشه و با میخ فیکس بشه که نیازی به چسب چوب نداشته باشه ، ولی با این حال چسب چوب هم به اتصالات زده بشه
نکته چهارم ، چهارچوب بعد از ساخت باید صاف صاف باشد و فاقد هر گونه تابیدگی
نکته پنجم ، بعد از ساخت چهارچوب ترجیها یک رنگ کیلر یا روغن الیف یا روغن جلا بهش بزنید تا طول عمرش بالا بره
نکته ششم ، سایز چهارچوب بستگی به سطحی که می خواهید چاپ بزنید دارید ولی چهارچوب بایست از همه طرف بزرگتر از طرح ساخته شود

همین دیگه مورد دیگه ای هم بود در همین جا بفرمایید بدونم پاسخ می دم
و در اخر هم بگم بنده حدود 10 14 سال پیش به مدت 3 سال کار سیلک و تامپو انجام می دادم و بعد از اون موقع هم از بازار این کار خارج شدم و هیچ اطلاعی از بازار فعلی اون ندارم در حال حاضر هم یک واحد تولیدی داریم و اونجا مشغولم. قبل از ورود به این حرفه حتما از بازار کار اون در محل و محیط خودتون اطلاعات مکفی را بدست آورید.

موفق باشید

فایل (های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

تشکر شده توسط: ahmad rezaee , amiryazdani138 , مــجــیــנ , کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , Delta.H , SHAYAN.IRANI , alicpu , tondar12
08-09-2012, 01:16 AM
ارسال: #13
قبل از ورود به این حرفه حتما از بازار کار اون در محل و محیط خودتون اطلاعات مکفی را بدست آورید.

[/quote]
سلام.
از چه طریق این اطلاعات رو بدست آوریم؟
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , alicpu
08-09-2012, 09:44 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-09-2012 09:58 AM، توسط مهدی گل محمدی.)
ارسال: #14
ممنونم.آقا مهدی فوق العاده بود.
چارچوب من فلزیه.فقط یه سوال:هنگامی که چارچوب رو می بریم بالا تا شی بعدی رو زیرش بزاریم.تو این مدت چارچوب اون بالا میمونه؟؟؟؟؟؟؟یعنی لولا این قدرت رو داره که اونو نگه داره؟؟؟؟؟
تو حرفاتون گفته بوید از رنگ روغنی به عنوان رنگ برای چاپ استفاده کنیم.حلال این رنگ چی باشه بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟
نحوه شستن توری رو هم اگر امکان داره بگید.چون من هر وقت میخوام توری رو بشورم اشکم درمیاد.

برای خشک کردن باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟
از چی استفاده بکنیم؟؟؟؟؟
اصلا چقدر زمان میبره تا یه کار خشک بشه؟؟؟؟؟

ببخشید اینقدر من سوال میپرسم

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , Delta.H , alicpu
08-09-2012, 10:05 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-09-2012 03:15 PM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #15
(08-09-2012 09:44 AM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط:  ممنونم.آقا مهدی فوق العاده بود.
چارچوب من فلزیه.فقط یه سوال:هنگامی که چارچوب رو می بریم بالا تا شی بعدی رو زیرش بزاریم.تو این مدت چارچوب اون بالا میمونه؟؟؟؟؟؟؟یعنی لولا این قدرت رو داره که اونو نگه داره؟؟؟؟؟
تو حرفاتون گفته بوید از رنگ روغنی به عنوان رنگ برای چاپ استفاده کنیم.حلال این رنگ چی باشه بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟
نحوه شستن توری رو هم اگر امکان داره بگید.چون من هر وقت میخوام توری رو بشورم اشکم درمیاد.

چهار چوب با دست چپ بالا و پایین می شه و با دست راست کاردک لاستیکی روی شابلون کشیده می شه . نفر دوم هست که قطعه کار را بر می داره و قطعه کار جدید را می زاره ، اصلا فکر اینکه کار سیلک را یک نفره انجام بدید را از سرتون بیرون کنید (شدنش می شه ها ولی مشلات خشک شدن رنگ روی توری به وجود می یاد )

نفت یا تینر روغنی ، که متاسفانه تینر روغنی های موجود در بازار ایران همون نفته !! پس همون نفت را بگیرید سنگین تره

برای شستن توری ابتدا بایست با همان حلال رنگ تمیز شستشو داده بشه ، اگه رنگ PVC باشه با ریتارد و اگه روغنی باشه با نفت بعد که خوب تمیز شد .
چند قطره واییتکس و آب ولرم روی توری می ریزید و می زارید 4 5 دقیقه ای بمونه بعدش آب را با فشار به توری می گیرید که توری تمیز تمیز می شه و در آخر هم اگه جایی هنوز روی توری مونده با کمی ریتارد پاک می کنید.
اگه با این روش مشکلی در پاک کردن توری بود علتش می تونه زیاد نور دادن در موقع ظهور یا بالا بودن درصد مایع حساس کنند و یا کیفیت پایین لاک مصرفی می تونه باشه

در جواب دوستمون که دنبال بازار کار می گشت هم باید به شرکت های تبلیغاتی و دفاتری که کار تبلیغات قبول می کنند سر بزنید و ببینید کاری برای چاپ دارند یا خیر

موفق باشید
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , amiryazdani138 , Delta.H , مهدی گل محمدی , سعید.کرمی , alicpu , tondar12
08-09-2012, 12:02 PM
ارسال: #16
سلام
من هم سالها پیش کار سیلک انجام میدادم.
آقای گل محمدی شما استادید البته ولی چند نکته عرض کنم از تجربیاتی که از سالها پیش دارم از این کار
من بیشتر تو کار پلاستیک و ساک دستی بودم برای مغازه ها یکسری ابتکاراتی به خرج میدادیم مثلا قبل از عید میرفتیم مغازه ها سفارش میگرفتیم به زور و با پرروئی یک جمله تبریک عید همراه با آرم و اسم مغازه رو ساک دستی چاپ میکردیم یا حتی عید فطر و قربان و نیمه شعبان
تمام کارها تو حیاط منزل پدری انجام میشد و در مورد خشک کردن کار فکر کنم از روشهای صنعتی اطلاع دارید نیازی به گفتن نیست اما من چندتا طناب مثل بند لباس و چندتا قرقره بسته بودم چند گوشه حیاط و زمانی که شروع میکردم به چاپ یه نفر کار رو ورمیداشت آویزون میکرد به طناب که از کنارمون رد میشد و هولش میداد جلو طنابها بصورت رفت و برگشت پر میشدن میرفت سراغ بعدی.
اینجوری سریعتر خشک میشد
نکته بعدی نوع حلال مورد استفاده بود ببینید برای رنگ روغنی هرچی تینر شما خالصتر و سبکتر باشه خشک شدن کار سریعتره متاسفانه به قول آقا مهدی تینرای موجود در بازار الان بیشتر به نفت سفید شبیه! اما اگه بگردید تینر خوب و خالص گیرتون میاد حتما و حتی المقدور سعی کنید تینرتون چرب نباشه یعنی بعضی تینرا به صورت نامحسوس روغن قاطیشونه شما یه تیکه روزنامه خیس کن تو تینر بعد از چند دقیقه اگه خشک شد خوبه اگه چرب بود استفاده نکن این تینر دیر خشک میشه و نکته ی آخر اینکه هرچی سرعت تبخیر و خشک شدن حلال بیشتر باشه به همون نسبت کار شما در چاپ زدن مشکل تر چون یک دقیقه غفلت کنید یک گوشه ی توری رنگ سفت میشه باید حلال بریزین و این یعنی توقف کار برای چندین دقیقه و هدر رفتن مقداری رنگ و حلال.

موفق باشید.

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , مهدی گل محمدی , amiryazdani138 , مهدی 1 , سعید.کرمی , alicpu , tondar12
08-11-2012, 10:49 AM
ارسال: #17
ممنون از پاسخ دوستان
مدت زمان خشک شدن حدود چقدره؟؟؟؟؟؟
هنگام شستشوی توری جاهای دیگه ی توری هم از بین میره برای اون چه کار باید بکنیم؟؟؟؟؟
گفتید که از رنگ های معمول ساختمانی استفاده کنیم.مقدار ترکیب رنگ با تینر چقدر باید باشه(غلظت منظورمه)؟؟؟؟؟؟؟
برای ساخت رنگ های اکلیلی چه کاری باید کرد؟(طلایی و نقره ای)
آیا تو رنگ های ساختمانی هم رنگ بیس وجود داره؟؟؟؟

تشکر شده توسط: m_grate29 , سعید.کرمی , alicpu
08-11-2012, 10:24 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-11-2012 11:27 PM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #18
(08-11-2012 10:49 AM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط:  ممنون از پاسخ دوستان
مدت زمان خشک شدن حدود چقدره؟؟؟؟؟؟
هنگام شستشوی توری جاهای دیگه ی توری هم از بین میره برای اون چه کار باید بکنیم؟؟؟؟؟
گفتید که از رنگ های معمول ساختمانی استفاده کنیم.مقدار ترکیب رنگ با تینر چقدر باید باشه(غلظت منظورمه)؟؟؟؟؟؟؟
برای ساخت رنگ های اکلیلی چه کاری باید کرد؟(طلایی و نقره ای)
آیا تو رنگ های ساختمانی هم رنگ بیس وجود داره؟؟؟؟

رنگ روغنی صرفا برای نایلون و نایلکس های تبلیغاتی و چاپ روی کاغذ و مقوا پیشنهاد می شه ، زمان خشک شدن هم حدود 24 تا 48 ساعت و در صورتی که از مواد تسریع دهنده فرایند خشک شدن استفاده شود 3 4 ساعت . (فکر کنم اسمش کیمیکس یا یه همچین چیزی بود)

ما دو تا شستشوی شابلون در چاپ سیلک داریم 1- موقعی که شابلون تازه نور خورده و با آب شستشو می شه 2- موقعی که کار چاپ تموم شده و می خواهیم رنگ ها را از روی شابلون پاک کنیم و شابلون را با حلال بشوییم نمی دونم شما منظورتون کدوم مرحله هست

اگه مورد اول هست کم نور خورده ، اگه مورد دوم هست هم می تونه کم نور خوردن باشه و هم کم بودن درصد مایع حساس کننده لاک که بیشتر این مورد دوم هست. که باید برطرف کنید . یک علاج موقتی اینه که بعد از این که شابلون ظاهر شد و با آب شستشو دادید و خشک شد از مایع دومی که توی بسته لاک هست (هاردنر , سخت کننده) با پنبه از دو طرف روی توری بکشید و بزارید خشک بشه

غلظت تجربی هست ولی در حد ماست معمولی هم زده شده باشه خوبه

رنگ اکلیلی روغنی پیشنهاد نمی شه و همون PVC بهتره ، پیشنهاد هم می کنم از ترکیب بیس با اکلیل خشک پرهیز کنید به دلیل درشتی اکلیل های موجود در بازار ایران معمولا از توری رد نمی شن و یا زود سوراخ ها گرفته می شه و اذیت می کنه ، سعی کنید از طلایی و نقره ای آماده استفاده کنید برندهای معتبر ، قدیم یک مارک بود به نام DIO اکلیلی هاش خوب بود . یک شرکت ایرانی تولید کننده رنگ های PVC هم بود . تهران دفترشون دقیقا روبروی سه راهی که می ره سمت زعفرانیه بود . متاسفانه اسم شرکتش فراموشم شده اون هم رنگ های اکلیلی آماده فوق العاده ای داشت

بله روغن جلا بیس رنگ روغنی حساب می شه ، قدیم روغن الیف هم کاربرد داشته

موفق باشید
 تشکر شده توسط: Delta.H , m_grate29 , مــجــیــנ , amiryazdani138 , مهدی گل محمدی , سعید.کرمی , tondar12
08-12-2012, 01:58 PM
ارسال: #19
ممنون.
برای خشک کردن باید از چی استفاده کرد؟
مدت زمان نور دهی برای کارای ریز نقش چقدر باید باشه؟؟؟
کارهای ترام رو باید چند دقیقه نور دهی کرد؟؟؟
هنگام کار کردن اگر یکدفعه مشکلی پیش بیاد و مجبور بشیم محل کاررو ترک کنیم.رنگ خشک میشه برای این چه کاری باید کرد؟آیا باید ازنو شابلون سازی کرد(یعنی از نو طرح رو رو توری درآورد)؟

دوستان من این سوالارو میپرسم تا آقا مهدی گل پاسخ بدن که هم مشکلات خودم برطرف بشه و هم یه مرجع خوبی برای این کار باشه پس لطفا تنها شنونده محض نباشید و تو بحث شرکت کنید.

تشکر شده توسط: amiryazdani138 , مهدی 1 , Delta.H
08-12-2012, 04:47 PM
ارسال: #20
(08-12-2012 01:58 PM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط:  ممنون.
برای خشک کردن باید از چی استفاده کرد؟
مدت زمان نور دهی برای کارای ریز نقش چقدر باید باشه؟؟؟
کارهای ترام رو باید چند دقیقه نور دهی کرد؟؟؟
هنگام کار کردن اگر یکدفعه مشکلی پیش بیاد و مجبور بشیم محل کاررو ترک کنیم.رنگ خشک میشه برای این چه کاری باید کرد؟آیا باید ازنو شابلون سازی کرد(یعنی از نو طرح رو رو توری درآورد)؟

دوستان من این سوالارو میپرسم تا آقا مهدی گل پاسخ بدن که هم مشکلات خودم برطرف بشه و هم یه مرجع خوبی برای این کار باشه پس لطفا تنها شنونده محض نباشید و تو بحث شرکت کنید.

با درود

برای خشک شدن می تونید از قفسه های مخصوص خشک کن که در بازار هست استفاده کنید یا حتی خودتون با چهارچوب آهنی یا آلومینیومی بسازید . اگه نیازه بگید تا تو کد براتون بکشم.
از بند هم می تونید استفاده کنید ، به این صورت که دو عدد لوله به موازات هم به فاصله عرض اتاق در محل اتاق یا کارگاه نصب می کنید . در هر کدام از این لوله ها تعداد 30 40 عدد بسته به طول لوله حلقه می اندازید ، حلقه های پرده یا حلقه جاسوئسچی قوی ، مرحله بعد می یایید اولین حلقه از لوله سمت راست را با طناب نازک به اولین حلقه از لوله سمت چپ وصل می کنید و محکم می کشید و سفت می کنید و این کار را تا آخرین حلقه ادامه می دهید . هنگام شروع به کار همه طناب ها را به یک طرف کشیده و اولین بند را به سمت دیگر سالن برده و کارهای چاپ شده را روی اون پهن می کنیم سپس بند بعدی و به همین ترتیب .
اگه متوجه نشدید بفرمایید تا این را هم ترسیم کنم

مدت زمان نوردهی به خیلی از عوامل بستگی داره و کاملا تجربی هست
فاصله شیشه میز نور تا خود لامپ ها
نوع لامپ ، گازی ، مهتابی ، کم مصرف
حجم و شدت نور
نوع لاک مصرفی
مقدار درصد مایع حساس کننده
شماره توری
و ...
که مقدار دقیق زمان با آزمون و خظا به دست می یاد ، با فرض اینکه از لاک خوب کارخانه ای استفاده می کنید و مقدار درصد اختلاط را هم مطابق دستور کارخانه انجام شده .
اولین شابلون را با زمان 5 دقیقه یا آنچه در دستور العمل لاک نوشته ظاهر می کنید و اگه دیگه شسته نشد زمان نوردهی را کم و اگه سایر قسمت هایی که نور خورده هم پاک شد مدت نوردهی را زیاد می کنید.

موقع کار دلیلی نداره کاری پیش بیاد . وقتی شما دارید سیلک کار می کنید یعنی کار اصلی شما چاپ سیلک است و هیچ کاری نمی تونه مهمتر از کار اصلی شما باشه . پس بهتره برای کار زمان مشخصی تخصیص داده بشه و بهش پایند بود. در هر حال تو 100 دفعه کار زدن اگه یک دفعه هم کاری پیش اومد ، شابلون را از رنگ پاک و با حلال شستشو می دیم و بعد می رسیم به کاری که پیش اومده !!

موفق باشید
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , amiryazdani138 , مــجــیــנ , tondar12
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه کسب درآمد در ایران با دستگاه چاپ elham2020 0 205 01-16-2022 01:11 PM
آخرین ارسال: elham2020
  راهنمایی درباره چاپ mmm1 4 1,033 10-09-2016 01:50 AM
آخرین ارسال: mmm1
  کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) Mhmd 7 2,535 06-09-2014 11:27 PM
آخرین ارسال: hosseinkh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS