ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

چگونه با افکار منفی مقابله کنیم؟
زمان کنونی: 04-25-2024, 05:52 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: صدفی
آخرین ارسال: بهداد
پاسخ: 11
بازدید: 4130

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
04-08-2012, 11:41 PM
ارسال: #1
Rainbow چگونه با افکار منفی مقابله کنیم؟

آن روز که این اطلاعات را از دو سایت مختلف گرفتم، امتحانشان کردم و ظرف بیست و چهار ساعت، سی تا چهل درصد افسردگی ام رفع شد . طی دو سه روز آتی که این تمرین را انجام می دادم، متوجه شدم عادت بدی را که در تمام عمرم حتی از آن آگاه نبودم، ترک کرده ام . داشتم خودم را از بین می بردم . من هیچ گاه با مشکلاتم برخورد معقولی نداشتم . ناخودآگاه نیرو و قدرتم را هدر می دادم تا روزگارم را سپری کنم . به مجرد این که در این تمرین پیشرفت کردم، در برابر احساساتم مقاوم تر شدم و در نتیجه بیش تر احساس رضایت کردم . تقریبا یک شبه، در درونم شادی و نیروی مضاعفی به وجود آمد و از آن موقع تاکنون، این تمرین ساده و مؤثر را ادامه داده ام . جالب تر این که می توانید این روش را در محیط کار هم به کار ببرید تا بر مشکلات روحی غلبه کنید . این روش در هر کاری مؤثر است . آیا تا به حال دچار افسردگی، اضطراب یا ترس شده اید؟ من دچار این حالت ها شده ام و بی چون و چرا آن ها را پذیرفتم . وقتی تمرین فکر نکردن (Stopping - Thought) را شروع کردم، از خودم پرسیدم من نگران چه بودم؟ سرمایه ام، مواجه شدن با کار ناخوشایند؟ حرف هایی که درباره ام گفتند و عصبانی ام کرد؟ شکست هایم؟ وقت دندانپزشکی یا مشکلات لاینحل؟

ضمیر ناخودآگاهم مرتبا خاطرات تلخ گذشته را مرور می کرد و به ضمیر خودآگاهم می فرستاد . در سایت تقاضای کار، این موارد را دیدم: پرستارهایی که ساعت های طولانی بدون این که کسی از آن ها تشکر کند کار می کنند، هم گرفتار افکار منفی می شوند . به خودشان می گویند: چقدر کار انجام نشده دارم و فرصت کمی هم مانده یا کارهای زیادی که مانده اند و تمایلی به ا نجامشان ندارم و یا مسائل لاینحلی که آن ها را نگران می کند و لذت و نیرو را از آن ها می گیرد .

برای پیشرفت در کار یا احساس آرامش، بهترین راه این است که:

1 . اگر احساس افسردگی، عصبانیت، ترس یا تصوری از هر چیز منفی می کنید، بپرسید چه چیز باعث نگرانی است .

2 . وقتی که متوجه شدید که مساله چه بوده، خیلی راحت به خودتان بگویید: این افکار نه تنها به من کمکی نمی کند، بلکه مضر هم هست ; نباید به آن ها اجازه ورود بدهم و با تمام قدرت با آن ها مقابله کنید . همان ابتدای کار ضعیف می شوند که این هم پیشرفت خوبی است و با کمی تمرین پیشرفت های بیش تری هم می کنید .

3 . مراقب افکار منفی بعدی باشید که شاید ده ثانیه یا ده دقیقه بعد به سراغتان بیاید و به همان روش قبلی عمل کنید . با علم به این که این افکار مخل آرامشتان است، در برابر آن ها مقاومت کنید و به آن ها بگویید: از ذهنم دور شوید ای پیام های بیهوده، مضر، ظالم و انرژی دزد! من مانع ارسال این پیام به خود می شوم . این ها هیچ سودی برای من ندارند . کلی هم به ضررم تمام می شوند .

4 . باز هم مراقب باشید و ببینید افکار ناخودآگاهتان چه هستند; افکار اصلی که گرفتارشان هستید، چه هستند و بعد در برابر افکار مخرب مقاومت کنید .

5 . متوجه شدم افکار منفی هر چند ثانیه یک بار به ذهنم خطور می کنند . اوایل، مقابله با آن ها به تنهایی بسیار مشکل بود; اما من نهایت تلاشم را کردم و باتمرین، در رویارویی با این افکار مضر و مزاحم، موفق تر شده ام .

مرتب به خودم تلقین می کردم: در برابر افکار مزاحم و بی ارزش که اصلا هیچ فایده ای هم ندارند، مقاومت کن!

6 . در ضمن تمرین مهارت، احساس می کنید قوی تر از گذشته شده اید و زودتر متوجه پیام های منفی می شوید که به ذهن خودآگاهتان راه پیدا می کند .

7 . همچنین متوجه می شوید که راحت تر آن ها را شناسایی می کنید و در نتیجه، حتی مانع ورود آن ها به ضمیر خودآگاهتان می شوید و از آن جایی که به موقع جلوی آن ها را می گیرید، دیگر نمی توانند شما را شکست دهند; بنابراین احساس قدرت و نیروی بیش تری می کنید .

8 . سرانجام این که متوجه می شوید که دوست دارید مچ این افکار را در همان ابتدای کار بگیرید و مانعشان شوید و ملاحظه می کنید که می توانید این کار را انجام دهید; زیرا آن قدر احساس خوبی دارید که می دانید بهتر است هر چه زودتر تمام این افکار را دور بریزید .

9 . در طی چند روز من نه تنها توانستم آن ها را با ضمیر خودآگاهم شناسایی کنم، بلکه عادت به خلق این گونه افکار را هم در زمان کوتاهی ترک کردم . حالا دیگر به ذهنم راه پیدا نمی کنند و در عوض، به خاطر تلاشی که برای فکر کردن به افکار منفی کرده ام، احساس قدرت می کنم و این بهترین روش برای کمک به خودم در راه رسیدن به زندگی بهتر و احساس قوت است .

10 . شما از تلاشتان احساس رضایت می کنید به محض این که بفهمید یکی از این افکار دارد وارد ضمیر ناخودآگاهتان می شود، تمام تلاشتان را صرف مبارزه با آن می کنید یا می توانید با فکر کردن به چیزهای بهتر، فکرتان را سرگرم کنید و آن وقت این فکر منفی معجزه می کند و بدون هیچ تاثیری بر روی شمااز بین می رود و آن وقت است که ملاحظه می کنید کارتان عالی بود و شادابی را که شاید مدت ها احساس نکرده بودید، حس می کنید .

ممکن است به ذهن پرستاری این فکر خطور کند که هیچ کدام از گزارش های کاری اش را ننوشته، وقت زیادی هم ندارد . این یک فکر مخرب و مزاحم است که انرژی و انگیزه اش را از بین می برد . بنابراین ممکن است با خودش بگوید: ای افکار مزخرف از ذهنم بیرون بروید! من نیازی به یادآوری کارهای عقب افتاده ندارم . من این افکار منفی را نمی پذیرم . آنها نتیجه هر کاری را هم که الان دارم انجام می دهم، از بین می برند و انرژی ام را نیز هدر می دهند و مرا به احساس شکست و خستگی سوق می دهند . با این تمرین، این پرستار متوجه می شود که با مقاومت در برابر افکار منفی، مانع آن ها می شود و به خاطر تلاشش، احساس نیروی تازه، قدرت و نشاط می کند . این پاداش اوست و بدین ترتیب او می تواند بدون افکار منفی، حتی از کارش لذت هم ببرد . بعد از مدت کوتاهی او پی می برد که این عادت بد (ایجاد افکار منفی) را از بین برده و در کارش مشتاق تر و استوارتر می شود . باور کنید که این روش برای شما هم سودمند است . امتحانش کنید . من مثل آن مادری نیستم که سه بچه کوچک دارد . . . او هم می تواند از این طرز فکر استفاده کند و از روش فکر نکردن سود هم ببرد . یعنی به خود می گوید: آن قدر به من یادآوری نکنید که هنوز چه کارهایی را انجام نداده ام . چه فایده ای دارد که بفهمم کارهای خانه هنوز انجام نشده اند . این کار بی فایده است و فقط کاری را که الان دارم انجام می دهم، خراب می کند . این افکار باافکار منفی که خودمان ایجاد می کنیم، به وجود می آیند و زمینه ای می شوند برای احساس ندامت و خستگی روحی . دلیل به وجود آمدن این افکار هر چه هست، بهایش هم سنگین است، بسیار سنگین!

مثلا خود من در به وجود آوردن بیماری افسردگی مزمن و خفیف در خودم دخیل بودم . بنابراین افکار مزاحم را جست و جو کنید . وقتی که احساس درد سختی می کنید، با آن مبازه کنید و آن را نپذیرید . به مراقبتتان ادامه دهید و مانع دخالت این پیام ها در زندگی شوید ملاحظه کنید که دارید قوی تر می شوید و به این نیروها اجازه دهید تا حتی در پیشرفت شما در روش فکر نکردن، یاریتان کند . از بقیه زندگی با شادی، اشتیاق و نیروی بیش تر لذت ببرید و به اوج خوشبختی هم فکر نکنید .

باید اثر این روش را بلافاصله بعد از چند ساعت حس کنید; همان طور که در مورد من این طور بود . چهار ساعت تلاش مرا به شادی رساند . در خود احساس قدرت مجددی می کردم و این به من در نبرد علیه افکار بد شجاعت داد .

در آخر می بینید که آن افکار به ضمیر خودآگاه شما نمی آیند و بدین وسیله خودتان را از شر رفتار مخرب و زیان باری که ناآگاهانه در طول زندگی داشته اید، نجات می دهید . موفق باشید و خوب فکر کنید .

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , REZA HAJISALIMI , shahrasebi , oyama , بهداد , Barran
04-09-2012, 12:19 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-09-2012 12:27 AM، توسط goldmen.)
ارسال: #2
RE: چگونه با افکار منفی مقابله کنیم؟
چند سال هست كه مشكل خاصي نتونسته منو از پادربياره ولي امشب داغون داغون شدم

نه بخاطر مشكلات بخاطر رفتار مردم

تاكي مردم بايد بيخيال همه چيز باشند واز گذشته درس نگيرن....... تا كي بايد بجاي مهر وصفا بين مردم دشمني وكينه باشد......بخاطر يك غرور كاذب......زندگي خيلي ها ازهم پاشيده.......بخاطر يك بي تفاوتي عمرهاي خيلي به سر رسيده

تاكي .........معلول نيست

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , REZA HAJISALIMI , بهداد
04-09-2012, 12:26 AM
ارسال: #3
(04-09-2012 12:19 AM)goldmen نوشته شده توسط:  چند سال هست كه مشكل خاصي نتونسته منو از پادربياره ولي امشب داغون داغون شدم

بخاطر مشكلات بخاطر رفتار مردم

تاكي مردم بايد بيخيال همه چيز باشند واز گذشته درس نگيرن....... تا كسي بايد بجاي مهر وصفا بين مردم دشمني وكينه باشد......بخاطر يك غرور كاذب......زندگي خيلي ها ازهم پاشيده.......بخاطر يك بي تفاوتي عمرهاي خيلي به سر رسيده

تاكي .........معلول نيست

احمد جان اگر کاری از دست ما بر می اید بفرمائید.
ان شاالله حل شود.

همیشه موفق باشید

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: اقاي ايـــده , بهداد
04-09-2012, 12:36 AM
ارسال: #4
خواهش ميكنم اقاي كاظمي.........
بهتون گفتم مشكل اول سال كه برام پيش امده
بخاطر يك غرور كاذب هيچ كي حاضر نيست كوتاه بياد
تواين چند هفته به اندازه كل زندگيم مشكل برام پيش امده
امشبم كه دوبل شد مشكل ها
برام اينها مهم نيست
ولي وقتي رفتار ادم ها......رو مي بينيم اينقدر زجر ميكشم وعذاب كه قابل وصف نيست

يا بايد من قيد جامعه رو بزنم برم تو بيابون زندگي كنم
يا بايد همه جامعه رو باهم يكجا اصلاح كنم

تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , REZA HAJISALIMI , مهدی گل محمدی , بهداد
04-09-2012, 12:43 AM
ارسال: #5
(04-09-2012 12:36 AM)goldmen نوشته شده توسط:  خواهش ميكنم اقاي كاظمي.........
امشبم كه دوبل شد مشكل ها
برام اينها مهم نيست

جناب goldman کدوم رفتارو منظورتونه من عذر میخوام متوجه نشدم ؟

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , REZA HAJISALIMI , مهدی گل محمدی
04-09-2012, 12:50 AM
ارسال: #6
(04-09-2012 12:43 AM)صدفی نوشته شده توسط:  
(04-09-2012 12:36 AM)goldmen نوشته شده توسط:  خواهش ميكنم اقاي كاظمي.........
امشبم كه دوبل شد مشكل ها
برام اينها مهم نيست

جناب goldman کدوم رفتارو منظورتونه من عذر میخوام متوجه نشدم ؟
شرمنده عمومي بيانش كردم قبلا با اقاي كاظمي صحبت كرده بودم ايشون فقط درجريان
يك مشكل شخصي برام پيش امده بود اول سال دراون مورد بود سخنم

04-09-2012, 12:53 AM
ارسال: #7
خواهش میکنم من فکر کردم از موضوعی داخل متن من ناراحتتون کرده
پاینده باشید

04-09-2012, 12:58 AM
ارسال: #8
احمد جان در اين دنيا كي بدون مشكل هست.
يكي از اشنايان در كارخانه شير كار ميكردند.بخاطر كمي حقوق وارد ارتش شدند.شب سال تحويل متاسفانه در حال بازگشت از سمت تهران اتوبوس در يك دره واژگون ميشوند.اين بنده خدا بخاطر از روي صندلي پرت ميشود روي شيشه جلو و افراد ديگر روي ان.و از همان لحظه مرگ مغزي شده است.پسرش حدود 6 ماه پيش به دنيا امد. خودش هم حدود 26 سال دارد.
و الان با دستگاه چند روزي هست كه زنده است..
ديگري زندگي دو نفر از اقوام هست. 6 ماه نميشود ازدواج كرده اند و الان باهم سازش ندارند و مشكلات فراوان ديگر.
در مورد غرور خودخواهي متاسفانه هميشه شاهد اين ماجرا ها بوديم و هيچ كاري با ان نمي توان كرد.
اگر هم بخواهيم كاري كنيم در پايان كار يك طرف ناراحت ميشوند و بايد براي هميشه قيد انهارا زد.
اميدوارم كمي درك افراد از همه مسائل بيشتر شود.تا با لج بازي زندگي را براي ديگران سخت نكنند.
دعا ميكنم تا مشكلات شما دوست خوبم حل شود و همينطور سلامتي ان دختر 8 ساله بازگرد.
اما هر انچه كه خدا بخواهد.همان خواهد شد.

كانال ايده يار: @ideayar
 تشکر شده توسط: goldmen , صدفی , کامیار کاظمی , P@RSA , REZA HAJISALIMI , مهدی گل محمدی
04-09-2012, 02:35 PM
ارسال: #9
احمد آقا زندگی هنوز شروع نشده.ما زندگی اصلی مون یه دنیای دیگه است.تازه پایانی هم نداره.تاهست هست،هست.
این دنیا باهمه بالا وپایین هاش 2روز بیشترنیست.فقط2روز.امروزش که رفت،فردا را دریاب

شاید خیلی از حرفهایی که اینجا نوشتم درست نبود.به هرحال قبول دارم که اشتباه کردم.اینکه همه اش اشتباه بود یا یک مقدار ،خدا می دونه. ما رو حلال کنید.
 تشکر شده توسط: shahrasebi , مهدی گل محمدی , oyama , مــجــیــנ
11-15-2012, 01:31 AM
ارسال: #10
به جای اینکه بر تاریکی نفرین بفرستید شمعی روشن کنید

اسپري كود كامل سرسبز
حاوي كليه عناصر مورد نياز گياه
قابل استفاده براي تمامي گلهاي اپارتماني

با استفاده از گياهان اپارتماني روح زندگي را در خانه هايتان جاري كنيد
10_004
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , بهداد
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  من منفی شدم یا زیاد طلب؟؟؟ هورداد 8 1,669 04-29-2016 08:07 PM
آخرین ارسال: jujushow
  چگونه دست از سرزنش کردن خودتان بردارید samiar afshari 0 695 03-14-2015 06:46 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  با یادداشت کردن، اضطراب خود را کاهش دهید کامیار کاظمی 27 6,493 06-16-2014 10:13 PM
آخرین ارسال: Barran
  زمزمه های منفی Elixir 3 1,338 02-15-2014 05:46 PM
آخرین ارسال: MohamadMJ
  مبارزه با تنبلی kafshduzak 10 3,318 01-27-2014 08:01 PM
آخرین ارسال: phoenix021
  چگونه انرژی منفی را از خود دور كنيم؟ صدفی 0 730 07-24-2013 11:25 PM
آخرین ارسال: صدفی
  افکار منفی صدفی 2 1,136 04-23-2013 08:25 PM
  بدبینی خود را چگونه ریشه کن کنیم ؟ صدفی 0 748 12-31-2012 11:12 PM
  ۸ راه برای مقابله با نا امیدی مهدی گل محمدی 2 1,920 11-21-2012 11:20 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  همین الان افکار منفی رو دور بریزیم بيلا بالا 0 835 11-17-2012 02:04 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS