ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

باورشما در مورد ثروتمند شدن چیست؟
زمان کنونی: 04-30-2024, 04:36 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: اقاي ايـــده
آخرین ارسال: Amiraliamirali
پاسخ: 11
بازدید: 2836

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
03-27-2012, 02:59 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-27-2012 03:00 AM، توسط اقاي ايـــده.)
ارسال: #1
يك سوال ساده كه شما بايد بدون معطلي پاسخ بدهيد؛ در زندگي چه چيزي براي شما مهم‌تر است؟ اگر اين سوال را از دوستان خود نيز بپرسيد آن‌ها هم همين جواب شما را مي‌دهند؛ درست است، پول. با درست و غلطش هم كاري نداريم اما اين آرزوي همه ماست كه پولدار شويم تا به تمام آرزوهاي‌مان برسيم.
به گزارش سه نسل به نقل از مجله تماشا ، بعضي مي‌خواهند از نظر مالي راحت باشند، هرگز نگراني مسائل مالي را نداشته باشند، آن‌قدرپول مي‌خواهند كه نيازمند كار اضافه نباشند و بعضي مي‌خواهند خانواده‌شان امنيت اقتصادي داشته باشد يا قرض‌هاي‌شان را پس بدهند، گروهي ديگر مي‌خواهند با آن اتومبيل بخرند يا خانه رويايي‌شان را بسازند، آن‌ها مي‌خواهند توانايي رفتن به مسافرت‌هاي هيجان‌انگيز را داشته باشند يا اين‌كه مي‌خواهند با اين پول در بهترين دانشگاه‌ها تحصيل كنند. به هرحال فرقي نمي‌كند كه آن‌ها چه مي‌خواهند، مهم‌تر اين است كه همه ما مي‌خواهيم ثروتمند شويم اما چرا اين اتفاق نمي‌افتد و پول درآوردن براي بسياري از افراد كار سختي است اما بعضي‌ها بسيار راحت پول درمي‌آورند؟ روان‌شناسان اعتقاد دارند يكي از مهم‌ترين دلايل به موفقيت نرسيدن بيشتر افراد در رسيدن به آرزوي ثروتمند شدن خود، اين است كه آن‌ها باورهاي غلطي در مورد ثروتمند شدن دارند. باورهاي غلط و انرژي منفي‌اي كه در ناخودآگاه نهادينه مي‌شود و آن‌ها تا آخر عمر در حسرت ثروتمند شدن مي‌مانند.

تست پارو

حتما شما هم مثل ما در حال كنكاش باورهاي خود هستيد و گيج شده‌ايد كه كدام غلط است و كدام درست؟ شايد هم مي‌خواهيد بدانيد مرز ميان غلط و درست در باورهاي پولي چيست؟ روان‌شناسان كار را براي شما كمي ساده‌تر كرده‌ و يك آزمون تهيه كرده‌اند. بهتر است ابتدا به اين آزمون كه به نام پارو معروف است پاسخ دهيد تا بگوييم در مرحله بعد بايد چه‌كار كنيد. ابتدا 12 جمله‌ زير را كه در مورد پول و ثروت نوشته شده است، تكميل كنيد تا اجزاي كليدي برنامه‌ريزي ناهشيارانه‌ شما، آشكار شود:

1. مردم با پول..... هستند.
2. پول باعث مي‌شود مردم.....
3. من پول بيشتري داشتم اگر.....
4. والدين من همواره فكر مي‌كنند پول مي‌تواند.....
5. پول باعث مي‌شود تا.....
6. مي‌ترسم اگر پول بيشتري داشتم.....
7. پول..... است.
8. من فكر مي‌كنم پول.....
9. براي آن‌كه پول بيشتري داشته باشم، نياز دارم تا.....
10. اگر من به راستي ثروتمند بودم، شايد.....
11. بزرگ‌ترين ترس من درباره‌ پول..... است.
12. پول..... است.

* دور تمام اعتقادات ناهشيار خود درباره‌ پول كه ممكن است شما را عقب نگه دارد، خط بكشيد؛ حتي اگر بدون هيچ شبهه‌اي براي شما صحيح باشد.

* اين تمرين را به‌صورت روزانه حداقل به‌مدت يك هفته انجام دهيد. ممكن است برنامه‌هاي عميق‌تري را پيدا كنيد كه زمان بيشتري براي آشكار شدن، نياز داشته باشد.

پارو بزنيد

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادي هستيد كه اين باورهاي غلط كه البته ناهشيارانه هم هستند، تمام وجودتان را گرفته است بهتر است براي اصلاح خود از يك پارو كمك بگيريد. نه اشتباه نكنيد، نياز نيست پارويي بخريد و پارو بزنيد‌ بلكه فقط باور كنيد كه شما يك پارو داريد، يك پارويي بي‌مصرف كه مدام در دست شماست و مزاحم موفقيت شما. پس فهرستي از بيشترين اعتقادات منفي درباره پول را كه در تمرين قبلي كشف كرديد، تهيه كنيد سپس به جاي كلمه‌ پول، كلمه پارو را در هر يك از جملات، در فهرست خود قرار دهيد. توجه كنيد آيا جمله‌ها هنوز براي شما، احساسي ايجاد مي‌كنند و اهميت دارند؟! كار سختي نيست، به اين چند مثال توجه كنيد:

* عشق ورزيدن به پارو ريشه‌ همه ‌شيطنت‌هاست.

* پاروها روي درختان رشد نمي‌كنند.

* من احساس گناه مي‌كنم، زيرا پارو‌هاي بيشتري از آن چيزي كه پدرم داشت، دارم.

به ياد داشته باشيد طرحي كه در اينجا بيان شده، بار احساسات ناشي از عقايدي كه نسبت به پول داريد را به آساني محو مي‌كند. مهم نيست كه به‌راستي آن‌ها را باور داشته يا نداشته باشيد، مهم اين است كه آن جمله‌ها براي شما چه معني مي‌دهند و چه احساسي ايجاد مي‌كنند. خب، شما چه چيزي را كشف كرده‌ايد؟ آيا اعتقادات و تداعي‌هاي شما در مورد پول، مانند كساني است كه براي فقير ماندن برنامه‌ريزي شده‌اند يا براي ثروتمند بودن؟!

گاهي ذهن ما پر است از عقايد و باورهاي اشتباه و غلط؛ عقايدي كه نه‌تنها مانع پيشرفت و موفقيت ما در رسيدن به روياهاي‌مان مي‌شوند بلكه درون ما را پر از نفرت، حسرت، كينه و استرس مي‌كنند. روان‌شناسان رفتاري اعتقاد دارند اگر مي‌خواهيد به روياهاي‌تان برسيد و موفق شويد ابتدا بايد به آن‌ چيزي كه مي‌خواهيد ايمان داشته باشيد و براي رسيدن به آن تلاش كنيد اما بدون هيچ شك، ترديد و انرژي منفي‌اي؛ پس براي پولدار شدن بايد ابتدا باورهاي غلط در اين مورد را پيدا كنيد، در وجودتان ريشه‌كن كنيد، از صميم قلب آن را بخواهيد و براي رسيدن به پول تلاش كنيد. حتما مي‌پرسيد كه اين آگاهي چه سودي براي شما دارد؟ با بالا بردن آگاهي خود از عقايدمان درباره‌ پول، مي‌توانيم احساس، هيجانات و رفتارها را هنگام سر و كار داشتن با پول درك كنيم و با تغيير دادن آن‌ها تاثير احساسي‌ كه پول بر زندگي ما دارد را تغيير بدهيم. حالا برخي از باورهاي متداول مردم كه باعث مي‌شود پول زيادي در زندگي به‌دست نياورند را براي‌تان مثال مي‌زنيم.

مفسده‌اي به نام پول

پول چرك كف دست است، پول خوب نيست، پول زيادي فساد مي‌آورد، پول آدم را به گناه مي‌كشاند، پول زيادي دوري مي‌آورد، طمع و حرص پول از پا درآوردش و... اگر بخواهيم از اين مثال‌هايي كه بين ايراني‌ها رايج است بياوريم، طوماري مي‌شود. بيشتر ايراني‌ها از همان ابتدا با اين تفكرات بزرگ مي‌شوند و چه بخواهند و چه نه، روي تلاش آن‌ها براي كسب پول و همچنين ميزان انگيزه‌شان تاثير مي‌گذارد. باور داشته باشيد پول ذاتا چيز بدي نيست و تلاش شما براي كسب پول گناه نيست بلكه اين نحوه استفاده و همچنين نحوه كسب پول است كه مي‌تواند خطرناك و گناه باشد.

و يك ليست بلند بالاي ديگر...

اين‌ها كه گفتيم تنها شرح چند باور غلط بود اما اين‌ها تنها باورهاي غلط شما در مورد پول نيست. براي اين‌كار ماه‌ها فرصت لازم است تا باورهاي خود را شناسايي كنيد و در پي چاره براي رهايي از اين احساسات باشيد. در مورد اغلب ما، آن دسته از روش‌هاي ذهني كه از جايي (چه كسي مي‌داند از كجا) انتخاب مي‌كنيم، با گذشت زمان تنها باعث وارد كردن زيان و نه كسب پول براي‌مان بوده‌اند؛ تغيير روش ذهني، هميشه آسان نيست؛ تنها كافي است از يك شخص سيگاري بپرسيد اما تغيير اين روش‌ها امكان‌پذير است و نخستين گام، شناسايي اين باورهاي ذهني غلط است و قدم بعدي شناسايي روش‌هايي است كه بايد اتخاذ شود.

دو دوتا پنج تا هم نمي‌شود

تصور كنيد كه يك قلك داريد و هر روز مقداري پول در آن مي‌ريزيد و خوشحال هم هستيد كه كلي پول پس‌انداز كرده‌ايد اما اين يك احساس غلط و شادي كاذب است. شما يك بازي را شروع نكرده، باخته‌ايد. علت آن هم اين است كه توپ را محكم در دستان‌‌‌تان گرفته و فرصت گل زدن را نه تنها از خود كه از تيم‌تان هم گرفته‌ايد. براي ثروتمند شدن تنها پس انداز كردن كافي نيست بلكه پس‌انداز وسيله پول‌سازي شماست. شما بايد بتوانيد دودو تاي خود را به 5 و شايد هم به 10 برسانيد. بهتر است به جاي اينكه از پول‌تان به‌عنوان وسيله‌اي براي فخرفروشي استفاده كنيد آن را در راهي خرج كنيد كه يا خودتان لذت ببريد يا براي‌تان پول‌ساز باشد. هر چه بيشتر پول‌تان را خرج كنيد و لذت بيشتري ببريد به احساس پولدار بودن نزديك مي‌شويد و با اين احساس ثروتمندتر مي‌شويد و ديگران را هم ثروتمندتر خواهيد كرد.

مي‌ترسم پولم از دستم برود

گروهي از افراد كه البته به صفت خسيس بودن مشهور هستند، پول خود را خرج نمي‌كنند چون اعتقاد دارند پول ديگر باز نمي‌گردد و از بين مي‌رود. بايد اين باور غلط را از خود دور كنيد و اعتقاد داشته باشيد پول، پول مي‌آورد پس تا مي‌توانيد پول خرج كنيد البته با برنامه‌ريزي و بجا و سعي كنيد ترس از دست دادن آن را از خود دور كنيد. به‌منظور اين‌كه سوالي درباره‌ محدوديت‌هاي اعتقادي خودتان پيرامون پول داشته باشيد، اين تمرين ساده را كه از كتاب پاتريسيا رميلي تحت عنوان «پول رهايي‌بخش» است انجام دهيد. اين كتاب براساس اين طرح است كه زماني كه شما تمام اعتقادات فرهنگي درباره‌ چه‌كاري كردن و چه كاري نكردن را دور ريختيد، پول به‌سادگي يك ابزار است كه ما مي‌توانيم از آن استفاده كنيم، تا زندگي راحت‌تر شود و به هدف‌هاي‌مان سريع‌تر برسيم. بنابراين چيزي كه درباره پول حقيقت دارد، درباره باقي ابزار هم حقيقت دارد.

برگفته از سه نسل دات كام

كانال ايده يار: @ideayar
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , kafshduzak , hasan-f , sherafati , jahanagahi , mohajer.my , فرهاد قربانی , sma3ali , rastegar.j
10-26-2012, 09:45 PM
ارسال: #2
RE: باورشما در مورد ثروتمند شدن چیست؟
امروز اولین روز عضویت من در این انجمن است . خیلی خوشحالم .من تلاش زیادی در راه تغییر باورهای غلط خود برداشته ام و موفق هم بوده ام تنها ایراد بزرگ من در طی این سالها این بوده که تداوم نداشته ام از یک کارگر ساده یک کارخانه عقب مانده که برای تامین مخارج روزانه مشکل داشتم شروع وبا تغییر خود وبا نیروی درونی خود شرکت ثبت کردم وراه زیادی در مسیر رسیدن به اهدافم راامتحان کرده ام ولی وقتی به موفقیت های بزرگتر نزدیک شده ام تداوم خود را از دست داده ام شاید اینهم خود بخاطر ضعف ناخود اگاهم بوده ولی الان احساس میکنم مرجع خوبی برای ادامه راه پیدا کرده ام ولی هنوز با انجمن اشناییکامل ندارم . موضوعات خوب و مفید هستند متشکرم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: ahmad rezaee , jahanagahi , مــجــیــנ , amiryazdani138 , mohajer.my , مهدی گل محمدی , فرهاد قربانی
10-26-2012, 09:52 PM
ارسال: #3
سلام منم الان که فکر می کنم از پولدار شدن و از موفق شدن می ترسم همش دلم می خواد چشمم به پول بابام باشه
وای چقدر سخته
 تشکر شده توسط: jahanagahi , amiryazdani138 , مهدی گل محمدی
10-26-2012, 10:33 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-26-2012 10:35 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #4
(10-26-2012 09:52 PM)sepidehs نوشته شده توسط:  سلام منم الان که فکر می کنم از پولدار شدن و از موفق شدن می ترسم همش دلم می خواد چشمم به پول بابام باشه
وای چقدر سخته

چرا؟؟؟؟
کاش بیشتر توضیح می دادی. ترس برای چی؟ ترس از کی؟
اولین باره که می بینم که فردی از پولدار شدن و موفقیت ترس دارد.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , حامد , مهدی گل محمدی , فرهاد قربانی
10-29-2012, 04:27 PM
ارسال: #5
سلام دقیقا نمی دونم از چی می ترسم و چرا ،همش می ترسم برم سر کار و یک وقت پولدار نشم و همه هدف های زندگیم خراب بشه وقتی آدم هیج تلاشی نکنه و به چیزی نرسه باز می گه حداقل تلاش نکردم اما اگر تلاش کنه و بخوره به در بسته خیلی افسرده می شه
شایدم من اشتباه فکر می کنم
ممنون آقای هوشنگ قربانیان
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , mohajer.my , Delta.H , مهدی گل محمدی , jahanagahi
10-30-2012, 06:37 AM
ارسال: #6
(10-29-2012 04:27 PM)sepidehs نوشته شده توسط:  سلام دقیقا نمی دونم از چی می ترسم و چرا ،همش می ترسم برم سر کار و یک وقت پولدار نشم و همه هدف های زندگیم خراب بشه وقتی آدم هیج تلاشی نکنه و به چیزی نرسه باز می گه حداقل تلاش نکردم اما اگر تلاش کنه و بخوره به در بسته خیلی افسرده می شه

دوست عزیز شما از پولدار شدن نمی ترسید و اصولاً هیچ کس از داشتن پول نمی ترسد بلکه ترس از شکست قبل یا بعد از رسیدن به ثروت است که در بسیاری افراد از جمله شما دیده می شود.
پیشنهاد میکنم کتاب توانگران چگونه می اندیشند را حتماً بخوانید تا باورهایتان تغییر کند.
در ضمن تاپیک تغییر نگرش را هم حتماً مطالعه فرمایید.
موفق باشید.

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , soltan_sal , مــجــیــנ , کامیار کاظمی , yu3f , jahanagahi , sepidehs
10-30-2012, 10:16 AM
ارسال: #7
(10-29-2012 04:27 PM)sepidehs نوشته شده توسط:  سلام دقیقا نمی دونم از چی می ترسم و چرا ،همش می ترسم برم سر کار و یک وقت پولدار نشم و همه هدف های زندگیم خراب بشه وقتی آدم هیج تلاشی نکنه و به چیزی نرسه باز می گه حداقل تلاش نکردم اما اگر تلاش کنه و بخوره به در بسته خیلی افسرده می شه

حتما در بحث (اگر بمن اعتماد داری.....)شرکت فرمائید.
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=4903

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , sepidehs
10-30-2012, 09:12 PM
ارسال: #8
راز ثروتمند شدن نخست در ذهنیت ما نهفته است و نوع تفکر و نگاهی که ما به خود، ثروت و ثروتمندان داریم. این به این معناست که برای داشتن گران‌بها‌ترین چیز‌ها در زندگی، بیشتر باید روی خود کار کنیم تا این‌که به شانس و کمک دیگران و... تکیه داشته باشیم.

تحقیقات و تجربیات زیادی در زمینۀ ثروت و ثروتمندی انجام شده و در نتیجۀ آن‌ها، عوامل متعددی که به‌سادگی موجب می‌شوند یک فرد، یک سازمان، و یک ملت ثروتمند شوند، شناسایی شده است. یکی از آن عواملِ موثر در ثروتمندی، «عادت به پس‌انداز کردن پول» است.
بهتر است بدانید که یکی از اقتصادهای قوی جهان یعنی «ژاپن»، این قدرت خود را مدیون عادت مردمانش به پس‌انداز کردن است.

تشکر شده توسط: jahanagahi
12-24-2013, 03:35 PM
ارسال: #9
کدام خنده دار تر است کودکی که از تاریکی میترسد یا مردی که از روشنایی واهمه دارد؟
09-05-2015, 03:35 PM
ارسال: #10
(09-05-2015 12:56 PM)ramin7 نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیز واقعا" پول و ثروت ذهنیه من مطالعات زیادی در این مورد داشتم واقعا" با این نتیجه رسیدم که اندیشه ثروت هست و فرق انسان ثروتمند وفقیر تنها باور های انهاست. اخیرا" یک وبلاگی را توی اینترنت مطالعه میکردم که مطالبش عالی بو د حتی محصولات با تخفیف موفقیت هم داشت و من خریدم و واقعا" استفاده کردم و زندگی ام را متحول کردم پیشنها دمیکنم شما هم یه سری به این وبلاگ بزنید. وبلاگ: ravansenasiservat.blogfa.com

از تووبلاگ خودت محصولات خودتو خریدی و کلی هم مفید بوده؟؟؟!! 10_003
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوه پیدا کردن لیست کاملی از فروشندگان آنلاین در دنیای مجازی mas 0 309 05-04-2021 08:59 AM
آخرین ارسال: mas
  میلیاردر شدن با اپلیکیشن اندروید MARYAR 157 36,547 12-20-2020 04:29 AM
آخرین ارسال: Lucifer_100
  9 کاری باید در 20 سالگی انجام دهید تا در 30 سالگی میلیاردر باشید Ali_Abolfathi 2 1,465 09-24-2016 08:18 PM
آخرین ارسال: masoud_69
  صنعت محتوا چیست؟ mehdi098 0 878 06-17-2015 04:04 PM
آخرین ارسال: mehdi098
  از این ۳ اشتباه مالی اجتناب کنید تا ثروتمند شوید mehdi098 0 1,255 06-14-2015 01:23 AM
  می خواهید در اپلیکیشن خود پول سازی کنید؟ mehdi098 0 1,064 05-18-2015 04:26 PM
  عواملی که در میلیاردر نشدن موثر است!!! محسن دوستوندی 14 3,416 02-27-2015 06:13 AM
آخرین ارسال: محسن دوستوندی
  آیا حاضریدبرای ثروتمند شدن بهای آن را بپردازید؟ mehdi098 0 1,053 01-23-2015 07:02 PM
  آیا می دانید بخش عظیم دارایی ثروتمندان از در آمد غیر فعال به دست می آید؟ mehdi098 2 1,189 11-16-2014 01:56 AM
  آیا می توان با دست خالی ثروتمند شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ babaei 48 12,525 09-27-2014 12:22 AM
آخرین ارسال: 00098
  درخواست پیشنهاد کسب و کار در خانه iranboy 20 4,838 09-13-2014 02:37 PM
آخرین ارسال: tan-graphic
  مطمئن ترین راه برای ثروتمند شدن bayani 1 1,556 09-12-2014 10:36 AM
آخرین ارسال: mardin-b
  برای پولدار شدن چه کار باید کرد؟ صدفی 5 2,974 08-22-2014 02:32 AM
آخرین ارسال: پول دوست ولی شیرازی
Information تنها مهارت برای میلیارد شدن کافی نیست ! weblox 7 2,505 07-03-2014 01:47 PM
آخرین ارسال: weblox
  پنج تصمیم بد در سرمایه گذاری و چگونگی جبران آن Delta.H 5 1,379 05-20-2014 12:23 PM
آخرین ارسال: mahmoodsana
  یادگیری چند کسب و کار برای میلیادر شدن ناصر صادقی 13 6,931 02-21-2014 04:14 PM
آخرین ارسال: ham_missyou
  10 توصیه مهم در کسب و کار از زبان تاجر بزرگ ایران مــجــیــנ 7 2,826 01-12-2014 10:17 PM
آخرین ارسال: davodmyar
  نظرسنجی در مورد شغل برق خودرو alefba2010 3 18,302 01-06-2014 10:08 PM
آخرین ارسال: alefba2010
  مدیریت مالی در شروع زندگی دانشجویی sherafati 3 1,479 11-06-2013 09:41 AM
آخرین ارسال: NoBody
  مهم‌ترین قانون پولد‌ار‌شدن را بیاموزید REZA HAJISALIMI 18 4,560 08-28-2013 03:33 PM
آخرین ارسال: mahdi1360

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS