ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

فیلم ایرانی برنده جایزه گلدنگلوب شد!
زمان کنونی: 05-06-2024, 10:57 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کامیار کاظمی
آخرین ارسال: MARYAR
پاسخ: 38
بازدید: 7645

ارسال پاسخ 
فیلم ایرانی برنده جایزه گلدنگلوب شد!
01-17-2012, 01:36 AM
ارسال: #11
RE: فیلم ایرانی برنده جایزه گلدنگلوب شد!
شصت و نهمین دوره جایزه گلدن گلاب (گوی طلایی) ۲۰۱۲ در حالی طبق روال هر سال از ساعت پنج تا هشت شب ۱۵ ژانویه به وقت استاندارد پاسیفیک (۴:۳۰ تا ۷:۳۰ صبح ۲۶ دی به وقت تهران) برگزار شد که اصغر فرهادی رقابتی سخت برای کسب عنوان برترین فیلم غیر انگلیسی زیان را در پیش داشت و همین امر، این گام مهم که گامی کلیدی و استمزاجی برای یافتن نظر چندهزار رای دهنده برای برندگان جوایز اسکار تلقی می شود، بیش از سایر جوایز در دایره توجه ایرانیان قرار داد.

گلدن گلوب که توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی داخلی و خارجی آمریکا می شود، به صورت زنده از شبکه ان.بی.سی در ۱۶۷ کشور جهان پخش زنده شد، طبق آمارها از لحاظ تعداد تماشاگر، سومین برنامه زنده سالانه تلویزیونی پس از مراسم اسکار و جوایز گرمی است و همه اینها تاثیرگذاری این جشنواره را بر چند هزار عضو دارای حق رای آکادمی اسکار افزایش می دهد و شاید یکی از دلایل تاثیرپذیری وسیع آکادمی از این رویداد نیز حجم تاثیرگذاری بر جامعه سینمایی است که عضو آکادمی اسکار نیز هستند.

ژان پی یر و لوک داردِن، اصغر فرهادی، آنجلینا جولی و پدرو آلمادوار رقبای بخش فیلم های غیرانگلیسی زبان گلدن گلاب

اگرچه «پوستی که در آن زندگی می کنم» با کارگردانی پدرو آلمودوار برنده جایزه اسکار و بازی خاص آنتونیو باندراس، «گل های جنگ» با حضور جدی ژانگ ییمو و کریستین بیل بهره می برد و «پسربچه ای با دوچرخه» برادران داردن به عنوان برندگان نخل طلای جشنواره کن نیز رقبای سرسختی برای فرهادی محسوب می شدند اما باید گفت، او در این رویداد باید جایزه را از چنگ آنجلینا جولی درمی آورد که اسمش به خودی خود تعداد قابل توجهی رای دارد! جولی با نخستین فیلم بلندش «در سرزمین خون و عسل» در مقام سفیر حسن نیت سازمان ملل به فجایع جنگ بوسنی پرداخته بود و همه اینها باعث شده بود، برنده فیلم غیرانگلیسی زبان را آنجلینا بدانند و او برای اسکار غیرانگلیسی زبان نیز خودش را مهیا سازد.

با این حال ساختار قوی، ساده و در عین حال پیچیده جدایی نادر از سیمین که به خوبی دروغ، مصلحت ها و اخلاقیاتی که بخشی از آن در دیگر کشورهای جهان و به طور خاص با مغرب زمین نیز ملموس است، موفق شد دغدغه هایش را به همان اندازه که در ایران پرورش دهد و جمعیتی میلیونی را به سالن های سینماهای ایران بکشاند، در غرب نیز سالن های سینماها را پرکند و نشان دهد یک فیلم سیاه برای جشنواره های کوچک نیست و این باور به وجود آید که می توان دلمشغولی های ایرانیان را در عرصه جهانی با چنان ادبیاتی طرح کرد که مخاطب خارجی نیز فراتر از جشنواره ها او را بستاید.

این گونه بود که سر منتقدان بزرگ سینمای جهان به نشانه تواضع مقابل این کارگردان ایرانی خم شد و بزرگ ترین نشریات تخصصی سینمایی و پرتیراژترین روزنامه های جهان همچون نشریات تخصصی ایران، او را ستودند و پس از آنکه به فاصله اندک از کسب سیمرغ بلورین کارگردانی، فیلمنامه، فیلمبرداری و صدابرداری و جایزه منتخب تماشاگران و دیپلم افتخار بازیگر نقش مکمل برای شهاب حسینی و ساره بیات در جشنواره فجر، خرس طلایی بهترین فیلم و خرس نقره ای برای مجموعه بازیگران مرد و زن آن در شصت و یکمین دوره جشنواره برلین از ان او شد و این آغاز امواج بود که آخرین ساخته فرهادی در اقیانوس سینمای جهان بر پا کرد.

پس از آن این، «جدایی نادر از سیمین» که سطح بین المللی با عنوان «یک جدایی» نام گذاری شده، برنده جایزه بهترین فیلم مستقل خارجی در جوایز فیلم مستقل بریتانیا، برنده جایزه بهترین فیلم و نامزد جوایز بهترین کارگردانی، بازیگری و فیلمنامه در جشنواره آسیاپاسیفیک، برنده جایزه بهترین فیلم خارجی و نامزد بهترین فیلمنامه اورژینال انجمن منتقدان فیلم شیکاگو، نامزد جوایز بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی سال، بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال، فیلمنامه سال و بازیگر زن نقش مکمل سال از سوی انجمن منتقدان فیلم لندن، برنده جایزه بهترین فیلمنامه منتقدان فیلم لس آنجلس، بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان انجمن منتقدان فیلم نیویورک، بهترین فیلم جشنواره سیدنی، برنده جایزه بزرگ بهترین فیلم جشنواره ایروان، برنده جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان و نامزد جایزه بهترین فیلمنامه انجمن منتقدان آنلاین شد و این تمام جوایز نبود!

جوایزی چون بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان انجمن ملی منتقدان آمریکا، نامزد جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان منتقدان تورنتو، نامزد جایزه بهترین فیلم بین المللی از جوایز اسپیریت، برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه جشنواره دوربان، برنده جایزه پرطرفدارترین فیلم بلند جشنواره ملبورن، برنده طوطی نقره ای بهترین کارگردانی جشنواره بین المللی فیلم هندوستان، برنده جایزه تماشاگران جشنواره فوکواوکا و به همراه جوایزی دیگر از جشنواره های اسلو، سن سباستین، ریگا و پولا نیز در کارنامه افتخارات فرهادی ثبت شد که به نظر می رسید برای از میدان خارج کردن ساخته جولی از میدان انگار کافی باشد!

این گونه بود که اقبال صورت پذیرفته در سطح وسیع جهان و همچنین در رویدادهای بین المللی سینمایی نسبت به «جدایی نادر از سیمین»، به گوی طلایی نیز تنه زد تا ساخته ارزشمند فرهادی نخستین فیلم ایرانی باشد که موفق به کسب جایزه گلدن گلوب شود و پس از چرخش دوربین فیلمبردار مراسم گلدن گلوب بر روی چهره مدعیان جایزه «بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان»، این اصغر فرهادی باشد که برای گرفتن جایزه به روی استیج دعوت شود و این جایزه مهم را نیز از آن خود سازد و به یقین فاصله بسیار بسیار کمتری نسبت به «بچه های آسمان» مجید مجیدی برای کسب «جایزه فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار» دارد.

من ازدرون تو حرف میزنم
اگربخواهی تابستان هم برف می آید
اگربخواهی دست دراز میکنی ابری در آسمان میگیری
اگربخواهی به درخت خشکیده ای خیره میشوی و انجیر بر شاخه اش میروید
اگرتو بخواهی غیرممکن ها ممکن میشود
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , arash67 , shahram......32
01-24-2012, 07:17 PM
ارسال: #12
فیلم جدایی نادر از سیمین ، کاندید جایزه اسکار 2012 در دو بخش بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلم نامه شد.
با امید اینکه این جایزه نیز نصیب سینمای ایران شود.

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , arash67 , kafshduzak , mjdehghani , مهدی گل محمدی
01-25-2012, 01:28 PM
ارسال: #13
آقای فراستی : این جوایز کاری برای سینما نمی کند . به نظر من فیلم های شرکت کننده در این فستیوال هل بی محتوا و سطحی هستند .
آقای سلحشور : فرهادی به ایران و اسلام خیانت کرد. ( یکی نیست بهش بگه تو فیلنامه حضرت یوسف رو از کجا آوردی؟)
واقعاً جای تاسف داره

حتماً می شود
باید بخواهی
دهقانی 09132648046
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , arash67 , Alireza_Kh , مهدی گل محمدی , 3ObHaN
01-27-2012, 01:41 PM
ارسال: #14
به گزارش سینمانگار، فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی نامزد نهایی دریافت 2 جایزه اسکار شد.

بالاخره انتظارها به پایان رسید و ساعتی قبل "تام شراک" رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و "جنیفر لارنس" بازیگر آمریکایی، با حضور در یک نشست مطبوعاتی، نامزدهای 24 بخش جوایز هشتاد و چهارمین دوره مراسم اسکار را اعلام کردند.

در این بین و همان طور که انتظار می رفت، «جدایی نادر از سیمین» نماینده ایران، در جمع 5 نامزد نهایی بهترین فیلم خارجی زبان قرار دارد.

در این بخش، فیلم‌ «جدایی نادر از سیمین» با فیلمهای «کله‌شق» به کارگردانی مایکل ر. روسکام از بلژیک، «پانوشت» به کارگردانی جوزف سدار از اسرائیل، «در تاریکی» به کارگردانی آنیسکا هلند از لهستان و «آقای لازار» به کارگردانی فیلیپ فالاردو از کانادا، رقابت خواهد کرد.

این دومین بار پس از فیلم «بچه های آسمان» (در سال 1998) است که فیلمی از ایران در جمع نامزدهای بهترین فیلم خارجی اسکار قرار می گیرد.

همچنین «جدایی نادر از سیمین» در بین 5 نامزد نهایی بهترین فیلمنامه تالیفی(اورجینال) قرار گرفته است.

سایر رقبای اصغر فرهادی در این بخش عبارتنداز: فیلمنامه‌‌ نویسان فیلم‌های «هنرمند»(میشل هازاناویسیوس)، «ساقدوش‌ها»(آنی مامولو و کریستین ویگ)، «نیمه‌ شب در پاریس»(وودی آلن) و «Margin Call» نوشته جی. سی. چاندور.

این برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران است که نماینده ای در این بخش از جوایز اسکار خواهد داشت.

به گزارش سینمانگار، هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار شامگاه 26 فوریه (دوشنبه هشتم اسفندماه) در سالن کداک تیه‌تر لس آنجلس برگزار می شود. "بیلی کریستال" اجرای این مراسم را بر عهده خواهد داشت.

من ازدرون تو حرف میزنم
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , arash67 , mjdehghani
01-29-2012, 12:20 AM
ارسال: #15
فیلم جدایی نادر از سیمین، ساخته اصغر فرهادی نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز سزار ۲۰۱۲ شد. سزار که یکی از معتبرترین جوایز سینمایی اروپا محسوب می شود، به اسکار فرانسوی نیز معروف است.

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: kafshduzak , arash67
02-01-2012, 12:36 PM
ارسال: #16
افتخاری دیگر / معتمد آریا جایزه «هانری لانگوا» فرانسه را دریافت کرد

[تصویر: motamed_arya_01.jpg]
این جایزه هر سال به یک بازیگر به خاطر تلاش در راستای ارتقاء حرفه سینما، حفظ ارزش های فرهنگی حرفه بازیگری و تعهد و حفظ حرمت روح هنر سینما تعلق می گیرد.

خانم معتمدآریا پس از دریافت جایزه اش گفت: "همه ی ما امشب دلیلی مشترک برای با هم بودن داریم. بی آنکه بیاندیشیم به چه زبانی حرف می زنیم و در کدام کشور زندگی می کنیم و از کجای جهان به اینجا آمده ایم. بی آنکه بگوئیم در سرزمین مان سیاست مداران چه چیز را بین خودشان بده بستان می کنند."
او گفت: "ما صلح، آرامش و زیبایی را بین خودمان تقسیم می کنیم و سهم خودمان را هم بر میداریم."
[تصویر: 429252.jpg]

من ازدرون تو حرف میزنم
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , کامیار کاظمی , P@RSA , Alireza_Kh , arash67
02-01-2012, 01:18 PM
ارسال: #17
گرفتن اين جايزه ها نبايد دلمون رو صابون بزنيم كه سينماي ما داره پيشرفت ميكنه
بعد ازدادن جايزه انگار يك بوس ابدارم به محري برنامه داده اين خانوم.........

گرفتن جايزه به هرقميت مهم ترهست يا حفظ ارزش هاي ايران؟

تو جداي نادر ازسيمين....هم چيزي جز اختلافات بسيار پيش پا افتاده تو خانواده هاي ايران كه بسيار بزرگش كردن وكف دست وهورا هم براش زدن داشت؟

چرا يك فيلمي كه نشانگر ايران واقعي باشه جايزه نميگيره؟ همش فيلم هاي بدبختي هاي ايران؟
اواز گنجشك هاي مجيدي.......... به رنگ خدا........ همشون يكسري مشكلات مردم ايران هست........ هيچكدومشون باعث اين نميشه كه يك وجه درست از ايران در جهان بوجود بياد

فقط بدببختي

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: مسعود کوچولو , مــجــیــנ
02-01-2012, 11:45 PM
ارسال: #18
فکر نکنم روبوسی های مراسم اهدای جوایز در آزادترین کشور دنیا آبدار و عجیب باشد, اگر هم این روبوسی قرار است ارزش های یک کشور را خراب کند بهتر است این ارزش ها زودتر از دایره زمان نابود شوند, در ضمن فکر کنم دیگر این مسایل برای کل دنیا یک مساله شخصی باشد و نه غیر از این.
در ضمن کدام فیلم است که ایران واقعی را نشان دهد؟, کدام فیلم است که شکوه و جلال ایران را به تصویر کشیده است؟, کدام فیلم است که آدم رو صندلیهای سینما میخکوب کند؟, کدام فیلم است که در دنیا حرفی داشته باشد و مردم دنیا رو جذب کند؟, این فیلمهایی هم که گاه گداری از این طرف و اون طرف جایزه ای می برند از سینمای فکستنی ایران به در رفته اند وگرنه ما که هیچ ادعایی در سینمای حرفه ای دنیا نداریم, این فیلمهایی هم که مثال زدید نمونه ای از اقتضاعات سینمای ایران است که تا به حال وجود داشته اند و نه منتخب مردم.
جناب goldmen عزیز باور می کنید نیم ساعته دارم ارسال شما رو می خونم و در مورد نگاه شما و اظهار نظرتان فکر می کنم و البته متعجب از نظرتان, بدون شک هر کس طرز فکر خود را دارد و اعتقاد مختص به خود به همین خاطر لازم دیدم من هم نظر خود را بدهم, این را هم اضاف کنم که من تمام ارسال های جناب goldmen رو دوست داشتم و استفاده کردم به جز این یکی که به نظرم تا حدودی غیر حرفه ای نگاشته اند.
من همین جا از مدیریت و تمام بچه های انجمن عذرخواهی می کنم که این تاپیک به این سمت رفت.

همچون کوه استوار بمان، ... همچون رعد بتاز، ... هراسی به خود راه مده، ... تا بوده همین بوده ...
 تشکر شده توسط: MARYAR , کامیار کاظمی , arash67
02-02-2012, 01:09 AM
ارسال: #19
و اما جایزه ای دیگر
فیلم "جدایی نادر از سیمین" توانست جایزه اصلی جشنواره "جیپور هندوستان" را با نام شتر طلایی دریافت کند.
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره «جیپور» که شب گذشته ـ 11 بهمن ماه ـ برگزار شد، جایزه شترطلایی بهترین کارگردانی به اصغرفرهادی برای «جدایی نادر از سیمین» رسید.
جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره را نیز ساره بیات برای بازی در «جدایی نادر از سیمین» دریافت کرد.
همچنین «رز سرخ» ـ برای بهترین فیلمی که در کشورش اکران عمومی شده است ـ به «گلچهره» وحید موساییان رسید و بهترین فیلم انیمیشن هم از ایران، «خمره» معرفی شد.
چهارمین دوره جشنواره فیلم «جیپور» از 7 تا 11 بهمن‌ماه در کشور هند برگزار شد و فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» اصغرفرهادی، «بیگانگان» عباس رافعی، «راه آبی ابریشم» محمد بزرگ‌نیا، «گلچهره» وحید موسائیان، انیمیشن «خمره» علی احمدی و فیلم مستند «موبایل در تهران» لقمان خالدی از ایران در این جشنواره حضور داشتند.

همچون کوه استوار بمان، ... همچون رعد بتاز، ... هراسی به خود راه مده، ... تا بوده همین بوده ...
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , MARYAR , arash67
02-02-2012, 12:13 PM
ارسال: #20
(02-01-2012 11:45 PM)Alireza_Kh نوشته شده توسط:  فکر نکنم روبوسی های مراسم اهدای جوایز در آزادترین کشور دنیا آبدار و عجیب باشد, اگر هم این روبوسی قرار است ارزش های یک کشور را خراب کند بهتر است این ارزش ها زودتر از دایره زمان نابود شوند, در ضمن فکر کنم دیگر این مسایل برای کل دنیا یک مساله شخصی باشد و نه غیر از این.
در ضمن کدام فیلم است که ایران واقعی را نشان دهد؟, کدام فیلم است که شکوه و جلال ایران را به تصویر کشیده است؟, کدام فیلم است که آدم رو صندلیهای سینما میخکوب کند؟, کدام فیلم است که در دنیا حرفی داشته باشد و مردم دنیا رو جذب کند؟, این فیلمهایی هم که گاه گداری از این طرف و اون طرف جایزه ای می برند از سینمای فکستنی ایران به در رفته اند وگرنه ما که هیچ ادعایی در سینمای حرفه ای دنیا نداریم, این فیلمهایی هم که مثال زدید نمونه ای از اقتضاعات سینمای ایران است که تا به حال وجود داشته اند و نه منتخب مردم.
جناب goldmen عزیز باور می کنید نیم ساعته دارم ارسال شما رو می خونم و در مورد نگاه شما و اظهار نظرتان فکر می کنم و البته متعجب از نظرتان, بدون شک هر کس طرز فکر خود را دارد و اعتقاد مختص به خود به همین خاطر لازم دیدم من هم نظر خود را بدهم, این را هم اضاف کنم که من تمام ارسال های جناب goldmen رو دوست داشتم و استفاده کردم به جز این یکی که به نظرم تا حدودی غیر حرفه ای نگاشته اند.
من همین جا از مدیریت و تمام بچه های انجمن عذرخواهی می کنم که این تاپیک به این سمت رفت.

عليرضا جان شما يكم منظور منو بد برداشتي
منم دقيق حرف شما رو زدم ولي بايك جور بيان مختلف
منم ميگم چرا اين فيلم سازها وبازيگرها كه اينقدر ادعا دارند يك فيلمي از اقتدار ايران نمي سازند وهمش با نشون دادن فيلم هاي كه بدبختي وضعف ايراني هارونشون ميده باعث ايجاد وجه بدي ازايران درخارج مي شوند؟
منم ميگم اينها با اين همه ادعا ودكو پز بلد نيستن يك فيلم متوسط به بالا براي ايران بسازند.... و اونطور برن جايزه هاي جهاني رو بگيرند نه با اين طور فيلم ها

نكته بعدي:
چرا يكي از وظايف هر كشور اين هست كه از اتباع خودش در كشور هاي ديگه حمايت كنه؟
چون هركسي كه از مرز كشورش ميره بيرون يك نماينده از اون كشور بحساب مياد
وقتي تو ايران حجاب بخشي از ارزش وباور مردم هست
وقتي يك زن يا يك مرد به هردليلي ازكشور خارج ميشه نماينده وسفير ايران در خارج هست.... يكي از وظايف اصلي اين سفير ها حفظ ارزش ها وباورها هست...... وقتي يك خارجي به ايران مياد چطور رفتار ميكنه؟
بعدش هم اين خانم به عنوان نماينده سينماي ايران رفتن به اين مراسم..... درنتيجه وظيفه بسيار زيادي بردوش ايشان بود........ ايشان بخوان هركار شخصي انجام بدن....برن تو اتاق خودشون تو هتل تا كسي نفهمه از ايران هست....... ولي درمجامع عمومي ايشان يك نماينده وسفير ايران هست

اميدوارم منظورمو بدرستي رسونده باشم
ممنونم از لطفتون در خصوص ارسال هام

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , مسعود کوچولو , مــجــیــנ
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خدمت آموزشی من تمام شد MohamadMJ 13 2,646 10-31-2014 08:48 PM
آخرین ارسال: MohamadMJ
  جایزه اسکار برای جدایی نادر از سیمین dara 15 3,559 06-09-2013 07:37 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  واقعیاتی درباره جایزه نوبل arash67 0 724 03-10-2012 12:48 AM
آخرین ارسال: arash67

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS