ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

مشاوره در مورد فیلمسازی و نحوه کسب درآمد از آن
زمان کنونی: 05-02-2024, 08:17 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: hashashion
آخرین ارسال: matarodi
پاسخ: 2
بازدید: 4576

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10-26-2015, 04:28 PM
ارسال: #1
با سلام
بنده چند سالی است که در زمینه ساخت فیلم کوتاه داستانی و مستند فعالیت میکنم و چند فیلم کوتاه نیز تولید کرده ام و در این حرفه مدرک و دانش کافی را دارا میباشم اما سوال من اینجاست که چطور میتوانم از حرفه خود درآمد داشته باشم ؟ متاسفانه من تا الان برای کار خود فقط خرج کرده ام تا اینکه درآمدی داشته باشم ، البته شرایط مکانیه من هم بی تقصیر نیست چون در یک شهر کم جمعیت معمولی زندگی میکنم شاید اگر در تهران بودم شرایط بهتری داشتم. فرستادن فیلم در جشنواره ها هم که متاسفانه ماننده برنده شدن در قرعه کشیه بانک است و نمیتوان روی آن حساب باز کرد ، من به دنبال این هستم که به روشی فیلم هایم را تجاری و تبلیغاتی کنم یعنی اینکه مٍثلا شخصی اسپانسر مالیه من بشود و در واقع من فیلم را برای او بسازم و مبلغی نیز دست مرا بگیرد ، به نظر شما من از چه روشی میتوانم از حرفه خود یعنی فیلمسازی درآمد حاصل کنم ؟
با تشکر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
10-27-2015, 10:29 AM
ارسال: #2
RE: مشاوره در مورد فیلمسازی و نحوه کسب درآمد از آن
فیلمنامه نویسی کنید و به صدا و سیما بفروشید فکر کنم قبلا اینو دیدم که فیلمنامه ها رو می خرند

http://film-name.persianblog.ir/tag/%D8%...9%85%D9%87

) برای فروش فیلمنامه به کجا باید مراجعه کنیم؟

بستگی دارد که چه نوع فیلمنامه ای نوشته باشید:
۶-الف: تله فیلم و سریال
برای فروش این فیلمنامه ها دو راه وجود دارد. شما می توانید مستقیما به یکی از شبکه های صدا و سیما مراجعه کنید. بهتر است برای تله فیلم به سیما فیلم و برای سریال به شبکه ها مراجعه کنید. همه شبکه ها واحدی برای ارزیابی فیلمنامه دارند. ضمنا شما می توانید طرح کلی داستانتان را قبل از نهایی کردن برای تصویب به این دفاتر بببرید. آدرس همه شبکه ها را نمی دانم اما لزومی به نوشتن آدرس هایی که می دانم هم نمی بینم. با یک تماس با ١١٨ و یک پیگیری مختصر ١۵ دقیقه ای می توانید تلفن و بعد آدرس هر مکانی در تهران و حتی جزیره ای در نیکوروکولونگو را بگیرید.
اما راه بعدی که به نظر من برای تازه کارها منطقی تر است مراجعه به دفاتر تهیه و تولید فیلمی است که با صدا و سیما کار می کنند. این دفاتر برای نویسنده ها یک غنیمت به شمار می آیند زیرا زمانیکه فیلمنامه شما در شوراها ارزیابی می شوند حتما اعضای شورا به نام ارائه دهنده کار توجه می کنند اگر شما هم نویسنده باشید و هم ارائه دهنده و تازه کار هم باشید احتمالا با یک نه خیر از پیش تعیین شده روبرو خواهید شد. اما وقتی یک تهیه با سابقه فیلمنامه شما را پیشنهاد داده باشد قضیه تومنی هفت صنار فرق می کند.

۶-ب: فیلمنامه سینمایی و ویدئو رسانه:
نوشتن فیلمنامه برای سینما - در قدم اول- قدری بلندپروازانه به نظر می رسد چون در سینما اولین مساله بازگشت سرمایه است. فیلم های سینمایی اگر چه با حمایت های دولتی ساخته می شوند اما به هر حال نیازمند سرمایه گذارانی از بخش خصوصی هستند که به این آسانی ها دم به تله نمی دهند و دوست دارند تا با یک نویسنده امتحان پس دادۀ معلوم الحال کار کنند تا با یک تازه کار مجهول الهویه که معلوم نیست قصه اش چه بلایی سر سرمایه بی زبانشان بیاورد. اما به هر حال سنگ مفت است و گنجشک هم مفت. سر زدن به دفاتر تهیه کنندگان و سرمایه گذاران و ارائه کار به آنها هیچ ضرری ندارد و اتفاقا ممکن است از لا به لای همین دیدارها یک نفر از قلمتان خوشش بیاید و خودش بهتان سفارش کار جدید بدهد و خلاصه آره و اینها!!!

7)تهیه کننده ها کجا هستند؟

برای رسیدن به خدا اگر راه های زیادی هست، برای رسیدن به تهیه کننده ها اما اصلا اینطور نیست. نه سایت جامعی وجود دارد، نه از ١١٨ می توان پرسید، نه توی مجله ها رد و نشانه ای یافت می شود ...
اما جالب اینجاست که بدانید آن بندگان خدا هم برای یافتن نویسندگان جوان و با استعداد با همین مشکلات روبرو هستند و از خدا می خواهند که متن های به درد بخور داشته باشند و با نویسنده های جدید آشنا بشوند...چرا؟ خب معلوم است چون هر پروژه ای از نوشته شروع می شود. شما وقتی یک متن خوب داشته باشی پیدا کردن سایر عواملی که شما را موفق کند چندان طول نخواهد کشید اما اگر یک گروه از بهترین های سینما را برای ساختن یک فیلم به کار بگیرید و فیلمنامه نداشته باشید یا فیلمنامه تان بد باشد مشغول آب در هاون کوبیدنید!
بنا بر این رابطه تهیه کننده و نویسنده یک رابطه تنگاتنگ، دوطرفه و برای هر دو طرف حیاتی است. همه اینها را گفتیم که به هر طریق زمانی که با یک تهیه کننده روبرو می شوید اصلا نتسید نترسید ما به همه با هم هستیم. یعنی شما همه با هم هستین. یعنی اینکه شما هر دو به هم نیاز دارید .
لابد با خودتان می گویید خب که چی؟ ما که نفهمیدیم تهیه کننده ها را بالاخره چطور ببینیم. فعلا تنها راهی که به ذهنم می رسد این است که اگر فیلمنامه ای دارید بروید ثبتش کنید و بعد برای من کامنت بگذارید یا میل بزنید تا ترتیب ملاقاتتان را با یکی از تهیه کننده هایی که می شناسم بدهم. البته با سرچ از اینترنت و مخصوصا سایت سوره سینما می توانید نشانی و تلفن خیلی از تهیه کننده ها را ببینید که متاسفانه اطلاعات این سایت به روز نیست و خیلی از شماره ها عوض شده اند.
سیستم ارتباط بین سینماگران در ایران معیوب است بنا بر این عجالتن تنها راه ها همین هاست که عرض کردیم!

در هر کدام از موارد بالا و حتی مواردی که ممکن است بالا نباشد، اگر مشکل یا سوالی دارید حتما و بدون رو دربایستی در کامنت ها مطرح کنید. برای مشاوره رایگان هم در خدمت دوستان هستیم تا جایی که وقتمان و وقتشان اجازه بدهد.

هر چه دانایی، پرسان باش
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشاوره و راهنمایی در مورد طلا فروشی mseyfzadeh 4 19,014 11-03-2023 02:09 PM
آخرین ارسال: sansigold
  راهنمایی در مورد خرید عمده لباس زنانه برای مغازه pooga 11 20,602 09-26-2022 12:15 PM
آخرین ارسال: mohammad1112
  راهنمایی در مورد فروش عمده مواد غذایی خارجی mjpt1 17 29,000 06-17-2020 01:05 PM
آخرین ارسال: sherwin
  پیشنهاد شما برای شروع کسب و کار با سرمایه 50 میلیون تومان amiir_0251 27 95,479 05-30-2020 04:33 PM
آخرین ارسال: alibashiri1363
  کسب درآمد از زمین reza.guilan 0 364 03-21-2020 07:41 PM
آخرین ارسال: reza.guilan
Star کدوم یک از این سه کار زنانه سود دهی بهتر و سرمایه کمتری میخواد Mohsen1374 1 658 02-17-2020 04:01 PM
آخرین ارسال: Mohsen1374
  درخواست ایده برای شروع شغل در مغازه داخل پاساژ mahdi_ctr 1 7,624 02-06-2020 05:42 PM
آخرین ارسال: amintatari64
  راهنمايي در مورد پخش كيك و كلوچه و تنقلات abco 6 10,451 10-28-2019 01:54 PM
آخرین ارسال: reza8490
  نحوه جذب گردشگران خارجی داخلی dehqhani 18 3,574 02-27-2019 05:48 AM
آخرین ارسال: dehqhani
Exclamation سوال و مشورت بسیار مهم ؟! چه سایتی بزنم که درآمد بالا در ماه داشته باشد ؟ Ariya 1 460 01-25-2019 10:08 PM
آخرین ارسال: Ariya
  مراکز فروش عطر و ادکلن عمده در تهران! tondar12 27 32,197 01-23-2019 05:05 PM
آخرین ارسال: Behdad2666
  راهنمایی برای تبلیغات در زمینه دکوراسیون داخلی اگر تجربه دارین لطفا دریغ نکنید memars 3 1,278 01-16-2019 07:07 PM
آخرین ارسال: DddKing
  مشاوره برای تاسیس یک موسسه کاریابی در یک شهرک صنعتی بزرگ mohsen13716 0 637 01-10-2019 02:19 PM
آخرین ارسال: mohsen13716
  کسب درآمد از هنر Moalfo 0 353 11-10-2018 02:29 PM
آخرین ارسال: Moalfo
  مشاوره برای دریافت مجوز کارگزاری matin3138 1 777 10-31-2018 02:39 PM
آخرین ارسال: ehsan_info
  راهنمایی برای فردی که تازه به ایران اومده و میخواد کسب و کاری داشته باشه علیرضا ظینسون 1 1,076 09-29-2018 12:08 PM
آخرین ارسال: mojtaba007
  درخواست ایده کسب و کار و فرار از بیکاری Jamali.ali69 3 2,185 07-23-2018 01:12 PM
آخرین ارسال: dalul
  راهنمایی در مورد دستگاه چاپ بنر mohsen6099 7 4,143 06-28-2018 08:13 PM
آخرین ارسال: simayeshahr
Lightbulb کمک در فروش عمده محصول ساخت خودم در تهران masoudmom 0 632 05-21-2018 04:35 PM
آخرین ارسال: masoudmom
  برای موفقیت در کسب و کار لوازم یدکی خودرو راهنمایی می خوام yousefi66 3 20,087 05-09-2018 05:50 PM
آخرین ارسال: mohammad97

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS