ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ضریب هوشی عینکی های ته استکانی
زمان کنونی: 05-04-2024, 10:01 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان
نویسنده: abdolhossein
آخرین ارسال: abdolhossein
پاسخ: 6
بازدید: 3543

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات : 2.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
05-13-2014, 07:19 PM
ارسال: #1
سلام بر دوستان خوب انجمن
سوالی مدت ها ذهن مرا به خود مشغول کرده و هنوز جواب قابل و قبول و قانع کننده ای برای آن پیدا نکرده ام خواهش می کنم دوستان مساعدت کنند.
آیا کسانی که شماره چشم خیلی بالا دارند یعنی عینک های ته استکانی می زنند از نظر قوای مغزی و ضریب هوشی نقصان دارند؟
راستش معمولا در فیلم ها و سریال ها وقتی می خواهند منگول ها را نشان دهند آن ها را با عینک های ته استکانی ترسیم می کنند. مثل مرد هزار چهره مهران مدیری یا سرباز مامور محافظت از زندانیان در فیلم مارمولک یا خیلی موارد دیگر . همچنین خودم دو سه نفری را می شناسم که شماره چشمشان بالا است و به معنای واقعی عقب مانده اند و حتی نتوانسته‏اند خواندن و نوشتن یاد بگیرند.
خواهش می کنم اگر اطلاعات دقیقی دارید بفرمایید. چون نیاز فوری به حل این مشکل دارم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
05-13-2014, 10:54 PM
ارسال: #2
RE: ضریب هوشی عینکی های ته استکانی
خیر اتفاقا خیلی از دوستان بنده که درحال خواندن دکتری در دانشگاه شریف هستند چشمان بسیار ضعیفی دارند ولی خیلی هم باهوشن.
اینها فقط تفکرات منفی جامعه ما هستند و بس .
بهتره ما به این تفکرات منفی دامن نزنیم.

من ازدرون تو حرف میزنم
اگربخواهی تابستان هم برف می آید
اگربخواهی دست دراز میکنی ابری در آسمان میگیری
اگربخواهی به درخت خشکیده ای خیره میشوی و انجیر بر شاخه اش میروید
اگرتو بخواهی غیرممکن ها ممکن میشود
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: abdolhossein , مهدی 1
05-14-2014, 01:33 AM
ارسال: #3
(05-13-2014 10:54 PM)MARYAR نوشته شده توسط:  اینها فقط تفکرات منفی جامعه ما هستند و بس .
بهتره ما به این تفکرات منفی دامن نزنیم.

کاملا موافقم. متاسفانه از این دست تفکرات زیاد هستن توی جامعه ما ...

بینایی واقعا نعمت بزرگیه. مطمئنا کسی که چشمش ضعیفه، برای رشد و ارتقا و رسیدن به موفقیت، سختی و زحمت بیشتری رو متحمل میشه.

منم دیدم کسانی رو که با داشتن چشمای خیییلی ضعیف، واقعا موفق بودن و به جاهای خوبی هم رسیدن. به نظرم توی فیلمها، اون عینک ته استکانی جزو گریم چهره شون به حساب میاد. احتمالا قبلا در جایی این تفکر توی جامعه منتشر شده که افراد دارای عینک ته استکانی افراد عادی نیستن، و فیلم سازان هم برای سهولت کار از این تفکر استفاده میکنن.

جالبه بدونید که عینک های به اصطلاح ته استکانی، مخصوص یک نوع بیماری چشم هستن و دلیلی نداره که چشم خیییلی ضعیف باشه. توی این بیماری، دکتر نمره چشم رو با عدد مثبت ( + ) تعیین میکنه اما اگه نمره چشم رو با منفی ( - ) تعیین کنن، حتی اگه خیییلی چشم ضعیف بشه، عینک از نوع به اصطلاح ته استکانی نخواهد بود. ( منبع: یک چشم پزشک و یک عینک فروش! )

اون افرادی که دیدین رشدی نداشتن، احتمالا بخاطر محیطی بوده که در اون بزرگ شدن. یعنی احتمالا والدین و اطرافیان سطح انتظارشون از این افراد پایین بوده و همینطور انگیزه لازم رو در این افراد ایجاد نکردن ... البته لازم به ذکره که در هر موضوعی استثنا هم وجود داره.

سدنا
 تشکر شده توسط: abdolhossein , مهدی 1 , MARYAR
05-14-2014, 10:29 AM
ارسال: #4
با دیدن تاپیک من فکر کردم می خواهید بگید ، ضریب هوشی این افراد بالاتره !!
من که چندنفر از دوستان و اقوام نزدیک را با این شرایط می شناسم که بسیار بسیار موفق هستند و من عقیده دارم ضریب هوشی بالاتری هم دارند !!

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: abdolhossein , sir-mahyar , MARYAR
05-14-2014, 12:09 PM
ارسال: #5
چقدر مسخره س که ادم این افکار منفی رو باور داشته باشه

دقیقا بهترین استادی که طی این 5 سال دانشگاه داشتم چشم خیلی ضعیفی داشت ولی واقعا هوشی فوق العاده داشت و
تو درسی که می داد واقعا استاد بود

بهتره به جای اینکه به حاشیه ها نگاه کنیم دنبال اصول بگردیم

اگر حس روییدن در تو باشد حتی در بیابان رشد خواهی کرد

[تصویر: ZCSCBVNVC.jpg]

[تصویر: u20cp8y8elmtjihybdjz.gif]
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: abdolhossein , MARYAR
05-14-2014, 10:42 PM
ارسال: #6
........
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زمزمه های منفی Elixir 3 1,344 02-15-2014 05:46 PM
آخرین ارسال: MohamadMJ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS