ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بررسی استرس و خجالتی بودن در جمع و راه های رفع آن
زمان کنونی: 04-20-2024, 06:49 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: samiar afshari
آخرین ارسال: reza102030
پاسخ: 12
بازدید: 10029

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات : 3.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی استرس و خجالتی بودن در جمع و راه های رفع آن
03-08-2015, 08:31 PM
ارسال: #1
Rainbow بررسی استرس و خجالتی بودن در جمع و راه های رفع آن
درود بر دوستان عزیز10_004

حتما برای هر کدوم ما اتفاق افتاده که در جلساتی ( خانوادگی - دوستانه - دانشگاهی - آموزشی - کاری، در همایش ها و ... ) دچار خجالت و استرس شدیم و یا خجالت کشیدیم که کاری رو انجام بدیم : مثلا نتونستیم، با صدای بلند جواب سوالی رو بدیم - در مورد موضوعی سوال یا بحث کنیم - اظهار نظر کنیم - دست بزنیم - حتی برقصیم - بخونیم - احساسات خودمون رو ابراز کنیم - بخندیم یا گریه کنیم یا موقع پرزنت محصول یا مقاله ای دهانمان خشک شده و یا صدامون لرزیده و یا سرخ شدیم و گُر گرفتیم و ...

دلایل همه ی اینها میتونه: اعتماد به نفس پایین - خجالتی بودن - استرس بیش از حد - ترسیدن و ... باشه.

بیاید در این تاپیک تجربه های خودمون رو بگیم و راه های رفع این موارد رو پیدا کنیم و یک تغییر بزرگ رو امتحان کنیم.

من خودم با این موارد دست و پنجه نرم کردم، و از مدت ها پیش شروع به تمرین برای تغییر این شرایط کردم. و در ادامه تاپیک تجربه های خودم رو مینویسم . بدونید: من خودم یک دانش پژوهم و در حال تمرین.

طراحی فروشگاه اینترنتی | سئو فروشگاه اینترنتی
هدف: کارآفرینی
صنایع دستی
انسانهای بزرگ، همه ابعاد زندگیشون بزرگـــــه
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Donya Dide , Saber1985 , YashaR1989 , mohsen k1 , hamedmoez , err602
03-09-2015, 05:29 PM
ارسال: #2
RE: بررسی استرس و خجالتی بودن در جمع و راه های رفع آن
اولین گام : تکرار این جمله >>> من برای موفقیت ساخته شده ام...

صنایع دستی
 تشکر شده توسط: mohsen k1
03-09-2015, 06:39 PM
ارسال: #3
ترس و اضطراب:

مهمترین دلیل اضطراب، ترس از ارزیابی شدن است.
باید به این نکته اشاره کنم که مسئله ترس از سخنرانی در جمع، منحصر به فرد نیست و دیگران هم دارای این ترس هستند.

تفاوت کمرویی و خجالت:
کمرویی: در طول زمان بر اثر یک تجربه ایجاد می شود.
خجالت: در لحظه ایجاد می شود.

عدم اعتماد به نفس
، خود باعث ایجاد خجالت می شود. مثل: عوامل مالی، ظاهری و ...
یکی دیگر از عوامل خجالت، احساس حقارت و خود کم بینی افراد است.
عوامل دیگر خجالت: انزوا- وجود احساس یک شخصیت موهوم و ترس از زوال آن.

ادامه دارد...

تمرین : چاپ یا نوشتن جمله زیر بر روی کاغذ و در معرض دید قرار دادن آن و تکرار هر روزه ی آن:
من برای موفقیت ساخته شده ام...

صنایع دستی
 تشکر شده توسط: Lady , mohsen k1
03-09-2015, 10:30 PM
ارسال: #4
عالیه، لطفا ادامه بدهید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: samiar afshari
03-10-2015, 04:03 AM
ارسال: #5
(03-09-2015 10:30 PM)Lady نوشته شده توسط:  عالیه، لطفا ادامه بدهید

ممنون دوست عزیز، این تاپیک حالا حالا ادامه داره.
باز هم خدمت دوستان عرض میکنم: من خودم هنوز دانش پژوهم و هر چیزی که یاد میگیرم و اثر مثبتشو میبینم، در اینجا قرار میدهم.
شاد باشید
کار نشد، نداره...

صنایع دستی
03-10-2015, 04:25 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-10-2015 04:26 AM، توسط samiar afshari.)
ارسال: #6
اگر استرس دارید، بخوانید

نخستین تکنیکی که هنگام رویارویی با استرس می‌توانید انجام دهید، تنفس عمیق است.

اغلب افراد هنگام مواجهه با استرس نمی‌دانند چگونه خود را آرام کنند و معمولا با احساس شرمندگی، خود را سرزنش می‌کنند.

زمانی که فرد دچار استرس و نگرانی می‌شود،‌ هجوم افکار منفی، اجتناب‌ناپذیر و رهایی از آن به شدت دشوار است.

کارشناسان، بسیاری از ابزارها و تکنیک‌های موثر در مدیریت استرس را پیشنهاد کرده‌اند که در ادامه به برخی از نمونه‌های موثر و کاربردی آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1- تنفس عمیق

نخستین تکنیکی که هنگام رویارویی با استرس می‌توانید انجام دهید، تنفس عمیق است. در واقع تنفس عمیق شکمی یک تکنیک قدرتمند و واقعا موثر در کاهش استرس است چرا که واکنش‌های مثبت بدن را فعال می‌کند و واکنش‌های عصبی ناشی از نگرانی‌های مختلف را متوقف می‌سازد.

2- پذیرفتن نگرانی

به خاطر داشته باشید که استرس تنها یک حس و پاسخ احساسی بدن است و شما باید آن را بپذیرید چرا که نپذیرفتن آن اغلب شرایط را حادتر می‌کند. پذیرفتن نگرانی به هیچ عنوان به معنای دوست داشتن این احساس منفی نیست بلکه با پذیرش واقعیت به بهتر شدن شرایط کمک می‌کنید و در واقع انگیزه شما برای بهبود حالتان و استفاده از تکنیک‌های درمانی بیشتر و واقعی تر می‌شود.

3- کنترل ذهن

تعدادی از حملات قلبی به دنبال ترس‌ها و رویدادهای استرس‌زا رخ می دهند. پس اجازه ندهید ذهنتان کنترل بدن شما را به عهده بگیرد بلکه شما با کنترل ذهن می تواند سلامت بدن خود را مدیریت کنید.

4- زیر سوال بردن تفکرات منفی

زمانی که افراد دچار استرس می‌شوند با تفکرات عجیبی روبرو می‌شوند که این تفکرات، استرس را تشدید می‌کنند. پس به خاطر داشته باشید که این حالت یک وضعیت فاجعه‌بار نیست و از خودتان سوالات زیر را بپرسید:

- آیا این نگرانی‌ها منطقی است؟
- چقدر احتمال دارد این نگرانی‌ها در واقعیت اتفاق بیافتند؟
- اگر اتفاق بدی هم رخ دهد تا چه حد ارزش نگران شدن دارد؟
- آیا این اتفاق واقعا منفی است یا فقط تصور من اینگونه است؟

5- کمک گرفتن از تصاویر ذهنی آرامش‌بخش

مدیتیشن یا مراقبه با تصاویر ذهنی آرامش بخش، شما را سریعتر به آرامش می‌رساند. خود را در کنار دریا و فضاهایی که دوست دارید و آرامش بخش هستند، تصور کنید تا شدت این استرس‌ها را کاهش دهید.

6- مشاهده به جای قضاوت

هرچه را تصور می‌کنید، می‌بینید و حس می‌کنید را بدون هیچ گونه قضاوتی، فقط مشاهده کنید! این تمرین ذهن شما را آرام می‌کند.

7- گفتگوی مثبت درونی

استرس موجب تفکرات و در نتیجه گفتگوی درونی منفی می‌شود. پس به خودتان جملات مثبت القا کنید. جملاتی که به مدیریت این نگرانی کمک کند.

8- متمرکز بودن بر لحظه حال

زمانی که افراد دچار استرس می‌شوند معمولا در حال فکر به آینده هستند. به جای این تفکرات واهی، نفس عمیقی بکشید و به حال حاضر فکر کنید. حتی اگر رویدادهای جدی در حال رخ دادن باشد، فکر کردن به حال حاضر توانایی شما در مدیریت کردن شرایط بهبود می‌بخشد.

9- ادامه فعالیت‌های عادی به جای فکر کردن

در مواقع نگرانی، کارهایی را انجام دهید که در مواقع عادی انجام می‌دهید چرا که نشستن و فکر کردن به نگرانی، آن را تشدید می‌کند.

ادامه دارد...

تکرار>>> من برای موفقیت ساخته شده ام...

صنایع دستی
 تشکر شده توسط: Lady , mohsen k1 , hamedmoez
03-13-2015, 05:17 AM
ارسال: #7
هیجانات لازمه سلامت است، و استرس نیز یکی از همین هیجانات است که تنها باید مدیریت شود.

بیشتر افراد زمانی که نمی‌توانند با استفاده از منابع فردی و جمعی ای که در اختیار دارند، به مطالبات خواسته شده از آنها پاسخ دهند، دچار استرس می‌شوند.

استرس لزوما در حوادث و وقایع تلخ و غم‌انگیز بروز نمی‌کند، این واکنش هیجانی در مواقع خوشایند نیز مانند ازدواج، تحقیقات علمی و یا اعلام نتایج آزمون بروز پیدا می‌کند.

با شناخت عامل ایجاد استرس می‌توان با رفع آن استرس را نیز از بین برد. به طور مثال اگر دانش‌آموزی می‌داند شب امتحان در هنگام مواجه شدن با حجم مطالب نخوانده درسی دچار استرس می‌شود، باید برنامه‌ریزی کرده و مطالب را در بازه زمانی مشخصی مطالعه کند.

برنامه ریزی و مدیریت زمان یکی از راهکارهای موثر در کنترل استرس است و قطعا اگر با برنامه‌ریزی کار کنیم، بیشتر استرس‌های روزمره از بین خواهند رفت.

خودآگاهی، اعتماد به نفس و پذیرش نقاط ضعف نیز از دیگر راهکارهای کنترل و مدیریت استرس است و قطعا اگر فرد به توانایی‌های خود پی ببرد دنبال کاری خواهد رفت که در آن موفق است و می‌پذیرد که در انجام بسیاری از کارها ضعف دارد و این ضعف تنها مختص او نیست و سایر افراد نیز می‌توانند این ضعف را داشته باشند. >>> تقویت نقاط قوت به جای توجه بیش از حد به نقاط ضعف.
استراحت و خواب کافی نیز یکی دیگر از راهکارهای مهم در مدیریت استرس است و تفریح سالم نیز در کنار استراحت، می‌تواند استرس فرد را به شیوه مناسبی مدیریت کند.

صنایع دستی
 تشکر شده توسط: Lady , MARYAR
03-16-2015, 06:08 PM
ارسال: #8
همیشه اضطراب همراه آدمی خواهد بود، کاری کنیم که اضطراب ما مانع از انجام کارمون نشه.

انواع اضطراب:
اضطراب مضر>>> اضطرابی که ما رو از کارهامون ناکام کنه، همراه افسردگی است و بیماری محسوب میشه و مانع از اجرای کار ما میشه.
اضطراب مفید>>> علاوه بر اینکه کنترل میشود، هم مسیر ِ انجام کار ما هم میشود.

به جنگ با ضعف هاتون بلند نشید، با نقاط قوتِ خود کارتونو پیش ببرید.

ادامه دارد...

تکرار::: من برای موفقیت ساخته شده ام...

صنایع دستی
 تشکر شده توسط: MARYAR , Lady
03-29-2015, 04:05 AM
ارسال: #9
در گفت‌و‌گو با فارس اعلام شد
علائم جسمانی و روانی «اضطراب»

اضطراب حالتی است که با عرق کردن کف دست‌ها، پاها، زیر بغل، خشکی گلو، سرگیجه، تنگی نفس، افزایش ضربان قلب، تاری دید، سر درد، سوزش معده،‌ دل‌درد، بی‌قراری، تردید، ناتوانی در تصمیم‌گیری و هراس همراه است.

[تصویر: 13910802000571_PhotoA.jpg]

امیرمحمد شهسوارانی، روانشناس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، اضطراب را حالت برانگیختگی عنوان کرد و اظهار داشت: فرد مضطرب احساس دلشوره، نگرانی، ناآرامی و نوعی احساس مبهم ترس دارد که منبعی خارجی و مشخص برای آن متصور نیست.

وی افزود: یکی از حالت‌های استرس‌زا در انسان اضطراب است و در واقع اضطراب هم ایجاد استرس می‌کند و هم ناشی از آن است.

* اضطراب روابط فردی و اجتماعی را مختل می‌کند

این متخصص بهداشت روان با بیان آثار اضطراب در افراد گفت: اضطراب موجب می‌شود تا فرد حالت ناسازگارانه پیدا کند و روابط فردی و اجتماعی او مختل کد.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل وضعیت برانگیختگی مزمن ، به بروز آسیب‌های جدی به دستگاه عصبی و اندام‌های داخلی بدن منجر می‌شود که از آن به عنوان کلی سندرم «انطباق عمومی» یاد می‌شود.

*علائم جسمانی اضطراب

این روانشناس گفت: عرق کردن کف دست‌ها، کف پاها، زیر بغل، خشکی گلو، احساس سرگیجه، تنگی نفس، تند شدن تنفس، افزایش ضربان قلب، برانگیختگی، تاری دید، سر درد کمربندی از شقیقه‌ها تا پیشانی، مشکلات گوارشی مانند سوزش معده، چنگ زدن معده،‌دل‌درد و ناتوانی در بلع جزو علائم جسمانی اضطراب است.

* علائم روانشناختی اضطراب را بشناسیم

این متخصص بهداشت روان اظهار داشت: احساس بی‌قراری، تردید، تشویش، ناتوانی در تصمیم‌گیری، ترس مزمن و بدون علت، احساس فلج‌کننده هراس و احساس ترس در موقعیتی که فرد مبتلا نمی‌تواند با آن مقابله کند نیز جزو علائم روانشناختی اضطراب است.

* آرام سازی عضلانی درمان اساسی اضطراب است

شهسوارانی با تأکید بر اینکه مشکلات اضطرابی به کاهش بهره‌وری در مراکز آموزشی، محیط‌های شغلی منجر می‌شود گفت: اضطراب روابط بین‌فردی را به شدت مختل می‌کند، بنابراین ضروری است به طور منظم و دوره‌ای سطح اضطراب افراد در محیط‌های مختلف توسط متخصصان حوزه بهداشت روان سنجیده و آموزش‌های لازم برای آرمیدگی عضلانی و بازسازی شناختی افکار به افراد داده شود.

صنایع دستی
 تشکر شده توسط: hamedmoez
03-29-2015, 04:10 AM
ارسال: #10
تکرار جملات تاکیدی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه در ما می شود.

پس تا تاپیک بعدی هر روز و هر شب چندین بار این جمله رو تکرار کنیم تا ملکه ذهنمون شه:

من سزاوار بهترین ها هستم، و از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار هستم.

صنایع دستی
 تشکر شده توسط: Lady , ebeb1915
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه های کاهش استرس و اضطراب kiyan00 0 502 11-30-2018 04:48 PM
آخرین ارسال: kiyan00
  اعتماد بنفس در کار DJ MehrDL 0 726 10-18-2014 09:27 AM
آخرین ارسال: DJ MehrDL
  اعتماد به نفس چیست؟موانع آن کدام است؟ m-jalalvand 0 1,050 09-17-2013 07:42 AM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  راه جدید نرگس فیاض 1 563 07-11-2013 10:35 AM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  جبران اشتباه های بزرگ.... mallarme 0 421 04-29-2013 09:00 PM
آخرین ارسال: mallarme
  راه های افزایش اعتماد به نفس minoo 0 817 04-06-2013 01:40 PM
آخرین ارسال: minoo
  درس های یک زن... ! کامیار کاظمی 2 923 09-21-2012 01:26 AM
آخرین ارسال: 3ObHaN
Rainbow اعتماد به نفس فوق العاده در 60 گام صدفی 0 1,014 04-08-2012 11:46 PM
آخرین ارسال: صدفی
  ماجرای کتاب سوخته در آمریکا!! ناصر صادقی 4 953 02-18-2012 02:30 PM
آخرین ارسال: کوروش
  اعتماد به نفس در حد بنز با 7 تکنیک! کامیار کاظمی 6 1,949 02-07-2012 10:23 PM
آخرین ارسال: fakur
  یک روش عالی برای ارتقای اعتماد به نفس و رفع استرس دلشاد حسین پور 2 1,571 09-22-2011 08:53 AM
آخرین ارسال: jahanagahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS