ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

لطفا کسانی که تجربه گاوداری(و کشت هیدرویونیک) دارند راهنمایی کنند.
زمان کنونی: 04-26-2024, 01:48 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: rezaeee
آخرین ارسال: rezaeee
پاسخ: 39
بازدید: 4219

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امیتازات : 3.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
02-08-2015, 10:50 PM
ارسال: #1
سلام دوستان
من داییم یک گاوداری داره توی قم و تاجایی که میدونم گویا داخل یک شهرک صنعتی یا چیز مشابهی هست که واحد ها همه گاوداری اند. فضاش 3000 متر هست و فکر کنم 100 یا 150 راسی باید باشه؟! و گاو شیری هم بوده و گویا دستگاه های شیردوشی دستی هم داره!

فکر کنم 1 سال یا بیشتر باشه که خالی و بی استفاده مونده(خودشم بابت طلبش از کسی گرفته بود و 6 ماه روش کار کرد دید نمیتونه و بست درشو...چون کلا کارش توی بازاره و از گاوداری هم چیز زیادی نمیدونست).

حالا میخواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم که آیا اداره یک گاوداری شیری در شهر قم توسط کسی که توی تهران زندگی میکنه ممکنه؟ یا باید نقل مکان کنه و بره قم زندگی کنه(من از برخی شنیدم که میگن دامداری یعنی چکمه بکنی پاهات و لباس کار بپوشی و شب ها هم کنار دام هات بخوابی! وگرنه سود که نمیکنی ضرر هم میکنی و همه دام هات میمیرن... یا کارگرهات دزدی میکنن و کار نمیکنن و .......)

دوستان بنظرتون هزینه کنم و گاو بگیرم و راهش بندازم یا بیخیالش بشم؟
ضمنا من دانشجو هم هستم توی تهران و حداقل 3-4 روز هفته باید حتما بیام تهران که کلاس هارو شرکت کنم!

من بیشتر سوالم در مورد اینه که آیا لازمه من هر روز مسیر قم-تهرانو برم و بیام؟ و یا لازمه من برم قم بمونم کلا؟ یا میشه دست کارگر بسپرم و مثلا هفته ای 2-3 روز برم فقط سر بزنم و بیام؟

---------------------------------------------------------------------------------------
همچنین یک سوال در مورد تغذیه گاوها دارم. من یک مطلبی در مورد کشت هیدرویونیک خوندم که یکی نوشته بود یک کانتینر رو شبیه گلخونه درست میکنن و میشه روزی 1 تن علوفه ازش برداشت کرد! این چقدر صحت داره؟(به نظرم با عقل جور درنمیاد)
همچنین یکجای دیگه نوشته بود یک روش بهتر و جدیدتر هم اومده!

و در آخر آیا میشه همه نیاز گاوهامو از کشت گلخونه ای توی خود دامداریم بدست بیارم؟ یا فقط محصولات خاصی رو میشه گلخونه ای پرورش داد و بقیه اش رو باید خرید؟ یا اصلا بصرفه نیست؟

کلا من روزی چقدر (به تومن) باید برای هزینه خوراک گاو(شیری) درنظر بگیرم؟ و آیا کل غذای یکسال رو همزمان با خرید گاوها باید بخرم؟

یا مثلا گاو شیری رو چند سال میشه نگه داشت و بعد چند وقت باید کشت؟ گاو شیری هم زایمان میکنه؟ گوساله هاشو باید فروخت یا نگه داشت و با مادرش جایگزین کرد؟

و صدتا سوال دیگه که ایشالا بعدا میپرسم!

پیشاپیش از راهنمایی همه دوستان کمال تشکر رو دارم10_004
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
02-08-2015, 10:52 PM
ارسال: #2
RE: لطفا کسانی که تجربه گاوداری(و کشت هیدرویونیک) دارند راهنمایی کنند.
گاوهارو هم میخوام از نژاد اصیل و خوب هلشناین تهیه کنم (شنیدم توی ایران تا روزی 65 لیتر هم ازش شیر میگیرن و خارج از کشور گویا تا 100 هم رسوندن!!!). قیمت گاو شیری خوب هلشتاین رو هم اگر بگید ممنون میشم
02-08-2015, 11:27 PM
ارسال: #3
سلام توانجمن یه سرچ کن مطلب و متخصص زیاده
02-08-2015, 11:54 PM
ارسال: #4
درود
اول از همه دوست عزیز عشق به این حرفه رو باید داشته باشید فقط به درآمد نگاه نکن چون این جوری بدرد نمیخوره
دوم شما با یه موجود زنده سر و کار دارید و توجه زیادی میطلبه شغل گاوداری تعطیلی نداره روز و شبت یکی میشه
سوم باید همه دردسرها رو قبول کنی تا تهش بری سرنوشتت با این شغل رقم میخوره
چهارم استرس بالاست نمیخوام شمارو منصرف کنم ولی کاملا جدی بگیرید و عدم مدیریت صحیح باعث ضرر میشه
در ادامه بگم کشت هیدروپونیک که شما گفتید تولید جوانه گندم در این کانتینرها که جوانه گندم نیاز یک گاو رو نمیتونه پاسخ بده
شما در درجه اول نیاز به یونجه و ذرت علوفه یعنی پروتئین و انرژی که در اولویت هست در نظر بگیرید نسبت به دام مورد نظر
در کنار آن کنسانتره که نیازهای دیگه از جمله فقر ویتامین و مواد معدنی و از جهتی تولید بیشتر شیر با کنسانتره
هر سال یک زایمان برای هر راس گاو دارید باید موفقیت آمیز باشه که به ضرر نباشه
جایگاه تمیز خوراک به موقع شیر دوشی به موقع مبارزه با بیماریها و واکسیناسیون دام و...
عواملی هست که میتونید موفق بشید همون مدیریت صحیح
باید خودتون حضور داشته باشید نظارت کنید چون کارگر دل نمیسوزونه مگر حقوق بسیار خوب بهش بدید تا دل بسوزونه
گاوداری ریز کاری زیاد داره به همین ختم نمیشه شما میتونید با یک دامدار موفق صحبت کنید تا راهنمایی کنه شمارو
 تشکر شده توسط: rezaeee
02-09-2015, 12:55 AM
ارسال: #5
ممنون از شما جناب مصطفی
ولی همیشه برای من سواله، اینایی که گاوداری یا مرغداری دارن(و سود میکنن) یعنی 24 ساعت اونجا هستن؟
>>>> پس با این حساب نمیشه فقط 2-3 روز در هفته سر زد و به کارگر سپرد؟(حقوق خوب یعنی حدودا چقدر؟)
02-09-2015, 04:17 AM
ارسال: #6
سلام.من میگم برای شروع برو سراغ پروار بندی دردسرش یک دهم شیریه ولی در عوض سودشم کمتره.سرمایت چقدره ؟بگو شاید بتونم بهتر کمکت کنم.اخه دامداری با سرمایه کم به درد نمیخوره. سراغ هیدروپونیکم نرو صرفه نداره یه مقاله دیدم که میگفت باعث کاهش بازده میشه خودمم تست کردم جواب نداد.یا علی
02-09-2015, 11:30 AM
ارسال: #7
بالاخره کسی که تو بخش دامپروری فعالیت داره همیشه آرام و قرار نداره من نمونه هایی میشناسم دیوانه وار کار میکنن
من نمیگم 24 ساعت تو دامداری باشین این جوری فرسوده میشین من میگم نظارت مدیریت در سطح مطلوب مهمتره
شما میتونید یه سرایدار حالا اگه اتباع افغان با خانواده یا کسی رو سراغ دارین یا میتونید پیدا کنید مناسبه
حداقل شب یا وقت هایی که حضور ندارین خیالتون راحت باشه به کارگرا این احساس و بدین که با اهمیت هستن
بهشون توجه کنید در کل احترام قائل شید چون همسایه ما مرغداری داره چند باری پیشش بودم دو تا خانواده
زابلی زندگی میکردن به بهشون میرسید در معمول نه زیاد چرا که چشم داشتی نداشته باشن با نیت کار کنن
این حائز اهمیت از یه بعد
در مورد حقوق هم میشه جوری باشه که راضی کننده باشه بعضی ها که اتباع افغان میارن اینکه قانع هستن
مثل اسب کار میکنن البته یه تعداد نه همه بالاخره با سیاست میشه پیش ببری
شما میتونید از از دامداری یه پرس و جو کنید من در این موضوع حقوق اطلاع ندارم چقدر طی میکنن
سوالات بعدی در خدمتم
02-09-2015, 12:35 PM
ارسال: #8
ممنون از نظرات دوستان
سرمایه اولیه میخوایم اونقدری بذاریم که 20 تا گاو شیری بگیریم اگر جواب داد بیشتر میکنیم. یک سوال مهم دیگه که بالا هم پرسیده بودم اینه که گاوها خرج غذاشون روزانه چقدر میشه؟ مثلا من چندجا خوندم که گوسفند حدودا روزی 1000 تومن خرج غذاش میشه.
یکجا هم خوندم که گاو فکر کنم 5 برابر گوسفند غذا میخوره. با این حساب میشه روزی 5 تومن برای عذاش محاسبه کرد؟
در عوض گاو هلشتاین میانگین روزانه 30 لیتر شیر میده. شیر رو هم دولت 1450 فکر کنم هر لیترش رو میخره. یعنی حدود 40 هزار تونم بشه هزینه فروش شیر. 5 تونم روزی هزینه آب و برق و کارگر ازش برداریم. بمونه روزی 30 تومن سود برای هر گاو؟
و برای 20 گاو بشه روزی 600 هزار تومن؟
یا حساب و کتابم اشتباهه؟

تازه دوستمون گفتن سالی یک گوساله هم میزان، که فکر کنم گوساله هلشتاین رو بعد از چند ماه بالای 1 میلیون تومن میخرند. یعنی 20 میلیون تومن هم از گوساله ها میمونه!
02-09-2015, 12:37 PM
ارسال: #9
البته فکر میکنم گاوها نمیتونن کل 365 روز سال رو شیر بدن و احتمالا باید چند ماه از سال رو فقط بخورن و بخوابن. اما نمیدونم چند ماه؟

اگر یکی از دوستان یک حساب و کتاب کلی (شبیه چیزی که نوشتم) بده تا بفهمم سود اینکار چقدره خیلی ممنون میشم
02-09-2015, 01:51 PM
ارسال: #10
داداش من اینقدرم راحت سود نمیده.گاو 305 روز طول دوره شیرواریشه پس دو ماه شیر نمیده و در عوض 1گوساله میده گوساله 1هفته ای حدوده 1تومنه.اون 5هزار تومنی هم که گقتی یه جورایی توهمه شک نکن در بهترین حالت نصفه پول شیر پول خوراکیه که به گاو میدی.اینطوریم نیست که گاو کل 305 روزه یه مقدار شیر بده به انتهای دوره که میرسی کم میشه.اون 1440 پول شیر هم وقتیه که ببری دم در کارخونه .بیماریم که همیشه باهاش دست و پنجه نرم باید بکنی مثل زخم پستان-تب برفکی-زردی و....که بیفته به گلت دیگه باید پهلو گاوات بخوابی.اینارو گفتم که با دید باز بری تو کار نه اینکه ناامیدت کنم وگرنه اگه گاو 5 تومن میخورد 30لیتر شیر میداد که گاودارا اینقدر نمینالیدن.ولی در کل کار خوب و پر برکتیه ولی از بیرون گود خیلی راحت به نظر میرسه میای توش میبینی چه خبره.....یا علی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کشت جلبک سعادت 5 1,397 06-23-2019 08:56 PM
آخرین ارسال: aminhp
  درمورد یک زمین باغی 1700 متری ایده بدید لطفا شاهکار طبیعت 3 1,520 06-23-2019 06:42 PM
آخرین ارسال: aliheto
  راهنمایی درمورد پرورش گیاه آلوئه ورا pishbar 4 2,652 06-23-2019 06:00 PM
آخرین ارسال: aliheto
  راهنمایی درباره ورمی کمپست Bami 0 391 01-25-2019 01:31 AM
آخرین ارسال: Bami
  راهنمایی نمایید Bami 1 360 01-24-2019 07:42 PM
آخرین ارسال: Bami
  درخواست راهنمایی برای احداث گلخانه judıo 3 1,114 12-16-2018 08:08 PM
آخرین ارسال: judıo
  راهنمایی در مورد تکثیر میل ورم aligoogle1 6 11,676 08-10-2018 06:28 PM
آخرین ارسال: reza2002
  راهنمایی برای دامداری و سرمایه گذاری مرسی mozaffary 1 2,416 07-14-2018 11:37 AM
آخرین ارسال: یاسمین اکبری
  کشت یونجه esmailpour 18 4,661 05-20-2018 04:52 PM
آخرین ارسال: محمد یوسفی
  راهنمایی درمورد تولیدی چیپس میوه joya28 0 977 10-31-2017 09:58 AM
آخرین ارسال: joya28
  کشت محصولات کشاورزی سود اور چیست ؟ mostafa7063 19 36,526 05-04-2017 01:09 PM
آخرین ارسال: rsngh
  شماره تماس دامداری ها و گاوداری ها رو از کجا پیدا کنم؟ webmilyard 7 19,140 11-02-2016 06:59 PM
آخرین ارسال: فرشاد سروی
  راهنمایی جهت راه اندازی مرکز بسته بندی تخم مرغ بومی Kaseb 10 7,189 09-01-2016 01:26 PM
آخرین ارسال: محمد نیک
Bug کشت محصولات سود اور در استان هرمزگان mobin7net 1 792 07-19-2016 12:30 AM
آخرین ارسال: kourosh_ma
  کشت بافت root2014 1 363 07-16-2016 04:47 PM
  سوداور ترین محصولی که میشه تو این زمین کاشت چی هستش؟ saeedhashemi1371 16 6,154 06-25-2016 03:40 PM
Question راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا mohammad_n_97 11 2,799 06-23-2016 05:00 PM
  راهنمایی برای راه اندازی گاوداری شیری Reza_Aref 2 1,602 04-03-2016 02:33 PM
آخرین ارسال: Reza_Aref
  نظرتون راجع به این کار که به سرم زده چیه ؟ سعادت 13 2,420 01-26-2016 10:35 PM
آخرین ارسال: amirali699
  کشت پیاز nazafarin6869 6 1,014 12-14-2015 01:52 AM
آخرین ارسال: سعید saeid

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS