ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

:: آموزش تولید علوفه هیدروپونیک با سرمایه کم :: حتی در خانه
زمان کنونی: 04-27-2024, 02:40 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان
نویسنده: shirazi021
آخرین ارسال: اميررضا محمدى
پاسخ: 82
بازدید: 27556

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 56 رأی - میانگین امیتازات : 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
:: آموزش تولید علوفه هیدروپونیک با سرمایه کم :: حتی در خانه
01-05-2015, 06:27 PM
ارسال: #21
RE: :: آموزش تولید علوفه هیدروپونیک با سرمایه کم :: حتی در خانه
پست 3
موانع و مشکلاتی که برای فروش به آنها برخوردم
------------------
دوستان سلام
همونطور که در پست نخست گفته بودم در این پست می خواهم درباره موانع و مشکلاتی که برای فروش داشتم برایتان بنویسم .
البته آرزو می کنم شما در فروش این علوفه مشکلی نداشته باشید
و دوباره تاکید می کنم مطمئنم دوستانی که در مناطق کم اب (به ویژه استانهای کویری) زندگی می کنند می توانند در این زمینه موفق باشند . ان شاالله
ببینید دوستان بنا به دلایل شخصی من سه سالی است که ناچارم در یکی از شهرهای استان همدان زندگی کنم و با توجه به عنایت خداوند متعال این منطقه مشکل کم آبی ندارد و کشاورزی و باغداری پر رونق است و اقتصاد منطقه کاملا متکی به تولیدات باغی و کشاورزی و دامپروری است .
به گونه ای که من خودم با آنکه زاده و بزرگ شده ی تهرانم و هیچ سر رشته ای از کشاورزی و دامداری ندارم در این سه سال نتوانستم از تخصصهایم استفاده کنم و برای امرار معاش زنبورداری می کنم .
این توضیح را دادم تا هم با شرایط اینجا بیشتر آشنا بشوید و هم اینکه بدانید در مدتی که به دنبال فروش این محصول بودم بزرگترین مانع فروشم همین نعمتهای خدادای بود .(که آرزو می کنم خداوند به این نعمتها برکت بیشتر بدهد)
پس دوستانی که در مناطق کم آب هستند مطمئنا مشکلات کمتری در فروش خواهند داشت
حتی شاید باور نکنید من با چند دامپزشک که صحبت می کردم می گفتند می توان از این علوفه استفاده کرد و آن را در جیره ی غذایی جا داد . و حتی وقتی من قیمت فروشم را حدود کیلیویی 500 اعلام می کردم با حساب و کتابی که می کردند می دیدند حدود 10 تا 20 درصد در هزینه ی خوراک گاو صرفه جویی می شود .
و حتی بر اساس تئوری ها و دانش خودشان تاکید می کردند که قاعدتا استفاده از این علوفه می تواند در شیردهی و پروار بندی تاثیر خواب داشته باشد
اما نکته ی خنده دار این بود که با تمام این حرفها هیچ کدام حاضر نشند که حتی روی یک گاو تست کنند و تاثیرش را در میزان شیردهی بسنجند .
چون سریعترین راهی که می توان تاثیر این علوفه را دید در گاو شیری است . زیرا در حدود یک هفته ی بعد خودش را نشان می دهد (چه مثبت و جه منفی)
شاید باور نکنید حتی رئیس اتحادیه دامداران حاضر شد روی یکی از گاوهای بومی اش با این شرط تست کند که من مبلغ گاو را (حدود 10 میلیون ) به حسابش بریزم و در صورتی که طی 3 ماه آینده هر مشکلی برای گاوش پیش آمد مبلغ را به عنوان خسارت بردارد .
با آنکه اگر هر نتیجه ای روی گاو شیرده بنا بود به دست بیاید خودش را یک هفته ای نشان می داد . باز هم پذیرفتم تا سه ماه آینده گاو محترم را بیمه کنم
خلاصه دردسرتان ندهم من این شرط را پذیرفتم اما روزی که قرار بود نمونه ها را ببرم و پول را به حسابش بریزم این آقا غیب شد . 35
خلاصه ی مطلب من فکر می کنم اگر ذهنیت دامداران و دامپزشکان در جاهای دیگر هم به این صورت باشد بهتر است ابتدا از گوسفند داران شروع کنید
نکته ی جالب درباره ی کسانی که گوسفند دارند این بود که با آنکه آنها از نظر سطح تحصیلات با دامداران صنعتی قابل قیاس نبودند و بنیه اقتصادی شان بسیار ضعیف تر بود اما اصلا دردسرهایی که برای راضی کردن گاوداران داشتم را با انها نداشتم
خلاصه ی مطلب اینکه با دو نفر از گوسفند داران که هرکدام بیش از 100 راس گوسفند داشتند صحبت کردم و برای آنها یک هفته ای نمونه بردم
نکته ی جالب این بود که آنقدر این علوفه خوش خوراک بود که بین میشها دعوا می شد و گوسفند داران از این رفتار آنها شگفت زده شده بودند .
نکته ی دیگر این بود که گوسفند داران بر اساس تجربه شان می گفتند زمانی که دام از علوفه ی تازه استفاده می کند بازده بسیار بالایی دارد و مطمئن بودند که استفاده ی از این علوفه بازده بسیار بالایی برایشان دارد .
بگذریم . پس از تست یک هفته ای آنها کاملا راضی بودند اما یک امای خنده دار می گفتند .35
آنها می گفتند ما در تمام طول بهار و تابستان گوسفندمان را به مراتع طبیعی می بریم و در پاییز هم آنها را به باغها می بریم تا علف زیر درختان را بخورد و چون بابت این نوع چرا یک ریال هم نمی پردازیم حتی اگر این علوفه را کیلویی ده تومان بخریم برایمان نمی صرفد . آنها می گفتند تنها در زمستان که برف می بارد و دیگر علفی نیست ما علوفه می خریم .
حالا شما حساب کنید من چه دردسری داشتم تا به آنها بفهمانم که یک آن علف مفت انرژی و پروتئین این علوفه را ندارد و دوم اینکه وقتی شما گاهی 10 تا 20 کیلومتر دام را پیاده می برید تا علف مفت بخورد کلی انرژی اش هدر می رود و مسلما در پروار بندی اش نتیجه منفی دارد و سوم زمانی که از این علوفه استفاده می کنید علاوه بر ساقه ی گیاه خود دانه و ریشه را هم دام مصرف می کند که این دانه و ریشه مواد مغذی بسیاری دارد .
همگی می گفتند قبول داریم و تجربه هم این حرفها را ثابت کرده اما ما عادت داریم علف مفت بدهیم .Dodgy Dodgy Huh Huh
خلاصه ی مطلب دردسرتان ندهم . این بود که من نتوانستم این محصول را بفروشم و ناچار شدم عطایش را به لقایش ببخشم
امیدوارم به کارتان بیاید
باز هم از دوستانی که تخصص مرتبط دارند و یا دوستانی که در این زمینه کاری انجام می دهند خواهش می کنم در بحث شرکت کنند تا پربار تر باشد
با ارزوی بهترینها برای همگی

خانمانسوز بود آتش آهی گاهی
ناله ای می شکند پشت سپاهی گاهی
گر مقدر بشود سلک سلاطین پوید
سالک بی خبر خفته به راهی گاهی
قصه ی یوسف و آن قوم چه خوش پندی بود
به عزیزی رسد افتاده به چاهی گاهی
راستی اگر همه ی این ای کاش ها هم می شد
با شوق دیدارت چه می کردم ؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: saadati , hojjat04a , مهندس روح الله زاهد , seraj , moele , mohsen_gah , MMPN , ali.abasi , اَسکی , moreez , acmostafa , rvn10 , agora , hadafmand
01-05-2015, 08:01 PM
ارسال: #22
عجب با این حساب بهتره کنارش یه پرواربندی گوسفند زد و علوفه رو خود شخص مصرف کنه

درصد پروتئینش چقدر بود نمی دونید ؟
 تشکر شده توسط: مهندس روح الله زاهد , mohsen_gah , اَسکی
01-05-2015, 10:03 PM
ارسال: #23
2 تا گوسفند بخر و با همین تعداد سبد پروار کن
دست آخر حساب کتاب کن ببین می صرفه یا نه
اگر صرف داشت سری بعد 4 تا گوسفند بخر
مردم ما با هر سطح دانش عقلشون تو چشمشون هست
پس به جای تلاش برای محاب کردن دیگران وارد عمل شو
من از آموزشت کمال استقاده رو کردم و مطمین باش برای ترویجش تمام تلاشم رو می کنم
اما کود:
1 کم ورمی کمپوست رو بریز تو آب و هوادهی کن تا یک مایع قهوه ای رنگ پدید بیاد
روز های |اخر با این کود آبیاری کن نتیجه می ده
موفق باشی
 تشکر شده توسط: مهندس روح الله زاهد , mohsen_gah , shirazi021 , Amin F , اَسکی , moreez , agora
01-06-2015, 08:01 AM
ارسال: #24
سلام ودرود
بسیار عالی
خیلی خیلی سپاسگذارم
دوست عزیز amirgb منظورتون از جمله آخرتون که گفتید ورمی کمپوست رو بریز تو آب و هوادهی کن تا یک مایع قهوه ای رنگ پدید بیاد روز های |اخر با این کود آبیاری کن نتیجه می ده
منظورتون چی بود من متوجه نشدم .
چه خاصیتی داره این کار؟
چه جوری هوادهی میکنن؟

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

اللهم عجل لولیک الفرج

جهت سلامتی حضرت مهدی صلواتی بلند ختم کن

يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

نام کاربری قبلی :rohalah1371
 تشکر شده توسط: mohsen_gah , اَسکی
01-06-2015, 08:21 AM
ارسال: #25
درود
یه سوال ذهنو درگیر کرده
باتوجه به اینکه تولید علوفه به این روش به این صورت هست که ما به فرض روز یکم ماه شروع میکنیم به کشت مثلا دوردیف هشتایی (دلیل اینکه هر ردیف رو هم هشتا قفسه میگیریم و روی هم میذاریم اینه که دوره رشد ماکزیمم این علوفه هشت روز هست یعنی پس از هشت روز قابل برداشت هست) و پس از هشت روز مراقبت وآبیاری برداشت روزانه ما شروع میشه .

حالا من یه سوال دارم اگه شما تمام سبدها رو با هم آبیاری میکردید پس سر هشت روز همه به رشد ماکزیمم میرسن وباید برداشت بشن و باز باید دوباره کشت بشه وهشت روز منتظر شد
پس چه جوری روزانه برداشت میشه؟

باتشکر فراوان

اللهم عجل لولیک الفرج

01-06-2015, 09:30 AM
ارسال: #26
اون کاری که گقتم روش تهیه ی چای کمپوست هست
هوادهی با یک پمپ آکواریوم انجام بده
24 ساعت زمان می بره تا آماده بشه
این یک کود سریع الجذب هست
روزهای آخر ذخیزه غذایی دانه کم شده و توان رشد گیاه کم شده
یا کود دهی مناسب بهره بری بیشتر میشه
فقط نذار این کود مایع هرز بره
زیاد هم استفاده کنی گیاه می سوزه
کودهای مایع هم خوبه برای کارت
هیومکس
20-20
.....
01-06-2015, 09:33 AM
ارسال: #27
دوره ی کشت 8 روز نیست 10 روز هست
شما 10 روز پشت سر هم زدیف یا سبد اضافه کن
اینجوری یک مدار تولید پایدار خواهی داشت
01-06-2015, 11:25 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-06-2015 11:25 AM، توسط مهندس روح الله زاهد.)
ارسال: #28
بسیار سپاسگذار از پاسخگویی شما
فیلمهایی که من دیدم به این صورت بود که هر روز طبقه بالا جمع میشد و همه طبقات یه شیفت به سمت بالا حرکت میکردند
و اون طبقه بالا که خالی شده رو باز میکارن و میزان در طبقه پایین
اون قضیش چیه ؟

اللهم عجل لولیک الفرج

01-06-2015, 12:53 PM
ارسال: #29
سلام
بازده 5برابری برای علوفه با چه مقدار رطوبت بود این خیلی می تونه مهم باشه مثلا 24ساعت بعد از قطع آبیاری یا 48ساعت بعد یا ........

علوفه های رایج در بازار کیلویی چند دام داری ها میخرند؟؟؟؟؟؟ اون علوفه ها چه قدر رطوبت داره؟؟؟؟خشک هستند؟؟؟؟؟

این علوفه را مثل کاه میشه خشک کرد و فروخت؟؟؟؟؟؟

به نظر من یک نمونه دیگه تولید کنید ببرید آزمایشگاه های جهاد کشاورزی میزان پروتئین و سلامت و.... محصول را تایید کنند بعد حتی می تونید برای راه اندازی کارگاه تولید و.......وام بگیرید و به قول دوستان خودتون یدونه پرواربندی جمع و جور راه اندازی کنید

اون کانکسها قبلا هم تو این سایت و سایتهای دیگه بحثش شده بود اکثرا نظرشون این بود که صرفه نیست و به نظر من یک کپی کاری اشتباه از خارجی ها برای ایران است بدون در نظر گرفتن شرایط ایران .تو کشوری که آب مفت هدر داده میشه تا تمام بشه و مراتع به راحتی نابود میشه .قطعا برای یدونه کانکس اینقدر هزینه کردن ارزش نداره .تازه اونم با کلی مصرف برق (یدونه کولر گازی سرد و گرم با پمپ و چراغ دائما داره کار می کنه)
اما کار شما بسیار خلاقانه بوده و کم هزینه جالب ترین مساله برای من این بود که بدون مصرف کود شیمیایی دارید این کار را انجام می دهید و این یعنی علوفه ارگانیک .
 تشکر شده توسط: mohsen_gah , shirazi021 , اَسکی
01-07-2015, 06:54 PM
ارسال: #30
پست 4
مروری بر پلان کاری و حساب و کتابهایی که من کرده بودم
البته دوستان توجه داشته باسید که این حساب و کتابها بر اساس قیمتهای این منطقه است و مطمئنا این اعداد و ارقام در مناطق دیگر متفاوت است .
پلان 2 = تولید محدود برای مشتری های اولیه و امادگی برای تولید تجاری (سقف تولید روزانه 300 کیلو )
پلان 3 = آغاز تولید تجاری (کف تولید روزانه یک تن و سقف تولید روزانه سه تن )
هزینه ی بذر = برای هر دوره کشت نیاز به 1.5 کیلو بذر برای هر سبد بود که نهایتا برای هر دوره نیاز به 1.5 کیلو * 16 سبد = 24 کیلو بذر بود و قیمت بذر در تابستان کیلویی 900 بود که در هر دوره 24*900=21600 تومان هزینه بذر بود که من تقریبا 3 دوره برای نمونه تولید کردم که هزینه ی نهایی پرداخت شده برای بذر حدودا می شود 3*22000=66000 تومان
البته برای اینکه به این سیستم برسم آزمون و خطاهای بسیاری کردم که اگر اشتباه نکنم در حدود یک ماهی که آزمون و خطا می کردم حدود 200 هزار تومان هزینه کردم
پس مجموعا برای اینکه سیستم تولید را به دست بیاورم و همچنین مقداری نمونه به دامدار ها بدهم حدودا 280 تا 300 هزار تومان در این مرحله هزینه کردم .
که البته همونطور که در پست پیشین نوشتم کار در همین مرحله متوقف ماند

برای این مرحله من چون یک پارکینگ 100 متری در اختیار داشتم که نیازی نبود اجاره ای برای آن بپردازم تصمیم داشتم در این مکان آغاز به کار کنم
پس هزینه اجاره نداشتم .
ضمنا با توجه به اینکه در هر متر مربع 8 سبد می توان قرار داد
و برابر با برآورد من روی حدود 60 درصد فضا می توان به عنوان فضای مفید تولید حساب کرد . (چون شما نیاز به مقداری فضا برای فاصله ی میان ردیف سبدها دارید تا بتوانید رفت و آمد کنید .)
پس در فضای 100 متری حدود 60 متر مفید داریم که 60*8 سبد = 480 سبد که برای اینکه هر روز محصول برداشت کنید روزانه روی 48 سبد می توانید حساب کنید . پس ظرفیت نهایی 100 متر فضا می شود 48 سبد*6 کیلو برداشت =288 پس برای راه اندازی خط تولید با ظرفیت حدود 300 کیلو نیاز به حدود 500 سبد بود که هزینه اش برابر با 500*1200=600.000 تومان
و اما سرمایه مورد نباز برای بذر که در اصل سرمایه در گردش است = 500 سبد*1.5 کیلو بذز = 750 کیلو بذر که اگر قیمت بذر را کیلویی 1000 هم در نظر بگیریم پس حدود 750 هزار تومان هم برای بذر نیاز بود .
در این مرحله من حساب کرده بودم خودم و یک کارگر می توانیم این کار را انجام دهیم که دستمزد کارگر اینجا با ماهی 500 هزار تومان دستمزد خوبی است .
خلاصه بگم
سبد = 600.000
بذر (سرمایه در گردش )=750.000
لوازم (پارچه و خرده ریز)= 50.000
پس مجموعا (حدود) 1.400.000 تومان نیاز بود
و اما هزینه های جاری
500.000 کارگر (ماهیانه)
آب و برق و ...= 100.000 ماهیانه
و با توجه به بازده دستکم 4 برابر بذر. قیمت تمام شده هر کیلو برابر با 250 تومان بود
همچنین در زمان بازاریابی من فیمت فروش را به دامداران کیلویی 500 اعلام می کردم که پیشتر هم عرض کردم زمانی که محاسبه می کردند می دیدند اگر از این علوفه با این قیمت در خوراک دامشان استفاده کنند بین 10 تا 20 درصد به نفعشان است.
و اما اگر این پلان با موفقیت به سرانجام می رسید
کف تولید روزانه 100 کیلو = روزانه 100 کیلو * 250 سود = 25000 تومان سود * 30 روز = 750.000 تومان
که از این مبلغ حدود 600 هزارتومان هزینه جاری کسر می شود
پس در این پلان با کف تولید روزانه 100 کیلو ماهیانه حدود 100.000 سود خالص بود
و اما اگر به سقف تولید می رسید
روزانه 300 کیلو * 250 سود = 75000 تومان سود * 30 روز = 2.250.000 تومان
که از این مبلغ حدود 600 هزارتومان هزینه جاری کسر می شود
پس در پایان این پلان با سقف تولید روزانه 300 کیلو ماهیانه حدود 2.200.000 سود خالص بود
(دوستان توجه کنند که در این حساب و کتابها معمولا اعداد را رند کردم تا راحت تر محاسبه شود )
برای این پلان من با یکی از دوستانم که سالن مرغداری ای داشت که از آن استفاده نمی کرد صحبت کرده بودم و بنا بود سالیانه 12 میلیون آنجا را اجاره کنم .
این سالن 1000 متر فضا داشت .
پس اگر به این پلان می رسیدیم حدود 600 متر فضای مفید تولید داشتیم که
6000.000 تومان هزینه سبد
7.500.000 سرمایه در گردش بذر
حدود 1.000.000 برای لوازم و راه اندازی
پس حدود 14.500.000 تا 15.000.000 سرمایه لازم بود
و اما هزینه ها
حدود 6 کارگر = 6*500.000 = 3.000.000 تومان هزینه ماهیانه کارگر
هزینه آب ، برق ، گازوئیل و ... = ماهیانه 1.500.000
و هزینه های احتمالی محاسبه نشده = 500.000
پس مجموعا ماهیانه حدود 5.000.000 تومان هزینه جاری
و اما سود
کف تولید = روزانه 1000 کیلو * 250 سود = 250.000 * 30 روز = 7.500.000 که اگر 5.000.000 تومان هزینه ها را کم کنیم حدود 2.500.000 تومان ماهیانه سود خالص است
و اگر به سقف تولید می رسیدیم
سقف تولید = روزانه 3000 کیلو * 250 سود = 750.000 * 30 روز = 22.500.000 که اگر 5.000.000 تومان هزینه ها را کم کنیم حدود ماهیانه 17.000.000 تومان سود خالص
با آرزوی بهترینها برای همگی

خانمانسوز بود آتش آهی گاهی
ناله ای می شکند پشت سپاهی گاهی
گر مقدر بشود سلک سلاطین پوید
سالک بی خبر خفته به راهی گاهی
قصه ی یوسف و آن قوم چه خوش پندی بود
به عزیزی رسد افتاده به چاهی گاهی
راستی اگر همه ی این ای کاش ها هم می شد
با شوق دیدارت چه می کردم ؟
 تشکر شده توسط: mosafer bedar , MMPN , ali.abasi , seraj , اَسکی , گلزار , lp700-4 , moreez , agora , hadafmand
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش قرار دادن لوگو بر روی تیشرت mohammadshamosi 1 1,671 06-18-2022 03:31 PM
آخرین ارسال: hasandavood
  هر آنچه که باید در مورد مبلمان کلاسیک فرانسوی بدانید mamad1400 1 245 03-14-2022 02:16 PM
آخرین ارسال: jasminghaderi
  آموزش زبان انگلیسی 118file 1 466 02-09-2022 01:06 PM
آخرین ارسال: Publishers
  چطور با سرمایه کم ابزار فروشی بزنم؟ vahidkaronline 0 572 02-01-2022 04:25 PM
آخرین ارسال: vahidkaronline
  یادش بخیر 6 سال پیش دستگاه ماین خریدیم با اعضای سایت فامیل دور 0 422 03-06-2021 09:28 PM
آخرین ارسال: فامیل دور
  آموزش کسب درآمد از بازی لم lem-game 18 18,536 01-11-2021 04:28 PM
آخرین ارسال: Mehdi_danesh2
  اخبار بورس + آموزش azim 1,196 192,462 10-31-2018 03:05 PM
آخرین ارسال: ehsan_info
  اهمیت ساخت سایت شرکتی در کسب و کار شما amir2244 1 468 07-27-2017 11:27 AM
آخرین ارسال: hamedmoez
  چگونه یک وب سایت با کیفیت را طراحی کرده و آن را توسعه دهیم؟ neda2000 1 526 07-11-2017 10:01 AM
آخرین ارسال: hamedmoez
  کارآفرینی با سرمایه کم idehshot 0 651 05-02-2017 10:14 AM
آخرین ارسال: idehshot
  دانلود خلاصه 50 كتاب برتر در زمينه موفقيت poorya37 0 505 03-29-2017 04:14 PM
آخرین ارسال: poorya37
  دانلود رایگان آموزش مت پینتینگ در فتوشاپ (Matte Painting) – ایجاد تصاویر خلاقانه saeed74 0 875 01-11-2017 10:18 PM
آخرین ارسال: saeed74
  7 باور اشتباه در مورد پول که شما را فقیر نگه می دارد parsaw 0 437 12-11-2016 04:16 PM
آخرین ارسال: parsaw
  یه راهنمایی . معرفی چندتا اموزشگاه تعمیرات موبایل و کامپیوتر در تهران mohammad.b 7 4,785 09-21-2016 02:04 PM
آخرین ارسال: amirhosein rostami
  آموزش دکوراسیون اتاق های کوچک ahmad77 0 750 09-08-2016 10:18 PM
آخرین ارسال: ahmad77
  آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس (آموزش ووکامرس) saeed74 2 867 09-08-2016 10:13 PM
آخرین ارسال: ahmad77
  آموزش سئو وردپرس saeed74 0 779 09-08-2016 01:24 PM
آخرین ارسال: saeed74
Lightbulb 16 قانون طلایی که در طی مسیر تجارت به ما کمک میکند hamedkhan 4 1,359 08-10-2016 01:34 PM
آخرین ارسال: mahdie.sfi
  قدم اول فقط با 15000 تومان arm84 7 1,389 06-21-2016 10:44 AM
آخرین ارسال: melisa8
Exclamation دانلود کتاب راه اندازی کسب و کار موفق از صفر تا صد(با لینک مستقیم ) saeid3030 0 1,302 06-08-2016 10:44 AM
آخرین ارسال: saeid3030

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS