ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

پروژه مشارکتی اعضای انجمن (تولید محصول مشترک )
زمان کنونی: 05-19-2024, 04:49 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: مهدی 1
آخرین ارسال: iran
پاسخ: 231
بازدید: 39162

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امیتازات : 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-14-2014, 12:02 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-20-2014 07:53 PM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #1
با درود

دوستان ، پروژه های مشارکتی سالیان سال هست که در کشورهای پیشرفته در حال انجام هست ولی ما ایرانی ها زیاد با کار مشارکت و .. آشنا نیستیم و بی بهره بودیم. حالا این مشارکت در هر چیزی می تونه باشه که هزینه ها را سرشکن می کنه.

[تصویر: Tolerance-togather-hands-society.jpg]

به طور مثال در پروژه مشارکتی ماینر ، اگر می خواستیم هر کدام جداگانه ماینر بخریم با افت غیر قابل پیش بینی بیت کوین و ماینر ، الان نفری یکی دو میلیون ضرر داده بودیم. ولی الان مثلا با نفری 50 هزار تومان ضرر جلوی ضرر میلیونی هر کدوممون گرفته شد و این یعنی سود. سوای این موضوع ممکنه همین مقدار کم بیت کوینی که استخراج شده و بین اعضا تقسیم می شه ، سالها بعد هزاران برابر 50 هزارتومنمون ارزش داشته باشه. بنابر این می بینید که پروژه های مشارکتی در هر حالتی حتی ضرر و ورشکستگی بازم سود آور هستند.

الان من یک پیشنهاد دارم.
برای تولید یک کالا ، مثلا یک سبد پلاستیکی که قیمت خرید مغازه دار 1000 تومان هست ، شاید 200 تومان هزینه پلاستیک خام و رنگ و تولیدش شده و 800 تومان هزینه های سربار ، از قبیل طراحی و قالب سازی و ...
حالا چون در ایران کارها معمولا تک نفری و فردی انجام می شه ، شخص تولید کننده نمی تونه بیش از یک مقدار تولید و پخش کنه . بنابراین هزینه های سربار زیادی سرشکن می شه روی محصول و این قیمت تمام شده را بالا می بره.
مثال می زنم برای همون سبد بالفرض حدود 20 میلیون تومان هزینه قالب سازی طراحی و ... شده .
حالا تولید کننده اگر 25000 عدد هم از این سبد تولید کنه که تیراژ کمی هم نیست به هر سبد 800 تومن هزینه سربار می خوره و 200 تومن هم هزینه مواد اولیه و تولید. ولی در کشوری مثل چین حتی یک چنین قالبی به صورت شراکتی ساخته می شه ، 10 نفر می شن و با همدیگه قالب را سفارش می دن و پس از ساخت در بازه های زمانی مختلف جنسمورد نظرشون را هر کدام 25 هزار تا تولید می کنند. بنابراین به جای 800 تومن هزینه سربار ، به جنسشون یک 80 تومن هزینه سربار می خوره ، تمام شده 280 تومن می شه که می فروشند مثلا 500 تومن . تولید کننده ایرانی هم هر چقدر دودوتا چهارتا می کنه می بینه به صرفه نیست خودش تولید کنه و بازار را به چینیه واگذار می کنه و می ره دنبال دلالی !!!

سبد یک مثال بود . و این مثال برای اکثر کالاهای دور و برمون کم یا زیاد صدق می کنه. در این تاپیک ما به دنبال ایده برای تولید یا واردات یا توزیع محصولی هستیم که با مشارکت همدیگه هزینه های سربار را سرشکن کنیم و محصول نهایی را به صورت تیراژ زیاد توسط هر کدوممون در سراسر کشور پخش کنیم. اینطوری هر نفر سود چندین برابری می کنه و هیج شخصی هم توان رقابت با ما را پیدا نمی کنه.

پس بیایید در این تاپیک فکرهامون را بریزیم روی هم و یک محصولی را که تولیدش در تیراژ کم به صرفه نیست یا امکان پذیر نیست را با مشارکت همدیگه انتخاب و تولید کنیم و انشالله به سود سرشاری برسیم.

منتظر ایده ها ، نظرات و پیشنهادات شما در تاپیک هستم 10_004

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: user20 , iran , moele , مهدی گل محمدی , maral 777 , یک همراه سبز , rad86 , sajjad , saadati , MARYAR , jahanagahi , pooya 90 , کامیار کاظمی , yunespc , hs6467 , mohamadsabor , سیدمهدی هاشمی , ehsan s , arash1367 , nehzat , tondar12 , اَسکی , ehsan573 , hamid.h , shahid-a , mehrnaz msv , یوتاب(utaab) , Shadiii
11-14-2014, 12:20 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 01:09 PM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #2
RE: پروژه مشارکتی اعضای انجمن (تولید ......................... )
چند تا ایده من می دم ، بقیه اش هم با دوستان

1- تولید دستگاه هشدار دهنده زلزله (دستگاهی که به دیوار نصب می شه و موج P قبل از زلزله را تشخیص می ده و آزیر می کشه و در هر خانه ای لازمه )
قیمت فروش محصول در بازار 200 هزار تومان
قیمت تمام شده بدون هزینه های سرباز 40 هزار تومان شاید هم نصف این مبلغ !!

یک چیزی شبیه عکس های زیر

[تصویر: 1438184_816.jpg]

[تصویر: adverimg-64759.jpg]

2- پکیج های آموزشی نظیر کودک نخبه و امثالهم

قیمت فروش محصول در بازار 39 هزار تومان
قیمت تمام شده بدون هزینه های سربار (5 تا 10 هزار تومان)

[تصویر: pelas.jpg]

3- بومی سازی و تولید یک اسباب بازی پر فروش دنیا
[تصویر: 18.jpg]

یا مثلا
[تصویر: IMG_5817-300x300.png]

[تصویر: IMG_8505-300x300.png]

4- بومی سازی و تولید یک بازی فکری پر فروش دنیا
[تصویر: %D9%BE%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D9%880.jpg]

یا
روپولی 2014
[تصویر: wwe-monopoly-game.jpg]

و ...

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: iran , moele , مهدی گل محمدی , user20 , یک همراه سبز , sajjad , MARYAR , jahanagahi , sinap , hs6467 , arash1367 , ehsan573 , hamid.h
11-14-2014, 12:40 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 12:45 PM، توسط moele.)
ارسال: #3
سلام
مهدی جان خوشحالم که دوباره تو سایت فعال شدی

به نظر من کارهای مشارکتی تو ایران ایده اش هست و همه می دونند که خیلی خوبه و به صرفه است .اما نسل ما (در 80درصد جامعه)نه آموزش کار گروهی دیده نه مثل گذشتگان از خودگذشتگی لازم را داریم .نتیجه این میشه که یا پروژه های گروهی شکست می خوره یا دوستان صمیمی تو دادگاه هم دیگه را می بینند .حتما شما که دستتون تو کاره بهتر از من نمونه هایی از این موارد را دیدید .

مثلا همین پروژه ماینر قسمتی از ضرر اون بر می گرده به نبود مدیریت واحد روی کار و عدم تصمیم گیری های سریع
یادمه قبل از شروع این پروژه تو تاپیک بحث شد که بهتره یک نفر مدیر بشه و کارهایی که نیاز به انجام انفرادی هست را انجام بده و حق زحمت بیشترش را بگیره .اون زمان بیشتر تفکر روی این بود که نه کار 100درصد تقسیم و مشارکتی و دوستانه باشه و.........که خوب دقیقا همین قضیه باعث شد تا ضرر بیشتری بدهیم

مثلا سایت علی اکسپرس را باز کنیم پر است از ایده نه یکی نه دوتا بلکه هزاران محصول اما مهم اینه که چه طوری شروع ،مدریت ،تولید و به فروش برسه .
مثلا اون برچسب تخم مرغ چون خود شما کاملا مدریتش کردید کار به نتیجه مثبت رسید
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , یک همراه سبز , MARYAR , jahanagahi , حسین فتحی , sinap , hs6467 , iran , سیدمهدی هاشمی , ehsan573 , hamid.h
11-14-2014, 01:03 PM
ارسال: #4
(11-14-2014 12:40 PM)moele نوشته شده توسط:  سلام
مهدی جان خوشحالم که دوباره تو سایت فعال شدی

به نظر من کارهای مشارکتی تو ایران ایده اش هست و همه می دونند که خیلی خوبه و به صرفه است .اما نسل ما (در 80درصد جامعه)نه آموزش کار گروهی دیده نه مثل گذشتگان از خودگذشتگی لازم را داریم .نتیجه این میشه که یا پروژه های گروهی شکست می خوره یا دوستان صمیمی تو دادگاه هم دیگه را می بینند .حتما شما که دستتون تو کاره بهتر از من نمونه هایی از این موارد را دیدید .

مثلا همین پروژه ماینر قسمتی از ضرر اون بر می گرده به نبود مدیریت واحد روی کار و عدم تصمیم گیری های سریع
یادمه قبل از شروع این پروژه تو تاپیک بحث شد که بهتره یک نفر مدیر بشه و کارهایی که نیاز به انجام انفرادی هست را انجام بده و حق زحمت بیشترش را بگیره .اون زمان بیشتر تفکر روی این بود که نه کار 100درصد تقسیم و مشارکتی و دوستانه باشه و.........که خوب دقیقا همین قضیه باعث شد تا ضرر بیشتری بدهیم

همینطوره که می فرمایید ، اکثر ماها نه آموزش کار گروهی دیدیم و نه به قول شما گذشت داریم . ولی آیا باید این شرایط را تا آخر عمرمون قبول کنیم و بسوزیم و بسازیم یا باید قدم به قدم خودمون را عوض کنیم و راه درست را پیش بگیریم.

در مورد مدیریت واحد به چند دلیل من مخالفم . چون زیر ساخت های لازم برای کارهای مشارکتی (تعاونی و ...) وجود نداره یا سخته ، ترجیح این هست که تصمیم گیری و سرمایه ها پیش یک نفر یا یک گروه خاص نباشه که موجبات فساد را فراهم کنه ، نظر من بر اینه که همه کارها تا حد امکان با نظر اکثریت و همکاری گروهی انجام بشه و صرفا مشارکت کننده مالی نباشند اعضا .

اما در مورد ماینر ، در مورد مدیریت واحد من چند مدت نبودم و نمی تونم نظری بدم ولی چیزی که مشخصه از ابتدا قرار نبود ماینر اولی سود آور باشه ، چرا چون اگر بنا به سود آوری بود با پست DHL و خرید از واسطه علی اکسپرس اصلا به صرفه نبود. قرار بر این بود که یک عدد وارد بشه ، تست های لازم انجام بشه و اگر همه چی اوکی بود به صورت تعدادی از طریق دریا یا دبی با قیمت مناسب وارد کنیم و هر کسی شخصا شروع کنه.
دستگاه رسید ، تست ها هم انجام شد ، و همه چیز هم در شرایط اون زمان (چند ماه پیش) بر وفق مراد بود و کار کاملا اقتصادی به نظر می رسید. ولی چقدر خوب که به هر دلیل واردات عمده انجام ندادیم ، چرا چون با توجه به افت 40 50 درصدی قیمت ماینر و خود بیت کوین اگر هر کدوممون چند تا دستگاه خریده بودیم الان همگی تو ضرر چندین میلیونی بودیم ، مثل ده ها یا صد ها نفری که همزمان با ما نه به صورت مشارکتی بلکه به صورت انفرادی با قیمت های گذاف دستگاه وارد کردند و الان پشیمون و هیچ راهی هم ندارند.
الان هم گروه ضرری اون چنانی نداده . مقداری از 150 واریزی اولیه هر شخص فکر کنم نفری 50 هنوز در حساب انجمن موجود است و خود دستگاه را هم اگر نصف قیمت خرید بفروشیم نفری 40 50 هم اونطوری برمی گرده ، مقدار استخراج بیت کوین و ... هم هست که بین اعضا تقسیم می شه . و فکر می کنم 50 60 تومن ضرر ریالی دادن روی چنین کاری یک موفقیت فوق العاده باشه اونم در حالی که قیمت بیت کوین نصف شده ، قیمت ماینر نصف شده ، و در شرایط فعلی که ماین کردن اصلا اقتصادی نیست . در حالی که کسانی که با ما شروع کردن الان نفری چندین و بعضا چند ده میلیون ضرر دادند. !! در هر حال بایست کاستی ها جبران و از این آزمون و خطا ها درس بگیریم. فکر کنم ذین پس مباحث ماینر را در تاپیک خودش پیگیری کنیم بهتر باشه و اینجا به پرورش ایده ها بپردازیم .

انرژی مثبت در این تاپیک فراموش نشه و نمی شه و نشده ها ، نخواهد شد را از ذهنتون پاک کنید. اینجا محلی برای اجرایی کردن نشدنی هاست

شاد باشید 10_004

.
 تشکر شده توسط: moele , maral 777 , user20 , یک همراه سبز , rad86 , MARYAR , mardin-b , jahanagahi , sinap , کامیار کاظمی , hs6467 , alireza091111 , esijm , سیدمهدی هاشمی , saharava , arash1367 , tondar12 , hamid.h
11-14-2014, 01:14 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 01:16 PM، توسط moele.)
ارسال: #5
منظور من از مدیریت واحد دیکتاتوری نبود که یک نفر خودش تصمیم بگیره و خودش هم دستور اجرا بده .منظور من دقیقا مدریتی بود که مثلا در مجلس انجام میشه .هدف گذاری میشه و رای گیری میشه و .........

بله قرار هم نیست دست روی دست بگذاریم .می خواهیم آسیبهای گذشته را بشناسیم و از همون سوراخی که گذشتگان نیش خوردند ما نیش نخوریم!!!!
در هر صورت برای اینکه از بحث خارج نشیم اینم یک سایت معروف مشابه کاری که تو این تاپیک براش داره هدف گذاری میشه .ازش میشه کلی ایده هم گرفت و حتی ساختن چنین سایتی در ایران خودش می تونه یک ایده گروهی باشه :

https://www.kickstarter.com/discover/categories/technology

فکر نکنم سیگنال و فاز منفی هم داده باشم12_00212_002
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , یک همراه سبز , MARYAR , jahanagahi , حسین فتحی , sinap , کامیار کاظمی , سیدمهدی هاشمی , arash1367 , hamid.h , mehrnaz msv , یوتاب(utaab)
11-14-2014, 01:23 PM
ارسال: #6
مهدی جان به نظر تولید قطعه سود بهتر و فروش بیشتری داره.

به عنوان مثال سر پیچ.یکی از پر فروش ترین قطعات و پر مصرف ترین قطعات در صنف برق و لوستر سازی و ... هست.
البته نوع جنسش خیلی مهمه....تولید داخل هم داریم...ولی خب بازم جا داره که بشه تو بازار روش کار کرد....

آنچه ویرانمان میکند روزگار نیست حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است!

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
 تشکر شده توسط: moele , مهدی 1 , یک همراه سبز , MARYAR , jahanagahi , sinap , alireza091111 , mohamadsabor , سیدمهدی هاشمی , hamid.h
11-14-2014, 01:32 PM
ارسال: #7
برخی از دوستان همیشه دنبال یک کار ، شغل ، یا ایده خیلی خاص و تک هستند ، ابن اصلا بد نیست ولی از نظر من خوب هم نیست ، جرا چون تو ایران قانون کپی رایتی وجود نداره و کار نو و خاص کردن یعنی موش آزمایشگاهی شدن ، اگر جواب داد که صدها نفر رقیب برای آدم درست می شه ،اگر هم ضرر کرد که یک نفره باید ضرر را تقبل کرد.

نظر من بیشتر به دنبال رفع نیاز و تامین نیازهای فعلی جامعه هست . یعنی کالا یا خدماتی را فراهم کنیم که الان جامعه داره مصرف می کنه یا بهش شدیدا نیاز داره و به دلایل مختلف در دسترسش نیست
نه اینکه بیاییم و یک کالا را تولید کنیم که نیازی بهش احساس نشه.

من می گم ما بیایم یک آفتابه را که همه با کاربردهاش آشنان و بهش نیاز دارن را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر تولید کنیم و با سود مناسب روزی 1000 تاش را بفروشیم
بهتر از تولید کردن یک وسیله عجیب غریب هست که ده برابر هزینه تولیدش سود داره ولی به زور تبلیغات و بازاریابی و ... بشه روزی 100 تا ازش فروخت

البته تجربه در بازار این مورد را به من ثابت کرده و شاید همه با من هم نظر نباشند

.
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , یک همراه سبز , moele , sajjad , MARYAR , mirza01 , mardin-b , jahanagahi , sinap , کامیار کاظمی , alireza091111 , esijm , BEYOND , davodva , soshiant , سیدمهدی هاشمی , arash1367 , tondar12 , mehrnaz msv , یوتاب(utaab)
11-14-2014, 01:48 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 02:01 PM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #8
(11-14-2014 01:23 PM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط:  مهدی جان به نظر تولید قطعه سود بهتر و فروش بیشتری داره.

به عنوان مثال سر پیچ.یکی از پر فروش ترین قطعات و پر مصرف ترین قطعات در صنف برق و لوستر سازی و ... هست.
البته نوع جنسش خیلی مهمه....تولید داخل هم داریم...ولی خب بازم جا داره که بشه تو بازار روش کار کرد....

درود مهدی جان

الان ببین همین مثال خوبی که شما زدی
سرپیچ لامپ ، الان نمونه هایی که تو بازار هست اکثرا کیفیت غالب هاشون افتضاح افتضاح هست ، یعنی تولید کننده همون 50 گرم پلاستیک را مصرف می کنه ولی به جای اینکه یک جنس با کیفیت در بیاره یک سرچیپی می شه از همه جاش پلاستیک اضافه و خط خش و .. زده بیرون.
یک توضیح هم راجع به تولید قطعات پلاستیکی بدم خدمت دوستان ، برای تولید یک قطعه پلاستیکی ابتدا ما به یک قالب فولادی احتیاج داریم چیزی شبیه این

[تصویر: injection.gif]

که این قالب به صورت دستی و CNC قابل ساخت هست بعد از اینکه قالب آماده شد ، قالب به همراه مواد پتروشیمی نظیر PP و امثالهم به کسانی که کار تزریق پلاستیک می کنند داده می شه تا به صورت اجرتی محصول را تولید کنند با این دستگاه ها

[تصویر: 3565453sdf.jpg]
[تصویر: Plastic_Injection_Unit_2.jpg]

هزینه تولید به صورت ضربی هست یعنی هر بار قالب از پلاستیک مذاب پر و تخلیه بشه یک ضرب حساب می شه و مثلا 100 تومن اجرت این کار هست

اما در ایران چه اتفاقی می افته که هر کیفیت ها پایینه و هم هزینه های تولید بالا

1- قالب سازی با دست انجام می شه چرا چون هزینه پایین تری داره و تولید کننده چون تیراژ محصول نهایی اش پایینه براش صرفه اقتصادی نداره که قالب با کیفیت بده براش بسازند
2- در یک قالب فولادی از یک قطعه اگر یک عدد باشه ، مثل همین مهره شطرنج با هر ضرب تزریق یک عدد از این کالا تولید می شه که بهش 100 تومن اجرت ضرب می خوره ، حالا اگر روی همین قالب 20 تا مهره شطرنج هم باشه اجرت تزریق پلاستیک همون 100 تومن هست ، نهایتش می شه 150 تومن ، ولی در یک بار تولید 20 قطعه تولید می شه و به هر محصول یک بیستم قبلی هزینه تولید می خوره ، پس چرا تولید کننده ایرانی دنبال اینکار نمی ره ، به خاطر اینکه هزینه قالب سرسام اور افزایش پیدا می کنه و تولید کننده براش صرف نمی کنه

و این اتفاق توی 90 درصد کارگاه های ایران داره به صورت روزمره تکرار می شه.
یک مورد قالب پلاستیک را من مثال زدم برای انواع محصولاتی که با پرس تولید می شوند یا محصولات چاپی و ... هم روال کم و بیش به همین صورت هست

1- این یک قالب که در هر ضرب دو قطعه تولید می کنه
[تصویر: 141595752430762.jpg]

2- این یک قالب دیگه که در هر ضرب 24 قطعه تولید می کنه
[تصویر: 141595752428211.jpg]

و این هم حسن هست و هم عیب ، حسن اینکه ما همکنون بخواهیم هر قطعه ای را تولید کنیم می تونیم به صورت مشارکتی با کیفیتی به مراتب بالاتر و هزینه تمام شده به مراتب پایین تر تولیدش کنیم و هم از نظر قیمتی حرفی برای گفتن داشته باشیم و هم از نظر کیفیتی

بنابراین کار کردن و تولید با علم روز دنیا اونقدرها هم در ایران سخت نیست
یعنی مهدی جان همان سرپیچ اگر مصرفش خوب باشه به صورت مشارکتی می شه زیر قیمت تمام تولید کننده گان ایران و با کیفتی ده ها برابر بالاتر تولید کرد
10_004

.
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , یک همراه سبز , moele , sajjad , MARYAR , jahanagahi , sinap , کامیار کاظمی , esijm , iran , mohamadsabor , سیدمهدی هاشمی , ehsan573 , hamid.h , mehrnaz msv , یوتاب(utaab)
11-14-2014, 01:51 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 01:55 PM، توسط moele.)
ارسال: #9
سوال :تولید کننده ای 2ساله داره آفتابه میسازه و میده تو بازار یعنی کلی از هزینه های تولیدش سرشکن شده و تو این 2سال تقریبا هزینه تولیدش فقط ماده اولیه و هزینه های جاری تولید است .حالا تیم ما می خواهد آفتابه بسازه با قیمت کمتر و کیفیت بهتره .
این کار چه طوری امکان پذیره ؟؟؟؟؟؟ما هزینه اولیه تولید داریم .حتی به قیمت تمام شده هم بفروشیم بازم نمی تونیم با تولید کننده 2سال پیش سر قیمت رقابت کنیم .وحتی قیمت را بیاریم پایین تر اون تولید کننده قبلی می تونه قیمت پایین تر از ما بدهد و ما را زمین بزنه .تو بازار ایران اکثرا هم فقط براشون قیمت مهمه نه کیفیت مثلا نمیگه این آفتابه ضخامت بیشتری داره دیر تر سوراخ میشه میگه قیمت بالاتره مشتری زیر بار نمیره (من اینو خودم در جامعه آماری خیلی کوچیک تجربه کردم)

آقا مهدی هزینه ضرب 100تا تک تومنی هست یا هزارتومنی ؟؟؟؟؟؟؟
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , مهدی 1 , MARYAR , jahanagahi , sinap , iran , سیدمهدی هاشمی , مرتضی-تهران , hamid.h
11-14-2014, 02:00 PM
ارسال: #10
(11-14-2014 01:51 PM)moele نوشته شده توسط:  سوال :تولید کننده ای 2ساله داره آفتابه میسازه و میده تو بازار یعنی کلی از هزینه های تولیدش سرشکن شده و تو این 2سال تقریبا هزینه تولیدش فقط ماده اولیه و هزینه های جاری تولید است .حالا تیم ما می خواهد آفتابه بسازه با قیمت کمتر و کیفیت بهتره .
این کار چه طوری امکان پذیره ؟؟؟؟؟؟ما هزینه اولیه تولید داریم .حتی به قیمت تمام شده هم بفروشیم بازم نمی تونیم با تولید کننده 2سال پیش سر قیمت رقابت کنیم .وحتی قیمت را بیاریم پایین تر اون تولید کننده قبلی می تونه قیمت پایین تر از ما بدهد و ما را زمین بزنه .تو بازار ایران اکثرا هم فقط براشون قیمت مهمه نه کیفیت مثلا نمیگه این آفتابه ضخامت بیشتری داره دیر تر سوراخ میشه میگه قیمت بالاتره مشتری زیر بار نمیره (من اینو خودم در جامعه آماری خیلی کوچیک تجربه کردم)

آقا مهدی هزینه ضرب 100تا تک تومنی هست یا هزارتومنی ؟؟؟؟؟؟؟

من این حرف شما رو به شخصه قبول ندارم که میگید قیمت مهمه نه کیفیت...
دوست من که لوستر تولید میکنه.اون دفعه میگفت سرپیچ ارزون هم هست ...سر پیچ گرون هم هست(که تقریبا بی کیفیته :1100 تومنه....با کیفیته 2500 تومنه).حالا شما که میگی قیمت مهمه.سر پیچ ارزونه چون قیمتش پایینه کیفیتش هم پایین و هنگام سوار شدن بر روی لوستر ز هر ده عدد 2 تا میشکنه....اون بقیه هم اگر حباب سنگین روش سوار بشه اوناهم میشکنه...که به شخصه دیدم باعث آبروریزی میشه و مشتری مصرف کننده ناراحت میشه و خرید نمیکنه.اینجا فرق بین جنس با کیفیت و بی کیفیت مشخص میشه....این موضوع تو بیشتر کارها صدق میکنه...

محصول بعدی که به نظر من تولیدش میتونه خوب باشه.قطعات ماشینه...البته نه قطعه های بزرگ.قطعاتی مث طلق و پشت طلق چراغ های عقب و جلو.یا مثلا فیوز ها و یا....

آنچه ویرانمان میکند روزگار نیست حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است!

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , moele , MARYAR , jahanagahi , sinap , سیدمهدی هاشمی , arash1367 , ehsan573 , hamid.h , mehrnaz msv , یوتاب(utaab)
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه اندازی بستر تولید پودر میوه در منزل uhanna 0 572 02-04-2018 03:17 AM
آخرین ارسال: uhanna
  بهترین ایده برای شروع کسب و کار و یا تولید با کمترین سرمایه shokrgozar 5 4,144 01-14-2018 03:30 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  تولید پودر سیر amir_sky 0 796 01-13-2017 01:34 AM
آخرین ارسال: amir_sky
  [split] بازاریابی محصولات تولید کنندگان وارد کنندگان koruosh 1 1,062 11-02-2016 12:43 PM
آخرین ارسال: کژال
  راهنمایی برای ایجاد کار و تولید درآمد مطلوب با سرمایه اولیه 60 میلیون تومان IvIohammaD 10 6,387 10-23-2016 01:02 AM
آخرین ارسال: masoud_69
  نحوه آشنایی دوستان با انجمن مهدی گل محمدی 106 25,935 09-04-2016 09:34 AM
آخرین ارسال: omid868
  اونایی که توی کار تولید یا پخش عمده هستن بیان تو amir_sky 6 1,570 09-02-2016 02:44 PM
آخرین ارسال: davoddinani
  تاریخ تولد بچه های انجمن! MARYAR 331 39,634 08-10-2016 02:00 PM
آخرین ارسال: mahdie.sfi
  عکس شخصی عزیزان انجمن jahanagahi 80 26,814 04-15-2016 08:05 PM
آخرین ارسال: masood313
  اشنایی با تمامی استانها(محصولات.تولید.صادرات...) حامد 10 2,973 11-20-2015 09:02 PM
آخرین ارسال: فاطیما14
Exclamation جذب همکاری در آموزشگاه جدید انجمن MARYAR 33 10,013 09-25-2015 10:31 PM
آخرین ارسال: vlvl
  تبریک روز معلم به اساتید انجمن sinap 0 583 05-02-2015 10:21 PM
آخرین ارسال: sinap
  پروژه ریما majidrt27 2 1,017 12-26-2014 10:10 PM
آخرین ارسال: majidrt27
  تولد خانوم صدفی مدیر خوب انجمن MARYAR 19 3,404 12-17-2014 01:14 PM
آخرین ارسال: arezu
  پیام تصویری و صوتی شما برای چهارمین تولد انجمن MARYAR 13 7,402 11-25-2014 09:51 PM
آخرین ارسال: alicpu
  تشکر و قدردانی از گرداورندگان و فعالین انجمن میلیاردرهای آینده ایران محسن دوستوندی 10 2,430 01-07-2014 12:46 PM
آخرین ارسال: Ali 59
  اتاق گفتگوی انجمن راه اندازی شد. کامیار کاظمی 30 7,016 01-03-2014 09:52 PM
آخرین ارسال: delkhaste
  رنک انجمن در گوگل 4 شد toofan245 26 4,461 12-09-2013 01:52 AM
آخرین ارسال: ali mohammady
  تولد گل پسر انجمن " مهدی گلمحمدی" mohammadshamosi 48 5,527 08-26-2013 04:00 PM
آخرین ارسال: مرتضی-تهران
  نیاز امروز انجمن ما مهدی گل محمدی 9 1,745 08-02-2013 01:22 PM
آخرین ارسال: jahanagahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS