ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

گروه مشاورین املاک دلتا از زبان مدیر عامل دلتا
زمان کنونی: 05-03-2024, 02:20 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: zinka
آخرین ارسال: zinka
پاسخ: 1
بازدید: 1217

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات : 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10-14-2014, 05:03 PM
ارسال: #1
تاریخچه گروه دلتا :
گروه املاک دلتا به منظور تأمین و گسترش آژانسهای نوین ،براساس آخرین استانداردهای معاملات املاک در سال 1356 با تلاش و پشتکار " محمد تقوی" آغاز بکار کرد.
او با داشتن تحصیلات عالی در رشته های اقتصاد و بازرگانی " و همچنین صاحب تألیف و چند اختراع با بکارگیری روشهای علمی و ایجاد تحول در نظام سنتی معاملات املاک ،نخستین بار موفق شد تشکیلات معاملات املاک به شیوه های نوین را پایه گذاری کند. " تقوی" در این باره می گوید :" سال ششم ریاضی در دبیرستان مروی " تهران وقتی که دبیر درس هندسه از نبود ابزاری برای رسم بیضی ( شکل هندسی ) سخن می گفت ،مرا واداشت که پس از تحقیقات زیاد موفق به ساخت پرگاری شدم که می توانست شکل های گوناگون بیضی را رسم کند.
تشویق مدیران مدرسه باعث شد تاهنگام تحصیل در دانشکده بازرگانی به سبب علاقه بسیار به کارهای فنی دستگاه دزدگیر تلفنی " را بسازم که آن روزها سرو صدای بسیاری به پا کرد و مورد توجه مقامات آن وقت قرار گرفت تا جائی که روزنامه های آن روز درباره این دستگاه گزارشهایی تهیه کردند ضمن آنکه رئیس وقت دانشکده مبلغ 500 تومان به من پاداش داد و از وزیر علوم وقت نیز تقدیرنامه ای دریافت کردم ."
وی در ادامه می افزاید : تحصیل در رشته بازرگانی و علاقمندی بیش از حد به این رشته باعث شد بتدریج فعالیت در کارهای فنی را کنار بگذارم به گونه ای که با پذیرفته شدن در دوره فوق لیسانس اقتصاد در دانشگاه شهید بهشتی " ملی سابق" به سمت فعالیت های اقتصادی گرایش پیدا کردم."

مدیر عامل دلتا در ادامه می گوید:" همزمان با تحصیلات فوق لیسانس به صورت پیمانی در واحد تدارکات ارتش به سمت مدیر بازرگانی منصوب شدم و پس از گذراندن دوره آموزش مدیریت در انگلستان که با بورسیه ارتش صورت گرفت به ایران بازگشتم و یکی از بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای را که هم اکنون نیز دائر است با حدود 400 نفر نیرو راه اندازی کردم."
تقوی یکسال و نیم بعد با ترک کارش در ارتش حدود 3 سال در وزارت دارائی به عنوان کارشناس مشغول بکار شد و سپس خود به تأسیس شرکتی خدماتی اقدام کرد که نیازهای عمده مردم را در بخش خدمات ساختمان و تعمیرات تأمین می کرد. از آنجا که او همواره در پی فعالیت در کارهایی بود که امکان سازندگی بیشتری داشته باشد در نهایت پس از بررسی های زیاد کار بخش املاک را برگزید و به فعالیت در این بخش همت گماشت.
او در این باره می افزاید : " از آنجا که با مطالعات فراوان متوجه شدم کار املاک یا دلالی در بخش معاملات املاک با تشکیلات ابتدائی و با کمترین نیرو کار می کند، احساس کردم می توانم به توسعه این بخش کمک کنم. بنابراین دفتری را که در یکی از خیابانهای تهران داشتم به آژانس املاک تبدیل و شروع به کار کردم .قصد من این بود که با برنامه ریزی و استفاده از نیروهای کارشناس بتوانم در این صنعت حرکتی رو به جلو ایجاد کنم ."
فعالیت تقوی برای توسعه آژانسهای املاک از سال 1356 در همان دفتر مذکور آغاز شد و پس از 6 ماه ساختمانی 4 طبقه را که در مجاورت همین بنا بود اجاره می کند و یک طبقه آنرا به آژانس املاک اختصاص می دهد و در نهایت با خرید کامل آن ساختمان آژانس 850 را تأسیس می کند،که با حدود 50 نیروی کارآمد به عنوان آژانس فعال با تشکیلات پیشرفته و مورد اعتماد مردم به کار ادامه می دهد.
مدیر عامل دلتا پس از یکسال موفق به افزودن چند شعبه به آژانس 850 می شود که از جمله آنها شعبه ی فعلی آژانس 5 دربزرگراه آفریقا،شعبه ای در خیابان پاسداران و شعبه ای دیگر با نام 2×2 در بزرگراه چمران را می توان نام برد. شراکت در مدیریت چند آژانس دیگر از جمله آژانسهای رنگین (صورتی ،زرد، آبی و سبز) و سپس تمرکز فعالیت و مدیریت در آژانسهای 5 -850 و2×2 و اختصاص نام دلتا برای این گروه از آژانسهای املاک ، آغاز به کار گروه آژانسهای املاک دلتا بود که تا امروز نیز با جدیت فعالیت می کنند.

دلتا ،مبتکر دلالی علمی املاک:
دلتا مبتکر دلالی علمی املاک در ایران است .اینکه دلالی علمی املاک چیست و چه هدفهایی دارد پرسشی است که مدیر عامل دلتا پاسخ می دهد: " هر حرفه ای به تناسب خود اگر اصول مربوط به آن حرفه در موردش اجرا شود ، می شود گفت : کاری علمی روی آن انجام شده است .سالها پیش بنگاه های املاک به صورت محدود کار می کردند و ساماندهی خاصی برای اداره کار نداشتند .یک فرد که صاحب جواز کسب بود ،اداره آن بنگاه را برعهده داشت .هنگامی که من شروع به این کارکردم ،هدفم ایجاد تشکیلاتی نوین و پیشرفته برای این صنعت بود. بنابراین باید اصولی علمی در اداره اینگونه آژانسها اعمال می شد .زیرا یک آژانس نوین ،مدیریت خوب ،تشکیلات سازمانی مناسب و برنامه ریزی های خاص ،همراه با آموزشهای تخصصی نیروها را می طلبد .البته طرحهای علمی همیشه به صورت صد در صد اجرا نمی شود شاید بنگاه هایی که آن روزها به شیوه های خاص خودکار می کردند هم با توجه به موقعیت و مسائل خاص و امکانات ضعیف آن زمان به نوعی شیوه ای علمی را در دستور کار خود قرار می دادند.
تقوی می گوید:" همواره سعی کرده ام اصول علمی را در کارهای مختلف رعایت کنم به طوریکه دلتا می تواند ادعا کند که مبتکر دلالی علمی املاک در ایران است .متأسفانه برخی به من ایراد می گیرند که واژه دلالی "چندان مناسب نیست ،پاسخ من اینست : نحوه رفتار برخی واسطه ها در گذشته سبب شده است که مردم این واژه را نپسندند و با کسانیکه در حرفه دلالی فعالیت می کنند بخوبی ارتباط برقرار نکنند .اما من معتقدم : اگر صداقت و امانتداری را که از اصول و وظایف دلالی است رعایت کنیم در این کار موفق بوده و اعتماد مردم را هم جلب خواهیم کرد.کما اینکه برداشتی که هم اکنون مردم از کاردلالی دارند با 30 سال گذشته بسیار متفاوت است .اکنون آژانسهای املاک با داشتن نیروهای تحصیل کرده و برخوردی مناسب با مراجعان و همچنین طی دوره های آموزشی برای نیروهای خود باعث جلب توجه مراجعان شده اند .این در حالی است که در گروه املاک دلتا بر اصل صداقت همواره تأکید می شود و کارکنان دلتا با شعار " حق با مشتری است " موفق شده اند اعتماد اکثر مراجعان را به گروه آژانسهای دلتا جلب کنند."

دلتا ،موفق و پیشرو در صنعت املاک :
گروه دلتا با سابقه ای نزدیک به نیم قرن و براساس بررسیهای انجام شده گروهی موفق و مورد اعتماد در حوزه معاملات املاک درکشور است .این که این موفقیت ها نتیجه چه راهکارهایی است .اظهارات دیگر محمد تقوی" است که در این باره می گوید: " همزمان با تحصیل در دوره فوق لیسانس با توجه به شناختی که از توامندیهای خود داشتم سازمانی مشاوره ای را در محل فعلی آژانس 850 راه اندازی کردم .کارم مشاوره در امور مالی و اقتصادی بود و قصد داشتم که به سازمانهای در حال توسعه کمک کنم تا در امور اقتصادی و مالی پیشرفت کنند.با این پیش زمینه وقتی هم در کار آژانس املاک مشغول بکار شدم سعی کردم به توسعه این صنعت با ابتکارات و روشهای نوین اقدام کنم و اینکار را هم کردم.
به گفته او : از دلایل مهم توسعه دلتا ،الگو برداری از سازمانهای پیشرفته دنیا و نوآوری هایی است که در ان صورت گرفته است . در شرایط کنونی گروه دلتا یگانه مؤسسه ای است که به صورت سازمانی و علمی بکار مشغول است و سایر آژانسهااغلب از روشهای دلتا الگو می گیرند و این گروه دلتا است که همچنان به کار خود با موفقیت ادامه می دهد."

دلتا ،مجهز به تشکیلات حقوقی کارآمد:
وجود یک تشکیلات حقوقی کارآمد برای راهنمایی، مشاوره و حل مسائل حقوقی مراجعان و دست اندرکاران حوزه املاک ازجمله جنبه های مثبت گروه دلتا است.تقوی می گوید:" از آنجاکه انجام شدن معاملات مطلوب و مورد قبول طرفهای معامله نیازمند داشتن اطلاعات حقوقی مربوطه است به ناچاردست اندرکاران معاملات املاک باید اطلاعات ملکی کارشناسانه و حقوقی در این باره داشته باشند و چون دلتا از شعبه ها و بخش های مختلف تشکیل شده است که هر کدام به نوعی کارهای ملکی را انجام می دهند آموزشهای حقوقی برای این افراد از ضروریات کار آنهاست ،چرا که اگر در قراردادی که در یکی از آژانسهای گروه دلتا منعقد می شود رعایت بعضی نکات نشود ممکن است در آینده عواقبی برای طرفهای قرارداد در پی داشته باشد که در پاره ای موارد جبران پذیر هم نیست .به همین دلیل ،واحد حقوقی در گروه دلتا از واحدهای مهم است و نیروهای دلتا در این خصوص آموزشهای لازم را فرا می گیرند و در مواقعی که مراجعان نیاز داشته باشند به آنها مشاوره های حقوقی ارائه می دهند.البته در گروه دلتا واحدهای دیگری از جمله واحد کنترل و نظارت " فعالیت می کنند که مراقبند کاری خلاف صورت نگیرد .یا" واحد اداری" که در کارگزینش و آموزش کارکنان فعال است .ضمناً گروه دلتا صاحب یک دفتر مرکزی یا ستاد مدیریتی است که در آن کارهای معاملاتی انجام نمی شود و در این ستاد که بیش از 60 نفر نیروی انسانی مشغول بکارند در کار پشتیبانی آژانسها و توسعه دلتا فعالیت می کنند.

سایت دلتا پیشرفته و پاسخگو:
http://www.delta.ir یک سایت پیشرفته و پاسخگوی مراجعان و کاربران صنعت املاک است که در گروه دلتا هم اکنون مورد بهره برداری قرار می گیرد. مدیر عامل دلتا درباره سایت دلتا می گوید:
" این سایت یک سایت ملکی است و قرار است به صورت سایت ملکی جهانی در ایران فعالیت کند.با برنامه ریزی هایی که در حال اجراست در آینده بسیار نزدیک در دور افتاده ترین نقاط ایران کاربران می توانند با ورود به این سایت به املاک فایل خرید،فروش و اجاره دسترسی یابند که در نوع خود تحولی بزرگ در کار معاملات املاک در ایران است .

دلتا ،متعهد به بکارگیری نیروهای خلاق و تحصیل کرده :
استفاده از نیروهای تحصیل کرده ،کارشناس و متخصصان مجرب ،از دیگر برنامه های دلتا برای توسعه و پیشرفت در امورجاری است " تقوی " درباره تعهد دلتا به استفاده از نیروهای خلاق و تحصیل کرده معتقد است :" افراد تحصیلکرده ضمن تخصص در رشته تحصیلی خود نگاهی ژرف و شناختی نسبتاً جامع از اجتماع و محیط پیرامون خود دارند و این موضوع از نشانه های ویژه برای ارائه خدمات بهتر به جامعه است .دلتا نیز برای پیشرفت و توسعه امور خود از بکارگیری اینگونه نیروها استقبال می کند تا جائی که هم اکنون در گروه دلتا نیروهای تحصیلکرده با مدارک لیسانس ،فوق لیسانس ، و دکترا مشغول بکارند."

آینده دلتا :
گروه دلتا در سالهای متمادی فعالیت ،موفقیت های بسیاری کسب کرده است و همچنان به سوی آینده ای درخشان و تابناک گام بر می دارد. مدیر عامل گروه دلتا درباره آینده دلتا و برنامه های پیش رو چنین می گوید: " برای توسعه دلتا و ایجاد حرکتی که به نیاز جامعه بستگی دارد طرحهای متعددی در دست بررسی داریم . یکی از این طرح ها که هدف آن توسعه دلتا در سراسر ایران است.

واگذاری بـرند ( نام دلـتـا) به آژانسهایی است که از سابقه خوبی برخوردارند .دراجرای این طرح برنامه ریزی شده است که بـرند دلـتـا که اکثر مردم با آن آشنا هستند به آژانسهای املاک با سابقه درخشان واگذار شود.
براساس این طرح به اینگونه آژانسهای اجازه داده می شود که با استفاده از نام " دلـتـا " از خدمات گروه دلتا شامل ،آموزش ،سازماندهی و مدیریت بهره مند شوند.با واگذاری این برند به آژانسها آنها مبالغی را در ازاء این واگذاری به دلتا پرداخت و از نام دلتا در کارهای خود استفاده خواهند کرد.
در ضمن با کنترل و نظارت دفترمرکزی دلتا ،آژانسهای مربوطه باید از استانداردهای پیشرفته که از قبل برای آنها تعریف شده است پیروی و بستری را برای ارائه تسهیلات مطلوب به جامعه ایرانی در آینده فراهم کنند.با اجرای این طرح ،آژانسهایی که در زیرمجموعه دلتا قرار می گیرند ،استقلال خود را حفظ خواهند کرد و هیچگونه شراکتی با دلتا نخواهند داشت. و با عقد قراردادی زیر مجموعه دلتا خواهند بود و با اصول علمی که مورد نظر دلتا است از خدمات دلتا بهره مند خواهند شد.این طرح به زودی در سراسر ایران اجرا خواهد شد تا دلتا به صورت برندی فراگیر در ایران روش های نوین معاملات املاک را ارتقاء دهد.

پیام آخر:
سخن آخر محمدتقوی در پایان این گفتگو نیز شنیدنی است .آنجا که تأکید می کند: " در تمام فعالیت های حرفه ای ام به منافع مالی آن چندان توجهی ندارم .چرا که درآمدهای مالی دلتا صرف پیشرفت و توسعه آن می شود.در واقع ازدست زدن به کارهای خلاقانه بیش از کسب سود لذت می برم که انگیزه ای برای تلاش و ایجاد راهکارهای جدید و ابتکاری است که بدون چشم داشت به درآمدهای مالی آن برایم لذت بخش است ."

netbay.ir
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: karafarin , jahanagahi , داوود
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد شروع کار شراکتی با مجموعه ای از افراد داوطلب mohammad_e 0 755 04-11-2018 10:16 PM
آخرین ارسال: mohammad_e
  1010ساله مدیر آی تی و برنامه نویس یه کارخانه تولیدی بزرگ هستم>>الآن میخوام مستقل باشم mnz6302 1 707 09-22-2017 12:40 AM
آخرین ارسال: jujushow
  راهنمایی برای گرفتن زمین از شهرداری fa_herman 3 1,625 09-14-2015 10:03 AM
آخرین ارسال: saheb
  طریقه واردات گوشی از چین به چه صورت است majid91 2 2,290 12-02-2014 08:07 PM
آخرین ارسال: mohammad.b
  طرحی از یک زندگی arm84 5 963 11-19-2013 05:52 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  ایا بعد از دوره های فنی حرفه ای مستقیما میشه وارد بازار کار شد؟ yunespc 1 834 04-15-2013 12:28 PM
آخرین ارسال: هومان هرمزدی
  چطور از این فرصت استفاده کنم؟ پرواز 13 2,178 11-27-2012 03:20 PM
آخرین ارسال: yu3f

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS