ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

نگرش یعنی همه چیز بخش دوم: گفتار
زمان کنونی: 05-05-2024, 04:18 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: abdolhossein
آخرین ارسال: abdolhossein
پاسخ: 29
بازدید: 3717

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امیتازات : 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نگرش یعنی همه چیز بخش دوم: گفتار
08-24-2014, 12:08 PM
ارسال: #11
RE: نگرش یعنی همه چیز بخش دوم: گفتار
نگاهی دقیق تر به واژگان شما
2- امور مالی

به طور معمول از چه واژه هایی برای توصیف وضعیت مالی کنونی و آینده تان استفاده می کنید؟ عباراتی از قبیل:"همیشه مقروض هستم" ، "وضع اقتصادی خیلی نابسامان است" یا "هیچ کس چیزی نمی خرد" ، بر علیه شما کار می کنند. پس، بهتر است از زبانی استفاده کنید که شکوفایی مالی و اقتصادی را تایید کند. البته اگر گفتارتان را بدین ترتیب تغییر دهید ، الزاما ظرف چند روز ثروتمند نمی شوید. اما وضعیت مادی فقط زمانی تغییر خواهد کرد که باورهایتان عوض شده باشد. و اولین قدم مهم، اصلاح زبانتان است!
لب مطلب این که ، اشخاص ثروتمند با گله از فقر و نداری به چنین جایگاهی نرسیده اند. و آدم هایی که همیشه از بی پولی می نالند، معمولا پولدار نمی شوند!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Elixir , koruosh , mahdi5e , hamidmh
08-24-2014, 12:15 PM
ارسال: #12
3- شغل

اگر از شما بخواهم که پیش بینی کنید ظرف پنج تا ده سال آینده از نظر شغلی در چه جایگاهی قرار دارید، پاسختان چیست؟ خودمانیم، آیا می گویید که اوضاع فرق چندانی با حالا نخواهد داشت؟ یا موقعیتی بهتر و جایگاهی بالاتر با درآمدی بیشتر را پیش بینی می کنید؟ اگر پاسخ دهید "نمی دانم کارم به کجا می کشد" احتمالا تغییرات زیادی در زندگی تان ایجاد نخواهد شد. کلام شما گویای این است که مقصدی واضح و روشن در ذهن ندارید. از طرف دیگر، اگر هدفی شفاف در ذهن داشته باشید که بتوانید آن را به طور مرتب توصیف کنید – حتی اگر آن را فقط برای خودتان توصیف کنید- فرصت دستیابی به آن بسیار زیاد می شود.
اگر هم دارای شغل آزاد هستید ، این مطلب درباره تان صدق می کند. ایا از واژگانی استفاده می کنید که گویای رشد حرفه تان است؟ یا مدام از این شکوه دارید که به پله بالاتری صعود نخواهید کرد؟
 تشکر شده توسط: Elixir , koruosh , mahdi5e , hamidmh
08-24-2014, 12:24 PM
ارسال: #13
4- تندرستی

بی شک سخنان ما تاثیری شدید بر تندرستی مان دارند. به عنوان مثال، فرض کنید جمعی از ما غذایی خوشمزه را دور هم نوش جان کرده ایم و دو ساعت بعد، من به شما زنگ بزنم و بگویم همه کسانی که با ما غذا خورده اند مسموم و راهی بیمارستان شده اند! فرض کنید پیش از تفلن من، در کمال صحت و سلامت بوده اید. حالا پس از شنیدن سخنان من چه حالی به شما دست می دهد؟
به احتمال زیاد شکمتان را می گیرید ، رنگتان می پرد و به شدت احساس بیماری می کنید. چرا؟ چون حرف های من باوری را در شما ایجاد کرده و بدنتان به آن واکنش نشان داده است. اگر هم من فقط یک شوخی ...انه کرده و این حرف ها را به دروغ گفته باشم، باز همین واکنش جسمی در شما پدیدار می شود! بدن شما به حرف هایی که از خودتان و دیگران می شنوید، واکنش نشان می دهد . به همین دلیل ، اگر مدام بگویید که کمر دردی مزمن دارید که هیچ وقت رهایتان نمی کند یا هر سال سه چهار بار دچار سرماخوردگی می شوید، اصلا کار درستی نکرده اید. با اظهار این جملات در واقع به بدنتان یاد می دهید که دچار درد و بیماری شود!
لطفا سوء تعبیر نکنید ! منظورم این نیست که درد و بیماری خود را انکار کنید، یا این که می توانید بر تمام بیماری ها غلبه کنید؛ اما به طور قطع از به کار بردن کلماتی که لاعلاجی و درد و رنج را توصیف می کنند، نه تنها سودی حاصل نمی شود ، بلکه اوضاع وخیم تر خواهد شد.
 تشکر شده توسط: Elixir , koruosh , hamidmh
08-24-2014, 12:33 PM
ارسال: #14
انتخاب با شماست
بسیار خوب، آیا درباره سخنانی که در این چهار حوزه زندگی به کار می برید، اندیشیده اید؟ وقتی عبارت خاصی را به طور مرتب تکرار کنیم، گویا شیاری در مغزمان ایجاد می شود و همچون صفحه گرامافونی که وقتی رویش خط می افتد تکه ای از آهنگ را پشت سر هم تکرار می کند، نتایج گذشته مدام در زندگی مان تکرار می شوند.
اما توجه داشته باشید، هیچ دلیلی وجود ندارد که کورکورانه حرف های گذشته تان را تکرار کنید. اگر چه این کار انضباط و هوشیاری شما در جایگزینی سخنان جدید طلب می کند، ارزشش را دارد! پس، از این به بعد هوشیارانه واژه هایی را انتخاب کنید که شما را در جهت اهدافتان سوق می دهند و اگر دچار لغزش شدید ، از یک دوست بخواهید که به شما هشدار دهد.
به یاد داشته باشید که انتخاب با خودتان است . بنابراین ، واژه هایی را انتخاب کنید که مطابق با راهی است که واقعا می خواهید در زندگی در پیش گیرید...طبق آن مسیر پیش بروید ... و ببینید که راهی سفری شگفت انگیز شده اید!
 تشکر شده توسط: Elixir , koruosh , hamidmh
08-24-2014, 01:11 PM
ارسال: #15
درس هفتم
حالتان چطور است؟

پاسخ ما به سوال ”حالتان چطور است" شاید کم اهمیت به نظر برسد. اما این سوالی است که باید دست کم ده بار در روز به آن جواب بدهیم- و حتی شاید پنجاه بار!- پس نه تنها موضوع کم اهمیتی نیست، بلکه بخش مهمی از صحبت های روزمره ما را شامل می شود.
وقتی کسی از شما بپرسد حالتان چطور است، چه جواب می دهید؟ معمولا پاسخ شما بیش از یک یا دو کلمه نیست. اما همین جواب کوتاه مطالب بسیاری را راجع به شما – و نگرشتان – ابراز می کند. در حقیقت ، پاسخ شما به معنای واقعی کلمه می تواند نگرشتان را شکل دهد.
طبق مشاهدات من ، پاسخ هایی را که به سوال "حالتان چطور است" داده می شود می توان به سه دسته تقسیم کرد: منفی، میانه، مثبت. اجازه دهید این سه دسته و پاسخ های رایج در هر کدام را بررسی کنیم.
 تشکر شده توسط: koruosh , mahdi5e , hamidmh
08-24-2014, 01:22 PM
ارسال: #16
پاسخ های منفی
جواب های منفی به سوال " حالتان چطور است" شامل عبارات زیر هستند:
"خیلی بد!"
"افتضاح!"
"خسته ام!"
"اصلا روز خوبی برایم نیست!"
"خدا را شکر که روز جمعه است!"
"پیر تر و مفلس تر از دیروز!"
"نپرس!"
وقتی کسی جواب می دهد: "نپرس" می فهمم که کارم درآمده است! چون می دانم به دنبال آن به قدری ناله و شکایت خواهد کرد که عاقبت پشیمان می شوم که چرا حالش را پرسیده ام!
دلم واقعا برای کسانی که می گویند "خدا را شکر که جمعه است " می سوزد. فکرش را بکنید که منظورشان چیست؟ دوشنبه سه شنبه چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته برایشان روزهای بدی است. یعنی چهار پنجم هفته کاری شان مصیبت بوده است! فقط امروز که جمعه است برایشان قبال تحمل است، چون می دانند که دو روز تعطیلی در پیش دارند! آیا این طرز زندگی درست است؟ آیا متوجه می شوید که این عبارات منفی چگونه نگرشتان را مسموم و اطرافیانتان را دلسرد می کند؟
 تشکر شده توسط: koruosh , hamidmh
08-24-2014, 01:28 PM
ارسال: #17
پاسخ های میانه
کسانی که در درسته میانه جای دارند ، اگر چه یک پله بالاتر از دسته منفی قرار گرفته اند، هنوز خیلی جای ترقی دارند. برخی از عباراتی که ایشان بر زبان می آورند از این قبیل است:
"رو به راهم!"
"بد نیستم!"
" بدتر از این هم می توانست باشد"
" مثل همیشه"
"می گذرانم"
"ای خوبم!"
آیا واقعا دلتان می خواهد زمان زیادی را در کنار کسی به سر ببرید که معتقد است زندگی "بد نیست"؟ دوست دارید با چنین کسی کار کنید؟ با این عبارات، ما انرژی و اشتیاق خود را نشان می دهیم. می توانید تصور کنید فردی که می گوید "بدتر از این هم می توانست باشد" ، فردی پر شور و نشاط باشد؟ البته که نه! گویا چنین شخصی دو شبانه روز است که نخوابیده است!
دیگر نیازی به توضیح نیست. افرادی که از عبارات میانه استفاده می کنند، ازنگرشی میانه برخوردارند... و نتایج میانه و متوسطی هم کسب می کنند. می دانم که نمی خواهید زندگی تان این گونه باشد!
08-24-2014, 02:11 PM
ارسال: #18
پاسخ های مثبت
در دسته آخر کسانی جای دارند که جوابشان مثبت است . آن ها افراد پرشوری هستند که این طور پاسخ می دهند:
"محشر!"
"معرکه!"
"عالی!"
"فوق العاده!"
"عرش را سیر می کنم!"
"بهتر از این نمی شود!"
کسانی که از سخنانی مثبت شبیه این استفاده می کنند ، سرشار از روحیه و نشاط هستند و شما نیز از بودن در کنارشان لذت می برید. خودمانیم، وقتی فهرست پاسخ های مثبت را می خواندید، چه احساسی به شما دست می داد؟ از شما خبر ندارم ، اما من وقتی این فهرست را می خوانم احساس شور و نشاط می کنم. دوست دارم با چنین افرادی کار و معاشرت کنم.
چرا به عقب بر نمی گردید تا نگاهی دوباره به فهرست پاسخ های منفی و میانه بیاندازید؟ آن ها را با صدای بلند بخوانید. چه احساسی در شما ایجاد می کنند؟ مسلما ، احساسی ناخوشایند!
همان طور که گفتم من ترجیح می دهم با آدم های مثبت و سرزنده سر و کار داشته باشم... آدم هایی که نقطه مقابل آدم های منفی و دلمرده هستند. نمی دانم این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید یا نه: هر کس به طریقی فضای یک اتاق را روشن می کند، یکی وقتی وارد آن می شود... و یکی وقتی از آن بیرون می رود!
شما باید فردی باشید که با ورود به یک مکان ، آن جا را روشن کنید! درباره خودم باید بگویم وقتی کسی از من می پرسد حالم چطور است، معمولا جواب می دهم: "معرکه!" این پاسخ نگرشی مثبت را به طرف مقابل فرافکنی می کند و هر چه بیشتر آن را بگویم ، بیشتر احساس می کنم معرکه ام!
 تشکر شده توسط: koruosh , mahdi5e , hamidmh
08-24-2014, 02:20 PM
ارسال: #19
به دسته مثبت بپیوندید
فرصتی شد تا نگاهی به پاسخ های رایج در هر یک از سه دسته منفی، میانه رو و مثبت بیاندازیم. از کدام یک از این عبارات بیشتر استفاده می کنید؟ دوستان و اقوام شما از کدام یک از پاسخ ها استفاده می کنند؟
اگر خود را در دسته منفی یا میانه یافتید ، پیشنهاد می کنم بلافاصله در پاسخ خود تجدید نظر کنید و به دسته مثبت بپیوندید. به شما می گویم چرا؛ اگر از شما سوال شود "حال شما چطور است؟" و شما جواب دهید "افتضاح" یا "بد نیستم" تاثیری نامطلوب بر وضعیت جسمی تان گذاشته می شود. در این حالت ، سر و شانه تان به زیر می افتد و حالتی خموده و غمگین به خود می گیرید.
احساساتان چطور؟ آیا پس از این که بگویید حالتان خراب و افتضاح است، احساس بهتری به شما دست خواهد داد؟ معلوم است که نه! حتی افسردگی و خمودگی شما بیشتر می شود و چون افکار و سخنان منفی ، احساساتی منفی و در پی آن نتایجی منفی به بار می آورند.
و از بین بردن این وضعیت به دست شماست. حتی اگر حقیقتا زندگی تان به نحوی باشد که به کار بردن واژه افتضاح وصف حالتان باشد – مثلا، شاید معامله ای که انتظارش را داشته اید سر نگرفته یا فرزندتان نمره های بدی در مدرسه گرفته است – ناراحتی شما هیچ مشکلی را حل نمی کند. بدتر این که، پاسخ های میانه یا منفی شما ، اطرافیانتان را نیز دلسرد و آزرده می کند.
08-25-2014, 02:00 PM
ارسال: #20
عادتی تازه شکل دهید
اگر همه این نتایج منفی از سخنانتان ناشی می شوند چرا از گفتن آن ها دست نمی کشید؟ به احتمال زیاد، دلیلش این است که متوجه نیستید حق انتخاب دارید. در عوض اسیر عادتی شده اید که از سال ها پیش در شما رشد یافته است... عادتی که هیچ سودی به حالتان ندارد.
جان کلام این که سخنان شما خبر از آینده تان می دهند؛ گویا آینده تان را پیشگویی می کنید . اگر بگویید همه چیز افتضاح است، ذهنتان جذب اشخاص و شرایطی می شود که گفتارتان را به حقیقت مبدل می کنند. از سوی دیگر اگر مدام بگویید زندگی تان عالی و معرکه است ، ذهنتان شما را در مسیری مثبت هدایت خواهد کرد.
به عنوان مثال ، ملاحظه کنید که وقتی می گویید حالتان عالی یا معرکه است چه اتفاقی می افتد. وقتی این واژه ها را بر زبان می آورید، جسمتان با آن منطبق می شود. گردنتان افراشته و قامتتان راست می شود؛ دیگران مجذوب انرژی و نشاط شما می شوند؛ روابط کاری و شخصی تان بهبود می یابد. آیا همه مشکلات زندگی تان به طرزی سحر آمیز و در یک چشم بر هم زدن رفع خواهد شد؟ خیر، ولی یک اصل بسیار مهم را وارد عمل کرده اید: در زندگی آن چه را توقع داریم به دست می آوریم.
به واسطه تجربه شخصی خودم می توانم به شما بگویم که این سخنان به ظاهر پیش پا افتاده و کم اهمیت ، چه تغییرات شگفتی در زندگی تان ایجاد می کنند. حدود بیست و پنج سال پیش ، وقتی کسی از من حالم را می پرسید، با انرژی بسیار کمی جواب می دادم: خوبم. به این ترتیب روابط ، موفقیت، نگرش و به طور کلی زندگی ام را در حد خوب ومتوسط برنامه ریزی می کردم.
اما بعد از آن ، به لطف خدا یاد گرفتم که مجبور نیستم به زندگی در حد متوسط تن دهم! پس، پاسخ خودم را چند پله ارتقا دادم و شروع کردم به گفتن معرکه ام! آن را با انرژی بیشتری بیان کردم. البته این کار در ابتدا کمی برایم مشکل بود. بعضی از مردم طوری به من نگاه می کردند که انگار عجیب و غریب شده ام. اما حدود یک هفته که گذشت این کار برایم عادی و طبیعی شد. و شگفت این که متوجه شدم چقدر روحیه ام بهتر شده است و چطور مردم به حرف زدن با من بیشتر علاقه مند شده اند.
باور کنید که این کار موشک هوا کردن نیست! برای داشتن نگرشی مثبت نیازی به استعداد ، پول یا زیبایی ظاهری ندارید. فقط کافی است خودتان را عادت دهید تا پاسخ های مثبت خود را با انرژی و نشاط بیان کنید تا همان نتایج شگفت انگیزی که من کسب کرده ام را از آن خود کنید.
 تشکر شده توسط: Lady , koruosh , hamidmh
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نگرش یعنی همه چیز بخش سوم : کردار abdolhossein 61 5,878 09-12-2015 08:25 AM
  نگرش یعنی همه چیز بخش اول: پندار abdolhossein 56 8,593 08-28-2014 12:29 AM
  نگرش یعنی همه چیز (ATTITUDE IS EVERYTHING) مقدمه abdolhossein 9 3,843 06-28-2014 09:41 AM
Rainbow دانلود کتاب های عالی فقط در این بخش دلشاد حسین پور 19 5,265 11-03-2012 11:49 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  کتاب خلاقیت و نوآوری در همه حال mehrdad062 4 2,355 12-26-2011 11:47 PM
آخرین ارسال: jahanagahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS