ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

فوق لیسانس ؟؟ المپیادی ؟؟ رتبه کنکور؟؟
زمان کنونی: 05-09-2024, 02:27 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mostafamoein
آخرین ارسال: abdolhossein
پاسخ: 9
بازدید: 1486

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
04-24-2014, 06:09 PM
ارسال: #1
سلام دوستان بنده یکی از رتبه های تکرقمی کنکور هستم که در المپیاد هم مقام دارم اما متاسفانه با مدرک فوق لیسانس کار خوب پیدا نکردم.
و الان چند وقتی هست که به دنبال ایجاد یک کار تولیدی هستم اما در مقابل من چند مانع بزرگ هست که اجازه نمی ده بتونم درست فکر کنم موانع به صورت زیر هست.

1- همیشه فکر می کنم من به خاطر اینکه 7 سال رو تو دانشگاه گذروندم هرگز نمی تونم با یه بازاری که از سوم راهنمایی اومده تو کار رقابت کنم.

2- تمام دوستان و آشنایان می گن تو برای این کار ساخته نشدی و اگر بری بازار دو روزه قورتت می دن و...

3- خودم همش فکر می کنم اگر مثلا می خواستم تولیدی نون بستنی بزنم یا هر کاری شبیه این چرا باید 7 سال درس می خوندم .

ممنون میشم اگر راهنمایی بکنید که چطور می تونم با این موانع مبارزه کنم و آیا اصلا این موانع درست هست؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: SM_HOSSEINI , MARYAR , sir-mahyar , Mohsen1988 , alireza091111 , zahra_r
04-24-2014, 06:41 PM
ارسال: #2
RE: فوق لیسانس ؟؟ المپیادی ؟؟ رتبه کنکور؟؟
سلام
دوست عزیز شما با این افتخاراتی که کسب کردید چرا آموزشگاه نمیزنید؟ یه آموزشگاه با برنامه های آمادگی برای کنکور ، المپیاد یا مثلا تیزهوشان
سود خیلی خوبی داره
همینکه شما رتبه تک آوردید توی کنکور یه تبلیغ خیلی بزرگ میتونه باشه براتون
میتونید نمایندگی یه آموزشگاه رو هم بگیرید
یا برای شروع با یه آموزشگاه توی سطح شهر همکاری کنید تا چم و خم کار دستتون بیاد
 تشکر شده توسط: MARYAR , sir-mahyar , Mohsen1988 , zahra_r , یوسف خادم پیر
04-24-2014, 07:44 PM
ارسال: #3
رشته شما چیه؟؟؟؟؟؟؟

توانایی ها و علاقه هاتون چیه؟؟؟؟؟؟

قطعا شما با 7 سال تحصیل دانشگاه نون بستنی که تولید می کنید از نظر مدریت و خیلی چیزهای دیگه با اون فردی که سوم راهنمایی تحصیلات داره متفاوته تحصیل فکر انسان را باز می کنه دلیلی نداره که حتما رشته با کار ارتباط داشته باشه(اگر ارتباط داشت که چه بهتر)
 تشکر شده توسط: MARYAR , sir-mahyar , Mohsen1988 , یوسف خادم پیر , meysam_e
04-24-2014, 08:08 PM
ارسال: #4
اتفاقا شما میتونین یه اموزشگاه تقویت دروس بزنین که با این اوصافی که گفتین همه جذب میشن اگه هم علاقه به بازار دارین با کمی مطالعه و تجربه از دیگران خیلی زودتر از بقیه میتونین شروووع کنین

چه سخت است خود شکستن

و از خودگذشتن و پریدن

تا رسیدن به معبود ومعشوق.
 تشکر شده توسط: MARYAR , sir-mahyar , Mohsen1988
04-24-2014, 08:55 PM
ارسال: #5
دوستان خواهشا با توجه به سوال دوست عزیزمون جواب بدید ، این دوست عزیز علاقش اینه که وارد بازار بشه .

دوست من ، رشته تحصیلی شوما چی چیه ؟
من یه سوال ازتون میپرسم ، روزی اولی که رفتید دانشگاه ، آیا همین علم و معلومات الان رو داشتید؟ تخصص الان شما ، غیر از اینه که با تمرین حاصل شده ؟
چطور برای کاری به این اسونی ، یعنی درس خوندن ، که سالانه میلیون ها فارغ التحصیل میده شما 7 سال دانشگاه + 13 سال مدرسه وقت گذاشتید تا به تخصص الانتون برسید ، بعد انتظار دارید که توی کاری به سختی تولید ، کارافرینی و ثروتمند شدن ، که شاید از هر 1000 نفر یکی یا بیشتر به این درجه رسیدن ، یک شبه ، بدون تمرین ، بدون امتحان و بدون سختی کشیدن موفق شید ؟
این جواب سوال یک و دو شما بود .

اما سوال 3 شما ، به چی علاقه داری دوست من ؟ کسی که به نون بستنی علاقه داشته باشه ، دکترا فیزیک از دانشگاه هاروراد امریکا هم بگیره ، باز فکر و ذکرش نون بستنیه ! تهشم میشه فلان کارخونه دار مشهور که سالانه میلیارد ها تومن نون بستنی میفروشه !!
برو دنبال کاری که بهش علاقه داری !

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: MARYAR , sir-mahyar , Mohsen1988 , saeedhashemi1371 , ahmad rezaee
04-25-2014, 08:26 AM
ارسال: #6
باز هم همان مشکل قدیمی جدایی دانشگاه از صنعت و به نظر من نه فقط از صنعت که از دنیای واقعی!
من فکر نمی کنم کسی از طریق دانشگاه به جایی رسیده باشد. در هر رشته ای کسانی موفقند که کار عملی کرده باشند. تاکید می کنم در هر رشته ای از پزشکی و مهندسی گرفته تا حقوق و ادبیات و جامعه شناسی و ریاضیات و ادبیات و تاریخ و هر چه فکرش را بکنید.
اصلا از قول برایان تریسی برایتان بنویسم که "تحصیلات فقط شش ماه اول پس ار ورود به کار مرتبط با رشته کارآیی دارد.!" پس از شش ماه تحصیلات دیگر به دردتان نمی‏خورد و فقط باید بتوانید راه و چاه کار را به طریق عملی یاد بگیرید. کارهای مرتبط با رشته که جای خود دارد.
اصلا بگذارید نظر خود را صریحا بگویم. برای پسرها مدرک دیپلم کافی است. بگذارید دخترها بروند تا دکترا بگیرند و بعد بیایند پزش را بدهند . بگذارید دلشان خوش باشد. وقت شریف و عزیز خود را به جای تلف کردن در کلاس های دانشگاه در بازار بگذرانید و سعی کنید پولدار و پولساز شوید!
من تا به حال چند جا مشغول به کار بوده ام و در همه آن ها نیز موفقیت به دست آورده ام در حالی که هیچ یک هم ربطی به رشته ام نداشته است.
اما جناب آقای مصطفی معین (!) شما بهتر است برای آشنایی با رموز موفقیت در کار و کسب ثروت کتاب های رابرت کیوساکی را مطالعه فرمایید که برای کسانی که می خواهند با وجود داشتن تحصیلات و مدرک دانشگاهی از لحاظ مالی هم به موفقیت برسند بسیارخوب است.
04-25-2014, 10:07 AM
ارسال: #7
(04-25-2014 08:26 AM)abdolhossein نوشته شده توسط:  باز هم همان مشکل قدیمی جدایی دانشگاه از صنعت و به نظر من نه فقط از صنعت که از دنیای واقعی!
من فکر نمی کنم کسی از طریق دانشگاه به جایی رسیده باشد. در هر رشته ای کسانی موفقند که کار عملی کرده باشند. تاکید می کنم در هر رشته ای از پزشکی و مهندسی گرفته تا حقوق و ادبیات و جامعه شناسی و ریاضیات و ادبیات و تاریخ و هر چه فکرش را بکنید.
اصلا از قول برایان تریسی برایتان بنویسم که "تحصیلات فقط شش ماه اول پس ار ورود به کار مرتبط با رشته کارآیی دارد.!" پس از شش ماه تحصیلات دیگر به دردتان نمی‏خورد و فقط باید بتوانید راه و چاه کار را به طریق عملی یاد بگیرید. کارهای مرتبط با رشته که جای خود دارد.
اصلا بگذارید نظر خود را صریحا بگویم. برای پسرها مدرک دیپلم کافی است. بگذارید دخترها بروند تا دکترا بگیرند و بعد بیایند پزش را بدهند . بگذارید دلشان خوش باشد. وقت شریف و عزیز خود را به جای تلف کردن در کلاس های دانشگاه در بازار بگذرانید و سعی کنید پولدار و پولساز شوید!
من تا به حال چند جا مشغول به کار بوده ام و در همه آن ها نیز موفقیت به دست آورده ام در حالی که هیچ یک هم ربطی به رشته ام نداشته است.
اما جناب آقای مصطفی معین (!) شما بهتر است برای آشنایی با رموز موفقیت در کار و کسب ثروت کتاب های رابرت کیوساکی را مطالعه فرمایید که برای کسانی که می خواهند با وجود داشتن تحصیلات و مدرک دانشگاهی از لحاظ مالی هم به موفقیت برسند بسیارخوب است.

درود
دوست عزیز شما احتمالا در شرکت‌های بزرگ مشاوره رفت و آمد نداشتید تا ببیند همین دانشگاهیان چه پروژه های بزرگی را طراحی و مدیریت می‌کنند و ماهانه تا ده میلیون تومان هم حقوق می‌گیرند. من استادی در تهران رو میشناسم که اینقدر از همین شرکت‌ها و طراحی‌ها درامد داشت که بیخیال تدریس در دانشگاه شد!
کشور هم به بازاری نیاز دارد هم به مهندس و دکتر تحصیل کرده و کاربلد که استعدادی در بازار نداشته باشد. اینطوری تز صادر کردن که همه دیپلم باشند چون درس به درد نمیخورد تفکر صحیحی نیست...

و اما به استارتر عزیز پیشنهاد میکنم شما انرژی خودتون در رشته مرتبط بذارید بهتر نتیجه می‌گیرید تا اینکه بخواید در بازار فعال باشید. البته شناختی از شما ندارم با این توصیفی که از خودتون داشتید دارم عرض میکنم...
اینطوری به قضیه نگاه کنید که خیلیا هم از شما عقب تر هستند چون نه موفقیت‌های شما رو داشتند و نه مدرک و تحصیلات رو...
تدریس خصوصی، آموزشگاه، شرکت‌های مهندسی، شرکت‌های مشاور و پیمانکاری و خیلی جاهای دیگه میتونند برای شما مفید باشند...
04-25-2014, 07:22 PM
ارسال: #8
بزرگ ترین مزیت دانشگاه البته از نوع معتبرش اینه که دیدت رو باز میکنه
به قول دوستمون alberta خیلی از اساتید دانشگاه الان پروژه های میلیاردی دارن انجام میدن که کاملا نیاز کشور هستش و مرتبط به رشته هستش و تدریس یه سرگرمی و تایم استراحت هست براشون
04-25-2014, 11:33 PM
ارسال: #9
(04-25-2014 10:07 AM)Alberta نوشته شده توسط:  
(04-25-2014 08:26 AM)abdolhossein نوشته شده توسط:  باز هم همان مشکل قدیمی جدایی دانشگاه از صنعت و به نظر من نه فقط از صنعت که از دنیای واقعی!

درود
دوست عزیز شما احتمالا در شرکت‌های بزرگ مشاوره رفت و آمد نداشتید تا ببیند همین دانشگاهیان چه پروژه های بزرگی را طراحی و مدیریت می‌کنند و ماهانه تا ده میلیون تومان هم حقوق می‌گیرند. من استادی در تهران رو میشناسم که اینقدر از همین شرکت‌ها و طراحی‌ها درامد داشت که بیخیال تدریس در دانشگاه شد!
کشور هم به بازاری نیاز دارد هم به مهندس و دکتر تحصیل کرده و کاربلد که استعدادی در بازار نداشته باشد. اینطوری تز صادر کردن که همه دیپلم باشند چون درس به درد نمیخورد تفکر صحیحی نیست...

و اما به استارتر عزیز پیشنهاد میکنم شما انرژی خودتون در رشته مرتبط بذارید بهتر نتیجه می‌گیرید تا اینکه بخواید در بازار فعال باشید. البته شناختی از شما ندارم با این توصیفی که از خودتون داشتید دارم عرض میکنم...
اینطوری به قضیه نگاه کنید که خیلیا هم از شما عقب تر هستند چون نه موفقیت‌های شما رو داشتند و نه مدرک و تحصیلات رو...
تدریس خصوصی، آموزشگاه، شرکت‌های مهندسی، شرکت‌های مشاور و پیمانکاری و خیلی جاهای دیگه میتونند برای شما مفید باشند...

ممنون
اما اولا النادر کالمعدوم! این که برخی اساتید دانشگاه ها پروژه های ملیونی مدیریت می کنند را نمی توان به تمام دانشگاه رفته ها تعمیم داد.
ثانیا صحبت شما ناقض حرف من نیست. باید بررسی کرد که درآمد اشخاصی که شما مد نظر داشتید از طریق دانشگاه و خواندن دروس دانشگاهی به دست آمده است؟ من فکر نمی کنم این چنین باشد. معمولا موفقیت های افراد حتی در خصوص مسایل پژوهشی و علمی چه در حوزه و چه در دانشگاه از طریق معلومات و دروس و متد و روش های تحقیق و پژوهش و مباحثه ای غیر از دانشگاه به دست می آید.
موفق باشید.
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS