ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

مخزن ضد اسید و حرارت
زمان کنونی: 05-08-2024, 11:54 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: theboy
آخرین ارسال: theboy
پاسخ: 8
بازدید: 1195

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 3.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مخزن ضد اسید و حرارت
02-22-2014, 03:45 PM
ارسال: #1
مخزن ضد اسید و حرارت
سلام دوستان

پیرو تاپیک قبلی که در مورد مخزن ضد اسید سوال کرده بودم و دوستان محبت کردن کامل راهنمایی کردن و مشکل منم حل شد گفتم یه تاپیک دیگه بزنم بلکه بازم چاره ای برای کار ما پیدا بشه

من برای تکمیل خط تولیدم نیاز به یک مخزن 1000 لیتری دارم که ضد اسید (اسید کلریدریک) باشه و البته بتونه حرارت 600 درجه رو تحمل کنه

راستش هر چی توی سایتای خارجی و فارسی گشتم چیز به درد بخوری به ذهنم نرسید

اگر راهکاری , ایده ای و فکری دارین ممنون میشم در اختیار بنده بگذارین پاک کلافه شدم Huh
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Elixir
02-23-2014, 12:58 AM
ارسال: #2
RE: مخزن ضد اسید و حرارت
600 درجه دی:

اشتباه نمی کنی ،توی این دما کل مخزن بخار شده و جداره 10 سانتیمتری هم داشته باشه منفجر می شه

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: rasoul.es1989 , Elixir , moele , theboy
02-23-2014, 09:03 PM
ارسال: #3
شما در واقع یک مخزن بخار اسید نیاز دارید چون اسید تو این دما بخار است .اگر همچین چیزی هم امکان داشته باشه باید از سرامیک ساخته شده باشه .یک سری کاشی های ضذ اسید هست که باهاش وان درست می کنند از این شرکتها یک سوالی بپرسید
 تشکر شده توسط: theboy
02-23-2014, 10:09 PM
ارسال: #4
اتفاقا میخوام اسید بخار بشه تا جداش کنم - مخزن وکیوم نیست و یک سرش لوله است که بخار اسید میره داخل لوله و بعد سرد میشه و مایع

یه دو تا شرکت پیدا کردم واسه سرامیک ولی گفتن نمیزنیم دلیلشو نمیدونم
 تشکر شده توسط: مهدی 1
02-23-2014, 10:22 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-23-2014 10:25 PM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #5
فکر کنم شما دیگ بخار می خوای نه مخزن

بعدم چرا تو حجم پایین تر اینکار را نمی کنی ؟! مثلا اسید از طریق لوله وارد یک اتاقک بخار 10 20 لیتری بشه ،دمای این مخزن 10 لیتری بالا باشه ، بخار از یک سمت و مواد مازاد از سمت دیگه خارج بشه

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
02-23-2014, 11:23 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-23-2014 11:26 PM، توسط theboy.)
ارسال: #6
خب باید نیم ساعت بمونه و اینجوری زمان زیاد میبره و ضمن این که توی این نیم ساعت محلول کم کم جامد میشه و تبدیل میشه به پودر
لوله و اتصالات سرامیکی هست توی بازار ؟ اینا رو از کجا میشه گیر آورد
شاید بشع با یک لوله ته بسته یه مخزنی چیزی جور کرد

کلا لوله و اتصالات از جنس های زیر کدوماش توی بازار گیر میاد ؟

سرامیکی - کربنی - فکر کنم گرافیتی هم ضد اسید باشه - دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه
02-24-2014, 02:12 AM
ارسال: #7
فکر کنم من نتوانستم منظورم را درست بهت بگم ، نگاه شما می گی 600 درجه نیاز داری ، به فرض اینکه خروجی بخار داشته باشی ، نمی تونی به این دما برسی ، چون تو دمای حدود 100 حالا یکم بالا پایین تبخیر می شه و دما بالاتر نمی ره ، شما باید دنبال دیگ یا مخزن پرفشار باشی که خروجی کنترل شده بهت بده ، یعنی تا زمانی که به دمای مورد نظرت نرسیده خروجی ها را باز نکنه ، و وقتی هم که خروجی ها باز بود و دما افت کرد اتوماتیک باز خروجی ها را ببنده . چنین مخزنی باید فشار زیادی را تحمل کنه که باید اندازه گیری بشه ، شما باید اول این مسئله را حل کنی تا بعد بری سراغ مسئله خردگی ، الان مشکل فشار بالاست نه خوردگی

من فکر می کنم با روش مخزن جواب نگیری ، ولی اگر بازم مصمم هستی ، باید به مخازن بتنی فکر کنی که گرمایش از طریق المنت برقی یا عبور شعله از داخل لوله های استیل تو خالی به صورت رفت و برگشتی به داخل مخزن رفته .

.
 تشکر شده توسط: حمید رضا غ , theboy
02-24-2014, 04:46 PM
ارسال: #8
نه اینجوری نیست ببینید اسید که بخار میشه میره و موادی که میمونه و جامد هست باید 600 درجه دما ببینه عین یه کوره چون یه مقداریش به شکل کلرید هست باید اینا هم این دما رو ببینن تا اجزاش از هم باز بشه و اسید بشه و بخار بشه
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوهی ایجاد خط تولید اسید باطری javadi3d 10 7,265 10-21-2016 03:54 AM
آخرین ارسال: Mojtabayazdi
  تقاضای راهنمایی جهت خرید یک مخزن ضد اسید theboy 25 3,943 01-11-2014 08:37 PM
آخرین ارسال: theboy

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS