ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

راهنمایی جهت واردات خودرو
زمان کنونی: 05-12-2024, 12:25 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohamadhunter
آخرین ارسال: HadiMahmoodi
پاسخ: 9
بازدید: 2666

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امیتازات : 2.74
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-15-2013, 10:22 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-16-2013 12:42 PM، توسط مهدی گل محمدی.)
ارسال: #1
سلام بر همه دوستان گل انجمن
امیدورم این تاپیک مرجعی باشه برای همه سوالات دوستان

طبق چیزهایی که کمی تا الان فهمیدم تعرفه واردات خودرو زیر 2500 سی سی 40 درصده
و 2500 سی سی :70 درصده و بالی اون 140 درصده

و مبدا واردات ماشین اکثرا امارات و کویت اگه اشتباه نکنم و چین میباشد

فقط چند تا چیز رو نمیدونستم
الان ماشین فقط 1 سال باید از مدت تولیدش گذشته باشه تا وارد بشه؟
میشه ماشین کارکرده رو اونجا خرید کیلومتروشو کم کرد و برای خودت بیاری چون شنیدم میشه با قیمتی خوبی ماشین دسته دوم رو خرید
و هزینه ارسال شدن به بندرهای ایران چقدره و اوردن تو تهران و هزینه شماره گزاری و...؟

ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید بگید
و تجربه هاتون که ممکنه کمکی کنهSmile
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , mostafa ghobadi , ناصر صادقی
11-16-2013, 12:31 PM
ارسال: #2
RE: راهنمایی جهته واردات خودرو
طبق قانون جديد بايد 10 تا ماشين فرسوده از رده خارج كنيد
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: ناصر صادقی
05-04-2014, 05:06 PM
ارسال: #3
RE: راهنمایی جهت واردات خودرو
با سلام من در بندر آزاد آبادان ساکن هستم ، و در مورد اطلاعات ورود ماشین بندر آزاد اطلاعات کافی دارم ، هر سوالی داشتید در خدمتیم
05-05-2014, 09:12 AM
ارسال: #4
ماشينهاي برقي و هيبريدي از امروز تعرفه شون صفر شده
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: habib tousi , 0625
05-05-2014, 01:13 PM
ارسال: #5
(05-04-2014 05:06 PM)m77m20 نوشته شده توسط:  با سلام من در بندر آزاد آبادان ساکن هستم ، و در مورد اطلاعات ورود ماشین بندر آزاد اطلاعات کافی دارم ، هر سوالی داشتید در خدمتیم

اقا خب هر اطلاعاتی دارین بگین تا ما هم کم کم سوالاتمونو بپرسیم

سرباز پیاده شطرنج هم اگر راه را تا انتها ادامه دهد وزیر می شود!!
05-07-2014, 08:44 AM
ارسال: #6
واردات خودرو رو بی زحمت توضیح بدین؟ چطوری هستش

هر چه دانایی، پرسان باش
05-07-2014, 08:19 PM
ارسال: #7
سلام دوستان اگه .قت شد فردا یه سری به گمرک میزنم براتون همه چی رو میپرسم من بندر خرمشهر کار میکنم!

----------------------------------------------

دوستش دارم...
بزرگیش را...
سکوتش را...
عظمتش را...
اُبهتش را...
تنهاییش را...
حکمتش را...
صبرش را...
و بودنش عادتیست مثل نفس کشیدن !
خدا را میگویم...

poshak_rim@ کانال تلگرام
-----------------------------------------------
zajr تغییر نام کاربری به hesaab
 تشکر شده توسط: mseyfzadeh
05-08-2014, 01:38 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 05-08-2014 01:40 PM، توسط saeed2412.)
ارسال: #8
سلام
در مقدمه بگم بنده تجربه ی عملی در این زمینه ندارم و صرفا بة علت علاقه اخبار را دنبال میکنم و دوستانی از سراسر ایران پیدا کردم(اینترنتی) و تجارب خیلی خوبی کسب کردم که بر حسب انجام وظیفه در اختیار دوستان قرار میدهم.
از دوستان مطلع هم خواهشمندم تجارب خود را در اختیار دوستان قرار بدهند.
من هر چیزی یادم بیاد و اطلاعاتی بدست بیارم بة تدریج میذارم توی تاپیک و از دوستان هم خواهش دارم یهو سوال بارون نکنند و کم کم بپرسند من همش را در حد توان جواب میدم.
بحث های مد نظرم تعرفه های واردات,تجربه های دوستان وارد کننده ام,ماشین های فول آپشن و نیم فول,خرید و فروش و....است.
از اوایل هفته اینده شروع بة نوشتن میکنم چون فعلا اینترنت پرسرعت متصل نیستم و بآ گوشی هستم.
امیدوارم اطلاعات بنده ی حقیر بة دوستان کمک کند.
فعلا
سلام دوستان

ما پس از 5 ماه تلاش adsl را گرفتیم!!! البته احتمال خرابی هست هنوز!!!

خب بریم سراغ موضوع مون....

من برا پست اول هزینه ی ترخیص یه خودرو را به عنوان مثال یه خودروی 20000 دلاری در نظر میگیریم.

دوستان قیمت یه ماشینی مثل توسان ملاک اون قیمتی نیست که شما از دبی خریدید یا یه بنده خدایی دو هزار درهم خریده و خود گمرک در قالب نامه هایی به نام پرایس لیست قیمت ماشین را ببرسی کرده و منتشر میکند...

در قسمت اول یه هزینه ای هست به نام فوب که اون را حساب میکنم... فوب شامل سه هزینه میشه:هزینه ی بیمه و حمل و قیمت خودرو با ارز مبادله ای...

کرایه خودرو 2500 دلار و حمل خودرو یک پنج هزارم خودرو هست و قیمت هم که با ارز مبادله ای حساب میشه:

برا توسان پرایس لیست 18785 دلار در نظر گرفته شده که با ارز مبادله ای(ما 2500 میگیریم حدودا در اینجا) میشه 46900000

2500 دلار بیمه میشه 6250000

و کرایه میشه حدودا 250000 تومن

جمعا میشه 53400000

{{{حالا کل این هزینه ها میشه فوب که از روش محاسبه میکنند و خیلی ها اشتباها قیمت یه ماشین را در خارج میگیرن و با ارز ازاد حساب میکنند و 40درصد گمرکی(که امسال تغییراتی داشته که خدمتتون عرض میکنم) را حساب میکنند و میگن چقدر گرونه!!}}}

خب حالا تعرفه ی گمرکی توسان که 55 درصد است(و محض اطلاع پارسال 40 درصد بود!) میشه 29370000

مالیات روی جمع گمرکی و فوب حساب میشه پس 29370+53400=82770 که مالیات میشه 6620000

یه هزینه هلال احمر هم داریم که یک پنج هزیارم فوب هست که میشه 250000 تومان

و قیمت ترخیص یک خودروی توسان میشه حدودا 36 ملیون تومان

یه هزینه ی شماره گذاری و پلاک هم هست که هزینه عمده اش 10 درصد فوب هست و یه خورده هزینه های انتظامی و پلاک و.... که اون را فعلا قیمت دقیق نمیدونم بگم.اگه کسی براش مهمه بره مرکز شماره گذاری راحت میفهمه.

در ضمن خودرو برای شماره گذاری باید بیمه شخص ثالث شود....پس وقتی در اگهی ها میبینید نوشته با بیمه واردکننده ی محترم مجبور بوده!!! یعنی همه مجبورند!

تعرفه های گمرکی امسال به صورت زیر است:

خودروهای زیر 2000 سی سی 40 درصد

خودرو های بین 2000 و 2500 سی سی 55 درصد

و بالاتر 70 درصد

خودروهای سواری دیزل با حجم موتور 2500 سی‌سی 32 درصد و با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی معادل 55 درصد است.

خودرو های برقس و هیبریدی تعرفه اش همین دو روز پیش صفر شد که فقط یه خودرو هیبریدی تو لیست خودرو های مجاز به ورورد هست که اونم لکسوس ct200 هست که به علت قیمت بالا صرفه برای ورود نداره و من این خبر را یه رفع تکلیف برای گمرک دونستم که مثلا بگه ما هم دنبال هوای پاک هستیم!!!
سوال داشتید بپرسید.در حد توان جواب میدهم.
و اما از خرید تا پلاک:
مرحله اول خرید هست که بة چند روش امکان پذیر هست.1- خرید از امارات و دبی و ارسال بة ایران: شما تشریف میبرید دبی و یا از نمایندگی و یا از دلال های آنجا ماشین را خریداری و در اسکله ها بارنامه شده و بة ایران میفرستید.هزینه ی ارسال از دبی پارسال 1400 و از امارات 1800 هست.پیشنهاد من این هست که بآ توجه بة تقلبات گسترده از نمایندگی خریداری شود که یکی از دوستان واردکننده می‌گفتند اقامت میخواد ولی یکی شون بة بنده گفتن نه!
دیگه اون را باید بآ یه ایمیل بة نمایندگی پرسید...
2- افرادی در بوشهر هستند که حدودا دوهزار درهم میگیرن و ماشین را خریداری و بوشهر تحویل میدهند که این راه مشکلاتی داشته مثلا طرف پول ماشین فول آپشن را گرفته و ماشین کم آپشن تحویل داده است. 3-شما ماشین را بوشهر بدون ترخیص بخرید.هزینه انتقال آن در بوشهر 30 هزار تومن هست و ماشین بة نام شما میشود. این مورد خیلی کم است چون اگر کسی آورد خودش ترخیص میکند.
مرحله بعدی هم ترخیص هست که بهتره همان بوشهر انجام بشه چون روالش سریعتر است و کلا چون زیاد ماشین ترخیص میشه راحت تر هست.اگه مدنظرتون گمرک دیگه ای بود برا ترخیص ترانزیت میشه گمرک دیگه.مثلا از گمرک بوشهر بة شهریار 300 هزار تومن ترانزیت میشه.
و در مورد ترخیص هم بگم که باید از قبل بآ کارت بازرگانی ثبت سفارش کرده بآشید و اکثر بوشهری ها بدلیل اینکه کارت بازرگانی حساس هست و کوچکترین احمال کاری بشه هزینه های سنگینی براشون مالیات میاد ندارند و کارت دیگری را میگیرن و ثبت سفارش میکنند و ازشون تعهد محضری میگیرن که این ماشین که میخواد ترخیص بشه مال ماست.هزینه اجارش هم برا هر دلار 30 تا 50 تومن هست.مثلا همون هیوندای توسان که گفتم پرایس لیستش 18هزار دلار حدودا هست میشه 900 هزار تومن که من حداکثر را گفتم.
برا ترخیص هم کاری نداره زیاد ولی خب ادمای گمرک یکم بدقلق هستن(خودتون میدونید که چی میگم دیگه!!) بنابراین شاید برا اولین بار یکم خسته بشید و هزینتون زیاد بشه!!!!.یه ترخیصکار حدودا 1 تومن میگیره و انجام میده.یه روز هم مجوز خروج میدهند و میبرید استاندارد ماشین تایید میشه و تمام. برا شماره گذاری هم هیچ مشکلی نیس عزیزان.خودتون بة راحتی بآ فیش واریزی ماده 13(خودرو فرسوده...بة ازای هر ماشین خارجی چهارماشین فرسوده که میشه 10 ملیون!) و خرده هزینه های دیگر انجام میشه.
یه ترخیصکار خوب ماشین را در 5 روز ترخیص میکنه...
در اخر هم بگم سود این کار مشخص نیست و کاری بسیار پر ریسک هست و کافیه یه گره تو گمرک بخوره اونوقت دیگه نور علی نور!!
مثلا پارسال واردات خودرو های بالای 2500 ناگهانی ممنوع شد و واردکننده ها بة مشکل برخوردند و در آخر مجبور شدند ماشین را بآ ضرر برگردانند و یا بآ گمرک دوبرابر ترخیص کنند!
مشکلات زیاد هست که من بة دلیل حوصله تاپیک نمیگم....
من فرایند را نوشتم که بدونید وگرنه توصیه من خرید ماشین ترخیص شده(کارتکس) یا پلاک شده از بوشهر هست که با صرف وقت قیمتهای مناسب یافت میشود...
در ضمن برای حمل خودرو از بوشهر کامیونت های اختصاصی هست که حدودا 300 تا اصفهان میگیره و یه روزه تحویل میدهند و تریلرها ماشین بر هم هستند که از تهران بة بوشهر میان خالی برمیگردن که میشه بآ هزینه ی خیلی کمتر آورد...
در ضمن یه نکته یادم اومد که خرید عمده از دبی بة این صورت هست که 20 تا سوناتا بخرید یدونه رایگان میشه و تک خریدن مقرون بة صرفه بة نظر نمیرسه چون قیمتا بالا برا تک خری میدهند.
از بوشهر هم عمده خریدن و بآ پول نقد خریدن خیلی بة صرفه هست.مثلا یکی از واردکننده ها علاوه بر وجود مابه تفاوت بة بنده گفت اگر 6 تا اپتیما خریداری شود روی هرکدام 4 تومن تخفیف میدهم و اگر یه دونه بخواهید بخرید و وقت بگذارید بآ پول نقد بة راحتی میشه بآ تفاوت محسوس خرید.
و اما از خرید تا پلاک:
مرحله اول خرید هست که بة چند روش امکان پذیر هست.1- خرید از امارات و دبی و ارسال بة ایران: شما تشریف میبرید دبی و یا از نمایندگی و یا از دلال های آنجا ماشین را خریداری و در اسکله ها بارنامه شده و بة ایران میفرستید.هزینه ی ارسال از دبی پارسال 1400 و از امارات 1800 هست.پیشنهاد من این هست که بآ توجه بة تقلبات گسترده از نمایندگی خریداری شود که یکی از دوستان واردکننده می‌گفتند اقامت میخواد ولی یکی شون بة بنده گفتن نه!
دیگه اون را باید بآ یه ایمیل بة نمایندگی پرسید...
2- افرادی در بوشهر هستند که حدودا دوهزار درهم میگیرن و ماشین را خریداری و بوشهر تحویل میدهند که این راه مشکلاتی داشته مثلا طرف پول ماشین فول آپشن را گرفته و ماشین کم آپشن تحویل داده است. 3-شما ماشین را بوشهر بدون ترخیص بخرید.هزینه انتقال آن در بوشهر 30 هزار تومن هست و ماشین بة نام شما میشود. این مورد خیلی کم است چون اگر کسی آورد خودش ترخیص میکند.
مرحله بعدی هم ترخیص هست که بهتره همان بوشهر انجام بشه چون روالش سریعتر است و کلا چون زیاد ماشین ترخیص میشه راحت تر هست.اگه مدنظرتون گمرک دیگه ای بود برا ترخیص ترانزیت میشه گمرک دیگه.مثلا از گمرک بوشهر بة شهریار 300 هزار تومن ترانزیت میشه.
و در مورد ترخیص هم بگم که باید از قبل بآ کارت بازرگانی ثبت سفارش کرده بآشید و اکثر بوشهری ها بدلیل اینکه کارت بازرگانی حساس هست و کوچکترین احمال کاری بشه هزینه های سنگینی براشون مالیات میاد ندارند و کارت دیگری را میگیرن و ثبت سفارش میکنند و ازشون تعهد محضری میگیرن که این ماشین که میخواد ترخیص بشه مال ماست.هزینه اجارش هم برا هر دلار 30 تا 50 تومن هست.مثلا همون هیوندای توسان که گفتم پرایس لیستش 18هزار دلار حدودا هست میشه 900 هزار تومن که من حداکثر را گفتم.
برا ترخیص هم کاری نداره زیاد ولی خب ادمای گمرک یکم بدقلق هستن(خودتون میدونید که چی میگم دیگه!!) بنابراین شاید برا اولین بار یکم خسته بشید و هزینتون زیاد بشه!!!!.یه ترخیصکار حدودا 1 تومن میگیره و انجام میده.یه روز هم مجوز خروج میدهند و میبرید استاندارد ماشین تایید میشه و تمام. برا شماره گذاری هم هیچ مشکلی نیس عزیزان.خودتون بة راحتی بآ فیش واریزی ماده 13(خودرو فرسوده...بة ازای هر ماشین خارجی چهارماشین فرسوده که میشه 10 ملیون!) و خرده هزینه های دیگر انجام میشه.
یه ترخیصکار خوب ماشین را در 5 روز ترخیص میکنه...
در اخر هم بگم سود این کار مشخص نیست و کاری بسیار پر ریسک هست و کافیه یه گره تو گمرک بخوره اونوقت دیگه نور علی نور!!
مثلا پارسال واردات خودرو های بالای 2500 ناگهانی ممنوع شد و واردکننده ها بة مشکل برخوردند و در آخر مجبور شدند ماشین را بآ ضرر برگردانند و یا بآ گمرک دوبرابر ترخیص کنند!
مشکلات زیاد هست که من بة دلیل حوصله تاپیک نمیگم....
من فرایند را نوشتم که بدونید وگرنه توصیه من خرید ماشین ترخیص شده(کارتکس) یا پلاک شده از بوشهر هست که با صرف وقت قیمتهای مناسب یافت میشود...
در ضمن برای حمل خودرو از بوشهر کامیونت های اختصاصی هست که حدودا 300 تا اصفهان میگیره و یه روزه تحویل میدهند و تریلرها ماشین بر هم هستند که از تهران بة بوشهر میان خالی برمیگردن که میشه بآ هزینه ی خیلی کمتر آورد...
در ضمن یه نکته یادم اومد که خرید عمده از دبی بة این صورت هست که 20 تا سوناتا بخرید یدونه رایگان میشه و تک خریدن مقرون بة صرفه بة نظر نمیرسه چون قیمتا بالا برا تک خری میدهند.
از بوشهر هم عمده خریدن و بآ پول نقد خریدن خیلی بة صرفه هست.مثلا یکی از واردکننده ها علاوه بر وجود مابه تفاوت بة بنده گفت اگر 6 تا اپتیما خریداری شود روی هرکدام 4 تومن تخفیف میدهم و اگر یه دونه بخواهید بخرید و وقت بگذارید بآ پول نقد بة راحتی میشه بآ تفاوت محسوس خرید.

----یه عاشق ماشین به تمام معنا با کلی اطلاعات---
 تشکر شده توسط: HadiMahmoodi , mseyfzadeh
05-08-2014, 04:01 PM
ارسال: #9
(05-04-2014 05:06 PM)m77m20 نوشته شده توسط:  با سلام من در بندر آزاد آبادان ساکن هستم ، و در مورد اطلاعات ورود ماشین بندر آزاد اطلاعات کافی دارم ، هر سوالی داشتید در خدمتیم

سلام
1) خودرو پلاک منطقه اروند اگه از 120 کیلومتر خارج بشه خاموش میشه؟ یا خاموش نمیشه ولی جریمه میشه؟
2) مرخصی سالی چند روز است؟ 30 یا 45؟ آیا یکبار در سال میتونی از مرخصی استفاده کنی یا چند مرحله هم میشه؟
متشکر
 تشکر شده توسط: mseyfzadeh
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشاوره و راهنمایی در مورد طلا فروشی mseyfzadeh 4 19,069 11-03-2023 02:09 PM
آخرین ارسال: sansigold
  راهنمایی برای خرید عمده بلور و کریستال farbod123 1 1,442 10-31-2023 10:12 PM
آخرین ارسال: مشاور ویژه کسب و کار
  پرفروشترین قطعات یدکی خودرو کدامند؟ yousefi66 3 13,993 12-25-2022 01:09 PM
آخرین ارسال: far1407
  راهنمایی در مورد خرید عمده لباس زنانه برای مغازه pooga 11 20,688 09-26-2022 12:15 PM
آخرین ارسال: mohammad1112
  خیلی سریع راهنمایی میخوام درباره کیونت afshin67 7 2,330 01-17-2021 10:18 PM
آخرین ارسال: parham2014
Smile راهنمایی برای صادرات تره بار به عراق Mohamadrt98 2 1,764 06-18-2020 12:55 PM
آخرین ارسال: oscarmaster
  راهنمایی در مورد فروش عمده مواد غذایی خارجی mjpt1 17 29,054 06-17-2020 01:05 PM
آخرین ارسال: sherwin
  راهنمایی جهت احداث قالیشویی omidio30 2 5,880 03-04-2020 04:45 PM
آخرین ارسال: rasagift
  راهنمایی برای راه اندازی مغازه m.j.sh 1 2,667 06-09-2019 02:38 PM
آخرین ارسال: sajadiri
  راهنمایی برای تبلیغات در زمینه دکوراسیون داخلی اگر تجربه دارین لطفا دریغ نکنید memars 3 1,294 01-16-2019 07:07 PM
آخرین ارسال: DddKing
  درخواست راهنمایی کار ضایعات علی حسینی 15 32,230 11-29-2018 05:25 AM
آخرین ارسال: arg74
  راهنمایی برای فردی که تازه به ایران اومده و میخواد کسب و کاری داشته باشه علیرضا ظینسون 1 1,092 09-29-2018 12:08 PM
آخرین ارسال: mojtaba007
  واردات مودم سلولی online 1 343 09-23-2018 01:19 PM
آخرین ارسال: online
  راهنمایی واسه خرید و کار با واتت farshid18 20 38,145 06-29-2018 12:20 AM
آخرین ارسال: cactoos
  راهنمایی در مورد دستگاه چاپ بنر mohsen6099 7 4,191 06-28-2018 08:13 PM
آخرین ارسال: simayeshahr
Thumbs Up راهنمایی فوری jagvar300 3 1,017 06-11-2018 01:51 PM
آخرین ارسال: jagvar300
  برای موفقیت در کسب و کار لوازم یدکی خودرو راهنمایی می خوام yousefi66 3 20,098 05-09-2018 05:50 PM
آخرین ارسال: mohammad97
  مشورت و راهنمایی behnam44 1 669 05-05-2018 05:42 PM
آخرین ارسال: behnam44
  راهنمایی از دوستان dark.6427 0 679 12-26-2017 11:37 PM
آخرین ارسال: dark.6427
  راهنمایی در مورد شروع کار(فوری فوری فوری خواهشا) Jamali.ali69 6 3,186 08-30-2017 01:54 PM
آخرین ارسال: حسن قجر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS